Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kush jane profesoret "e BDI-se" qe u bene "PDSH"?, kameleonet, pakurrizoret...
tonny_77_m
Postuar nė: 10.03.2007, 13:54
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 4340
Bashkangjitur: 30.11.2006Ndegjoj se shume profesore, asistente dhe te punesuar qe kane marre vendime kur BDI ishte ne pushtet tani jane be PDSH-ista te flakte. Ka edhe prej atyre qe kane patur poste nga BDI-ja ne institucione e tash kane hyre ne USHT dhe promovohen si PDSH. Po a ka mundesi qe ndonje ti shkruaj me emra dhe mbiemra keta pakurrizore?
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 10.03.2007, 14:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Vebi Xhemaili Antar ne kongresin e BDI-se tani eshte kthyer ne PDSH servil i flliqt (RUJU NGA KETA TIPA)

Valbon Ademi servil i Fadil Sulejmanit, pastaj Servil i BDI-se tani servil i PDSH-se dhe neser Servil i SDSM-se dhe VMRO-s (KUJDES nga ky)

Agim Nuhiu Antar i BDI-se asistnet ne kohen e BDI-se ne pushtet tani Prodekan ne kohen e PDSH-se servil i flliqt (KUJDES SI KY TIP)


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
aristoteli
Postuar nė: 10.03.2007, 16:54
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006A flitet vetem per Profesoret qe jane ne USHT apo edhe ne Universitete tjera qe kane qene BDI dhe jane bere PDSH?


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
sinperwolf
Postuar nė: 10.03.2007, 17:20
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 3419
Bashkangjitur: 17.10.2006Te nderuar koleg forumista,

Deshta qe me disa fjale te kyqem ne kete teme ne te cilen nuk e shof aspak te arsyeshme per tu diskutuar!
E them kete per tri arsye:

E para USHT-ja nuk eshte parti politike
E dyta nuk eshte USHT-ja vend ku maten forcat politike
E treta USHT-ja nuk duhet te jete vend i diferencimeve per shkak te bindjeve dhe perkatesive politike

Pra te nderuar nuk don te thot qe nese behet dekan apo profesor eshte BLU kur ishin BLU-t ne pushtet apo tani kur jan te KUQ-t.
USHT-ja eshte vater e diturise dhe ju e keni keqkuptuar termin Universitet sepse aty nuk eshte universiteti i BDI-se apo PDSH por eshte Universiteti i popullit Shqiptar qe me shum mund dhe gjak e ngriti dhe i vuri themelet e nje vatre arsimore per brezat e atehershem per ne dhe ata qe so te vijn, andaj mos u merrni me thash e te theme por eja te punojm gjithe se bashku sepse aty ka vend per te gjith, nuk eshte USHT-ja as e Sadi Bexhetit e as ka qene e e shume rektoreve te me parshem e as E BDI e as e PDSH por as edhe e ndonje partije tjeter ne te ardhmen!
Universiteti ka nevoj per ndihmen e secilit sepse eshte ne fazen me te rendesishme te krijimit te tij dhe ka levizje te mira fale punes se te gjithve, andaj mos kritikoni per gjdo gje qoft edhe per thermin me te vogel!!

Rrespekt
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 10.03.2007, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006 Citim (sinperwolf @ 10.03.2007, 17:20)

E para USHT-ja nuk eshte parti politike
E dyta nuk eshte USHT-ja vend ku maten forcat politike
E treta USHT-ja nuk duhet te jete vend i diferencimeve per shkak te bindjeve dhe perkatesive politike


Te gjithe e dime se USHT-ja nuk eshte parti politike dhe askush nuk meret me perkatesit partiake te profesorve sepse eshte bdinja e tyre dhe e drejta e tyre te jene ne njeren parti ose te mos jene ne asnjeren mirpo tema kishte qellim tjetr te gjithe ata qe servilohen here ne nje kunje e here ne nje tjeter per qellime personale dhe tradhti partiake. Te jesh antar i flakt i nje partie ne Pushtet dhe te jesh me dy punesime nje ne qeveri dhe dy ne Universitet dhe pastaj kur partia ku ishe behet opzit mer valixhet dhe qendron si nje endacak pas dyerve te paris tjeter dhe thua une skam qene ne ate parti tani i rit gradat dhe vazhdon ritja e posteve. Keto servila janete kqij per Universitetin sepse nuk shohin drejtimin e tyre per te ligjeruar por tu serviluar por jo shume vone do ta kuptojn kete pushtetmbajtesit dhe do ti elimiojne nga partit dhe do te ngelin si qene pastaj.


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 10.03.2007, 18:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Partite politike vijne e shkojne por Univerziteti do te mbese, prandaj ato fonksionare nese jane punesuar ne rregull dhe kane pregatitjet adekuate duhet te mbesin ne fonksione, qofte si asistente ose Profesore, por nuk duhet te akuzohen per servilizem, se ato me dike duhet te bashkepunojne.
Jeta vazhdon edhe pas BDI-se, por do te vazhdoje edhe pas PDSH-se me vone e keshtu me rradhe,,,,
Politika sa me larg Univerzitetit aq me mire per proēesin mesimore,,
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 27.03.2007, 20:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006A ka ende profesor qe jane bere dhelpra dhe ekan fut bishtin nder vege?


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
ar_dita
Postuar nė: 28.03.2007, 12:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007Ka plot Seadin Xhaferi gjithashtu PDSH,pastaj BDI pastaj PDSH.Eheheheh shum shum tjere fatkeqesisht ne USHT nuk vlersohet puna por cila parti je dhe sa do tu rish nene kembe baballarve sic e qujna ata veten. Ka ardh Etemi te boje ligj po a e dini kush nepismeni eshte?????mosni bre
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 30.03.2007, 16:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006
Reagim ndaj tekstit "BDI-sta qė kthehen nė PDSH-ista", botuar nė gazetėn "Lajm" tė datės 29 mars 2007

Ende jam nė BDI

Ushtrimi i profesionit tė gazetarisė ėshtė njė punė profesionale e cila duhet mbėshtetur nė fakte dhe burime tė konfirmuara. Publikimi i informacioneve tė paargumentuara nuk iu bėn nder redaksisė, por edhe cenon dinjitetin e personave qė atakohen nė bazė tė fakteve tė pakonfirmuara. Njė gazetare profesioniste dhe njė gazetė serioze, thashethemet, pa njė politikė redaktuese, nuk duhet aq lehtė t'I publikojė. Ju informoj juve si redaksi dhe opinionin, qė unė Agim Nuhiu, jam nė marrėdhėnie tė rregullt tė punės nė Universitetin e Tetovės, qė nga data 15 shkurt 2001. Mė 5 shtator 2006, Kėshilli Mėsimor-Shkencor i Fakultetit Juridik tė USHT-sė, mė ka zgjedhur prodekan pėr ēėshtje mėsimore, me propozim tė Dekanit tė fakultetit tė cilėn detyrė e kam ushtruar deri mė 21.02.2007, gjithmonė duke respektuar kodin dhe rregullat akademike si dhe dispozitat statutare tė USHT-sė. Gjithashtu ju informoj qė nga themelimi I BDI-sė kam qenė anėtar i saj, kurse dy vitet e fundit e ushtroj detyrėn e sekretarit tė BDI-sė, Dega e Tearcės, tė cilėn detyrė vazhdoj ta ushtroj.

AGIM NUHIU


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
genc gashi
Postuar nė: 30.03.2007, 16:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Sqarim i Redaksisė

Censuruam etiketimin “servil i flliqt”

Nė shkrimin "BDI-sta qė kthehen nė PDSH-ista" ėshtė treguar shumė qartė burimi i debatit dhe ėshtė saktėsuar se emrat e profesorėve "kameleonė politikė" janė pėrfolur nė njė debat tė cilėt kanė hapur studentėt nė ueb-faqen "studentet.info". Njė prej atyre tė pėrfolurve, ėshtė thėnė se jeni edhe ju, ndėrsa nė shkrim nuk ėshtė bėrė asnjė diferencim, pasi janė treguar emrat e tė gjithė profesorėve dhe funksionarėve pėr tė cilėt, nė debat, ėshtė vlerėsuar se u "servilosen" partive. Duke cituar pjesė tė kėtij debati, nė gazette qėndron e shkruar' "...kurse, pėr Agim Nuhiun, anėtarin e BDI-sė, thuhet se ėshtė avancuar nė prodekan pasi ka ndėrruar ngjyrat politike". Si nė rastin e Juaj, ashtu edhe tė profesorėve tjerė, kemi censuruar vetėm etiketimet e rėnda qė u janė bėnė nė debatin e kėsaj teme, tė lexuar 425 herė, deri pasditen e sė enjtes. "Agim Nuhiu Antar i BDI-se asistnet ne kohen e BDI-se ne pushtet tani Prodekan ne kohen e PDSH-se servil i flliqt (KUJDES SI KY TIP)", thuhet tekstualisht nė debat. Pėr tė qenė sa mė objektiv, nė shkrim kemi cituar edhe vlerėsimet e atyre qė mendojnė se nuk ėshtė e arsyeshme tė hapendebate tė kėtilla.


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
genc gashi
Postuar nė: 30.03.2007, 17:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006I nderuari Profesor ASS. Agim NUHIU mos bene shume zhurme goja te kuptoj "MILETI" se je i lare dhe nuke je servil sepse te kam profesor gati 3 vite dhe servilzimi jot pas Naser Ademit te mesoi keq te servilohesh edhe pas partive mirpo tani jo vetem ti por te gjithe do tju veshtirsohet morali i flliqt dhe dyftyresia juaj. Sa per me shume do me detyrosh te shkruaj mallverzimet e tua me Profesorin me te koruptuar Naser Ademin ku je i perlyer edhe ti me studentet e Shqiperise. Por do te kuptosh se jeta nuk eshte e lehte do te kesh me shume gjera sepse i ke bere dikur tani ndegjoj.


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
profesori
Postuar nė: 17.04.2007, 07:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 115
Antari Nr: 6935
Bashkangjitur: 15.04.2007
KINEZI JUAJ I GJERMANISHTES FOLTE NJĖ KOHĖ PĖR UT SE ĖSHTĖ UNIVERSITET KOTI , PASTAJ E LĖVDRONTE NUK ĖSHTĖ HERA E PARĖ QĖ NDĖRRON MENDEN
PMYahoo
Top
gozhdajuridike
Postuar nė: 18.04.2007, 23:53
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 6984
Bashkangjitur: 18.04.2007SHUM INTERESANT
PM
Top
profesori
Postuar nė: 02.05.2010, 22:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 115
Antari Nr: 6935
Bashkangjitur: 15.04.2007a ju kujtohen keto persona me dy fytura
PMYahoo
Top
cesc
Postuar nė: 02.05.2010, 22:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009 Citim (genci-2 @ 10.03.2007, 15:01)

Agim Nuhiu Antar i BDI-se asistnet ne kohen e BDI-se ne pushtet tani Prodekan ne kohen e PDSH-se servil i flliqt (KUJDES SI KY TIP)

Hajde dekan hajde smil4a8acf219332d.gif smil4a8acf219332d.gif
I paske shetitur gjithe partite, per ate qenke dekan ti! smil3dbd4dcd7b9f4.gif smil3dbd4dcd7b9f4.gif smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio