Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 14 MARS- LUFTA NE MAQEDONI..
fashionx
Postuar nė: 14.03.2007, 21:16
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 4376
Bashkangjitur: 02.12.2006Tungatjeta..!!
Kjo dite eshte nje dite e rendesishme, sepse ne kete dite/date nisi lufta ne mes SHQIPTARVE-MAQEDONVE,
Ne kete date Ne Tetove Kishte nje tubim madheshtor, po ka fundi i tubimit vec kur ja nisen krismat...
Kete dite duhet te kujtojm dhe duhet te festohet..
Jepnii mendimet :)
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 14.03.2007, 21:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Te festojme?! per ēfare shkaku te lutem?per ate se pas atij 8 Mujorit populli im u zhyt ne erresire e ne krim?per ate se dikush perdori luften si mjet per t'u pasuruar?per gjithe ate mjerim e shkatrrim qe solli ajo periudhe?per ate se ne vend te ecim perpara ne ikem 50vite prapa?
nuk shoh une ketu shkak per festim,por me teper per vajtim e per vuajtje!


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 14.03.2007, 21:54
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Mjer Ato nenat, Fmit jetim te deshmorve te luftes. Disa dhan jeten e disa pasuruan xhepin e tyre. Sduhet me u festue Si ajo Luft Biznesi.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
zeshkani_i
Postuar nė: 14.03.2007, 22:25
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 6330
Bashkangjitur: 14.03.2007fashionx
jo more zotni se lufata nuk e vitit 2001 nuk filloi as ne sellc por as me 14 mars sa per te rikujtuar po te tregoj se lufta e vitit 2001 filloi ne Tanush te karadakut te shkupit ne muajin shkurt .Lufta filloi ne shkurt dhe ne ato fshatra ran 4 deshmor para kesaj dite qe ti e quan si fillim i lufetes . fazli veliu i ka harru ata deshmor dhe qeshte me e keqja po shkel mbi gjakun e tyre bashk me tipa ji ti fashion lufta filloi per qlirim e jo per parti POLITIKE ,shtrohet pyetja qfar beri fazli veliu per kater vjet ne pushtet bashk me partin e ti dhe nipin e ti j per invalidet e luftes vet fazliu ka qen deputet a per deputet ran 82 deshmor ,kur nuk brei asgje ai me pertin e tij mos pritni as nga keta te tjeret ,fazli veliu ka fillu te del mbi siperfaqe koha do ti denoj dajen bashk me nipin dhe strukturen e tyre , tash mundohet me ja ly kryet me akull popullin po kot a kan populli qdo dit po vjen e po vetedisohet veq ta din se ma populli shqiptar nuk ka djem te dalin e te vriten qe qe dikush teshkoj deputet harrojeni ooo karrierista e as per marrveshje te ohrit qe as ajo nuk p o realizohet.
PM
Top
shkupjani
Postuar nė: 14.03.2007, 22:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 82
Antari Nr: 5944
Bashkangjitur: 19.02.2007ke shum te drejt zeshkan lufta nuk u ba per marrveshje te ohrit e aq me teper per parti politike
PMUsers Website
Top
memento
Postuar nė: 15.03.2007, 00:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 4750
Bashkangjitur: 18.12.2006 Citim (Senatori_TeT @ 14.03.2007, 21:28)
Te festojme?! per ēfare shkaku te lutem?per ate se pas atij 8 Mujorit populli im u zhyt ne erresire e ne krim?per ate se dikush perdori luften si mjet per t'u pasuruar?per gjithe ate mjerim e shkatrrim qe solli ajo periudhe?per ate se ne vend te ecim perpara ne ikem 50vite prapa?
nuk shoh une ketu shkak per festim,por me teper per vajtim e per vuajtje!


nuk kam shume cka ti shtoj kesaj pergjigje. Vecse eshte bere ende me keq te shkosh ne vendlindje, se budallejte e zotit te kercenohen me armet qe kan dhe per te cilet kemi paguar vete duke u derguar te hollat nga mergimi.

----------------------------------------
Mendimet duhet sulmuar me ndihmėn e mendimeve, sepse ėshtė e kotė tė shkohet mė armė mbi ideale.
PM
Top
saraj
Postuar nė: 15.03.2007, 12:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Dje ne Sellce ishin mbledh nje numer i madh njerzish(bdi-sta)per te festu.Cka me festu: Marveshjen e Oh.humbjen e me te dashurve,apo politiken e Bdi, dhe nuk ka Turp Fazlia te dal para familjeve te deshmoreve dhe te shet pallavra se do e bejme ket e at, kur dihet se 4 vj. i ka mbush me rrena ato dhe tani pas 6 vj, te luftes ende ka fytyr te del dhe te thot se ne perseri do te luftojm nese na mohohen te drejtat.TURP per ATA,te gjith ne duhet ta kemi te qart se ata kan luftuar per te qene ne pushtet e per te drejta,par shkak se:pse nuk e permendnin luften deri sa ishin ne pushtet kur nuk silleshte ligji per INVALIDET E LUFTES,LIGJI PER GJUHEN etj.Kurse tani kan ra prej karrige dhe dalin me pallavra te vjetra se ne do bejme luft,SHUM QESHARAKE.mE VJEN KEQ SE SI ATA TE PRANISHMIT NUK U FISHKELLUAN RRENAVE TE TYRE KUR E DINE ATA(familjet)SE PAS 6 VJ.TE LUFTES I KAN PUNET KATASTROF.
PMIntegrity Messenger IM
Top
Valmir Imeri
Postuar nė: 15.03.2007, 14:40
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 6342
Bashkangjitur: 15.03.2007Mirdita gjithve

Lexova shum komente , shum mendime, por ne rinia te mundohemi qe gabim qe jan ber me heret tash mos te perseriten, te ecim para drejt bashkimit evropian dhe te tejkalohet sa do pak kriza ekonomike.
Ndersa sa i perket luftes se 2001, i perkrah te gjitha mendimet qe i kan dhen koleget e nderuar, por dhasht zoti qe mos te kthehemi mbrapa , dhe mos te na perseriten ato gjera qe me shum veshtirsi i tejkaluam.
Qoft ajo ne tanush,kumanov, tetov, haracin, te gjith i kan meritat e veta dhe te gjith qe kan dhen jeten per liri jan deshmort e kombit shqiptar, dikush e humbi vellaun, dikush mbeti pa baba, dikush mbeti pa shtepi te gjitha keto jan nje humbje emadhe per popullin shqiptar, por me gjith at me shpres se partit politike shqiptare do tjapin kontributin e tyre neper institucione shqiptare dhe ne shqiptart ty tejkalojm disa kriza.

Ju pershendes gjithve
PM
Top
fato1
Postuar nė: 15.03.2007, 17:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Po mir pasi juve nuk ju pelqejka ajo puna e bdi_stave pse nuk po coheni ju me ba dicka qe do ishte ne te miren e poullit a?...se as BDI as PDSH deri sa kan qene ne qeveri nuk kan bere ate qe kan premtuar deri diku....por cte bejm ato jan qe na perfaqesojn neve ne sy te tjereve dhe duam sduam ato jan ska tjere edhe nje her them nese din dikush jam e mendimit le teshkoj e te ben me mir se ato............


edhe un jam e mendimit se nuk ka arsye te festohet jo vetem per ato shkaqet qe i permendi Senatori_TET por edhe te tjera ka, ne nuk e kemi sjell veten deri ne ate nivel qe te festojm dicka .............

pershendetje per te gjith....
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio