Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Largohu nga puna Ass. Agon Xhemaili
Tigri_tet
Postuar nė: 24.03.2007, 12:12
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 4098
Bashkangjitur: 18.11.2006I nderuar "Ass" i pa pjekur si trup njeriu, i nderuar Prorektor Arifiknet Xhemaili i pa arsimuar dhe i pa merituar per postin qe keni marur ju kisha lutur qe djalin tuaj AGON XHEMAILIN ta largoni nga puna qe ben si assitnet ne fakultetin e Muzikes sepse nje here demton vetveten, pastaj demton katudnin, qytetin , shqiptaret, Universitetin dhe mbi te gjitha neve studenteve.
Te te shajne te gjithe studentet nuk eshte pune e lehte andaj ti Agon qe ende vin bashk me ne ne studime dhe ne te njeten koh mer formen e profesorit per te na ligjeruar neve eshte nje shkatrim i permbrendeshm i universitetit.
Turpi i ketyre budallalqeve tona si komb demtoi edhe me shume universitin demtoti edhe me shume arsimin sipror te shqiptarve. Te jesh ASistent separi duhet te jesh i kompletuar si njeri e dyta duhet te kesh te kryer fakultetin me note mesatare mbi 8.0 dhe e treta te konkurosh si te tjeret.
Ti qe shetit cdo dit me biciglet rreth Rektoratit qe ende koha adoleshente ste ka kaluar dhe mer guximin per te ligjeruar ne fakultet. E ke pyetur veten se si dukesh para studenteve apo jo?
Te jesh akademik universitar te edukosh studentet duhet se pari te jesh i edukuar dhe te kesh nje stil pedagogu.
Ne Universitet pedagogu e ka reptesisht te ndaluar te vishet me trenerka si ti qe ec cdo dit si nje Raper dhe si nje femij i ritur me biciglet qe shetit duke hyre cdo 5 minuta tek zyra e babit tend.
Ndoshta edhe jep vendime per te punesuar profesor te rangut tuaj si ti babi yt dhe miq tuaj dhe kompania juaj e Bogovinjes.

Largohu nga puna si asistent mere librin meso kryje fakultetin dhe vazhdo rrotullohu pastaj rreth Rektoratit per ndonje vendim si pastrues ne USHT.

I nderuar Prorektor i USHT-se Arifiknt mendohu me shume rreth ketyre gjerave qe je duke bere sepse koha eshte shum e shkurter dhe 4 vite kalojn shume shpejt beni mire universitetit te bejen nje statuj ne Bogovinje po i bene keq do te shajne te gjithe katundi. Andaj Kujdes sepse pas buzeqeshjeve te vogla vjen qarjet perlotjet e medhaja.

LARGOJE AGONIN SE TURPEROVE UNIVERSITETIN.
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 24.03.2007, 13:58
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Tigri_tet

Keni te drejte qe kerkoni largimin e kuadrit "impotent" dhe ju pergezoj ne kete. Biles ju inkurajoj qe te gjithe studentet te nenshkruani nje peticion dhe te kerkoni largimin e tij!

Ky peticion le te behet publik - se s'ka bir nene qe s'e shqyrton me pas - nuk mjafton vetem t'ia dergoni Arifikmetit apo rektorit! Bejeni permes mediave - ju inkurajoj! S'do kete rrugedalje tjeter!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 24.03.2007, 19:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Pajtohemi plotesisht duhet me ndermar dicka se shkuam prej ektyre na cmendne bre.

Lene po edhe pastrime kane fillu ne Universitet kush ju pengon e hekim menihere ja rasin ni rene ene hajt ne udhe.

kY airifikmeti sillet sikapadai ,ipaska shku ne zyre dikush nje prof e ka lene tere diten te prwet se skapas kohe eshte marre me aktivistet e partise.Po turp bre ckapo ndodh keshtu a
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 24.03.2007, 21:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Tigri

Te mbeshtes dhe te inkurajoj ne kete proēedure, ēdonjeri qe ka informacion te ketij tipi duhet te shprehet.
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 25.03.2007, 21:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Pse ju koleg te nderuar nuk po beni nje PETICION dhe ta dergoni te Rektori e jo te Prorektori dhe bojkotoni mesimin de menyra ma e mire eshte deri sa ta largojn nga puna dhe e shohin pastaj do te vendojn adoleshent te jete mesimedhenes ajo.


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
parashutisti
Postuar nė: 26.03.2007, 00:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Po hajde tja filllojme pse jo mire kishte qene me e be peticionin bilem edhe me e shpernda neper me e ngjit ka te mundemi.!!!

Per peticion per djalin e babit qe olazdru a!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 26.03.2007, 12:47
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Qe te kete zhurme peticioni dhe te kete efektin e vet - une sugjeroj qe te njejtin pervec Rektorit dhe Administrates se USHT-se, t'ia drejtoni bashke me nenshkrimet e tubuara edhe mediave te shkruara dhe atyre elektronike.

studentet.info besoj do ishte ne gjendje t'a publikonte nje PETICION te tille, i cili do paraqiste kerkesen dhe deshiren e shumices se studenteve te cilet do kene firmosur PETICIONIN ne fjale.

Poashtu ju sugjeroj qe te skanoni edhe listat e nenshkrimeve te studenteve.

Jam i gatshem t'ju ndihmoj personalisht studenteve te USHT-se ne organizimin e Peticioneve ne cdo kohe per cdo gje.

Ju ofroj ndihmen time. Me lajmeroni ne Mesazh Privat!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
big_brother
Postuar nė: 26.03.2007, 14:50
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 31
Antari Nr: 6502
Bashkangjitur: 22.03.2007Kjo eshte katastrofa dhe kulmi i marrezirave qe po shkaktojne palacot ne UT. Edhe rrugacat po punesohen... Po ky njeher nuk e ka pamjen si duhet me at silin qe ka eshte be assistent... e leni tjerat se se ka te kryme fakultetin dhe se eshte ngelavec.. Me sa ftyr po del para studenteve duke e dit veten, mirpo ka te drejt se e ka sjell babai aty, ndersa vet ai eshte katastrofa e pare ne at Universitet, njeriu me i padeshiruar. Nuk thone ot se "Femija eshte pasqyra e prindit". Ky po haron se si ka ardh ne at post, shume shpjet do ti vije koha kur do te ik, nese jo nga pushteti, me siguri nga studentet.. A nuk po e shohin veten kto.. Kjo vec verteton ate se "te marret skane ftyre"...
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 26.03.2007, 18:31
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007a e bejme shqiptar, e bejme...zgjohuni te gjithe...
bravo, u kry puna.
aj si ma coni mallin e 2001.

para se te fillonte lufta, flitej: shqiptaret do te luftojne nnga struga e ne Llojan (fshat ne komunen e Likoves). por kur u be - hamamin u be ashtu (me falni per fjalorin).

edhe ju student:
Mesonu njehere e pergjithmone te kini rregull ne cdo gje.
Me pelqejne postimet e cusack...si ju sugjeron...
filloni peticionin ashtu si duhet dhe si i ka hije.
vec kesaj, nese doni te kete peticion edhe ne kete webfaqe, duhet qe cdokush qe nenshkruan ate peticion ta nenshkruaj me emer mbiemer, pavarsisht se ketu te gjithe jemi me llagape.

rregull student, rregull.
ju lus, me tregoni, cfar masa keni marr ju si student kunder ketij assistenti?
keni refuzuar te shkoni ne ligjerata - keni bojkotuar ligjeratat?
keni bere kerkese te rektorati qe te largohet ky asistent nga puna?
po USUSHT-i cfar ben..reagon dic, apo merret me pune 'me te medhaja se kjo'
ka rruge te hijshme per te bere kerkesat tuaja...dhe jo keshtu.
Une ju uroj qe te keni sukses ne kte drejtim dhe ju perkrahi plotesisht.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
sekret-84
Postuar nė: 26.03.2007, 21:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007tungat burra agoni nuk me asocon ne asistent po si raketare ose si nje trup roje e *******per hajr koft dul hasa hyni husa dul nexha hyni arifhikmeti,se sadia sen e cel gojen
perpara arif ke se kush kullot si zakonisht na studentat hajt luja bab luja
ai po tkonet se veturen e perdore per ti bajt teshat e roverin ten e run se e ke golfin e UT te axhe SADISE
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 27.03.2007, 19:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006Ku jane studentet e Muzikes qe nuk ngrejn zerin e tyre per te larguar kete? apo i marin notat me lehet dhe heshtin. Zgjohu o koleg te ndereruar sepse edhe ne ne fakultetin Jurdik do marim masa per Bashkim Ademin dhe Mesut Shabanin ti largojn nga Universiteti


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
parashutisti
Postuar nė: 31.03.2007, 10:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Skemi cka bejme kush na piet neve
PM
Top
malli
Postuar nė: 31.03.2007, 11:37
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 6667
Bashkangjitur: 30.03.2007Ju pershendes student te nderuar
Ne fillim desha te ju falemnderoj per inaiciativen e mare rreth informimit te opinionit rreth asaj se cfare eshte duke ndodhur ne USHT,por edhe te ju inkurajoj qe kete pune qe e keni nisur ta vazhdojme perpara deri ne eliminimin e turpit te kombit Arifikmetin se bashku me kllapen e tij.
Sa i perket djalit te tij ai vetem se e ka mar nje denim(eshte mik i Atnan Patos),ne pamje duket vetem si nje truproje a sa i perket "profeserllokut" kam pas rast ta ndigjoj nje here-eshte per te qare.
Une si student metevertete ndjehem shume keq per gjerat qe ndodhin pasi e di mire se tani kemi shume kuader te muzikes,edhe me tituj te cileve nuk u jepet rasti ti tregojne aftesite e tyre nga njerez te cilet punojne kunder kauzes shqiptare.
ARIFIKMETI ESHTE GATI
VETEM EDHE PAK...

PM
Top
sami_
Postuar nė: 31.03.2007, 12:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 57
Antari Nr: 6030
Bashkangjitur: 23.02.2007Pershendetje te Dashur Studente.VIZION PA AKSION ESHTE ILUZION.

PITI PITI PATI PATI MUT IBIRI KAK IJATI.

teme falni por mendoj se e qelluer eshte.

shendet e mire.
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 31.03.2007, 12:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Sami cka thua ti si tja bojme
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio