Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sakrifice...
MIRA_
Postuar nė: 26.03.2007, 15:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Nqs per ne nje moment do nodheshit ne nje pozite ku vuani nga nje x semundje, mendoni qe ia vlen ta mbajsh sekret nje "info" te tille nga ato/ata qe te duan me shume? a vlersoni si te arsyeshme apo?cilat do ishin hapat e pare qe do ndermernit?do sakrifikoni duke hesht dhe mos e bere publike per te mos i lendu te tjeret, apo te kunderten?


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
fato1
Postuar nė: 26.03.2007, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Nuk mednoj se eshte mire te mbajsh sekret gjersa e din se do te jet me lehte per ty sikur ta din te tjeret(qe te duan me shum)edhe vuajtja ndoshta te pakohet ,ato qe te duan perkundrazi sikur mos te tregoje do ndiheshin me keq kur te kuptonin,pse mos te tregosh gjersa e din se e ke perkrahjen e tyre dhe dashurin !!!nje gje qe eshte e drejt edhe pse dhemb por duhet treguar......

mendimi im ky..

kaloni bukur
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 26.03.2007, 17:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Une mendoj se nuk e arsyshme qe ta mbajesh fshetesi nje gje te tille,se paku jo nga rrethi i familjes suaj.Mirepo, tash nuk eshte e thane qe ti tregojshe secilit njeri qe vuan nga nje x semundje,mirepo njerze qe i don the ki besim ne ta po.Se heret ose vone familja e juaj e ngushte do ta kuptoje se vuan nga nje x semundje.Edhe mendoj se ne qoftese i tregon nje personi qe me te vertete ta don te miren, do ta lehtesoje dhimbjen ose hallin dhe do te jepe kurajo per ate semundje,sepse nese e mban vetem per veti mendoj qe vetem qka i shkaton dhimbje dhe merzi vetes suaj.


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 26.03.2007, 18:19
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007ashtu si jane njerezit, jane dhe semundejt e poashtu edhe sjelljet e te tjereve rreth nesh gjersa eshte ndokush i semure ne familje.
keni degjuar thenien: nje i semure ne shtepi, te tere ne shtepi jane te semure.

une, po te kisha nje x, y semundje, dhe po te kisha mundur ta mbaj te fshehte, do e kisha mbajt.
1. Sepse, te gjithe qe atehere (kur te marrin pra vesh per semundjen) do te me shikojne me syrin e meshires, duke thene: I gjori, i ka mbetur edhe pak nga jeta...mos ja prishni... etj etj etj
2. Personit qe e dua, pra atij te jetes, do kisha filluar t'ia kthej cdo pergjigje me te keq, me egersi etj etj etj qe ta bej t'me urrej, qe edhe nese vdes neser, mos te ket shume mall e merzi per mua.
3. Nese kam femij te vegjel, dihet, pra nen moshen 6 vjec, do ju thoja se nje dite une do iki dhe ata nuk guxojne te dalin e tme kerkojne...
4. Per kohen sa do isha gjalle (periudhen pra qe do tme mbetej) do vizitoja (poqese jam i levizshem ajo dihet) te gjithe ata qe i respektoj dhe me respektojne...
5. Do kisha shkruar ne nje fletore ndokundi fjalet e fundit per cdo anetar te familjes dhe do e lija ne nje vend qe do e gjenin pasi te vdes, ku me pas do i lexonin te gjitha...por me kusht qe me pas ta digjnin ate fletore.
6. dhe kur te ndjeja se po vdes, nja dy e tre dite me heret kisha ardhur ketu ne studentet.info. edhe juve ju kisha shkruar per here te fundit, per t'ju dhene respektin e fundit se na kallet me keso tema ;)
respekt.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 26.03.2007, 18:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Nuk e shoh te arsyeshme te perhapet nje lajm i tille,sepse ndoshta neve na pakohet dhimbja por do t'iu shtohet te tjereve perreth.po munde te mbash sekret nje gje te tille,eshte shume me mire...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio