Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ndryshimet e Unionit te Studentve ne UEJL
Biznismeni
Postuar nė: 13.03.2007, 18:33
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 6303
Bashkangjitur: 13.03.2007Pas dorheqjes se nenkryetrit te Unionit te Studenteve Madrit Dautit pasoj dorehqja edhe e vet kryetarit te US z. Argjend jasharit....
Sic na tregoj edhe Linda ne kete forum nenkryetari kishte dhen doreheqje siu shkak kishte studimet dhe biznesin privat...Ndoshta qersharake...por pasi eshte shkruar nga veta ai mund te meret e sakt.
Mirpo ceshtja e kryetarit perse ai dha doreheqje...Kjo mbetet nje Enigem pra eshte e mbuluar ende me mjegull...Si duket postin e Madritit e mori njefar Hajriz Bardhi.Figur e panjohur deri tashper elektoratin e UEJL-se...
eshte interesante dhe teper kureshtare te dihet se si u vendos qe Ky Argjend Jashari te jep doreheqje...cilat jan shkaqet pse u latgua ai .Kur shum mir dihet se ishte ai i cili me grupene vete fitopi zgjedhje ne UEJL vitin e shkuar...Dihet se ate e votuan studentet e mir pra kush eshte ai io cili ka fuqin qe te rezoj kryetarin e US i cili u votua nga studentet ne form plebishitare...Kush eshte ajo dor qe vendosen ne UEJL...ndoshta rektorati...?
Perseri eshte teper kurioze te dihet se si nenekryetari i tashem ai Hairiz B. u zgjiedh per nenkryetar...Une ate djal e kam njohur me rastine manifestimit te 7marsit ne Amfiteatrine Madh kur doli dhe e mbajti fjaliimin ...
Shtrohet pyetja .pse per keto ndryushime te mos lajmrohen studentet te cilet vendosen ne kry te tyre keto figura si Argjendin dhe Madritin....
Kush po bene pazar me udheheqesine ketij Unioni..?

ndoshta jam teper Lokalist mirpo po ju them vetem nje send se me ndryshimet e reja Tetovaret jan te deshpruar krejtesisht...

pra gjith tetovaret votuan per Argjendin dhe jo qe pastaj ai te largohet dhe ne vend te tij te vijn X ppersona te cilet jan te panjohur per elektoratin studentor....
Vaj halli per ne studentete tetoves..Por ne duhet te mos rim duar kryq por te punojm dhe ti zbulojm shkqet se perse erdhi deri tek keto ndryshime dhe kush eshte ai i cili vendos ne keto poste qe zgjidhen nga studentet...

Patem shum shporesa ne kete union qe u vendos mirpo ehde ky do na del me zij se ata tjeret...

KUSH KUSH KUSH
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 13.03.2007, 21:38
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Nuk e di a eshte dorheqje apo shkarkim i Argjend Jasharit pavaresisht kesaj me habit fakti se perse nje rektorat mundohet me cdo kush te kete nje person i cili do ti ndegjoj dhe nuk do te ngre zerin kunder padrejtesive ne UEJL.
Drin Zatriqi eshte njeriu qe diti te luaj politiken dhe rezoje Argjend Jasharin dhe MAdridin mirpo ky far tipi harron se me me servilizma te tij do te fitoj dhe do te behet kryesor ne US te UEJL-se. Shum shpejt do te bindet edhe vete se cka eshte duke bere do ta pesoj te gjithe ate qe mendon te fus konflikt lokale Tetovar - Shkupjan apo Kosovar.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
proview
Postuar nė: 14.03.2007, 01:14
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 4349
Bashkangjitur: 01.12.2006Argjendin apo dike tjeter , por kete pune cka i bejne ne UEJL nuk jane mire per ne studentet sepse ne e humbem njerin prej kryetareve me te mire ne us te Uejl , sidoqoft ky Drin apo cka eshte mos te haroj se gjendet ne Tetove e jo ne prishtine ... Tetovari ta fal por sta haron ...
PM
Top
V..I..R..U..S..I
Postuar nė: 15.03.2007, 18:32
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 4656
Bashkangjitur: 14.12.2006pershndetje per te gjith mendimi im per strukturen e unionit te studenteve eshte se ai union qe kur fitoi zgjedhjet ne menyre ta pa rregullt eshte ditur dhe une vet e kam pritur se kjo strtukture do te jap doreheqje per nje kohe shum te shkurter ngfa fakti se ata me heret nuk jane ndeshur me probleme te ketij lloji dhe se problemet e studenteve nuk eshte nje pune e vogel por ajo kerkon nje pergjegjsi te madhe per shembull ulja e kredive ose afatet shtese per te perseritur provimet nga shkaku se 50 % e studenteve do ta humbin vitin e shume e shume probleme tjera qe veshtire eshte te tejkalohen ...

Por eshte mundsia qe edhe kjo strukture te jete e e dirigjuar nga dikush ( nga ata te cilet mundsuan te fitojne zgjedhjet ) te cilet ata tani kane kerkuar doreheqjen e vet kryetarit dhe nenkryetarit te kesaj strukture .

Nuk don te thote se ky vevdim i unionit eshte katastrofe per studentet e tetoves sic tha ai i nderuaru me heret por eshte katastrofe ne pergjethsi per te gjithe studentet te cilet mesojne dhe punojne ne kete drejtim ....

pershendetje per te gjithe ... ishalla behet mire ...
PM
Top
DrinZatriqi
Postuar nė: 16.03.2007, 01:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006Pershendetje te gjitheve,

Ka kohe qe nuk kam shkruar ne kete forum, pasi qe mendoj se shumica fshehin veten me nofka dhe akuzojne dike pa kurfar faktesh (ia fusin kot).

Keshtu qe e pash te rruges, qe me i thene disa gjera.

Eshte e vertet qe ka dhene doreheqje nenkryetari dhe kryetari i US UEJL-se.

Dhe po ju informoj, se nuk jam kandidat per kryetar te US UEJL, por do te mbetem aty ku jam, kurse ne ditet ne vazhdim ne mbledhjen e Senatit te Unionit, do te propozohen studentet dhe me shumice votash sic parashihet ne statut edhe do te emerohet ushtruesi detyres i kryetarit te US UEJL-se, normalisht student/e i cili/a i permbush kriteret, sic jane: nota mesatare, pervoja ne punet organizative etj....

Sa i perket Madrid Dautit edhe une e ndaj mendimin si disa ketu, Madridi kur ka hyre si kandidat ai ka hyre vetem dhe vetem per te punuar per interesat e studenteve, e jo per interesa personale.

Madrid Dautin askush nuk e ka detyruar te jap doreheqje, por e ka dhene pasi qe ka hapur biznes privat dhe shkaku i obligimeve tejet te medhaja me studime dhe ceshtje private. Por njekohesisht, si ai dhe e gjithe struktura e Unionit nuk kane qene te kenaqur me ecurite e deritashme te puneve te Unionit.
Mund te them qe doreheqja e tij, na ka hendikepuar, por, edhe pse nuk eshte me Nenkryetar ai eshte anetar ne Union si dhe per cdo gje qe nevoitet ai eshte i gatshem te na ndihmoj.
Vlene te permendet se te gjithe shoket e Madridit jane ende ne strukturen e Unionit dhe asnje nga ta nuk e ka braktisur Unionin, sepse ata shume mire e dijne se askush ne Union nuk e ka 1 te keqe me Madridin.

Kurse, sa i perket doreheqjes te Argjent Jasharit, askush nuk e ka detyruar me force ate te jap doreheqje, por doreheqja e tij ka ardhur si rezultat i pakenaqesise te struktures se brendshme (90% te struktures).
Anetaret e Unionit si dhe struktura nuk kane qene te kenaqur me tempon, dhe menyren e punes te Unionit, me transparencen dhe bashkepunimin e tij me anetaret tjere. Sepse ky Union nuk mund te jete vetem i Argjentit apo i imi por i te gjithe studenteve te UEJL-se.
Dhe, pasi qe ai e ka verejtur se ne do ta hedhim ne vote besim ne senatin e Unionit, ai ka dhene doreheqjen.

Kjo nuk eshte asgje tragjike, ndryshimet per qellime pozitive jane gjithmone te mireseardhura, sepse ne e dijme se mundemi me mire, mundemi me shume, dhe duhemi te punojne maksimalisht per interesat e studenteve dhe ti permbushim te gjitha kerkesat e tyre, sepse per ate edhe jemi zgjedhur, dhe shume shpejt do te bindeni.

Disa ketu, permendin emra qytetesh apo shtetesh, por une mund te ju informoj se ky eshte Unioni i pare studentor i cili eshte gjitheperfshires dhe a-politik.

Nenkryetari eshte nga Shkupi, Sekretari Gjeneral nga Prishtina, z/v Sekretari nga Struga, Kryetari i Senatit nga Kumanova, zv. Kryetari Senatit nga Tetova, Kryeredaktori i Revistes nga Tetova, kurse ne Anetaresine e Senatit jane te perfshira te gjitha qytetet e trojeve shqiptare.

Ku po shihni lokalizem ne kete Union ?

Une mendoj, qe nuk duhemi te thirremi ne qytete, shtete apo "mahalla", por duhemi te thirremi ne kvalitete, dhe merita.

Te gjithe, jemi njerez dhe te gjithe jemi shqiptar, dhe cka eshte me rendesi jemi ne frekuencat e duhura.

=====================================================

Per VIRUSIN:
Ti permende qe Unioni duhet te beje sa me shume afate shtese te provimeve, dhe te ule kriterin e kredive, une mendoj qe ti je ne frekuenca te gabuara, ne nuk duhet te bejme me shume afate shtese dhe te ulim kriterin e kredive, ne menyre qe 50% te studenteve te mos e humbin vitin, ne duhet te nalemi dhe te mendojme se si tia bejme qe studentet ti japin provimet, qe te kene mesim me kualitativ , te jane te rregullt ne ligjerata, te mesojne me shume, dhe ne fund te mos kete nevoj per 204214 afate shtese.

Studentet jane mesuar , (aiiiiiii ska lidhje qe rrash nga provimi, unioni do te bej prap mas 1 muaji afat shtese), jojo gabim jeni, ne nuk duhet me luftu per 242314 afate shtese, por ta risim kualitetin e ligjeratave dhe vetedijen e studenteve qe te mesojne dhe ti japin provimet me kohe.

Ne cdo afat shtese mbahen 400 provime, dhe ne secilin afat ka presione nga jashte tek profesoret (intervenime) dhe nese marrim qe ne cdo provim nga 1 student e mer noten me "intervenim" ateher ajo do te thot qe 400 nota merren me intervenime.....

Dhe per fund, pasi qe ende se kemi aktivizuar web faqen, mund tju informoj per disa gjera ne te cilat jemi duke punuar per momentin:


Afati prillit - Do te kemi mledhje javen e ardheshme me prof. Zamir Diken (prorektor per ceshtje studentore)

Ambulanca - nga tetori, ne kampus do te behet ambulanca, do te angazhohet nje mjek dhe nje moter medicinale, gjithashtu do te trajnohet sigurimi per te dhene ndihmen e pare ne raste urgjente.

Larja e rrobave - nga qershori do te behet edhe dhoma ku studentet do te mund te lajne rrobat, sepse kjo eshte nje kerkese e tyre e kahmotshme.

Problemet me internet ne kampus - 15 prilli eshte caktuar data e fundit (deadline) kur duhet te ndreqen nje her e pergjithmone problemet me internet ne konvikte.

Qendra Rekreative - kjo kerkese eshte permbushur. Pasi qe Universiteti ka mungese te hapesirave, kemi arritur ne marreveshje me pronaret e Menzes "EDI"
qe ne objektin e tyre te behet qendra rekreative , e cila tashme 1 muaj funksionon dhe frekuentohet shume nga studentet.

Kinemaja ne kampus Kinemaja eshte duke funksionuar, dhe per momentin jane duke u shfaqur 3 deri 4 filma ne jave, te gjithe filmat jane premiere.

Se shpejti do ta aktivizojme edhe amfiteatrin tjeter, ku do te shfaqim edhe dokumentare te ndryshem shkencore, arsimor etj.

Cdo 2 jave ne UEJL do te kemi debate rreth temave te ndryshme.

Web faqja Unionit eshte ne perfundim e siper.

Projekti per radio eshte pranuar dhe se shpejti radio do te funksionoj.

Nga 26 Marsi fillojne garat sportive, ku per se pari here, do te kete shperblime per 3 vendet e para ne futboll, basketboll, shah dhe ping pong.

Javen tjeter do te kemi Karaoke , ku studentet do te kendojne (jemi lodh duke i ndegju te tjeret haha)

Keto qe i permenda jane vetem ne procedim, kurse projektet e ardhshme jane, Shetitja neper Europe, Barbecue Weekend, ekskurzion neper Kosove dhe Shqiperi, Hulumtimi rreth programit Work and Study dhe ndarjes se bursave, anketa me studentet se cka mendojne per asistentet e tyre, dhe shume projekte tjera.

Dhe me e rendesishmja per mendimin tim eshte, DEBATI ku do te thirren te gjithe dekanet, prorektoret, dhe studentet ne amfiteatrin e madh, dhe balle per balle do te kete debat lidhur me pakenaqesite e studenteve rreth procesit mesimor dhe ceshtjeve qe jane te lidhura me studime.

Ka ardhur koha, kur studentet nuk do te heshtin me, por si ne cdo universitet te mirefillt do ti "qajme hallet" aty ku duhet, ne menyre qe ato probleme apo ankesa te merren parasysh dhe te zgjidhen.

Ju pershendes te gjitheve perzemersisht, dhe une dhe e gjithe struktura e USUEJL per cdo gje, propozim, verejte, apo sygjerim dhe bashkepunim jemi ne dizpozicion dhe kur te doni mund te vini tek zyrja jone, sepse ky Union sa eshte i yni eshte edhe i juaji.


----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
KONDOVA
Postuar nė: 16.03.2007, 09:02
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 6355
Bashkangjitur: 15.03.2007Piksepari e "pershendes" ni qfar biznismeni qe na qenka e qe deshka me dit per dorheqjen e Argjendit e komentet qe na i paska bere ne forum, piksepari te tregoj se skane i informuar mir per votat qe i ka mar ky Kryetar se ata vota nuk ja kan dhen vetem Tetovaret por shumica kan qen Shkupjan e Kosovar dhe Kumanovar ejo vetem Tetovar dhe duhet ta dish se me perkrahjen e kujt erdhi ne at pozit?!
E sa i perket qeshtjes se Nenkryetarit te tanishem Hajriz Bardhit, ai ishte nje nder faktoret qe diten e votimit kontriboi me se shumti per votat e Argjendit, e per ty nuk na qenka i njohur Bardhi, ndoshta nuk je ne SEEU e nuk i njeh njerzit qe kontribojn per studentet e SEEU. Nese don te mos rish duar kryq urdhero e bisedojm ku te dush dhe me ken te dush dhe ne qfar do menyre te dush.

Un po te bej tfala edhe njeher qe te mos meresh me dezinformata e me thashetheme. Pershendetje deri te US te SEEU
PM
Top
po_edhe_jo
Postuar nė: 16.03.2007, 15:49
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 6367
Bashkangjitur: 16.03.2007un mendoj se argjendi nuk dha vet dorheqje por e kan detyruar se per diten e 7 marsit un isha jasht kur dy persona nga jasht iu kercenonin argjendit
PM
Top
V..I..R..U..S..I
Postuar nė: 16.03.2007, 23:54
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 4656
Bashkangjitur: 14.12.2006Pershndetje per ty i nderuari DRIN ZATRIQI

Si duket nuk i paske kuptuar mire shkrimet e mia
une doja te thoja se duhet te kete afat te prillit per shembull sic ka qene edhe me heret nga struktura e me hershme qe ka qene e unionit te me parshem ose ose ulja e kriterit te kredive e nuk thashe sikur ti qe kishe shkruar per 204214 afate shtese ....

Edhe une pajtohem me mendimin tend se duhet te mendojme;

se si tia bejme qe studentet ti japin provimet, qe te kene mesim me kualitativ , te jane te rregullt ne ligjerata, te mesojne me shume

Mendimi ime eshte se se pari duhet te mendohet per ligjeruesit tane te ''DASHUR'' se si te ligjerojne ne menure me kualitative qete jet me e kapshme per nje studente , te jene te rregullt ne ligjerata dhe te mos kete koorupsione si per shembull te karhasohet nje studente i cili meson rregullisht nga me se paku 4/5 ore ne dite me ate qe nuk meson fare dhe ne fund ( marrja e disa lekeve ) studentet te jene e barabarte ...

E potencova afatin e prillit se se ai ka qene edhe me heret ejo per afate shtese ( 20384775 ) sic permende ti ... por ne po presim ...

Paci pune te mbare e ishalla ja arrini te gjitha qellimive qe i nevoiten nje studenti ...

pershndetje per ty DRIN ... V..I..R..U..S..I


NATE DHE PUNE TE MBARE TE GJITHVE
PM
Top
DrinZatriqi
Postuar nė: 17.03.2007, 05:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006Tung Virus,

Nuk ki ti faj, se nuk je i informuar hollesisht me disa gjera, dhe une do ti spjegoj:

Struktura e kaluar e Unionit kur ishte ne krye Amir Shabani, ka nenshkruar marreveshje me rektoratin, se pranojne qe te kete vetem nje MAKE UP exam ne vit.
Keshtu qe, make up exami per te gjitha semestrat u mbajt tek ne ne muajin shkurt, qe do te thot se per kete vit akademik eshte shfrytezuar ai make up, por, prap ne do te luftojme qe te bejme edhe nje afat tjeter ne prill edhe pse do te jete nje gje shume e veshtire per tu realizuar, por nese jo ateher pervec afatit te rregullt te qershorit do te bejme make up-in ne shtator ku do te perfshihen te gjitha semestrat.


----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 17.03.2007, 10:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006Kan dhan doreheqeje per shkak se kan qene te kercenuar nga ana pdsh-ese , pdsh-ja edhe ktu don te boj biznis.

PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 17.03.2007, 15:15
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (Petriti_Ilirides @ 17.03.2007, 10:16)
Kan dhan doreheqeje per shkak se kan qene te kercenuar nga ana pdsh-ese , pdsh-ja edhe ktu don te boj biznis.

Argjend Jashari ne nje deklarte per gazeten "Koha" kishte thene se dorehqja ishte personale tani ti thuash se kercenim.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
LirimShabani
Postuar nė: 17.03.2007, 15:19
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006kushdo qe meret me kete teme se pari do t'i lus qe te mos ja futin kot e te thon cka ju teket e si te ju teket vetem per arsye inati apo dicka tjeter. duhet me e dit problemin e pastaj me dhan kritiken (pozitive ose negative)

kaq kisha


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
pushtetari
Postuar nė: 17.03.2007, 16:58
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 6400
Bashkangjitur: 17.03.2007proview Postuar nė 14.03.2007, 01:14
Argjendin apo dike tjeter , por kete pune cka i bejne ne UEJL nuk jane mire per ne studentet sepse ne e humbem njerin prej kryetareve me te mire ne us te Uejl , sidoqoft ky Drin apo cka eshte mos te haroj se gjendet ne Tetove e jo ne prishtine ... Tetovari ta fal por sta haron ...


Hey proview njeri je hsum interesant a?

Sa lokalist jeni ju be njeri a?
shum sen i keq tek juu tetovaret...ky lokalizmi boll se na mytet..Mos haroni se keta studentet ju majn gjall se kish dek prej unit si ne HOLLOKAUS
Po kisha nje replik ne lidhej me Argjendin..dhe shum mr e sqaroj Dreini po nese nuk e kuptoni ateher eshte problemi se duheni me hy ne ndonje webfaqe tjeter...
Argjendin kur vet struktura e tij nuk e don dhe vazhdimisht e ka kritiku per punenen keqe ne menaxhim te US...cka pritni ju ma shum...kur vewt njerzit e tij qe ka punu bashk me to nuk e duan mos studentet tjer kan me dasht...a?
ai dha dorheqje me tregoni cili nga stuktura e US doli dhe e mbrojti duke than se gabim eshte pse ai ka dhgan dorhejqje -askush
Perkundrazi gjith e kan perkrah dorheqjen e tij
shum e pelqeva fjalen e Drinit cdo ndryshim eshte per te miren e studenteve.Cfar te mire beni Argjendi per ne studentet ,une nuk shoh asnje ndryshim.

po_edhe_jo Postuar nė 16.03.2007, 15:49
un mendoj se argjendi nuk dha vet dorheqje por e kan detyruar se per diten e 7 marsit un isha jasht kur dy persona nga jasht iu kercenonin argjendit


nga vet emri jot shihet se je njeri qe meresh me thashetheme.po_jo
mbasi e ke par ti vet pse nuk shkova ta e mbrojsh.po ti shihet se je nje nder ato njerzit e klanit te Argjendit.
Kujdes cka po folni.
Edhe nese jeni pikerisht ju vet Argjendi i cilni fshiheni pas emrave do ju kisha lutur mos se jeni duke ja bere vetes me shum varin.Ai shum mir shpetoi vetem me dorheqje-largim nga posti.Ne krahasim me veprimet qe ai i ka bere njerziive te vet eshte dashur me shum.Por fal karakterit te mir te Udheheqesis se ketij US ai shpetoi vetem me largim.Edin vetem njerzit e ekzekutivit te US se ai si ka vepruar me njerzit e vet me ata te cilet e pruun ne at Karike dhe nuk mundi ta e gezoj gjat.Pra ata qe e prun ata e larguan.Nuk ka asnje prapavij politike kjo.
Kjo eshte nje shembull i mir per kryetaret tjer.
Mirupafshim dhe KUJDES !
PM
Top
fantomi
Postuar nė: 17.03.2007, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 163
Antari Nr: 3877
Bashkangjitur: 07.11.2006Pėrshėndetje,
Ju pėrshėndes tė gjithėve,vėrtet ėshtė njė temė shum e prekėshme pėr diskutim nga shkakau se shumica e jonė nuk jemi tolerantė nė postimet (normalisht kėtu nuk bėjnė pjesė ajo grup tė cilėt nuk ndjhehn tė tillė).
Nuk e di se pse ėshtė cuar i gjithė ky pluhur rreth dorėheqjes sė Kryetarit tė US, a ka dhėnė me dėshirė Argjendi dorėheqje apo jo e dimė na tė gjihė qė kemi kontribuar pėr fitoren e atijė,poashtu atė e din edhe Drin Zatriqi, por edhe ju i nderuari pushtetarė.
Vėrtet nuk mė pėlqeu postimi i Juaj, athua vallė ne kemi qenė ne HOLLOKAUS pa mos u hapur Universitetet, dhe pa mos ardhur njė numėr i studentėve nga jashtė, Rruana ZOT se kishim vdek pa mos kishit ardhur ju,mjer pėr Ju nėse mendoni se PROIEW pėrfaqėson tė gjithė Tetovarėt, ai shpreh lirshėm mendimin e vetė dhe pėr cka nuk ka pse tė ketė kujdes,edhe unė edhe Ju e dini se si ka ardhur nė krye Argjendi dhe kush e ka nxjerur, as ka ardhur me vullnetin e vet e as ka dalur me vullnetin e vetė, dhe mendoj se ketu duhet tė mbarojė e gjitha proceduara.
Pse nuk pyeteni se si erdh Hajriz Bardhi ne US?
Unė e di kontributin e tijė, qė nuk e mohoj,vėrtet ka dhėnė kontribut por nuk ishte i vetmi qė dha kontribut, ka edhe prej neve qė kemi dhėnė shum kontribut bile shum ma shumė se ai,por, ja bredhemi rrugėve duke kėrkuar fatin tonė tė premtuar.

Dhe lereni mė ato se Senati do e zgjedhė kryetarin... kryetari mė dihet!
Shpresojė se kjo udhėheqėsi e re do t“i pėrmbush kėrkesat dhe nevojat e studentėve dhe u dėshiroj qė tė kenė njė harmoni nė mes veti, se vetėm ashtu shkohet pėrpara!
Dhe vėrtet Argjendi nuk ka klan, dhe Argjendi as qė ėshtė i antarėsuar nė kėtė forum, kėtė mund ta vėrtetoni nga niveli i shkrimit dhe mėnyra e shprehjes.
Unė e njoh Argjendin, dhe nė bisedė e sipėr direkt me atė ai u shpreh se ky kapitull ėshtė i mbyllur pėr tė, edhe pse nuk ėshtė vetė ai nė udhėheqėsinė e US ai pėrsėri u ėshtė besnik atyre qė e shtynė tė kandidohet dhe qė e udhėhoqėn deri ne fitore tė zgjedhjeve.Pra, i nderuar Pushtatar.. besoj se e kuptove ku e pata fjalėn, kryesorja ėshtė qė tė punohet dhe tė vazhdohet mė tutje, e kaluara qoftė e haruar.
Unė jam cdohere i gatshėm ta ndihmoj US pa mar parasysh se kush ėshtė kryetar, e jo vetėm unė por ka plot si unė!
Por, do ju kisha lutur qė sė paku t“i pėrfillni ato qė ndihmuan ne fitoren nė zgjedhjet e US.
Me siguri ju njoh edhe juve, me Drinin njihem dhe me shum tjere...
Ju qoftė puna e mbarė dhe mendoj se boll mė pėrcarje, le tė nis ka e mbara pa mar parasysh si e ka emėrin kryetari.
Dhe besoj, se nuk do e haroni edhe Argjendin nė organizimet e Juaja, prap se prap ai ėshtė pjesė e atij Univerziteti.. Vetėm Zoti nuk gabon!

Si do qė tė jetė, mbetet tė shohim sukseset e reja.. dhe vėrtet do tė ndjehem i lumtur pėr cdo sukses qė do e tregoni!

Me respekt.
PM
Top
proview
Postuar nė: 17.03.2007, 21:09
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 4349
Bashkangjitur: 01.12.2006QUOTE]Cfar te mire beni Argjendi per ne studentet ,une nuk shoh asnje ndryshim.

cfar te keqe pae prej Argjendit ??? U diktu puna se ka qen i detyruar te jep doreheqje sado qe te thuhet e te shkruhet se ka dhen doreheqje vet , kot eshte, vetem ta dini se kryetar ma te mire edhe me te afte se Argjendi nuk do te kete aj union ...

PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio