Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ushtaret greke: Duam gjak shqiptar
ardi_pr
  Postuar nė: 04.03.2007, 14:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Ushtaret greke: Duam gjak shqiptar

Athina provokon, Tirana hesht. Dje, asnje reagim nga qeveria dhe partite

Qeveria shqiptare reagon ashpėr ndaj fyerjeve tė njė njėsie
ushtarake greke ndaj shqiptarėve. Sot nė mesditė, Ministria e
Mbrojtjes e Shqipėrisė do tė publikojė njė deklaratė
tė ashpėr ku do tė dėnohet fort akti i ushtarėve grekė
dhe do t`i kėrkohet qeverisė sė Athinės qė jo
vetėm ta dėnojė kėtė veprim, por tė nisė hetimin
pėr tė dėnuar fajtorėt e kėtij incidenti tė
rėndė. Deklarata, e cila ėshtė hartuar me kujdes gjatė
gjithė ditės sė djeshme, do tė lexohet nga zv/ministri
shqiptar i Mbrojtjes, Petrit Karabina. I kontaktuar nga gazeta "Shqip",
zv/ministri nuk pranoi tė jepte detajet e kėtij qėndrimi, duke
bėrė tė ditur se gjithēka do tė publikohet sot nė
drekė. Pas qėndrimit tė Ministrisė sė Mbrojtjes, do tė
pritet pėrgjigjja e Athinės, e mė pas Tirana zyrtare do tė
marrė hapa pėr ta trajtuar edhe nė rrugė diplomatike.
Ndėrkaq, njė nga politikanėt mė tė vjetėr, republikani
Sabri Godo, ka qenė i vetmi i cili ka reaguar dje nė lidhje me
skandalin e videos greke. Godo ka kėrkuar nga qeveria dhe nga
Ministria e Mbrojtjes qė tė reagojė fort nga kėtij akti
tė turpshėm tė ėshtė bėrė nga ushtria greke. "Nė
momentin kur ofendimet ndaj shqiptarėve bėhen gjatė marshimeve
tė stėrvitjes sė ushtrisė greke, atėherė ėshtė
rasti qė qeveria shqiptare t`i drejtojė protestėn mė
tė ashpėr palės greke, deri nė veēanti edhe Ministria e
Mbrojtjes", tha Godo. Sipas tij, qeveria shqiptare duhet tė
tregojė qartė se ne jemi gjallė dhe s`mund tė lejojmė
asnjė tė na marrė nėpėr kėmbė dhe tė na
poshtėrojė, duke mos na detyruar tė pėrgjigjemi me tė
njėjtėn gjuhė. Videoja e cilėsuar si njė video urrejtjeje
ėshtė shkėputur nga njė moment stėrvitjeje e ushtarėve
grekė, tė cilėt po kėndonin kėngė tė improvizuara,
tė cilėsuara si kėngė tė urrejtjes. Kėngėt e
kėnduara nė gjuhėn greke janė vėrtet tė turpshme dhe
ngjallin urrejtje, duke sharė turq dhe shqiptarė. Saktėsisht
nuk dihen se kur dhe nė cilėn njėsi janė xhiruar videot
nė Greqi.

Videoja

Videoja skandaloze ėshtė xhiruar nė ambiente stėrvitjeje
tė ushtrisė greke, ku kėndohen kėngė me pėrmbajtje
tė fortė antishqiptare. Fillimisht ekzistenca e videos ėshtė
zbuluar nga e pėrditshmja prestigjioze e Athinės "Ta Nea", e cila
ėshtė njė gazetė qė mbėshtet opozitėn e PASOK.
Gazeta nė fjalė ka botuar tė dhėnat e para nė lidhje me
kėtė skandal. Kjo video ka qarkulluar fillimisht kėto ditė
nė internet, por njė ditė mė parė pas publikimit nė
shtyp ka tronditur edhe Ministrinė greke tė Mbrojtjes. Videoja
ėshtė realizuar nga njė celular ku dallohen qartė ushtarė
grekė, tė cilėt janė duke kryer njė maratonė prej 50
km. Pėrgjatė rrugės, nėn kujdesin edhe tė oficerėve,
ushtarėt kėndojnė kėngė me pėrmbajtje tė theksuar
antishqiptare dhe jo vetėm kaq. Brenda tekstit tė kėngėve
tė ulėta dhe ofenduese nė adresė tė shqiptarėve dhe
turqve, citohen fraza urrejtjeje. Njė ish-oficer, Nikos Toskas, i
intervistuar nga "Ta Nea", thotė se kėngė tė tilla
pėrdoren rėndom pėr tė ngritur moralin e ushtarėve.
Toskas ka pranuar se kur ai shėrbente nė Evria, ka lejuar
ushtarėt qė tė kėndonin himne me pėrmbajtje tė
pėrafėrta. "Tani qė e mendoj, kam pėrshtypjen se e kam
tepruar pak", thotė Toskas. Krahas publikimit tė lajmit pėr
ekzistencėn e videos anti-shqiptare, gazeta greke ka sjellė edhe
reagime kundėr ushtarakėve tė lartė grekė. "Fryma e
urrejtjes ėshtė tashmė e huaj pėr ushtrinė greke",
thotė njė ushtarak grek, me emrin Thanasis Bafas. Sipas Bafas,
ekziston qė prej 6-vjetėsh njė vendim qė ndalon nė
ushtrinė greke hedhjen e parullave apo kėngėve qė
ofendojnė turqit, shqiptarėt, apo edhe kombėsitė e tjera.


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 04.03.2007, 16:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Kėta mbeten gjithėmon armiqt tė kombit tonė smil3dbd4e7853679.gif

ja kėtu i keni video dėshmitė

----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
HOKATAR
Postuar nė: 04.03.2007, 17:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 6094
Bashkangjitur: 27.02.2007Shum po me vjen mir, madje edhe po m'u kenaqet zemraaaaaaaaaaa. Hallall iu qofte grekeve!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eh, se te shkosh ne pushim ne Shqiperi, hyre ne lokalet e tyre per te pire dic, ta thote mendja se nuk je ne toke shqiptare po je diku ne Athine apo midis Beogradit. Here pas here, 24 ore duke degjuar vetem muzike sllave. Prandaj m'u behet qejfi, dhe HALLALL grekut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-Ne Shqiperi thone; "A be kosvare, ca fitoni juve nga nacionalizmi?!!!...Neve duam paq dhe nuk paragjykojme tere nje popull per veprat qe te kete bere nje diktator serb (ishte fjala per serbet, ne kete rast SLLOBODAN MILLOSHOVIC)!!!...Muzika i perket kultures, ik or kosovar mos na bezdis me me keso gjerash, se neve kemi miqesi te mire me greket, s'na duan te keqen e as nuk ua duam!!!"

Ahhh, ja ne fund edhe deshmuan se s'na duan te keqen ata neve.

Ja ketu mund t'i shikoni dhe reagimet nga Shqiperia:

Linku


----------------------------------------
Mendimet e mia nuk dua t'u imponoj te tjereve
PM
Top
Pretorian
Postuar nė: 04.03.2007, 18:40
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007HOKATAR

edhe une do them ashtu qe hallall ju koft sepse ata e mbrojne gjene e tyre dhe plus asaj bejne cmos qe te marin ate qe edhe nuk ju takon e keta tanet vetem heshtin cdo here vetem heshtin
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 04.03.2007, 20:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Gjithemone kam dijte se Greket jane shovinista edhe nuk ke popull me shovinist se Greket ne tere Evropen, te poshter jane, duhet qe Shqiptaret te mbesin syqele, kjo nuk ka kurgje te perbashket me patriotizmin Grek, ky eshte thjeshte nje shembull i ultranacionalizmit te semure dhe te doktrinuar. Kjo eshte shenje se na i kane friken ne momentet kur behemi popull me dy shtete ne Ballkan,
PM
Top
istanbul
Postuar nė: 04.03.2007, 23:27
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 6057
Bashkangjitur: 25.02.2007Ka kush ju del hakit ktyre rini rahat... shifeni ket videoshifni si ju c.... nena grekve...
PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 05.03.2007, 10:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006 Citim (istanbul @ 04.03.2007, 23:27)
Ka kush ju del hakit ktyre rini rahat... shifeni ket video


http://www.youtube.com/watch?v=yJSjVzQDnQs


shifni si ju c.... nena grekve...


A veq Turku ju del hakesh Junanistanit te poshter, prej turqve idhem keta shkerdhata smil3dbd4e7853679.gif
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 05.03.2007, 14:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Digjet flamuri grek ne Fier

http://gazeta- shqip.com/ artikull. php?id=13676

Pas skandalit te videos greke,protestojne qytetaret shqiptare."Zbraset" vetem Karabina:Greqia te crrenjose nacionalizmin e semure


Nė shenjė proteste kundėr publikimit tė njė videoje ku ushtarė grekė kėndonin kėngė fyese ndaj shqiptarėve, njė grup qytetarėsh fierakė janė mbledhur dje nė njė nga rrugėt kryesore tė qytetit. Afro 30 persona, shumica e tė cilėve thanė se i pėrkisnin komunitetit ēam, kanė mbushur lulishten para Bashkisė sė Fierit, duke apeluar pėr njė reagim ndaj shtetit grek, reagim qė duhet tė vijė nga tė gjithė ata qė ndihen shqiptarė. Nė duar protestuesit mbanin flamurin grek dhe atė shqiptar. Ata kanė hedhur parulla pėr disa minuta dhe mė pas kanė djegur flamurin grek.

Thirrjeve tė protestuesve u janė bashkuar edhe shumė qytetarė fierakė, ndėrsa skena ėshtė ndjekur nga qindra persona, tė cilėt kanė qenė duke ecur ose pushuar nė ambientet publike tė qendrės sė qytetit. "Fjalėt qė kanė folur ushtarėt grekė dhe qeveria greke, ka thėnė Bashkim Vulaj, njėri prej protestuesve, na injorojnė ne si shqiptarė. Por ne jemi popull qė kemi tradita dhe i ruajmė ato. Po tė ketė nevojė shteti shqiptar, pėr ta treguar vlerėn e tij si komb, ne jemi gati ta provojmė".

Ndėrsa Kristaq Ziu, personi qė i vuri flakėn flamurit grek, teknik kabllor nė televizionin privat lokal "Kombi", ka pohuar se populli i Fierit nuk duhet tė jetė kaq indiferent pėrballė kėsaj fyerje tė madhe kombėtare. "Unė habitem, ka thėnė ai, sesi qytetarėt fierakė festojnė fundjavėn tė qetė sot. Ata duhet tė protestojnė, sepse boll kemi ndenjur duarkryq kaq vjet, nė njė kohė kur greku ka vrarė, ka prerė, ka djegur flamurin shqiptar nė mes tė Athinės dhe qeveria shqiptare nuk proteston kundėr mynxyrave qė bėjnė ushtarėt grekė me anė tė videos qė u transmetua dje. Fierakėt nė vend qė tė shkojnė pėr fundjavė sot, duhet tė mblidhen tė gjithė pėr protestė".

Kjo protestė ka qenė e parapėrgatitur mė parė deri nė detaje, pasi organizatorėt kanė gjetur dy flamuj: njė shqiptar dhe njė grek. Me flamujt nė dorė kanė demonstruar pėr pak minuta nė kėtė shesh dhe mė pas duke valėvitur flamurin shqiptar i kanė vėnė flakėn atij grek. Djegia e flamurit grek ka shėnuar edhe kulmin e kėsaj miniproteste. Kjo mėnyrė hakmarrjeje nuk ka pasur orator, por disa prej pjesėmarrėsve kanė hedhur parullat "Poshtė shovinizmi grek", "Ku jeni o politikanė shqiptarė" etj.

Djegia e flamurit grek ėshtė parė nga shumė qytetarė fierakė nė mėngjesin e sė dielės. Demonstruesit mė pas janė larguar, pasi kanė realizuar edhe reagimin e tyre pėr videot e ushtarėve grekė, tė shfaqur dy ditėt e fundit nė mediat greke e shqiptare. Protesta ka zgjatur vetėm 20 minuta dhe nuk ka shėnuar asnjė incident, madje nuk ka rėnė nė sy tė policisė.


Policia

Burime zyrtare nga Komisariati i Fierit kanė deklaruar pėr gazetėn "Shqip" se nuk kanė pasur informacion nė lidhje me kėtė ngjarje. Uniformat blu nuk janė parė sot gjatė protestės, kur ėshtė djegur flamuri grek dhe as tė ndėrhyjnė nė momentin qė ėshtė bėrė ky veprim. Nė linjė telefonike vet shefi i komisariatit, Asllan Shyti, ka deklaruar se nuk ka deri tani ndonjė procedim nė lidhje me personat qė morėn pjesė nė protestė. Gjithsesi dhe nėse do tė merret ndonjė hetim nga ana e krerėve tė policisė, pėr dhunim tė siglave dhe simboleve kombėtare, qė nė kėtė rast ėshtė flamuri grek, Shyti ka pohuar se personat kanė marrė pjesė nė protestė mund tė ndiqen nė gjendje tė lirė. Deri nė orėt e vona tė mbrėmjes sė djeshme nuk ka pasur asnjė person te proceduar apo tė hetuar pėr ngjarjen.

Karabina: Qeveria greke tė ērrėnjosė nacionalizmin e sėmurė

Qeveria shqiptare ka reaguar dje nė lidhje me pamjet filmime ku tregoheshin ushtarėt grekė qė stėrviteshin duke kėnduar kėngė antishqiptare. Reagimi ka ardhur nga Ministria e Mbrojtjes nėpėrmjet zv/ministrit Petrit Karabina, njė ditė pas kėtij skandali. Zėvendėsministri i ka kėrkuar Ministrisė sė Mbrojtjes greke qė tė merrte tė gjitha masat pėr tė ērrėnjosur tė gjitha kėto shfaqje tė nacionalizmit tė sėmurė grek. Gjatė njė konference pėr shtyp, zv/ministri Karabina ėshtė shprehur se "Ministria e Mbrojtjes sė Shqipėrisė, duke besuar nė vlerat tona tė pėrbashkėta euroatlantike, pret qė tė dėnohet sa mė shpejt e vėrteta e kėsaj kasete filmike nga ana e kolegėve tanė tė Ministrisė sė Mbrojtjes sė Greqisė". Zėvendėsministri i Mbrojtjes ka theksuar se kaseta ėshtė njė fakt i vėrtetė e i besueshėm edhe pėr vetė mediat greke, qė e publikuan dhe e dėnua. Pėrmbajtja e saj tha zv/ministri Karabina pėrbėn njė skandal vėshtruar nė sfondin miqėsor tė marrėdhėnieve shqiptaro-greke, e tė sė ardhmes sė tyre nė bashkėsinė e vendeve euroatlantike. Nė emėr tė ministrisė qė pėrfaqėson Karabina, ėshtė shprehur se "ne jemi tė bindur se kėngėt frymėzuese antishqiptare nė stėrvitjet e ushtarėve grekė janė tė papranueshme, tė dėnueshme dhe po aq skandaloze edhe pėr tė gjitha vendet anėtare e partnere tė NATO-s, ndaj kėrkojmė qė edhe Ministria e Mbrojtjes e Greqisė tė marrė tė gjitha masat e nevojshme pėr tė ērrėnjosur kėto shfaqje nacionalizmi agresiv ndaj shqiptarėve nė radhėt e forcave tė armatosura tė Greqisė". Sipas zėvendėsministrit Karabina, Ministria e Mbrojtjes ka punuar e vazhdon tė punojė nė tė mirė tė marrėdhėnieve tė miqėsisė e tė bashkėpunimit ndėrmjet dy vendeve tona. Karabina tha se "ushtarakė tė tė dy forcave tona tė armatosura kanė shėrbyer e shėrbejnė sė bashku nėn tė njėjtin frymėzim, e me vlera tė pėrbashkėta nė operacionet paqeruajtėse, si nė kuadrin e Kartės sė Adriatikut, apo tė Brigadės sė Evropės Juglindore". Gjithashtu, ai ka shtuar se "Forcat e Armatosura tė Republikės sė Shqipėrisė kanė programe edukuese pėr pjesėtarėt e tyre, nė tė cilėt lartėsohen vlerat demokratike aspak shoviniste e fyese pėr kombet e popujt e tjerė". Duke pėrfunduar deklaratėn e bėrė nė emėr tė Ministrisė sė Mbrojtjes dhe tė shtetit shqiptar, nė kėtė kontekst ai shtoi qė "ne besojmė se dukuri tė tilla brenda radhėve tė ushtrisė greke, tė cilat shkojnė kundėr frymės sė vlerave euroatlantike e tė fqinjėsisė sė mirė, nuk do tė kenė mė vend dhe se nė programet e tyre edukuese pėr forcat e armatosura do tė mbizotėrojnė vlerat demokratike euroatlantike" . Videoja skandaloze ėshtė xhiruar nė ambiente stėrvitjeje tė ushtrisė greke, ku kėndohen kėngė me pėrmbajtje tė fortė antishqiptare. Fillimisht ekzistenca e videos ėshtė zbuluar nga gazeta greke "Ta Nea", e cila ka botuar tė dhėnat e para nė lidhje me kėtė skandal. Kjo video ka qarkulluar fillimisht kėto ditė nė internet, por njė ditė mė parė pas publikimit nė shtyp ka tronditur edhe Ministrinė greke tė Mbrojtjes. Videoja ėshtė realizuar nga njė celular, ku dallohen qartė ushtarė grekė, tė cilėt janė duke kryer njė maratonė prej 50 km. Pėrgjatė rrugės, nėn kujdesin edhe tė oficerėve, ushtarėt kėndojnė kėngė me pėrmbajtje tė theksuar antishqiptare dhe jo vetėm kaq. Brenda tekstit tė kėngėve tė ulėta dhe ofenduese nė adresė tė shqiptarėve dhe turqve, citohen fraza urrejtjeje. Njė prej frazave tė ulėta gjatė kėngės sė ushtarėve grekė ka qenė "kėpucėt tona do i bėjmė me lėkurėn e tyre. I quajnė shqiptarė. Lidhėse kėpucėsh do tė bėjmė me zorrėt e tyre". Gjithashtu, nė gazetėn greke jepen edhe prononcimet e disa drejtuesve tė ushtrisė greke, tė cilėt pranojnė se kėngė tė tilla janė kėnduar edhe herė tė tjera nga ushtarėt grekė dhe kjo ėshtė bėrė me qėllim qė tė ngrihet lart morali i tyre. Ndaj kjo tregon se nė ushtrinė greke janė tė shpeshta kėndime tė tilla, me tekste nga mė skandalozet dhe nxitėse tė urrejtjes.


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 06.03.2007, 09:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Ja edhe nje deshmi se sa jane patriota te vertet keta forumistat, qe fyejne dite e nate Turkun qe eshte nje e kaluar 100 vjeqare, ndersa per armiqt shekullor aktiv dhe qe do ti kemi armiq edhe 100 Vjetet e ardhshme behen sikur nuk e shohin!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
HOKATAR
Postuar nė: 06.03.2007, 12:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 68
Antari Nr: 6094
Bashkangjitur: 27.02.2007Te vetmit ne dy, une dhe Ardi, do e kishim ber Greqin pluhur e hi. S'kemi nevoj per turqet, meqe ne jemi shqiptare. Kaq mjaftone!!! smil3dbd4e5e7563a.gif Sallat i kishim bere, pastaj do i kishim ngren me fasule. O motrat e grekut, mandej motrat bashke me nenat e tyre. Popull akoma ma i ndyt sesa serbi.


----------------------------------------
Mendimet e mia nuk dua t'u imponoj te tjereve
PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 06.03.2007, 13:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006
Grekėt jane pisat e pisave tė pisave smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
simpson
Postuar nė: 09.03.2007, 08:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 5503
Bashkangjitur: 28.01.2007A ka dikush qe e ka ruajtur ne kompjuter kete videon? Me sa kuptova une, kjo video tash per tash nuk gjendet askund
Askush nuk e paska ruajtur dhe tash pasi eshte larguar ne youtube, nuk gjendet askund. Po me cfare pune meren mediat tona, nje video nuk jane ne gjendje ta ruajne.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 09.03.2007, 09:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Ardi
Nuk eshte e vertete se nuk kemi reagu, por per shak se eshte aktualitet i ri duhet te reagohet ne instanca tjera te larta Evropiane dhe boterore, Kjo video eshte derguar neper gazetat Amarikane, Kurr i kemi politikanet tane persona te korruptuar deri ne fyt, nuk u ndihet zeri dhe nuk u hahet fjala askund neper bote. Mos u merzit se shume njerez kane reaguar aty ku duhet.
PM
Top
fato1
Postuar nė: 09.03.2007, 10:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Te ne shqipetaret krejt popujt jan te keqij,,po si u be kjo bre a mos valle dikund tjeter eshte problemi..a ndoshta edhe ne nuk dim me i ruajt ato merita qe kemi dhe qe fitojm ...po kush ti ruje se ndermjet po ngrinndemi...po e pam se dikush po perparon dicka apo nje gje te mir ka be nuk shikojm me i ndihmu te arij edhe me lart po shkojm e po kritikojm e ofendojm e ku ta di cka ....kshu qe bvet ne jemi problemi as gregu as serbi nuk mund tet mund nese jemi te bashkuar qe fatkeqesisht tek ne nuk ndodh kjo............suksese
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio