Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gjermania, 56 milionė euro fitim nga botėrori !!
Tigri_tet
Postuar nė: 02.03.2007, 20:42
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 4098
Bashkangjitur: 18.11.2006Federata Gjermane e Futbollit (DFB) dhe DFL, Liga Gjermane e Profesionistėve, do tė marrin 56.5 milionė euro nga komiteti organizator gjerman i Kupės sė Botės 2006. Sipas vlerėsimeve tė DFB sė, komiteti organizator realizoi 140 milionė euro fitime nga evenimenti mė i madh i futbollit botėror, nga tė cilat mė shumė se 40 milionė euro iu kaluan FIFA s, ndėrsa 44 milionė euro u paguan nė formė taksash.

Kancelarja Merkel nderon Jurgen Klinsmanin
Ish trajneri i pėrfaqėsueses gjermane, njeriu qė e drejtoi Gjermaninė nė Botėrorin 2006, duke zėnė njė vend nderi, gjatė njė ceremonie private nė selinė e Kancelarisė u nderua me ēmimin mė tė lartė tė kėtij shteti, "Kryqin pėr Merita".
Kancelarja e Gjermanisė, Anxhela Merkel, personalisht u bė dorėzuesja e kėtij ēmimi, qė nė fakt shpreh mirėnjohjen dhe vlerėsimin e njė kombi tė tėrė pėr ndihmesėn e Klinsmanit nė atė fushatė ndėrkombėtare, pavarėsisht se Gjermania nuk mundi tė ngjitej nė shkallėn mė tė lartė tė podiumit. Klinsmani, qė vendqėndrimin e tij tė vazhdueshėm e ka nė Kaliforni, nė gusht nuk qe i pranishėm nė ceremoni, kur futbollistėt e pėrfaqėsueses gjermane u nderuan me ēmime tė tilla, por jo tė kėtij rangu. Nė pėrfundim tė ceremonisė, Klinsmani u shpreh se "ndjehej tepėr i prekur" duke shtuar: "Botėrori i fundit mbetet njė pėrvojė e paharrueshme pėr mua."

PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio