Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Skandali i Prorektorit te USHT-se Etem Iseini, mjerimii nje prorektori
parashutisti
Postuar nė: 22.03.2007, 23:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Keshtu paralajmerojne veb faqe por nuk e realizojne premtimin
26. 01. 2007Studentė tė USHT-sė nė konferencėn e Javės Evropiane tė Ejndhovenit

Studentė tė USHT-sė nė konferencėn e Javės Evropiane tė EjndhovenitPerfaqesim i denje ne konkurrence te universiteteve evropiane

Ne Javen Evropiane te Ejndhovenit, qe do te mbahet prej 26 deri 30 mars te ketij viti, do te ligjerojne personalitete eminente nga bota


Ne Holande me 26-30 mars te ketij viti do te mbahet Java Evropiane e Ejndhovenit, ku pritet te marrin pjese shume perfaqesues te universiteteve evropiane, nder te cilat edhe Universiteti Shteteror i Tetoves (USHT). Kete universitet do ta perfaqesojne dy studente te Unionit te studenteve, te cilet ne nje konkurrence te madhe pas konkursit te shpallur, fituan vendin mes disa universiteteve evropiane.

Ne kete konference kater diteshe ne Eindhoven, qe do te mbahet me moton “Evolucioni evropian”, pritet te ligjerojne Gerard Kleisterlee, perfaqesues i “Philips Electronic” dhe Kyle Scott, zv/drejtor i Misionit te SHBA-se ne OSBE, ndersa tema do te jete “Nga e kaluara e ndare per te ardhmen e bashkuar”. Pervec konferences, organizatoret kane parapare edhe program kulturor, ku do te organizohen vallezime, muzike, drame, kabare etj.
Perfaqesuesit e USHT-se, pritet qe ne kete konference te realizojne edhe disa aktivitete te tjera, ku ne vend te pare do te jete prezantimi i Universitetit Shteteror te Tetoves, menyra e funksionimit te tij, si dhe do te angazhohen per vendosjen e bashkepunimit nderuniversitar.


Zyra per informim i USHT-se
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 22.03.2007, 23:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007
Plas skandali ne USHT: Prorektori per finaca vendos se ku dhe kur duhet te duhet te udhetojne ne takime studentet


Etem Iseini shkel te drejtat studentore

Prorektori per financa Etem Iseni pa kurrfare shpjegimi edhepse ne veb faqen universitare nga vete organet e USHT-se paralajmerohej neper media se studentet e USHT-se udhetojne ne Javen Evropiane ne Ajhoven nje gje e tille nuk do te ndodh.

Per kete student te dashur eshte pergjegjes prorektori Etem Iseini i cili nuk i lejon studentet te duehtojne koke me vete.

Cka po ndodh ne USht miq te dashur gjithkushmekoken e vete ky eshte sihariqi me i ri per studentet tane.


Duhet me thene se punet jane duke shku jo bash mire cka mendoni ju a duhet te duehtojne studentet ne Ajdhoven a jo
PM
Top
PANIKU
Postuar nė: 22.03.2007, 23:29
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 6503
Bashkangjitur: 22.03.2007Pasi qe mendum qe universiteti po perkrah studentet ne promovimin e vlerave jasht shtetit dhe sjelljen e experiences nga jasht ne USHT, kjo gje u ndalu dhe ate pa asnje shpjegim edhe pse ishte paralajmeruar se kjo do te ndodh me dergimin e dy studenteve ne Ajndhoven te Holandes!

Se cfar ndoshi askush nuk dha pergjigje pervec qe tani ndegjova nga shkruesi i i larte cekur se kete gje e ndaloi Etem Isen qwe mendoj qe kjo gje eshte plotesisht e pa pranueshme sepse ne fund te fundit ata d.m.th Rektorati jan per studentet e jo studentet per Rektorat.
Por sidoqoft shpresoj qe te merren masa nga pergjegjesit qe kjo gje eshte lejuar te ndodh mendoj pa lejen e dikujt dhe kryekput me koke te vet!

Shpresoj qe kjo gje te mos perseritet me sepse studentet jan ata qe duhet te i perfaqsojn vlerat jasht shtetit dhe jo dikush tjeter!

Rrespekt
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 23.03.2007, 02:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Jo be sduhet me leju me studenta me lujt,a mo mendojne ne rektorat se jane bo inspektora te milicise po ki Etremi seshte normaldefinitivisht shajfet
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 24.03.2007, 10:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Studentet mbeten pa shku ne javen Evropiane, cka dmth kjo se parregullsite kan me i vazhdu pasardhsit e Nexhemdi bedinovitve. KY tipi allahile cka o ka menon a se eshte allah a. O prorektor gjoihu nga gjumi se keni me te zgju napa pasha kuranin
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 24.03.2007, 18:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007Zotri Sadi Bexheti gjithmone ne fjalorin e tij e permend fjalen ligj.Se ata jane te vetmit qe do ti permbahen ligjeve ne USHT nuk do te pranojn profesor dhe asistent qe nuk i plotesojn kushtet simbas ligjit.A haron ky zotri se si erdhi ne USHT a ishte hyrja e tij si rektor i ketoj fakulteti e ligjshme,po ky zotri a u zgjedh si rekotor ne menyre te regullte dhe sipas ligjit pasi per te qene rektor duhet te kesh titullin profesor i regullt kurse ky zotri Rektori pa ligj e mori titullin profesor i rregullt ne fakultetin i cili nuk eshte i akreditum (Nuk eshte i pranum nga shteti).A ligj paraqet per zotri rektorin Qenan Idrizi,Zulfi Kahrimani,Idrizi Kovaci te cilet me titullin Mr jane profesor pasi ne e dime me MR mund te jesh vetem asisten kurse kta zotri mbasi i kane nga 50 vjet nuk mund te jene asisten dhe i kane mare si profesor.PSE???? ME lidhje partikae apo shoqrore?Ju lutem me tregoni cfare ligjeve ju permbahet zotri Rektori kur ai UNIN E VET E KA KRIJU PA LIGJ.
PM
Top
fato1
Postuar nė: 24.03.2007, 23:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007hajt se sinani nuk e ka kendu kot ate kengen KREJT MBRAPSHT
kaloni bukur
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 25.03.2007, 23:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Sot ne vend se studentet te jene ne Hlande ne Javen evropijanee ata mbeten ne tetove krejt ky qyll i Etem Iseinit dallaverexhis.

Poshte komunistat!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio