Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> USHT-ja nga BLU ne te KUQE, PARREGULLESITE NE USHT
Profi
Postuar nė: 09.03.2007, 22:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2654
Bashkangjitur: 08.09.2006prsh.te nderuar
siē shohim parregullesite ne USHT vazhdojn te jene po te njejtat vetem se me permasa me te medha...U ndrrua rektori,u larguan shume profesor, erdhen shume te tjere (u larguan ata qe ishin BLU dhe erdhen te tjere me petka ngjyre te KUQE).Sistemi punues vazhdon te jete po i njejti largohen profesor me tituj dhe vijne ligjerues amatore lexues urimesh nga radiostacione te ndryshme,shtohen lendet per tu punesuar "SHOKE-FAMILJAR" te udheheqesis se USHT-se,shpallen dhe mbullen konkurset pa nenshkrim te komisionit,pranohen ne vend te filozofeve sociolog.Per te gjithe ka "KONKURS" vetem per Arifikmet Xhemailin nuk ka konkurs ndoshta kete ja mundeson "libreza e anetaresimit" e VMRO-se.
Te punesuarit "ANALFABETĖ"(vėllezėrit Xheladini) dhe "KLANET PART-TIME" te monarkut Sadi Bexheti ku Universitetin e konsideron sikur te ishte hotel LIRAKU dhe pranon dhe largon (ligjeruesit,administraten,dhe punonjesit e tjere) sikur te ishin kamarieret e hotelit parashtrohet pyetja ?
Nga kush udhehiqet USHT-ja.......?
Kush ja heq "dizginat" Bexhetit.....? BARDHYL MAHMUDITapo SULEJMAN RUSHITIT??????
PM
Top
sekret-84
Postuar nė: 10.03.2007, 12:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007psh.te nderuar e vertete eshte se po i ndrojme ngjyrat tona nga blu ne te kuqe,mirpo se edhe kjo ndodh qe nje prorektore te kete libreze antarsie te VMRO-se se kam besu,eshte e vertete ajo qw thuhet se Bexheti i ndron profesort si ne lirak se nga atje i mer keshillat,mirpo ju profesor i nderuar pse nuk e ceket se sadi bexheti,bexhet toci,arifikmet xhemaili,cdo te dyten nate takohet me ish dhe pjestare te sigurimit shteterore,uhn e kam pre se disa her ne UT vin BARDHYL MAHMUTI pse edhe pse sjem student te (fshha)po me ka ren rruga disa her shum e vertete Sadi Bexheti figure shahu ne loje kral dhe kralic "THACI dhe MAHMUTI" top dhe llomfer (Bexhet Toci,Arifikmet Xhemaili,Agim Shabani)keshtu i sheh reformat Sadi Bexheti duke bere shoket qw japin urime prodekana refrerenta.Dikur ishte mir te jesh nga kercova ose kamjani,e sot eshte mire te jeshe nga Bogovina dhe Rasadishtja e Bardhyl Mahmutit dhe e Sadise.keshtu jan punet o profi pse nuk dilni dhe ti thoni kjo kjo kjo eshte dhe behet njesoj vlene per dekanat.ligjeruesit kam shum po per ti thene duhet jave me argumente flas dhe te gjitha i kam ne te fotografuara dhe ne leter e nese ndonjera nga unionet eshte e interesuar jam i gatshem tua jap,me kusht qe te mos i ruajn ne arhivat e tyre.po ti publikojn
me respekt per ju nga une cuni
PM
Top
shkupjani
Postuar nė: 13.03.2007, 21:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 82
Antari Nr: 5944
Bashkangjitur: 19.02.2007teme shum interesante per te gjith neve.
vula e se vertetes eshte edhe kjo e fundit ku kandidatura per rektor te usht-se vihet mes dy "piunave" te pdsh -se,sadi bexhetit dhe miftar ziberi.a ka me turp te kandidosh per rektor ku studentet e te njejtit institucion e rahen... turp i madh
nga ana tjeter sadi.b.luan lojen e vjeter komuniste te xhokerit.me kete ja humbin vleren ut-se qe populli e ndertoi me gjak,mund e sakrifice..
kush do jete ne krye te ut-se mjerit ne !
neper sondazhe te montuara neper forume thuhet se sadi bexheti ka bere ndryshime genjeshter! ndryshimet i kan be studentet.jam shum i sigurte se nuk do tju shkoj avazi sic mendojn ata...
jemi deshmitar te kohes se politika vec qe ka pengu proceset arsimore dhe kam nje mesazh per te gjith: TE PERJASHTOHET POLITIKA NGA INSTITUCIONI ARSIMOR-UT-ja.....
PMUsers Website
Top
Uskana2006
Postuar nė: 13.03.2007, 22:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
shkupjani ke te drejte, politika jasht Univerzitetit, ku eshte Unioni i studenteve te intervenojne, per besen krejt eshte cirkus tu u be,,,,,
PM
Top
shqiptarjauk
Postuar nė: 14.03.2007, 11:37
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 3222
Bashkangjitur: 09.10.2006 Citim
shkupjani neper sondazhe te montuara neper forume thuhet se sadi bexheti ka bere ndryshime genjeshter! ndryshimet i kan be studentet.jam shum i sigurte se nuk do tju shkoj avazi sic mendojn ata...
jemi deshmitar te kohes se politika vec qe ka pengu proceset arsimore dhe kam nje mesazh per te gjith: TE PERJASHTOHET POLITIKA NGA INSTITUCIONI ARSIMOR-UT-ja.....


Shume e vertete shkupjani politika jashte univerziteteve.
Po une nuk e di se si mendon ti, se studentet paskan bere ndryshime (pse nuk i bene keta student te mjere keto ndryshime gjate okupimit te BDI-se).
Sadi Bexheti ka bere ndryshime, dhe te pakten sa kam pare une uli taksat per studentet kosovare, faqja e internetit e univerzitetit tani eshte me me shume informacione, vijne ligjerues si Rexhep Mejdani e Qosja, perse thua se ska bere ndryshime.
PM
Top
studenti_romantik
Postuar nė: 14.03.2007, 16:14
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 6321
Bashkangjitur: 14.03.2007pershendetje per te gjithe ju e ne vecanti per juve"shqiptarjauk",e vertet eshte se politika eshte gjeja me e felliqur qe ekziston sepse politika permban:genjeshtra mashtrime, percarje te popullit....e shum te tjera,gjendja momentale ne USHT eshte duke u permiresuar pamvaresisht asaj se ka disa leshime, koleg te nderuar kur te ktheheni prapa dhe te mendoni se si ka qene USHT ne te kaluaren dhe si eshte tash do ta kuptoni se punet jan duke u permiresuar. Ne studentet duhet me i grah mesimit dhe me dal kuadro profesionale nga ky universitet dhe me qen bartes se ketij universiteti ne te ardhmen. kisha nje lutje:lereni partite,lereni perēamjet por bashkohuni se sic thot fjala popullore"bashkimi ben fuqi".uroj qe ne te ardhmen te kemi nje kuadro profesional dhe nje universitet me ndikim te madh ne jeten arsimore. Me respekt nga studenti_romantik.suksese
PM
Top
zeshkani_i
Postuar nė: 14.03.2007, 22:42
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 6330
Bashkangjitur: 14.03.2007shqiptarjauk
shiko ti nese je studente ne usht e din studentet ne ket institucion nuk jan te barabart para statutit fakullteti pi fakulltetin ndryshon si universiteti pi universiteti mir e pat shkupjani politika jasht universitetit kur eshte fjala per te drejta te studenteve te bahen ndryshime e jo per politiken rexhep qosja e aj tjetri ajo edhte politik ta dish
PM
Top
saraj
Postuar nė: 15.03.2007, 11:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006O profi shume shum po te vika keq pse nuk e ka ne dore bdi- usht-ne,nese she parregullsi shko atje ka Union, ka Debat telev.ku mund lirisht te shprehish ate qe mendon.Per sa i perket ndryshimeve po te them vetem nje: Nga Sadi B.kemi paralajmrim se do e transferoj USHT-ne Kazermen e TET. kurse nga Nexha as kesi lajm.as pune si duhet.
kaq per sot.
PMIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio