Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Probleme serioze ne USHT-ne e "RE"
Strugani
Postuar nė: 17.03.2007, 19:50
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 25
Antari Nr: 1122
Bashkangjitur: 09.05.2006USHT-ja e RE premtoji regull ne USHT por prap shume mangesi ne pune.

Si rast konkret po e jap Ligjeratat ne Degen e Anglishtes e vecanerisht ne lendet Gjuhe Angleze I dhe II. Edhe pse ligjeratat u filluane me disa jave vonese gjithashtu provimet nga Lirie Ahmeti u mbajtne me vonese te madhe e jo sipas asaj si ishin shpallur ne faqen e USHT-se. Por e keqja nuk ndalet ketu, rezultatet e provimeve edhe sot nuk jane shpallur, deri kur duhet pritur? se kjo po na rendon me punimet e ketij semestri mbasi akoma jemi ne pritje te shpalljes te rezultateve me shkrim nga semestri i kaluare.

E keqja te jete me e madhe kete jave u befasuame prak kur rezultatet nuk u shpallen (edhe pse kishim premtime) por dhe ligjerata e kesaj jave u anulluane.

Deri kur keshtu? USHT-ja pagesat i kerkon pa vonese por sherbimet i ofron sipas qejfit te profesoreve dhe jo sipas asaj te publikuare ne faqen e internetit ne USHT.

Une mbesoj se jane boll mire te kompensuare (me shume se tre here nje roge qe prinderit tane marin) dhe paregullsirave te tilla duhet ti jepet fund njehere e pergjithmone.
PM
Top
allma
  Postuar nė: 23.03.2007, 15:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 5271
Bashkangjitur: 16.01.2007Mos ja fut kot ore, sepse kjo profesore eshte shume e mire dhe e perpikte. Ti ose nuk ke mundur ta kalosh provimin te ajo ose ja ke inati! Te lutem jo vetem ty por edhe atyre personave qe shkruajne anonim mos i prekni profesoret e mire, e sidomos ata qe jane te ri dhe prespektive sepse ju kthehet bumerang.
Mos te guxosh mo te shkruash keq per profesoret e mire se do te haj dreqi. smil3dbd4dcd7b9f4.gif


----------------------------------------
Beware of Greeks bearing gifts

Pėrkthimi:

Mos u beso armiqėve
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 23.03.2007, 15:59
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007nje gje sme pelqen tek ju studentet, qofshi te USHT apo UEJL.
mbase paska gjithe keto parregullsi, mbase profesoret qenkan aq pa moral, mbase te gjithe qenkan aq injorant qe punojne aty...me cuditni ju studentet: Pse studjoni aty?

jeni ndalur ndonjehere te pytni dhe shikoni veten se ju ku jeni?
sa student hyjne ne provim me shprese se do e kalojne provimin duke vjedh?
sa student jane te interesuar per gjetje te materialeve te ndryshme apo leximin e nje ose me shume materialeve per nje provim - pra flas per materiale shtese?
sa student nuk jane te rregullt ne ligjerata?
sa student dini te silleni mire mes vete dhe me profesoret - ligjeruesit?
sa student kane shkuar vertete te mbarojne studimet dhe sa kane shkuar per te kaluar kohen vec se jane nga afer?
sa student kane biblioteken e tyre ne shtepi?
sa student, kur kane punime seminarike i bejne ato si duhet...por vetem shkojne dhe i bejne kopje, i marrin te gatshme...???
sa e sa pyetje te tjera te cilat jane rezultat i problemeve qe shfaqen neper universitete?

andaj... se pari student te nderuar, se pari ju duhet te eliminoni problemin qe keni mbrenda vetes, dhe tek pastaj te shikoni problemet e te tjereve.

e dij se do kem ndoshta reagime te ashpra per keto qe i thash...por keto jane evidente...


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
lili82
Postuar nė: 23.03.2007, 16:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (orfeu @ 23.03.2007, 15:59)
nje gje sme pelqen tek ju studentet, qofshi te USHT apo UEJL.
mbase paska gjithe keto parregullsi, mbase profesoret qenkan aq pa moral, mbase te gjithe qenkan aq injorant qe punojne aty...me cuditni ju studentet: Pse studjoni aty?

jeni ndalur ndonjehere te pytni dhe shikoni veten se ju ku jeni?
sa student hyjne ne provim me shprese se do e kalojne provimin duke vjedh?
sa student jane te interesuar per gjetje te materialeve te ndryshme apo leximin e nje ose me shume materialeve per nje provim - pra flas per materiale shtese?
sa student nuk jane te rregullt ne ligjerata?
sa student dini te silleni mire mes vete dhe me profesoret - ligjeruesit?
sa student kane shkuar vertete te mbarojne studimet dhe sa kane shkuar per te kaluar kohen vec se jane nga afer?
sa student kane biblioteken e tyre ne shtepi?
sa student, kur kane punime seminarike i bejne ato si duhet...por vetem shkojne dhe i bejne kopje, i marrin te gatshme...???
sa e sa pyetje te tjera te cilat jane rezultat i problemeve qe shfaqen neper universitete?

andaj... se pari student te nderuar, se pari ju duhet te eliminoni problemin qe keni mbrenda vetes, dhe tek pastaj te shikoni problemet e te tjereve.

e dij se do kem ndoshta reagime te ashpra per keto qe i thash...por keto jane evidente...

Orfeu me pelqej shkrimi yt,dhe mendoj se gjtihcka cka te shkruhet me teper per kete artikull eshte e tepert.
Ngel i pershendetur.


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
kaktusi
Postuar nė: 19.04.2007, 00:05
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 6980
Bashkangjitur: 18.04.2007ka shum probleme
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 19.04.2007, 09:06
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Orfeu

Me kete qe ke shkruar "i ke be dem vehtes" sepse je futur ne listat e studentve. Ne kete liste studentet i urrejn profesoret qe kerkojne te mesosh, qe kerkojne te hulumtosh e pastaj te japesh provimin. "Fatkreqsisht" nuk ke hy te lista e atyre te kqive......


Fjalet tua jane per lavdate sepes keshtu eshte realiteti i hidhur i yni....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio