Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Profesoreve te UEJL-se ju ndalohet ligjerimi -USHT
r.mislimi
Postuar nė: 18.03.2007, 17:44
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Sic kam ndegjuar se cdo profesor qe eshte mesimdhenes ne UEJL i ndalohet te jete edhe ne USHT.
Nuk e dij sakt se a ju ndalohet Profesorve apo vetem asistentve qe kane te kryer Magistraturen apo atyre qe skan tituj.
Nje mik i imi me tha se ne kontrat thuhet se nese je MR apo vetem ke kryer fakultetin e ke te ndaluar te punesohesh ne pune shteterore nese je ligjerues ne Universitetin e Evropes Juglindore.

Tani mbetet nje ceshtje e hapur per diskutim se cila eshte e verteta dhe cila eshte arsyja?


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
darkman
Postuar nė: 18.03.2007, 17:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 6364
Bashkangjitur: 16.03.2007Une nuk besoj se eshte e vertet se profesorve te UEJL nuk u lejohet te japin mesim ne USHT. Poashtu edhe asistenteve. se une di shum profesor dhe asistente qe jane ne te dy univerzitetet. smil3dbd4e7853679.gif


----------------------------------------
E DI SE NUK E DI
PM
Top
darkman
Postuar nė: 18.03.2007, 18:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 6364
Bashkangjitur: 16.03.2007Nese dikush ka kunder replik le te tregojn.
Neqoftese dikush nuk beson une do i tregoj me emra ato qe do te me kujtohen


----------------------------------------
E DI SE NUK E DI
PM
Top
invictus
Postuar nė: 19.03.2007, 00:22
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 659
Bashkangjitur: 03.04.2006Nuk eshte e vertete.. Shembuj ka plot ku shume profesore punojne ne te dy universitete dhe skane asnje problem.
PM
Top
invictus
Postuar nė: 19.03.2007, 00:25
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 659
Bashkangjitur: 03.04.2006Edhe nje send.. nuk me pelqen aspak politika e faqes.. Sa here qe logohem shof akuza te pabaza mbi UEJL dhe tere kohes merreni me thashethena kunder UEJL. Nese eshte kjo menyre te ulet emri dhe rejtingu i nje institucioni athere deklarojeni haptaz se keshtu nuk shkon..
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 19.03.2007, 16:48
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (invictus @ 19.03.2007, 00:25)
Edhe nje send.. nuk me pelqen aspak politika e faqes.. Sa here qe logohem shof akuza te pabaza mbi UEJL dhe tere kohes merreni me thashethena kunder UEJL. Nese eshte kjo menyre te ulet emri dhe rejtingu i nje institucioni athere deklarojeni haptaz se keshtu nuk shkon..

Pershendetje "Invectus" ne si staf i forumit nuk bejem politike per te ulur rejtingun e ndonje universiteti qoft i UEJL-se apo i USHT-se. Ketu mund te flitet per ndonje dyshim te till mirpo nese nuk eshte e vertet ateher nuk ka asgje te keqe vazhdon diskutimi ne tema tjera. Dhe nuk e di perse e mer aq per zemre sikur eshte prone e e juaj. Une kisha ndegjuar se nuk i lejohet dhe hapa teme disuktimi keshtu duke replikuar njeri me tjetrin ne mesojm te vertetat.
Besoj se qellimi i forumit eshte i till te mesojm, te njoftohemi te ndajm mendimet per ndonje problem qe nuk jemi te sigurt.
Besoj se do me kuptosh.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
V..I..R..U..S..I
Postuar nė: 20.03.2007, 18:29
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 4656
Bashkangjitur: 14.12.2006Pershndetje per ty student ne nuk mundohemi te ulim rejtingun mirepo mundohemi qe ne nje fare menyre se bashku te dijme apo te zbulojme disa parregullsi te cilat behen ne universitetet tona.

Edhe une them ashtu se qellimi i ketij forumi te perbasahket eshte ashtu i tille qe se bashku nga tema te ndryshme te cilat i i paraqesin studentet dhe nga replikat e ndryshme te tyre sic thashe edhe me heret se ne mundohemi qe te mesojm, te njoftohemi te ndajm mendimet per ndonje problem qe nuk jemi te sigurt...

Pershndetje per te gjithe ...
PM
Top
V..I..R..U..S..I
Postuar nė: 20.03.2007, 18:49
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 4656
Bashkangjitur: 14.12.2006Ndersa sa i perket temes, si gjith koleget edhe une do kisha ndare mendimin tim se ka PROFESORE apo ASISTENTE te cilet nuk lejohen qe te drejtojne apo te punojne ne dy universitete ne ate te USHT dhe UEJL.

Flas per keto te dy me qe tema ishte hapur per keto dy institucione dhe kisha dashur te te pershndese ty studente sepse tema eshte shum e qelluar , do kisha thene edhe une se ka prej atyre profesoreve te cilet nuk lejohen te ligjerojne ne UEJL nga se ato jane profesore ne USHT.

Do ta kisha pershndetur profesorin e nderuar (inicialet) M.M i cili ishte me plot kuptimin e fjales profesor ligjeronte ne menyra shum interesante dhe shum e me shume te kapshem per studentet, ishte profesore ne UEJL NE DREJTIM TE ADMINISTRATES PUBLIKE .

Them ishte nga se ai tani nuk eshte duke ligjeruar dhe cka eshte me e keqja ne afatin e provimeve te cilin ai e drejtonte ju mur e drejta qe ai ta mbaje provimin dhe ne menyra shum te pa hijeshme ate e detyruan te largohet .,

Shkaku se pse ai u largua ende nuk dihet ?

Ju lutem koleg/e te nderuar ju pershndese nga zemra dhe kisha dashur nga ju qe sa me shum te behen replika sa me shume te kete tema te reja e tye ndryshme qe punet e pa hijshme te nje univeristei te dalin ne drite dhe te dihet se cfare po ndodhe ne nje univeristet shqiptare, qe ndoshta, ndoshta ne te ardhmen te behet me mire.

Pershndetje per te gjithe une kaq kisha ...

RESPECT ... V..I..R..U..S..I
PM
Top
darkman
Postuar nė: 20.03.2007, 23:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 6364
Bashkangjitur: 16.03.2007Pershendetje VIRUSI. kam nje pyetje profesori qe permendet ju
a ishte ne te dy univerzitetet qe e larguan apo per diqka tjeter.
Se une kembengul se kan te drejt te punojn ne te de universitetet
nuk besoj se e kan larguar nga puna per ate shkak edhe pse nuk e di
a ka qen te te dy uiversitetetet

ME RESPEKT


----------------------------------------
E DI SE NUK E DI
PM
Top
V..I..R..U..S..I
Postuar nė: 21.03.2007, 16:50
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 4656
Bashkangjitur: 14.12.2006Pershndetje per ty DARKMAN

profesori per te cilin une e kisha fjalen ai ishte duke punuar ne dy univeristetet , por thash une edhe me heret se largimi i tij ende nuk dihet se per cfare ai eshte larguar, por edhe une thash se ai ndoshta nuk eshte larguar per ate se ka punuar edhe ne ate te UT , per ate une thashe se shkaqet nuk dihet , nga disa te folura tani me te freskta ndegjova se ai ishte larguar kinse i perkaste partise BDI sepse ky univeristet sic flitet udhehiqet nga PDSH-ja ,

Por une po te them se ai me te vertet ka punuar ne dy universitetet edhe sic kam thene me heret se atij ne diten e mbajtjes se provimit ne te cilin ai duheshte ta mbaje ai u largua pa kurfare shpjegimi per studentet veq se erdhi nje nga prodekanet dhe tha se une do ta mbaje provimin dhe se ju me nuk keni per cfare te drejtoheni tek ai se ai me nuk do te vjen...

pershndetje dhe rrespekte per te gjithe...

Kalofshi interesant ! smil3dbd4e02c5440.gif smil3dbd4e02c5440.gif smil3dbd4e02c5440.gif
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 22.03.2007, 10:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Edhe une i dij dy profesor qe japin mesim edhe ne usht edhe ne uejl qe jan ligjerus por nuk dij se a kan vendim, me doket se ne usht nuk kan vendim se me pas vendim nuk ju lejohet me majt mesim ne fakultet tjeter perveq aty ku mer vendim.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio