Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (12) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PSE BDI-ja E KA PARTIZUAR USHT-ne
Maxi
Postuar nė: 03.05.2006, 17:55
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 10
Antari Nr: 1061
Bashkangjitur: 21.04.2006Shum ide te mire keni!!! por nje gje eshte me rendesi qe mos humbni koh duke shkruar ne kete forum, por dilni dhe protestoni haptas kunder ketyre fenomeneve ne UT, thuajuni:
-STOP BDI ne UT,
-STOP BDI me me keta qe je ka na manipulon me banden tonde,
-STOP BDI qe je ka naj shkatron kete Universitet qe me mund e me gjak e aritem qe ta mbajme te gjalle.
-Nuk te lejojm BDI qe tw na shkaterosh edhe kete Universitet.
-Nuk te lejojm BDI qe edhe kesaj rradhe te na mashtros me poezit e tua
-BDI do ta marresh denimin e merituar.
Sepse ky grupacion i quajtur BDI eshte fajtorja kryesore per te githe keta qe po ndodhin si ne UT e ne te gjith sferat e jetes qe na sot po jetojm.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 03.05.2006, 18:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Te nderuar

Nuk i ka fajet BDI por ne radh te par i kane fajet studentet. Se dyti fajet i ka populli qe del e voton...e per partit tjera skemi pse me i lan anash se te gjitha kane faj sepse te gjitha ne emer te UT ariten shume gjera e pastaj e lan ne balt UT-n..nga PPD, PDSH, PDK e deri ne BDi e kto tjerat qe jane bere tash te gjitha jane fajtore per UT.

E veq e dal e me bretit pa asnje program e pa asnje fakt konkret eshte gabim i madh sepes dem i sjell vehtes...duhet shume pune per tu bere per te aritur ne protesta...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Ben_i
Postuar nė: 03.05.2006, 18:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 1073
Bashkangjitur: 23.04.2006O Happy_Soldier

Eheeee. A fakte te vogla duke te gjitha fenomenet qe ndodhim me USHT. tash do t'i numeroj disa prej tyre:
- mbi 10 punesime nga Kercova me mbiemrin Ahmeti,(nepotizem familjar;
- mbi 10 punesime me mbiemrin Beadini (Nepotizem familjar);
- jane punesuar asistente te cilet ende nuk kane diplomuar;
- dhenia e diplomave qeveritareve te ndryshem te BDI-se, a ne anen tjeter shume te rinje te cilat i kane kryer me sukses studimet me diploma ne dor bredhin rrugeve;
- marrje e provimeve brenda nates;
etj

Happy_Soldier ja disa prej tyre nese do ende do te ofroj se ka shume e me shume fakte te cilat flasin vet.........

Tung
PM
Top
akrasniqi
Postuar nė: 08.05.2006, 12:27
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 446
Bashkangjitur: 19.12.2005smil3dbd4e5e7563a.gif [SIZE=7]"SESHTE ME RENDESI KUSH VOTON ME RENDESI ESHTE KUSH I NUMRON "
Keshtu ka thane Stalini me kujtohej kjo shprehje ne njefare kohe kure ne UT mbaheshin dofare zgjedhje me fletore ne dore ne fakultetin e juridikut erdhi dekani bashk me te bijte dhe njeri si komision zgjedhore e tjetri numronte vota per njefare unioni te" kriminelave akademik " icili me teper u nxirrte probleme studentave sesa qe i mbronte ata nga ajo "politika e tharte" e fakultetit bilanci ishte" perfekt" 80 % te votave per njeriun te cilit edhe antare familje ta kishin sdo ti besonte kush e le ma nje koleg fakulteti kjo ka ndodh ne 2003 ka mund te jete ne janar ose shkurt aty dikun ata qe jane ne fakulteti juridik e dine me mire se qka ndodhi atehere me ta si thot populli "njeri qit e tjetri prit"
dhe ndodhi ajo me e keqja
ky "kolegu" qe me shume i ngjane nje femiju MISTREC sesa nje studenti u be kryetar unioni qe qeshtu diqka mbaen zgjedhjet ne kete union perafrsisht dhe shume studente nuk e kane as sensin me te vogel per me tentu me bo pak ndryshime ne kete USHTne dhe bumi i te kqijave veq po rritet.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 08.05.2006, 15:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006O Ben_i

Keto fakte qe ti po mi thua i kam degjuar kur Keyesia e Unionit te Studenteve Shqiptar per Maqedoni ka dal ne TV Koha edhe i ka numeruar. Bile jo mbi 10 por mbi 20 jane me mbiemer Pollozhani dhe te tjere re rrethit te struges...

Keto qe po mi thua ti mue..un moti koh i kam derguar ne zyren e USSH-s ne Tetove andaj edhe ti nese ke fakte plus athere dergoi dhe ti ne zyren e USSH dhe ata e dijn se si do veprojn...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 08.05.2006, 15:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006akrasniqi

Nese mendon se vetem fjal duhet atehere dije qe gabim e ke...merni hapa konkrete...kjo ka rendesi....

kam thene ma heret Kembanat Bien per ata qe kane vesh...un e di fare mir kush eshte ish dekani i juridikut dhe djemt e tij prandaj shumcka qe kam pare dhe di i kam derguar ne zyren e USSH andaj dhe ju nese keni dicka dergoni pra..kam permend dhe me heret USSH doli ne TV dhe me fakte konkret tregoi per shkeljen e Nenit 61 te statutit te Universitetit te Tetoves..ky nen shkelet drejtersedrejti nga Rektorati dhe Senati..

SUkseese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Quasimodo
Postuar nė: 09.05.2006, 21:23
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1028
Bashkangjitur: 15.04.2006O te mjere, si studente qe jeni, skeni tjeter pune per te bere por te mbani hallet e njerezve qe nuk e kane idene se ju egzistoni..apo mos beni reklamime politike tani ne buze te zgjedhjeve ngase i tere forumi eshte perplot me kesi gjerash...Ju po mundoheni te luftoni nje te keqe qe pretendoni se u vjen nga te tjeret e qe ne fakt e keni ne gjak e spo e hetoni..shani politiken ngase "desperately" jeni te papermiresueshem dhe nuk mund qe kuptoni se e dashuroni politiken aq sa shani vetem nga zilia qe ju smundeni te jeni ne ate pozite dhe ti shikoni te tjeret nga larte-poshte...Na ngopet me fjale, ide progresive dhe snob-patriotizmat tuaj..por e di qe kjo eshte e gjitha farse..ju njoh mire te gjitheve miq te grupmoshes sime....s'do ishim ku jemi po te ishit aq te zjarrte sa genjeni veten dhe mundoheni te na genjeni neve se jeni...CAO
PM
Top
Ben_i
Postuar nė: 10.05.2006, 17:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 1073
Bashkangjitur: 23.04.2006Quasimodo,


Ti me siguri nuk je student dhe nuk je ne nje rang me ne. Nga fjalet e pista qe i perdor ne shskrimin tend me con mendjen se je ndonje vagabond ejo student. Ti me fjalet tua i poshtron te tjeret dhe ngren veten dhe ne te tjeret nuk dime asgje "sepse jetojme ne Hene" te nderuar kolege.
Quasimodo, duhet te kesh parasysh se ne studentet duhet ti themi troq gjerat qe ne rrethojne a jo t'i fshehim ato, ne duhet ta ngrejme zerin e aresyes, a jo te fshihemi neper birucat e ndryshme se nese une jam mire te tjeret cka do le te bejne, Nuk shkojne punet keshtu o Quasimodo.....
PM
Top
Ben_i
Postuar nė: 11.05.2006, 09:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 1073
Bashkangjitur: 23.04.2006Ne nuk duhet t'i fshehim gjerat por duhet t'i themi troq......
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 12.05.2006, 12:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Edhe une jam studente,dhe te them te drejten te kuptoj edhe ty Quasimodo edhe ty Beni.Ju jeni gjithe ai brum qe i duhet rinise shqiptare dhe ndermjet juve duhet te ekzistoj vetem nje ure lidhese dhe t`ju bashkoj."bashkimi ben fuqiNdoshta do thoni pse...sepse Beni eshte aq shume me energji dhe don ta ndryshoj gjendejn e mjeruar me te cilen ndodhet UTndersa Quasimodo eshte nje realist qe e njeh situaten dhe eshte pak me praktik. Ju dy ,mund te mesoni prej njeri tjetrit shume.

Cdo te mire
Nga te dy pres nje koment!!!


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
Ben_i
Postuar nė: 12.05.2006, 15:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 1073
Bashkangjitur: 23.04.2006Lionela,

Me vjen mire qe kyqyr edhe ty ne kete teme dhe ke marre guxim. Une e hapa kete teme nga shkaku se studentet ne USHT gjenden ne nje situate te veshtire dhe ajo qe eshte me e keqja se edhe ata nuk dijne se cka te bejne, kane presion nga ana e te punesuarve ne kete institucion me nje fjale ata nuk mund te ndryshojne asgje ne kete institucion sepse nuk e ka guximin askush qe te marre persiper qe ti nxjere studentet nga kjo situate. Unioni i studenteve te USHT eshte ne vend qe ti mbroje interesat studentore ata i mbrojne ineresat e grupeve te ndryshme qe udheheqin me kete institucion.

Kjo eshte Lionella.........

PM
Top
Loni
Postuar nė: 13.05.2006, 09:48
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 1144
Bashkangjitur: 13.05.2006Me te vertet eshte teme interesante edhe pse eshte dashur qe te hapetj me heret, por ka nje fjale popullore thot: me mire vone se kurre. USHT-ja edhe pse me vjen keq te them se eshte bere sikur shtalle e BDI-se. Ata duhet qe te heqin dore nga ky institucion i larte arsimor dhe te merren punet e tyre politike te cilat edhe ashtu i kan bere pershesh si ne kete univesritet. Dhe ne setudentet e mjere nese nuk jemi te kesaj vije politike do te duhet te hallakatemi ta bllokojme nje dite kete institucion dhe ti rregullojme punet njehere e pergjithmone.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 13.05.2006, 19:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Loni e Beni

Jo qe nuk do heqin dor ata por do futen ende ma shum sepse edhe BDI edhe PDSH se pari do them ne UEJL i kan fut hundet por e dyta ma shum...e kjo u vertetu ne zgjedhjet ne UEJL e sa per USHT mos te flasim..sepse dihet qe aty asht ba hallakame...po me heshtje te studentve kot asht...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Lediani
Postuar nė: 14.05.2006, 13:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006o kshu ju pafsha te gjitheve, duke u honger me njoni-tjetrin...se vet ju ha bytha qe merreni me politik...ai tjetri ja ben Stop BDI-se ne UT, etj etj....athu se kjo puna esht ber per tja bo Stop,sikur je nai polic...por nejse mo..vazhdoni ju..vetem mos u vrisni me njonitjetrin...se ju dua te gjitheve ...ncncncncnccc
PM
Top
Ben_i
Postuar nė: 14.05.2006, 14:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 1073
Bashkangjitur: 23.04.2006Ledian gabim e ke.

Ne nuk po vritemi njeri me tjetrin, ky eshte forum dhe ne jemi duke diskutuar lidhur me nje problem qe eshte shume i ndieshem dhe mundohemi sado pak te japim sqarimet apo ndonje ide se si te dalim nga kjo situate. Fundja ne jemi studente dhe kjo eshte problematike shume e madhe per ne se ne USHT eshte beri gerdi, punet ne vend qe te ecin perpara shkojne prapa o Ledian. Une nuk jam kunder politikes por dua te them se BDI-ja e ka tepruar me USHT-ne, edhe PDSH-ja e ka themeluar UEJL-ne, por nuk perzihet shume ne te. Aty mesim japin shume profesore te partive te ndrshme, si te PDSH-se, si te BDI-se etj, kurse ne USHT vetem ata te cilet akane libreza te kalterta komunistet "BDI".. KY eshte realiteti dhe ne duhet ta luftojme kete dukuri.
PM
Top

Topic Options Faqe: (12) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio