Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KONKURS - “Korrupsioni nė universitete”, “Korrupsioni nė universitete”
r.mislimi
Postuar nė: 05.03.2007, 15:11
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004KONKURS PĖR TEMĖ MĖ TĖ MIRĖ HULUMTUESE -


“Korrupsioni nė universitete”


Portali studentor www.studentet.info, me qėllim tė luftimit tė fenomeneve negative nė raport student- profesor, shpall kėtė konkurs pėr temė mė tė mirė hulumtuese nė sferėn e korrupsionit.

Te drejtė konkurimi kanė tė gjithė studentėt e Universitetve brenda Maqedonisė.


Ēmimi i parė - 50 Euro
Ēmimi i dytė – 20 Euro
Ēmimi i tretė – 10 Euro


Temat do tė vlerėsohen nga antarėt e komisionit tė cilėt janė gazetarė profesionistė, nė pėrbėrje:

Nijazi MUHAMETI
Bardhyl ZAIMI
Xhelal NEZIRI


Ky konkurs ėshtė i shpallur deri mė 25 maj 2007

Temat mė tė mira do tė shpallen nė portalin studentor www.studentet.info

Tė gjitha tekstet mund ti dėrgoni tek info@studentet.info


Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 282 )
Datotekat e bashkangjitura  Nje_shembull_per_nje_Teme.doc


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
genc gashi
Postuar nė: 05.03.2007, 23:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Do te ishte mire te tregoni sa faqe ne word duhet me shkru?

Ju falemenderoj per disa ide te mrekullueshme Jeni shume te mire.


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
fancy_boy
Postuar nė: 06.03.2007, 19:44
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004studenti, vertet ide e mrekullueshme. Suksese.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
r.mislimi
Postuar nė: 08.03.2007, 18:36
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (genci-2 @ 05.03.2007, 23:47)
Do te ishte mire te tregoni sa faqe ne word duhet me shkru?

Ju falemenderoj per disa ide te mrekullueshme Jeni shume te mire.

Nuk eshte me rendesi sa faqe me rendesi eshte te hulumtohet dhe te shkruhet mire. Mundesh 1, 2, 3, 4 sa ke mundesi pastaj te gjitha do te vlersohen.
Gjithe te mirat


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
simpson
Postuar nė: 09.03.2007, 08:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 5503
Bashkangjitur: 28.01.2007A mund te ja bejme ne nje menyre qe une ta fitoj cmimin duke i ndare me stafin nga 25 Euro :)


Korrupsioni ne Maqedoni eshte gjithkund, jo vetem te profesoret.
PM
Top
jetmirr
Postuar nė: 11.03.2007, 22:40
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 21
Bashkangjitur: 30.11.2004 Citim (simpson @ 09.03.2007, 08:10)
A mund te ja bejme ne nje menyre qe une ta fitoj cmimin duke i ndare me stafin nga 25 Euro :)


Korrupsioni ne Maqedoni eshte gjithkund, jo vetem te profesoret.

Mendoj se personat te cilet jane angazhuar per njė gjė tė tille mundohen per te permiresuar gjenden e studentevene pasi qe ekzistojne shume raste te korrupsionit dhe une personalisht e mbeshtes plotesishte kete ide te mire dhe ne duhet t'ju japim perkrahje ketyre personave qe jane duke dhene kontributin e tyre.

Mendoj se nuk duhet qe te shkruajme komente te tilla qe sipas mendimit time jane komente palidhje kur dikush po shkruan keshtu qe ti ndajme te hollat me stafin.

Nuk deshiroj te kritikoj askend por me vjen keqe kur lexoj komente te tilla pasi qe jame nje vizitore i rregullte i ketij portali studentor dhe mendoj se stafi i ketij portali eshte duke bere nje pune te mrekullueshme.

Edhe pse une jam large atdheut por me pengon shume rasti kur korruptohen studentet shqiptarė nė vendlindje.

Kisha deshiruar qe nje sistem si ketu ne perendim, pikrisht ne Norvegji te jete edhe ne univerzitetet shqiptare si ne Maqedoni, Kosovė apo Shqiperi.


Nuk mbetet tjeter pervec se stafit te ketij portali te deshiroje pune te mbare dhe suksese ne te ardhmen pasi qe vetem me pune arrihet gjithecka.


----------------------------------------
Mė mirė i shoqėruar se sa i vetėmuar...
PM
Top
webm
Postuar nė: 13.03.2007, 20:23
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004 Citim (simpson @ 09.03.2007, 09:10)
A mund te ja bejme ne nje menyre qe une ta fitoj cmimin duke i ndare me stafin nga 25 Euro :)

heheh,... smil3dbd4dbc14f3f.gif Jo te faleminderit


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)

"我很聪明,多数时候,我不明白的一个词是什么我说" - A. Selmani
PMEmail PosterUsers Website
Top
zeshkani
Postuar nė: 22.03.2007, 21:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Hej me te vertet ju lumt nje tem dhe nje hulumtim shum i mir me nje shperblim te mir pra kjo eshte nje hap drejt ndalimit te korrupcionit.
Inshallah e shohin edhe profesoret e sidomos ata qe jan te korruptuar ose qe kan gisht ne te dhe ta bejn stop kete dukuri te till qe eshte ne dam te gjith popullit shqiptar e posaqerisht per ata qe jan viktimia

Edhe nje her ju lumt

Rrespekt per stafin e juaj
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Naja
Postuar nė: 26.03.2007, 18:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 2542
Bashkangjitur: 01.09.2006a ben ne anglisht studenti
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 26.03.2007, 21:47
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Temat duhet te jene ne gjuhen shqipe besoj se flitet per universitetet shqiptare ne Maqedoni besoj se do te ishte me e dobishme deri sa e bene ne gjuhen angleze bere ne gjuhen shqipe.

Respekt


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
LirimShabani
Postuar nė: 27.03.2007, 10:51
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006NAJA

pse ne anglisht a mos e paske mendjen me e mar diku a?!


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio