Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (12) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PSE BDI-ja E KA PARTIZUAR USHT-ne
Loni
Postuar nė: 14.05.2006, 17:02
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 1144
Bashkangjitur: 13.05.2006Shume mire e ke Beni do te duhet te mobilizohemi kesaj rradhe dhe te organizojme dicka qe te dalim nga kjo situate. Si do te ja bejme nuk e di vec do te organizojme dicka. Duke pritur nga te dy unionet nuk ka gje.. Tash ka ngele qe ta marrim ne dore situaten.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 14.05.2006, 18:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Loni

aq optimist qenke me kto fjal qe po flet a ??


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Loni
Postuar nė: 14.05.2006, 18:58
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 1144
Bashkangjitur: 13.05.2006Po Happy_Soldier.

Jo une por te gjithe studentet, pra koleget e mi se keta te BDI na e kane gerdit edhe univesitetin. tash do t'ua tregoj nje shembull me nje kolge timin: kishim provim ne fakultetin ekonomik ne nje lende une u dermova duke mesuar rrash prej provimi, kurse nje koleg i cili eshte ne forumin rinor te BDI-se bile edhe ne provim nuk hyri kur e pashe ne indeks kishte marre 8. Kjo eshte e tera.
Pra Happy_soldier kaq duron burri keta te BDI-se duhet te fshihen nga trualli i dheut se na kane kerdit cdo gje, edhe pse gjate zgjedhjeve te kaluara une dhe familja ime kemi votuar BDI, me asnjehre nuk do ta votojme...... ata jane te paskrupullt.....
PM
Top
Ben_i
Postuar nė: 15.05.2006, 14:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 1073
Bashkangjitur: 23.04.2006Shume vertet eshte Loni.
Ne tash duhet te bejme cmos qe ta zgjidhim kete ceshtje dhe te dalim nga kjo situate e keqe qe e ka kapluar USHT-ne.
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 15.05.2006, 14:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Ndoshat nuk jam studente ne UT
mirepo kjo STOP eshte me te vertet per te qeshur,,,hggashghahhaaaa
zotrote i nderuar ti sigurisht ne te ardhme do jesh POLIC
tungi
PMUsers Website
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 15.05.2006, 18:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Loni

Ato qe ti i thua un i di dhe diku e dikujt ja kame thene...NUk behet pune me fjale nese verte jeni te till pse nuk veproni bre

Nese nuk ju mjafton USUSHT qe verte nuk ben asgje dhe USSH qe kam par se dicka po levizin prandaj dhe une atje jam drejtu atehere beje bre djal nje union te ri dhe fillo punen

tung


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Loni
Postuar nė: 15.05.2006, 20:20
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 1144
Bashkangjitur: 13.05.2006Happy_Soldier.


Shume ide te mire ma ke dhene, por eshte problem te realizosh sepse keta te BDI-se nuk qe udheheqin me USHT-ne, nuk te len rehat qe te bejsh dicka, nese merr ndonje iniciative brenda USHT-se pasojne sanksione te ndrsyhme bile edhe largim nga fakulteti. Prandaj askush nuk ka guxim qe te beje kete.

Se pari do te humbin me 05 korrik, pastaj do te rregullohen punet edhe ne USHT.
PM
Top
Quasimodo
  Postuar nė: 16.05.2006, 20:11
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1028
Bashkangjitur: 15.04.2006 Citim (Ben_i @ 10.05.2006, 17:52)
Quasimodo,


Ti me siguri nuk je student dhe nuk je ne nje rang me ne. Nga fjalet e pista qe i perdor ne shskrimin tend me con mendjen se je ndonje vagabond ejo student. Ti me fjalet tua i poshtron te tjeret dhe ngren veten dhe ne te tjeret nuk dime asgje "sepse jetojme ne Hene" te nderuar kolege.
Quasimodo, duhet te kesh parasysh se ne studentet duhet ti themi troq gjerat qe ne rrethojne a jo t'i fshehim ato, ne duhet ta ngrejme zerin e aresyes, a jo te fshihemi neper birucat e ndryshme se nese une jam mire te tjeret cka do le te bejne, Nuk shkojne punet keshtu o Quasimodo.....

E para gje, kerkoj ndjese per "late replay" se edhepse jam para kompjuterit 24 ore, skam pasur kohe te futem...

Oki, sidoqofte...pasi e lexova shkrimin tend desha te te bej ca pyetje se koment nuk kam ngase as nga ti nuk pash koment per shkrimin tim por nje fshehje tenden pas sharjesh, si thone pleqte.."e hudh gurin dhe e fsheh doren"...

1.E para: Mos gjyko, mos te te gjykojne..e ke kete keshille nga nje miku yt qe ti e konsideron vagabond
2.E dyta: Une nuk po poshtersoj askend, dhe ne asnje menyre nuk e ngrej veten me larte sec meritoj..assesi ste poshtersoj ty, kurse per mizen qe ndoshta e ke ti nen kesule s'jam une pergjegjes...
3.E treta: Une, megjithate vazhdoj te jem student...
4.E katerta: Eshte me se e vertete qe ne te dy nuk jemi ne nje rang! Ate e hash une dhe e pohove ti...po s'mund ta dijme kurre se kush qendron ne anen tjeter perderisa diskutojme, ndryshe do ishte te ishim perballe ne kete bisede te siguroj...
5.E pesta: Nuk po gjej fjalet e pista ne postimin tim, nese i gjen mi dergo...siduket paskemi botkuptim totalisht te ndryshem mbi etiken dhe artin ne te dy...
6.E gjashta: Une jam shume i thjeshte dhe i qarte ne ate qe thash dhe shume realist me duket, neper gishta shikoj vetem dhe vetem atehere kur rezultati eshte me i mire se mos te shikosh...
7.E shtata-e fundit-me skandalozja: Nese e din ti se si shkojne punet me trego, vetem dicka te te pyes..per cilat pune e ke fjalen djalce?????!!!!!!
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 16.05.2006, 20:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Loni
Gabim e ke shume

BDI nuk mundet me te ba asgje...nje dit studentet e Kimi-Fizike ne Fakti dolen me nje reagim pse atyre askush nuk ju ben asgje....

Nese e ke pare programin ne TV-Koha kur USSH me numra konkret tregoi per punsimet kerqovare e strugane te ciolet drejtperdrejt lidhen me BDI atehere do te pyes pse vall BDI nuk ka mar masa ndeshkuese kunder tyre...

Nuk behen punet shkel e shko por duhet me u ul me bisedu e me mendu cka me ba e cka mos me ba e pastaj me vepru

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Loni
Postuar nė: 17.05.2006, 08:56
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 1144
Bashkangjitur: 13.05.2006Happy_Soldier

Une ne disa rrafshe pajtohem me ju dhe keni te drejte. Ne se pari duhet te bejme nje analize dhe pastaj te veprojme.

Se pari duhet te gjejme shkaktarin kryesor , e ne kete rast shkaktari kryesor per gjitha keto probleme ne USHT eshte BDI-ja. Pas ketij konstatimi duhet te gjeme modus dhe zgjidhje per kete problem qe eshte shume serioz.
Nuk eshte e vertet se BDI-ja nuk te ben asgje, ata menjehere te kercenohen ose nepermejet telefonit ose drejtepersedrejti.

PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 17.05.2006, 10:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Loni

Do ju lutem e cdo gje qe keni te veproni si qe kam vepru edhe une. Dhe shumcka do me thene shume problematika un i kam bisedu me antaret e USSH ne Maqedoni sepse kta te Unionit qe e udheheq djali i ish dekanit Naser Ademit nuk munden me be asgje se jane vegel e rektoratit andaj ckado qe keni shkoni atje. USSH ka mar dokument nga Gjykata e Tetoves qe une kur isha atje e pashe me syte e mi dhe ai dokument i mbron nga cdogje.

Nuk eshte lehte te akuzohet Rektorati per shkelje te nenti 61..nje gje te cilen e beri USSH ne Tv-Koha...

Une shumecka qe kame ditur i kam biseduar me USSH...
LOni nese dikush te eshte kercenu tregoje dhe kete gje ne USSH...

Kaq kisha
Loni nje gje dije qe nje dit do te vdesim te gjith.....


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Ben_i
Postuar nė: 17.05.2006, 13:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 1073
Bashkangjitur: 23.04.2006Mire ska problem per "late replay" Quasimondo.


Une kur e hedhi gurin doren nuk e fsheh ta kesh parasysh kete.
Une kam te drejte te jape mendimin tim lidhur me nje ceshtje ta caktuar dhe kete nuk mund te ma marr askush. kete me siguri e din edhe ti.

1.E para: Une kam te drejte te jape mendimin tim lidhur me nje ceshtje ta caktuar dhe kete te drejte nuk mund te ma merr askush.
2.E dyta: Une nuk kam asnje mize ne ksule se per fat te mire ksule nuk mbaj.
3.E treta: Ti mund te jesh student, edhe magjister i shkencave, por me fjalet qe i pordore nuk ma mbush mendjen se je student.
4.E katerta:Po te ishim perballe normal se do te ishte me ndryshe dhe biseda dp te ishte e argumentuar me fakte dhe jo biseda te kota.

Per shume pune e kam fjalen. Ahaa une nuk e di se pse je kyqyr te shkryuash kur nuk e din temen. Te sugjeroj qe ti lexosh te gjitha shkrimet e ketij forumi lidhur me kete teme dhe do ti shosheshs e per cilat pune e kisha fjalen.

ok, suksese
PM
Top
Quasimodo
Postuar nė: 18.05.2006, 01:03
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1028
Bashkangjitur: 15.04.2006Je nje sharlatan i vertete dhe nje kopje e keqe e asaj qe percepton nga te tjeret..dhe e ke pak me rende se ti je i vetedijshem per kete dhe kjo te lendon sadopak...po nuk je aq i mencur sa te dish se kur te terhiqesh...per te cilen gje edhe po te ishe i vetedijshem eshte proces ireversibil...mua s'mund te me vije keq dhe te mbaj llogari per gjitha krijesat e zotit sidomos kur ato s'mbjne llogari per vete dhe per ate qe thone...poqese e dine se c thone...dhe keshtu peralla vazhdon....derisa te gjithe ti zere gjumi..e kur te zgjohen ne mengjesin e vone do kuptojne se kane fjetur ne kohen me te mire te jetes se tyre...do te jene te fresket ndoshta por te plakur..e c'freski eshte plakja miq???!!!!!!....Mos u mundoni te zgjoheni miq por mundoheni mos te ju zere gjumi!!!!..Kjo eshte per te gjithe koleget dhe ato qe do lexojne kete shkrim...jo per ty Shoku Beni se, s'kam cka diskutoj me ty..s'je kalibri im..thjeshte..I wish u good life...
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 18.05.2006, 07:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Po nuk e di nga te ja filloj???!!!!!!!!
PO ja filloj me z.Fadil Sulejmanin i ciili nga miqt e USHT-krijoj Armiq
Bdi -kur erdh ne pushtet gjet nje Haos ne USHT-vetem mos me thuani se krejt i ka fajet BDI-dicka qe trashegohet,nuk mundet ti vihet faj.

BDi-DUHET TE ja dini per falemdenderim se legalizoi USHT-se ende do ishit endur rrugve me diploma te''egra''

Ktheni filmin pas -cka beri PDSH-dhe PPd kur ishte ne pushtet.
PMUsers Website
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 18.05.2006, 09:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Shkupi_Kercova

Je shume gabim

sepse UT-n e legalizoi gjaku i derdhur e jo BDI-ja. Nese do mundohesh te thuash qe BDi eshte vazhdimesi e UCK dije qe serish gabim e ke...sepse ushtaret u ndane ne te gjitha partite dhe e pshuren krejt UCK-n...

Eshte turp te thuhet qe lufta u be per bashkejetese me shkije...

Suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (12) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio