Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> I ka ra nami mo Shtulit!, Shume parregullsi!
allma
  Postuar nė: 28.02.2007, 16:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 5271
Bashkangjitur: 16.01.2007Ēka mendoni ju te dashur miqte e mi?


----------------------------------------
Beware of Greeks bearing gifts

Pėrkthimi:

Mos u beso armiqėve
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 28.02.2007, 17:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Nuk mendoj ashtu megjithate pajtohem pak me ty e nderuar kolege se egzistojne paregullsi sidomos kete semestrin qe lam pas,por kam bindje se do te eleminohen ato "paregullsi"qe egzistojne.
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
r.mislimi
Postuar nė: 28.02.2007, 18:05
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Cilet jane paregullsit, duhet te shkruhen dhe besoj se do te ndikojn ne rregullimin e ketyre fenomeneve qe jane duke ndodhur ne UEJL. Por me rendesi eshte te theksohen ata qe e demtojn studentin pavarsisht se cka jane.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
fancy_boy
Postuar nė: 28.02.2007, 20:03
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Na trego nje Paregullsi!


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
proview
Postuar nė: 28.02.2007, 22:08
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 4349
Bashkangjitur: 01.12.20061. Administrata e dobet apo ( Byrokracia)
2. Korupcioni i profesorve ( mos ua permendi emrat)
3. Probleme me nxjerjen e notave ne transkripte
4. Kufizimi i notave ne afatet shtese
5. Hyrja e personave te cilet nuk jane studente ne UEJL , PA LEJE...
6. Cmimi i larte i marjes se dipllomes
7. Paregullsi ne qendrat kopmjuterike ( mirc , msn , lojra te cilat nuk jane te lejuara..)
8. Ligjerues te pa kulturuar , me sjellje kafshe ( Te gjithe dim kush jane )
9. Qent endacak neper kampus
10. Shitja e alkoholit neper byfe , e shum te tjera ....
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 01.03.2007, 14:12
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (proview @ 28.02.2007, 22:08)

2. Korupcioni i profesorve  ( mos ua permendi emrat)
****
8. Ligjerues te pa kulturuar , me sjellje kafshe ( Te gjithe dim kush jane )

proview ... permendi emrat mer... s'ta ndalon njeri! Ju inkurajojme te sillni emrat se ndryshe te gjithe perfshihen ose akush s'e ndjen veten fajtor.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 01.03.2007, 19:59
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007nje verejtje deri te hapesi i temes...

kur te hapni nje teme, ju kisha lutur, se pari ju te jepni mendimin tuaj, duke perfshire gjithcka per temen qe hapni, dhe tek pastaj te kerkoni mendim nga te tjeret.
jo se kjo ndoshta eshte rregull ne forum, por se tema, me pas do kete me shume efekt per te bashkebiseduar...
megjithate, ju jeni hapes i temes dhe ju mbani te drejten si e hapni...un kisha thjesht nje mendim qe ta beni temen me te frytshme.
nese gabova me falni
respekte.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
TiGri_
  Postuar nė: 01.03.2007, 21:12
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 6136
Bashkangjitur: 01.03.2007Pershendetje per te gjithe ju Student.

Sa i perket kesaj teme, eshte teme per tu diskutuar dhe aktuale. Une plotesisht do te isha pajtuar me mendimin e "proview" ka cekur disa pika shum interesante dhe njeherit shum te verteta. Me teper zdo te kisha then.

Me respekt smil3dbd4d6422f04.gif
PM
Top
proview
Postuar nė: 01.03.2007, 22:01
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 4349
Bashkangjitur: 01.12.2006Shifni une nuk kam te drejt te permndi emra te profesoreve apo asistenteve te cilet jane te inkuadruar ne menyre direkte apo indirekte ne korupcion , ne studentet e uejlse e dim shume mire se sivjet midis neve nuk kemi 2 profesor te ciliet ishin larguar nga puna per shkak te korupcionit njeri ishte profesor i anglishtes e tjetri ishte profesor ne fakultetin juridik , une nuk kam nevoj te shpifi apo te hudh ndonje genjeshter por kjo eshte e vertete , e dim te gjithe se gjat ndarjes se tenderave cfar koruptimi ka ne uejl vetem se nuk flasim prej inatit ... nepotizmi lulezon ne uejl , merni pakes analizoni se sa persona te familjes se afert te rektorit ndaj te cilit kam respekt te madh , shifni se sa familjar te ti jane te punesuar aty , qofshin si profesor apo ne ndonje departament tjeter... ajo eshte e drejta e tyre mu sem intereson aspak por nese nepotizmi eshte veti e mire ateher le te vazhdoj...
PM
Top
V..I..R..U..S..I
Postuar nė: 15.03.2007, 19:34
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 4656
Bashkangjitur: 14.12.2006eshte per tu hamendur fakti se ende ne administraten tone nuk jepen transkrita kaluan shume jave nga fillimi i ketij semestri dhe ende nuk ka transkripta ne duart e studenteve ...

parregullsite ne qendrat e kompjutereve se studentet te cilet kane nevoje per rregullimin e orarit ato detyrohen te kthehen mbrapa dhe ta dalin jashte kampusit dhe te paguajne nje ore 60 denare pune ecila nuk eshte per tu lavderuar ....

personat te cilet hyjne ne kete kampus jane vetem nje problem i cili mund te pesoje cdo student sic eshte duke ndodhur ne shum vende ku jane te pranishem nxenes dhe studente i falemderojme sigurimin te cilin e kemi te cilet vetem rrine neper byfe dhe bejne gjume neper kapia .....

Sa i perket koorupsionit te profesoreve ajo eshte dhe egziston ne cdo vend te botes me te vertet eshte dukuri e keqe dhe se duhet te ndalohet por ajo do te vazdhdoje edhe ne ditet e ardhshme dhe ne vitet e ardhshme .......
PM
Top
Valmir Imeri
Postuar nė: 15.03.2007, 20:44
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 6342
Bashkangjitur: 15.03.2007Mirbrema
Shum tem interesante , me qe parregullsit jan te teperta, me shpres qe dalngadal do te eliminohen dhe gjeneratat e ardhshme te ken mundsi te studjojn ne nje univerzitet vertet evropian , dhe te ken te drejtat e tyre , duke marr parasysh se esht nje univerzitet privat e jo shtetror.Dhe me ket automatikisht nenkuptojm se cdo student ka te drejten e vet , te ankohet, te kritikoj, etj. E sikur te ishim me nje univerzitet shtetror ateher kishte me qen pak ma ndryshe.
Kshtu q
PM
Top
Valmir Imeri
Postuar nė: 15.03.2007, 20:46
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 6342
Bashkangjitur: 15.03.2007Kshtu qe i kisha lutur studentet mos te ngurrojn por ta din se cfar te drejte kan ata ne UEJL , sepse ashtu veprohet edhe ne univerzitet shtetror e le mo privat.
Presim komentet tjera , per ty diskutuar edhe me shum problemet.
Gjitha te mirat
PM
Top
V..I..R..U..S..I
Postuar nė: 16.03.2007, 23:25
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 4656
Bashkangjitur: 14.12.2006oooooooooooooo valmirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

studentii i ka te gjitha te drejtat si ne ate shteteror ashtu edhe ne ate privat pa mare parasysh se nga kush e udhehiqet mirepo une do te kisha thene ty dicka se tek ne asnjehere nuk do te ndalen parregullsit pa mare parasysh se ajane ato te medhaja apo te vogla ne kshtu jemi kshtu jemi mesuar dhe keshtu do te vazhdojme si ne gjeneratat e kaluara ashtu edhe ne te ardhmet .... pershn. per ty kalo mire

V..I..R..U..S..I
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 17.03.2007, 16:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Pershendetje te gjithve....

E di se javet e fundit nuk kam qen shum aktiv ne kete forum... per shkaqe objektive dhe subjektive...Me falni.

Deshta per kete tem tre falemenderoj Valmir Imerin i cili ne menyr shume efikase ua sqaroj disa personave GOSSIPS ketu se cka dmth UEJL--i....


Koleg te nderuar Proview jeni shum i ceket njeri!

proview Postuar nė 28.02.2007, 22:08
1. Administrata e dobet apo ( Byrokracia)
2. Korupcioni i profesorve ( mos ua permendi emrat)
3. Probleme me nxjerjen e notave ne transkripte
4. Kufizimi i notave ne afatet shtese
5. Hyrja e personave te cilet nuk jane studente ne UEJL , PA LEJE...
6. Cmimi i larte i marjes se dipllomes
7. Paregullsi ne qendrat kopmjuterike ( mirc , msn , lojra te cilat nuk jane te lejuara..)
8. Ligjerues te pa kulturuar , me sjellje kafshe ( Te gjithe dim kush jane )
9. Qent endacak neper kampus
10. Shitja e alkoholit neper byfe , e shum te tjera ....benu pak me i realt dhe me i denjt nuk jan aspakt te verteta fjalet tua...

Pastaj mos haroni se UEJL-i para 2 muajve festoj 5vjetorin e saj (ditlindjen)
dmth edhe nese eventualisht ka ndonje mangesi te voge ( qe nuk besoj )
ne UEJL me kalimin e kohes (shum shpejt ) do te anashkalohen...Koha e bene te veten...

RESPEKTE gjithve


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
proview
Postuar nė: 17.03.2007, 21:17
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 4349
Bashkangjitur: 01.12.2006Pse be ulqinak mos eshte malli babes tend cka ke dal kaq shum ne mbrojtje te UEJL'se , bene ti i realt e shfi punet si shkojn , ku jane transkriptat provimet ka 1 muj si jane sos transkripta ska ?? une keta gjera nuk i them prej mendes , realiteti o bir realiteti ... puna e madhe se e ka festu 5 vjetorin , ka univerzitete me ka 100 vjet po nuk ngrej kaq pluher ...5 vjetori puna e madhe
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio