Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kah do te na shpie ky ultranacionalizem?
Senatori_TeT
Postuar nė: 28.02.2007, 02:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007po shoh ne forum disa patriote,por fatkeqesisht nuk jane vetem te forumit,por ekzistojne te tille ne mbare kombin.behen diskriminime nga me te ndryshmet kunder kombeve tjera,kunder feve apo ku ta di une.c'dobi kemi neve prej kesaj?
a thua valle ky ultranacionalizem do na coje perpara?
c'faj na ka neve dikushi nese eshte turk apo arab apo boshnjak apo spanjol apo ku ta di une?mos valle Zoti kur krijoi Ademin i tha se eshte shqiptar?mos valle ne jemi te vetmit qe kemi te drejte te jetojme,kurse te gjithe te tjeret jane thjesht imbecila(bazuar ne thenie te disave)?
nje gje me eshte bere e qarte,se nese nuk i respektojme te tjeret,nuk e respektojme as veten.
Haptas po bej thirrje,mjaft me me ultranacionalizem.te tillet e kane vendin ne varrin e Adolf Hitlerit,e jo ne shoqerine tone...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 28.02.2007, 11:52
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007Senatori_TeT,

ne cilat gjera e sheh ti ultranacionalizmin shqiptar?
kujt i bejne shqiptaret diskriminim, cilit komb, ciles fe?
behu me i qarte pak qe te mund te shkruajm edhe ne... perndryshe, vetem futemi dhe lexojme e asgje nuk themi.

respekte.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 28.02.2007, 16:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (Senatori_TeT @ 28.02.2007, 02:29)
po shoh ne forum disa patriote,por fatkeqesisht nuk jane vetem te forumit,por ekzistojne te tille ne mbare kombin.behen diskriminime nga me te ndryshmet kunder kombeve tjera,kunder feve apo ku ta di une.c'dobi kemi neve prej kesaj?


Plotesisht pajtohem me ty Senator, eshte nje realitet i hidhur posaqerisht qe nga vitet 90 ndersa kulminacioni pas viteve 99, ku ka filluar nje fushate anti-Islame apo kunder shqipetareve musliman ku dihet se mbi 80% ne te gjitha trojet tona jane musliman! Madje duke shkuar aq larg sa qe cdo shqipetar qe thot se eshte musliman ate e quajne ose turk ose arab, pra sipas tyre vetem kush eshte kryqali eshte shqipetar!
Kulminacioni i tere kesaj ishte trakti (thirrja) e cila u shpernda si pamflet ne menyre te fshehte ne Kosoven e pas luftes

ja ketu e keni kete trakt- thirrje pas se ciles se padyshim qendrojne tradhtaret e kombit tone te nxitur nga Shoqatat e shumta kristiane apo edhe dndoshta direkt nga Vatikani

TRAKT- THIRRJE

Morali i Kosovės !

Duke parė disa shoqata e figura tė dyshimtė qė veprojnė dhe jetojnė nė Kosovė tė ndjekur dhe tė ndihmuar nga individė tė veēantė shqiptarė, qė po paraqiten me pabesi dhe ligėsi tė ngatėrrojnė vendin tonė, Kosovėn, nė punė tė ndyra, kriminale e terroriste dhe ta kthejnė kah lindja e prapambetur, ndjejmė pėr detyrė t’u bėjmė me dije se:
“Nėpėrmjet bashkėsisė islame dhe shoqatave tė ashtuquajtuara ISLAMIKE nė Kosovė po shpėrndahet droga. Vajzat e mbuluara tė medresesė dhe konvikteve terroriste islamike po shfrytėzohen nga grupet terroriste.
Nėpėr xhamitė e Kosovės po mbahen kurse speciale pėr tė rinjėt qė do tė mund tė shfrytėzohen nė aksionet e ardhshme vetėvrasėse qė po pėrgatit XHIHADI dhe ALQAIDA.
I bėjmė thirrje opinionit publik kosovar, nėnave, motrave dhe vėllazėrve qė tė jenė vigjilent dhe tė mos bien nė grackat terroriste.
Bėjmė thirrje qė tė merren masa sa nuk ėshtė tepėr vonė !
Po nuk iu ndal dora veprimeve tė tilla antinjerėzore, Kosova do tė futet edhe njė herė nė errėsirėn e Lindjes. Po nuk iu ndal dora veprimebe tė tilla kriminale, Kosova do tė bėjė pjesė nė Listėn e Zezė tė vendeve ku strehohen dhe veprojnė terroristėt ndėrkombėtarė.
Andaj edhe njė herė ju ftojmė tė ktheheni tek burimorja – tek feja e tė parėve, e tė mos e tradhėtoni GJERGJ KASTRIOTIN, NĖNĖ TEREZĖ, PJETĖR BOGDANI.

Motra e vėllėzėr! Prindėr!

Mos i lejoni fėmijėt dhe tė dashurit tuaj tė shkojnė nė xhami. Mos u lejoni tė shkatėrrojnė ardhmėrinė e Kosovės e t’i kthehėn fesė sė turqve tė cilėt na sunduan 5 shekuj. Kjo fe na u imponua me shpatė e dhunė. Mos shkoni pas mashtrimeve tė dijetarėve tė rrejshėm tė asaj kohe, tė HOMOSEKSUALĖVE siē ishin: SAMI FRASHĖRI, YMER PRIZRENI, etj.

Vėllėzėr dhe motra!

Feja islame ėshtė fe e dhunės, krimit, drogės, prostitucionit dhe e prapambeturisė. Mos i lejoni vetės njė gjė tė tillė. Vėllėzėr dhe motra kthehuni fesė sė vertetė dhe gjeni shpėtimin tek KRISHTI. Kthehuni kryqit se ajo ėshtė feja e tė parėve. Kthehuni krishterimit se ajo ėshtė fe e gjithė botės, kthehuni krishtit qė tė keni pėrkrahjen e gjithė botės. Neve UNMIK-u, KFOR-i dhe SHBA-tė nuk na dojnė me fe tė Bin Ladenit, por ata na dojnė nėse i kthehemi fesė sė vertetė – FESĖ KRISHTERĖ.
Pushtetarė dhe qytetarė!
Luftoni me gjithė qeniet tuaja institucionet e terroristėve, luftoni bashkėsinė islame, organizatat islamike, organizatat islamike dhe predikuesit e islamit, njėri-tjetrit kundėr njerėzimit, kundėr qytetėrimit.
Mos lejoni qė ata qė goditėn qendrėn e qytetėrimit dhe demokracisė sė botės tė lėshojnė rrėnjėt e tyre nė Kosovė.

Lufta e kryqėzatave!
Pas sulmeve terroriste mbi SHBA-tė, presidenti Bush deklaroi se: kėtu rifillojnė kryqėzatat.
Po pra ky ėshtė rasti qė nuk do tė na e falė historia. Ky ėshtė rasti t’i luftojmė myslimanėt dhe t’i kthehemi Krishtėrimit.
Kemi pėrkrahjen e Amerikės
Tani ėshtė koha qė tė zgjohemi nga gjumi i gjatė dhe tė shohim realitetin. Turqir na e ndėrruan fenė sepse ishin mė tė fortė, ndėrsa sot ne jemi mė tė fortė se kurrė, sot ne kemi pėrkrahjen e Amerikės dhe tė gjithė botės.
Pra tė zgjohemi nga gjumi, ta braktisim islamin e prapambetur dhe t’i kthehemi fesė sė tė parėve ashtu si na porositi edhe Don Shen Zefit.
Sa mė parė tė drejtohemi kah ata tė cilėt erdhėn tė na ndihmojnė, sjpėtoni ta mėsoni fenė tuaj sa mė parė, drejtohumi kėtyre institucioneve
KISHA E KRISHTIT (rrasat e kosharės pėrball UNMIK-ut.)
World English Institut (mbrapa Gjimnazit)
KOLPING (lagja e nėn Kalasė).
Shqiptarė e besimtarė! Ne jemi shqiptarė. Jemi popull fisnik, trim dhe ata qė nuk e thyejmė besėn e dhėn Krishtit. Jemi besimtarė nė fe tė krishterė, fe e cila predikon dashurinė, respektin dhe nė ndėrshmerinė e jo urrejtjen dhe vėllavrasjen.
Miqtė tanė i pėrkasin fesė sė krishterė e jo islamit tė shkretėtirės.”, pėrfundon TRAKTI.

Ja, pra, atedhetar te dashur, kush janė ata tė cilėt i nisėn tė parėt ngatėrresat fetare, cilėt janė ata tė cilėt thėrrasin nė luftė kryqėzatash kundėr islamit tek shqiptarėt, cilėt e thėrrasin popullin qė tė ngritėt kundėr ēdo gjėjė qė ėshtė islame nė Kosovė, kundėr xhamive, kundėr Bashkėsisė Islame tė Kosovės, kundėr predikuesėve islamė (vetėm nė luftėn e fundit nė Kosovė janė vrarė duke e mbrojtur pragun e shtėpisė mbi 46 imamė-hoxhallarė).

Figurat me te ndritshme te kombit shqiptar qe themeluan lidhjen e Prizrenit quhen homoseksual, vetem se ishin musliman te devotshém!!!!!

pa dyshim se kjo nuk ka koment


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 28.02.2007, 17:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Per ēfare ultranacionalizmi po flitni i pseudo shqipetare. Ketu ne forum disa pseudo shiptarqiēa ne emer te shqiptarise po versulen dhe njollosin dhe fyejn fytyrat e ndritshme te kombit shqiptare vetem per te shperndare ideologjite e tyre mesjetare dhe te felliqura.
Populli Shqipetare e lufton shovinizmin Serb e Slav dhe ate Grek dhe do ti luftoje edhe shovinizmat e atyre qe mundohen te nderfusin ideologji te kalbura mesjetare.Disa Arabofila dhe Turkofila nuk ngurrojne te nenēmojne te kaluaren dhe historine e popullit qe pretendojne se i takojne vetem e vetem te kenaqin epshet e tyre dhe te shperndajne ideologjite dhe doktrinat e tyre jo se besojne ne te por sepse jane te paguar nga emisare, dhe ne kete emer po japin edhe prapanicen dhe kryet.
Keta pseudo shqiptare nuk kane asnje fjale kritike ndaj kolonizimit Turk dhe bile e arsyetojne ēfare turpi, rast i pare ne bote ku madheshtohet kolonizatori ne emer te nje solidariteti.
Ndaj ketyre sulmeve arrogante te xhihadistve dhe Osmanlinjeve eshte normal qe ata qe e ndjenje veten Shqipetare te mbrohen dhe do te mbrohen ndaj atyre qe lepijne prapanicen e Arabistave dhe Turqistave ne emer te nje solidariteti ideologjik dhe shovinist, ne emer te nje islamizmi fondamental dhe te kalbur qe ja ofrojne. Mendoj se populli Shqiptare duhet te mbrohet dhe do te mbrohet kunder ketyre fenomeneve te ndryshkura.[B][B]
PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 28.02.2007, 20:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006
O senator, ja tu lajmeru nje PAPAGALL i tille krema e SLLAVIZMIT (Uskanowski), ja se siq i quane shqipetaret Musliman Arab e Turq!

Mjere ajo Nane "Shqipetare" nese eshte e tillė qe e ka ba kete ndytesire
PM
Top
sixth_sense
Postuar nė: 28.02.2007, 21:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 166
Antari Nr: 6093
Bashkangjitur: 27.02.2007Besa me e then te verteten , dyshoj ne shqiptarizmin e keti uskanowicit . sic e kishte quajtur e dhe kolegu me pare.. Jam i bindur o uskana se nuk ke asnjecfar lloj gjaku shqiptari , sa po e shof nuk ke mundesi qe te kontrollosh epshet e tua te cilat nuk te cojn ne ruge te mbare edhe ske drejt askend te nencomosh duke i quajtur kombet , arabofila apo turkofila ... mos detyro te tjeret qe per budallalleqet e tua te na quajn edhe neve shqiptarofila...
PM
Top
sixth_sense
Postuar nė: 28.02.2007, 21:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 166
Antari Nr: 6093
Bashkangjitur: 27.02.2007Sa qe shof ti o uskana je i hidheruar me postimet e ati istanbullit , te cili ndoshta edhe na ofendoji por sa qe lexova ne temen tjeter te forumit ti kishe thene se duhet kerkuar demshperblim , per nje far lloj gjenocidi , une sa qe e kam lexuar historin shqiptare nuk kam hasur askund se eshte ber ndonje gjenocid nga perandorija osmane... edhe te lutem mos e perly emrin xhihad se eshte teper i madh per personat si ti qe se kuptojn se cka do te thote xhihad ( lufta ne emer te allahut ) , je i zhytur ne politiken anti islame amerikane saqe mund ta shoh...
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 28.02.2007, 22:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006I nderoni pseudonimet si maxhupi gomaret, O zoterinje, dikush me te mbajt roberi 500 - 600 vjet e mos me e llogarit si gjenocid nuk ka ēka bisedohet me ju, me duket se qenkeni me te shperlare ne tru edhe ate me shume se sa qe mund ta kuptoni,,,, per disa Serbishtja ne Kosove po pengoka kurse Turqishtja ne Gostivar, Tetove, Prizren e gjetiu nuk u pengon e pse o zoterinje,? Une qe te dyja i futi ne nje thes qe nuk eshte rasti me Turkofilat edhe ato qe mburren me " selam alejkum" sikur nuk egziston perkthim ne Shqip ketu eshte dallimi ne mes nesh, me vjen keq por larg jemi me horizontet dhe me pikepamjet e jetes.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 01.03.2007, 01:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Orfeu,vetem nje sqarim te shkurter: ne kuadrot politike nuk kemi shprehje te tilla,por ne popull,sidomos kur flasim per keta 300000 shqiptare ne Zvicer,mund te te garantoj se shumica nuk duan askend pos vetvetes.plus te tillet marrin guxim te quajne muslimanin si te 'prapambetur'.per te tillet te gjithe jane imbecila,te gjithe jane felliqesira,gabim krijimi nga Zoti(estegfirull-llah)! se nga iu jepet ajo e drejte,kete nuk e di.

Uskana,perderisa ate selamun alejkum e perdor tere bota islame,pa marre parasysh a jane amerikane apo hindu apo tunguzi apo ku ta di une,c'e mire te shtyn te jesh kunder?nga e merr te drejten ti te paragjykosh per horizontet e jetes se te tjereve? nuk jane krejt gishtat njesoj,njeri me i gjate tjetri me i shkurter...edhe njerezit jane te tille,nuk ndan sikush mendimin tend,dhe serish kane te drejte ekzistence.ate e kane nga krijuesi i tyre e jo nga njerezit.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 01.03.2007, 18:09
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007 Citim (Senatori_TeT @ 01.03.2007, 01:28)
Orfeu,vetem nje sqarim te shkurter: ne kuadrot politike nuk kemi shprehje te tilla,por ne popull,sidomos kur flasim per keta 300000 shqiptare ne Zvicer,mund te te garantoj se shumica nuk duan askend pos vetvetes.plus te tillet marrin guxim te quajne muslimanin si te 'prapambetur'.per te tillet te gjithe jane imbecila,te gjithe jane felliqesira,gabim krijimi nga Zoti(estegfirull-llah)! se nga iu jepet ajo e drejte,kete nuk e di.

falemnderit per sqarimin qe me bere senatori_tet.


uskana2006,
je ne vete ti se cfar flet, apo cka eshte puna me ty?
valle ty kush ta paska shperla trurin se?
apo mos ndoshta e quan veten supershqiptar, dhe ata shqiptar musliman, edhe pse 500 vite nen turk, megjithate arriten at ruajne identitetin e vet si shqiptar, ata shqiptar musliman ne Kosove ne vitin 1999 diten te bejne luften per Kosoven dhe po ata shqiptar musliman, ne presheve bujanoc e medvegje njashtu luftuan, dhe te njejtit shqiptar musliman diten te luftojne ne vitin 2001 edhe ne maqedoni...
po ku ishe ti mer burr i dheut qe na shtirresh kaq i perparuar dhe kaq patriot... apo eshte perditshmeri e jotja, te rrijsh pas pc dhe te shesish mend ketu...


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 01.03.2007, 18:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
uavvvvv, sa i menēur qenke Orfeu, i mire je per te shitur mend dhe moral po tema eshte"rreziku " nga ultranacionalizmi Shqiptare o zoteri, une u pergjegja se nuk ka ultranacionalizem Shqiptare por ēdo gje qe ndodh eshte ne frymen e mbrojtjes se identitetit Shqiptare, pergjigjen tende drejtoja atij qe e paraqiti temen dhe parashtroi ultranacinalizmin Shqiptare si problem,,,,,
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 01.03.2007, 19:39
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007 Citim (Uskana2006 @ 01.03.2007, 18:59)
uavvvvv, sa i menēur qenke Orfeu, i mire je per te shitur mend dhe moral po tema eshte"rreziku " nga ultranacionalizmi Shqiptare o zoteri, une u pergjegja se nuk ka ultranacionalizem Shqiptare por ēdo gje qe ndodh eshte ne frymen e mbrojtjes se identitetit Shqiptare, pergjigjen tende drejtoja atij qe e paraqiti temen dhe parashtroi ultranacinalizmin Shqiptare si problem,,,,,

me duket se ti je ai qe shqiptaret musliman i quan arab e turk, ok?
dhe per cfar jam i mencur une, ti mos ke dert...


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
lili82
Postuar nė: 02.03.2007, 16:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (Senatori_TeT @ 28.02.2007, 02:29)
po shoh ne forum disa patriote,por fatkeqesisht nuk jane vetem te forumit,por ekzistojne te tille ne mbare kombin.behen diskriminime nga me te ndryshmet kunder kombeve tjera,kunder feve apo ku ta di une.c'dobi kemi neve prej kesaj?
a thua valle ky ultranacionalizem do na coje perpara?
c'faj na ka neve dikushi nese eshte turk apo arab apo boshnjak apo spanjol apo ku ta di une?mos valle Zoti kur krijoi Ademin i tha se eshte shqiptar?mos valle ne jemi te vetmit qe kemi te drejte te jetojme,kurse te gjithe te tjeret jane thjesht imbecila(bazuar ne thenie te disave)?
nje gje me eshte bere e qarte,se nese nuk i respektojme te tjeret,nuk e respektojme as veten.
Haptas po bej thirrje,mjaft me me ultranacionalizem.te tillet e kane vendin ne varrin e Adolf Hitlerit,e jo ne shoqerine tone...

Tė jesh nacionalist, nė kuptimin shqiptar tė fjalės, do tė thotė tė njohėsh historinė dhe kulturėn e tė parėve tė tu, tė njohėsh hapsirat gjeografike dhe hapsirat shpirtėrore tė kombit tėnd, tė vlerėsosh tė mirat dhe tė kėqijat e tė parėve dhe tė sotmėve tė tu, dhe, duke e ngritur nė piedestal atdhedashurinė, tė bėsh maksimumin pėr t'i rikthyer kombit dhe popullit tėnd emrin e mirė, nderin dhe dinjitetin e nėpėrkėmbur.


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 04.03.2007, 23:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007lili82,dakord,por te jesh ultranacionalist eshte si tash kohet e fundit te te duket vetja se vetem ti je krijese e Zotit...gje qe askush nuk t'a jep kete te drejte.nacionalizmi tregohet ne vepra,se cfare ben ti per popullin tend.e jo me ate se sa i urren te tjeret,nder to edhe shqiptaret te nje krahine tjeter.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 05.03.2007, 00:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (orfeu @ 01.03.2007, 19:39)
me duket se ti je ai qe shqiptaret musliman i quan arab e turk, ok?
dhe per cfar jam i mencur une, ti mos ke dert...


Jo zoteri nuk eshte e vertete, ne ate qe e flet, une per vehte popullin Shqiptare nuk e ndaj as ne musliman e as ne krishtere, per mu egziston populli Shqiptare dhe qe ardhmerine dhe perspektiven e shohin ne Evrope ne mes te familjes se popujve Evropian, kurse ata pseudoshqiptare qe madheshtojne Arabine dhe qe nuk kane asnje fjale kritike ndaj roberise Turke ne emer te nje solidariteti islamik normal i llogarise si proarab dhe proturk.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio