Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A egziston si mundėsi zhdukja e korrupsionit?, MENDIME
studenti_uejl
Postuar nė: 22.03.2007, 18:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 157
Antari Nr: 1155
Bashkangjitur: 16.05.2006Kėsaj pyetje mund t’i pergjigjeni ne shume menyra. Shumica ne kete vend do te thoshin se eshte e pamundur ta ērrėnjosėsh korrupsionin, pasi ai ėshtė pjese e shoqerise sone. Disa tė tjere do tė thoshin sė korrupsioni ėshtė njė fenomen i pergjithshem. Pra, keshtu. Ėshtė e pamundur tė behet kjo gje. Ndoshta korrupsioni ėshtė si njė semundje, si puna p.sh. e diabetit, qė mund tė kontrollohet, por nuk mund tė zhduket.

Pėr mendimin tim pergjigje tė tilla jane me shume njė opinion i pamenduar apo njė menyre e pershtatshme pėr tė mos marre asnje pergjegjesi mbi vete. Por, dikush duhet tė gjendet mbi kėtė toke qė tė besoje dhe mendimin ndryshe. Megjithese, mund tė ketė njė opinion kundra, a do tė thote dikush me zė :
- Po! Ėshtė e mundur qė korrupsioni tė zhduket. Tė pakten, kjo vlen pėr te nisur luften kunder tij me kėtė besim nė vetvete. Nese niset me tė kunderten e ketij besimi, atehere ne nuk kemi rrugezgjidhje, por vetem tė nenshtrohemi tė jetojme bashke me tė.
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 22.03.2007, 18:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Valla bre kogja shtir qe mu zhduk korropcioni te na shqiptaret,jo per diqka po shume i dojna ato te shkreta(paret) se ndryshe nuk mujna mi ba na se ekonomia shume mire o ka na shkon, krejt lule mi lule u ba,kshtu qe qaty te mujshum me vjedh pak tu i hanger paret e tjeter kujna( mi marre ma djerse). Edhe pse korrupcion ka gjithekund ka pak, po na shqiptaret ja kena kapercy mashallahit.Kshtu qe ish kan mire me zvogelu pak korrupcionin e me mujt me perparu pak ekonomine te mujshum me qu perpara.


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
fato1
Postuar nė: 22.03.2007, 19:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007O kur nuk ka per me u zhduk ky fenomen tek ne si shqipetare dhe ne pergjithesi ne shoqeri....luften kunder korupsionit qe moti e kan nisur me fjale por rend se do arij te realizohet me vepra ....kshuqe duhet te mesohemi te rojm bashk me te duam apo sduam
pershendetje
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 22.03.2007, 21:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Me fjale e kane nisur mu ato te korruptuarit e nderuara fato-sh,se nje njeri qe lufton kunder dickahit ai thjeshte vepron e nuk merret me fjale boshe "ne do bejme kete e ne do bejme ate"?!
Korrupsioni teresisht asnjehere nuk do mundet te zhduket,por vetem mazhoranca(mund t'a hollojme ate deri ne minimum,deri ne ate shkalle sa qe te mos jete i demshem per shoqerine)...si pikenisje per luftim kunder kesaj vetie te ndyre do t'a sjellja nderrimin e kuadrove te tanishme politike(te gjithe,pa marre parasysh a PDSH a BDI),dhe zevendesimin e tyre me kuadro te reja te cilet me te vertete do luftonin per mireqenien e tere popullit,e jo per karrige.
perderisa nuk arrijme te bejme kete,korrupsionin asnjehere nuk do mund t'a luftojme,nga vete fakti se kreret tane(si BDI si PDSH)jane fund e krye te korruptuar,qe nuk njohin as nene as baba kur eshte ne pyetje Euro!


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 25.03.2007, 01:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Ne asnje menyr nuk zhduket ky fenomen negativ.

"Ka pasur korrupsion, ka korrupsion dhe do te kete korrupsion" derin ne shkatrrimin e kesaj gjithsije.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
wizz
Postuar nė: 25.03.2007, 12:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 141
Antari Nr: 6538
Bashkangjitur: 24.03.2007Korrupsioni nuk mund te zhduket sepse u konvenon te 2 aneve qe e bejne edhe atynve qe japin lek edhe atyne qe marrin edhe skallxojn ;)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio