Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Revista "Studenti Shqiptar" nuk del ne TREG
aristoteli
Postuar nė: 08.03.2007, 12:37
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Zerat e studenteve thone se Revista studentore "Studenti Shqiptar" nuk do te del ne treg pershkak te financave dhe nje tollovie qe ka ndodhur me numrin e pare.
nje shoqe e imja me tha se numrin e pare eshte dashur te shipen 3 mij kopje ndersa ata kan shtip 5 mij kopje dhe ketu ka plasur sheri keshtu qe numrat tjer sbesoj se do te dalin.
A eshte e vertet kjo apo vetem fjalet e studenteve jane?


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
tonny_77_m
Postuar nė: 08.03.2007, 13:24
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 4340
Bashkangjitur: 30.11.2006Po eshte e vertet dhe kete tollovi e ka bere Jetmir Sejfuli me Arsim Sinanin dhe parat e 2 mij kopjeve i kane mar keta dy dhe Arsim Sinanin e kan larguar nga Puna qe ishte zedhenes ne USHT
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 08.03.2007, 17:35
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007nje miku im, me solli revisten Studenti Shqiptar ku shkruante FALAS... ky ishte vetem pilot reviste, apo eshte edhe ky ndonje prej numrave?


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
fato1
Postuar nė: 08.03.2007, 18:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007po edhe ky eshte nr i pare i revistes aty shkruan a nuk e keni pare
REVISTE STUDENTORE,VITI I PARE, NUMRI 1, ja si shkruan dhe nga kjo kuptojm se eshte nr i pare ne mos gabofsha.....dhe mos beni kot replika nese nuk jeni te sigurt,nese ndonjeri ne forum eshte anetar i autoreve te revistets dhe eshte i informuar si duhet jo vec me paragjykyme le te na informoj ...se u mbytem tu be vec paragjykyme e pune hic....
suksese te gjitheve
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 08.03.2007, 18:23
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007fato-sh
falemnderit qe me sqarove...
epo atehere, spaska nevoje per dyshim ketu...
revista shperndahet falas...
tash ku eshte problemi?


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
fato1
Postuar nė: 08.03.2007, 18:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007po orfeu ska gje ..po nuk eshte problemi qe a shperndahet falas ajo por thon ketu qe nuk do kete me numer te ri te revistes qe un personalisht nuk jam shum e sigurt ...ok gjithsesei suksese dhe respekte per gjith
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 08.03.2007, 18:34
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007eshte mire qe te kete edhe numra te tjere...dhe eshte ne rregull nese ajo reviste perkrahet nga te gjithe studentet...
leni anash me ato: jo e beri ai jo e beri ky.. por afronu te gjithe studentet dhe bejeni bashk... kontribuoni se bashku, se vetem ashtu do kete jo edhe nje numer, po edhe shume numra te tjere.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
sekret-84
Postuar nė: 08.03.2007, 20:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007te nderuar lexues te kesaje web faqe po ju them un nje student i thjeshte ne usht se kjo reviste dot del,por problemi nuk eshte te arsim sinani se aj nuk mer ere fare aty po aty te gjithe mund te shkruajne brengat qofshin student te usht ose uejl
apo edhe te shkupit.revista del se shpejti dhe nuk ka fuqi qe e ndal kete
ne duhet te jemi bashk dhe ti perkrahim ato,ndersa jetmir sejfulit si duhen pare te revistes se baba i tije i ka siguruar 6 banesa qe i ka bere me bashk investim ky ka dhene vendin ata ken be ndertsen dhe kjo flet qarte jetmir sejfuli ska nevoj per bobla kete e dije sig.njihemi nga lufta
PM
Top
Naja
Postuar nė: 09.03.2007, 01:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 2542
Bashkangjitur: 01.09.2006Po cuni pajtohem me ty po sikur te mos jet J.S edhe un do te kisha bashkpunu
me revisten studenti mirpo kur shoh se krya(J>S) eshte e kalbur ateher gjith eshte e kalbur, ajo u pa ne nr te par te revistets ku u pa haptas se kishin be promovim te kryetarit te USSHM-se. Dhe se ne kecperdorim te mjeteve ne USHT dihet mir se edhe kryetari i USSHM-se eshte i perzier aty bashk me Arsim Sinanin te cilin kete te fundit e kan larguar nga puna i cili e kryente detyren e zedhensit te USHT-se keto informata i kam nga nje shoqe e cila punon ne administrat ne USHT.
Dhe sa per informat tenden cuni eshte e vrtet se ne vendin qe e ka pas J.S ka bere ndertes Z.Hazbi Lika dhe se a ka nevoj J>S te mer lek ti thua jo, ndrsa faktet flasin se ka be kecperdorime te mjeteve jo vec ne gazeten studentore po edhe te busti i deshmorit te liris ABDYL SELAM EMINI i cili projet e kishte hartu diku afer 14000Euro qe eshte nje shum teper e madhe,ndrsa ne te gjith e dim se gjith matriali qe eshte harxhu eshte dhene gratis nga ndrmarjet e ndryshme gjithashtu edhe puna e dores eshte bere gratis. Per me shum do te kisha lutur nga USSHM-ja qe tejep nja raport vjetor te financave te hyrave dhe te dalurave qe jan bere gjat punimeve per bustin.
NJE LUTJE DERI TE KRYEREDAKTORI TA HAP KET TEM DHE NJEHERIT TA PUBLIKOJ NE TEM PROJETIN E BUSTIT.
Pershendetje per te gjith.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 09.03.2007, 13:02
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Te nderuar

Kembanat bien per ata qe kane vesh dhe degjojne. I pashe te gjitha shkrimet ne forum dhe nuk kam mund te shkruaj sepse kam qene jasht Tetoves. Po revista nuk eshte filluar per me dale ne treg por per me qene falas per studentet mvarsisht nese do te financohet nga te dy universitetet. Habitem nga disa forumista ketu qe dalin dhe veprojne si TELALL duke mos e ditur sakt se cka po ndodh dhe si po shkojne punet tek revista. Disa here e kam thene qe nuk jemi te persosur per me aritur t'i regulljne te gjith gjerat ne vendin e duhur. Po me habit ky far Ēuni sepse nganjeher ja fut kot pamar paasysh se ne shkrimin e tij te fundit ka shkruar dicka mire per revisten studentore.
A do te del revista apo jo do e kuptoni vete sepse ka kohe dhe revistat nuk kane ndonje date definitive te caktuar se kur do del sepse nuk eshte gazete ditore.

Shembull po ju jap revisten Albanica e cila ne Shqiperi e Kosove del me heret dhe ne IRJM del disa dite me vone. Numri i pare i revistes ka dalur me 17 shkurt dhe ka kohe deri sa te behet nje muaj. Kuptohet qe tendencat jane qe revista te del pak me shpejte se nje muaj por kjo mvaret prej rrethanave dhe kushteve ne te cilat punohet.

NESE DIKUJT JA MER MENDJA SE MUNDET ME E BE ME MIRE E ME SHPEJT REVISTEN BOJRUM SE DEREN ĒELE E KA DHE DERA E USSHM-SE CDO HERE KA QENE E HAPUR DHE DO JETE E HAPUR PER BASHKEPUNIM

Serish ju lutem disa nga forumistave qe t'i heqin maskat....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 09.03.2007, 13:23
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006 Citim (LirimShabani @ 09.03.2007, 13:02)
A do te del revista apo jo do e kuptoni vete sepse ka kohe dhe revistat nuk kane ndonje date definitive te caktuar se kur do del sepse nuk eshte gazete ditore.


Per here te pare ndegjoj se nuk kan data te caktuara Revistat, une e di se ne Maqedoni eshte vetem "ZEKTHI" del kur ti kujtohet, mirpo revistat, gazetat, kane date te caktuar kur del ne treg pavaresisht a eshte Falas apo me pages duhet te kete rregull.
Revista 'Studenti Shqiptar" eshte revist studentore dy javore sa kam ndegjuar une dhe nese llogarit dy jave ateher cdo te hene apo cdo te shtune apo cdo te ejte mere si te duash por jo kur ti kujtohet.
Dhe realiteti tani doli ne shesh se je i vetmi qe mbron me nje heshtje te madhe USSHM-en por do te shohim edhe me tutje sepse gjarperi sa do qe i fsheh kembet nje dit do te ngordh dhe do ti shohen te gjithe kembet e tij.
Pallavrat e USSHM-se dhe udhehqesve te kesaj orgnizata qe mblodhen para ne emer te deshmorit dhe ne emer te studenteve do te dal ne shesh por turpi do te kaploj edhe antaret e sinqert qe jane ne kete organizate.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 09.03.2007, 16:45
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007Filozofi, revista Zekthi del kur ti teket, jo kur ti kujtohet. (shaka kjo).

LirimShabani,
Nese revista Studenti Shqiptar eshte reviste qe del kur ti teket, ajo eshte dicka tjeter, por nese eshte reviste mujore, atehere me 17 mars duhet te del numri tjeter, dhe jo ta leni per me vone.
Por megjithate, redaksia e revistes eshte ajo qe vendos.
Nuk eshte pune e vogel te behet nje reviste...e dij une ate. Por ama edhe nuk eshte pune qe te gjithe tju mbajne ne krah tash.
Me sa e dij une... UT e dikurshme, ka pasur revisten STUDENTI reviste e cila dilte cdo muaj...andaj...kjo qe keni bere ju, eshte nje vazhdim i asaj te pares...sepse nuk jeni te paret qe beni nje gje te tille.
Problemi tek studentet shqiptar eshte se nuk perkrahin njeri tjetrin.
Sado qe dikush me ndokend mos te ket relacion te mire shoqerie, duhet qe per revisten te kontribuoj nese ka aftesi, dhe jo te thoje: meqe eshte filani aty, une nuk do shkoj. Po ai qe don te shkoj te punoj (ndihmoj) aty, pse mos te shkoj... me pelqeu ajo qe tha LirimShabani: dera eshte e hapur.
LirimShabani, ajo qe thoni: nese ndokush mundet ta bej me mire dhe me shpejt... s'me duket shume si ftese e mire drejt studenteve...sepse ju kete e keni thene me ironi, me demek, vetem ju qe jeni aty mund te beni nje gje te tille dhe te tjeret smunden. Nejse, eshte ceshtje e juaja...
Une po te kisha mundesi tju ndihmoj, pavarsisht se kush eshte ne krye, une do ndihmoja... por ja qe une skam mundesi dhe aftesi t'ju ndihmoj per revisten, keshtuqe, cdohere qe do e botoni, me kenaqesi do e lexoj, pavarsisht se kush shkruan aty.
Ndersa kritika dhe informata kthyese, do ju jap...dihet nese i pranoni pa te keq.
respkte.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
Shkupi007
Postuar nė: 09.03.2007, 18:51
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 2488
Bashkangjitur: 29.08.2006TE NDERUAR... ndoshta moti sjam kyqur ne forum por ndonjehere nuk duhet te jesh i kyqyr per ti kuptuar problemet studentore. E tere kjo tollovi qe po behet nga TONNY-77, NAJA, e te tjere tash mos ti permendi te gjith me duken shuum te pa baza. Po e them kete me te vetmin qellim se disa pune me siguri duhet te sqarohen, do te fillojme prej te revista studentore per te perfunduar tek busti i deshmorit. Mbase un nuk jam cdo dit ne tetov mirepo aktivisht kam mare pjese ne aktivitetet e USSHM-se. Flitet per revisten se esht desht te shtypen 5 mije e jan shtyp 3 mije qe ska baze atyre qe ju intereson se sa esht tirazhi mund lirisht te vine ne zyren e USSHM-se dhe ti shikojne fakturat nga shtypshkronja TRINGA, tirazhi ka qene 5 mije kopje dhe kete gje e ka paguar Universiteti i Tetoves dhe unioni ska pasur qasje ne te hollat. Kjo reviste nuk do te ndalet por do te dale vazhdimisht ndoshta jo ne cdo 2 jave siq e ka parapare USSHM-ja por nje here ne muaj ME SIGURI PO... Ceshtja tjeter e cila ja vlen te potencohet eshte qe mos te shikohet te sulmohet aktiviteti i studenteve por te ndihmohet ai ne menyren me te mire vetem keshtu do te kemi nje reviste te shendoshe... sa per informate Jetmir Sejfuli nuk ka qasje ne revisten studentore, kjo reviste ka strukturen e vet dhe vepron si e tille. Edhe nje here deshmon J.S se eshte i vetedishem dhe shum vigjilent ne punen qe e kryen dhe ata nuk perzihen mirepo ketu aspak ska te beje J.S pasi qe kjo reviste ka kryeredaktoren dhe pergjegjesin e finanasave.
Mirepo ne reviste vlen te ceket edhe kjo se ka rubrike te vecante e cila titullohet JU FLET USSHM-ja me qellim qe studentet te jene me afer aktiviteteve te USSHM-se e jo te behet rreklame siq thoni ju... madje duhet pasur parasysh se kjo del ne kuader te USSHM-se andaj duhet kuptuar gjerat realisht.
Sa i peket qeshtjes se bustit me te vertete duhet te keni ndergjegje te flitet per kete gje... Busti edhe pse projekti total ka kushtuar 13.360 euro ne kete projekt realisht jane mbledhur 7.500 euro ku nje pjese ka dhene Universiteti i Tetoves(pjesen me te madhe) Komuna e Gostivarit dhe populli... Nuk kem lejuar qe materialet te meren gratis edhe nese eshte mare ajoj esht fakturuar dhe per kete ne nje nga konferencat e mbajtura nga USSHM-ja ne muajin nentor USSHM-ja ka dal me RAPORT FINANCIAR PER REALIZIMIN E PROJEKTIT TE BUSTIT te pranishem kane qene edhe mediat dhe do tju kisha lutur mos te mereni me qeshtje te cilat kane perfunduar dhe fale Zotit ato kane perfunduar me sukses. Do te ishte e ndershme dhe e moralshme qe ne kete forum te japim ide se si te perparojme dhe si te ndihmojme se vetem ne kete menyre do ti tejkalojme te gjitha sfidat dhe do tju bejme balle problemeve studentore e jo te meremi me informata apo DEZINFORMATA te rangut te tille (femijesh)...
Un personalisht kam respekt te vecante per njerezit apo studentet te cilet punojne me zell dhe ne cdo moment e ndjej veten pjese te tyre kur kam kohe e mar pjese ne aktivitete te tilla. Ne kete rast un e peruroj USSHM-ne per aktivitet e tyre dhe vazhdimidht kerkoj qe te vazhdohet me nje tempo te tille... Vetem nje gje shikoni aktivitetet qe i ka bere USSHM-ja prej nentorit e deri me mars 2007 do te shihni se ata kan me shum aktivitete edhe se ndonje Universitet ne rajon qofte ai USHT apo UEJL andaj me keqardhe po i hudh posht edhe nje here te gjitha keto dezinformata te plasuara nga ju kolege te cekur me larte...
Dhe ne fund dua te potencoj edhe nje projekt te cilin vec me jane ne perfundim e siper USSHM-ja ku edhe njehere do ti deshmohet edhe USHT-se edhe UEJL-se se me cfare brumi te studentesh kane rastin te bashkepunojne.
Me shum respekt per juve
SHKUPI
PM
Top
Pretorian
Postuar nė: 09.03.2007, 20:31
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007orfeu

un e lexova postimin tend dhe me pelqeu. ketu shoh qe dikush po sulmon por nuk e kuptoj perse fshihet (si thot LirimShabani hiqni maskat). nese ky LirimShabani (qe po kuptohet qe eshte nick me emer te vertete sepse kam lexuar dhe revisten) thote "nese dikush din ma mire le te vije dhe le te punoje" mendoj se e ka thene me nje ironi ndaj ketyre qe sulmojne dhe nuk besoj qe e ka bere ndaj dikujt tjeter qe vertet eshte i sinqert.
ketu verejta qe dikush thot qe revista sdo te dale. un nje gje jam i bindur qe kjo reviste nuk do te del nese do te punoje ne baze te udhezimeve te rektorit te USHT por nese do punoje keshtu si ka filluar athere mendoj se do kete sukses por nese nuk angazhohen studentet te ndihmojne ne kete projekt athere sigurisht qe do kete problem. ketu kam verejt qe dikush i quajti rugac keta qe bejne revisten dhe nuk e kuptoj pse e tha kete gje. nga inati, xhelozia apo nga mospjekuria e tij per te bere nje kritike si duhet dhe hajt burra te shajme dike per asgje hic.
personalisht ne disa raste kam kritiku disa nickname ne forum per aspektin proarab ejo proislam te tyre por besoj qe nuk i kam kaluar kufijt por shoh qe dikush ketu vjen vetem per me sha dhe asgje tjeter.

PM
Top
sinperwolf
Postuar nė: 09.03.2007, 22:21
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 3419
Bashkangjitur: 17.10.2006Me sa e dij une... UT e dikurshme, ka pasur revisten STUDENTI reviste e cila dilte cdo muaj...andaj...kjo qe keni bere ju, eshte nje vazhdim i asaj te pares...sepse nuk jeni te paret qe beni nje gje te tille[QUOTE]

I nderuar orfeu,

Dua te te informoj ty dhe te gjithe studenet e USHT-se dhe me gjere se kjo reviste "studentore" (e thojzoj per arsye se nuk ja vlen te quhet ashtu sepse me shume eshte promovuese USSHM-se se sa studntore) nuk ka te beje fare me revisten STUDENTI dhe as qe eshte vazhdimesi e saj!

Revista Studenti eshte ne pergaditjet e saj te fundit dhe pritet te dal ne treg per studentet dhe akivitetet e tyre e jo te mbushet me 100 fotografi (50 te USSHM-se e 50 te Rektorit) por te pasqyroj vertet dinjitetin studentor dhe te arriturat studentore ne kete perjudh qe po kalojn studentet ne USHT.

Me rrespekt
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio