Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Debati Universitar-debat Qeveritar?!, A jane studentet pjese e ketij debati?
ilirian
Postuar nė: 30.03.2007, 00:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 6648
Bashkangjitur: 29.03.2007Me pak se gjithe tjeret studentet jane me pak protagoniste te ketij debati, edhe pse mban emrin Debat Universitar, por ne realitet eshte nje debat qeveritar...
kjo tregohet edhene menyren e seleksionimit te studenteve per te hyre dhe nje menyra e te pyeturit te studenteve, qe aspak su ngjan atyre, me pyetje te pregatitura dhe shkruara nga protagonistet e debateve-qeveritareve.
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 30.03.2007, 14:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006ilirian,mos te them 100% por 99% ja ke qellu.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
tringa_25
Postuar nė: 30.03.2007, 14:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 6444
Bashkangjitur: 20.03.2007te lumt koleg qe e hape kete teme eshte nje nder tema te shumta te qelluara te hapura ne kete forume ......... me keqardhje mund te them ketij debati me shume doti pershtatej emri "debat politike " se universitar ....... he mjer per ne o koleg se ne qfare universiteti stjudjojm .shume me heret te vjetrit tane e thonin nje fjale shume te menqure se ka me ardhe nje kohe nje pozite udheheqese ne pikat me te dobeta te nje shteti ka me e udheheq njerezit me te poshter te atij populli dhe kete po e deshmojnn politikanet tane me futjen e hundeve ne vemdet qe nuk ju perkasin .......po qte bejme ky eshte realiteti i kohes se sotme realiteti yne ku perderisa ne kemi me mijra probleme ne universitet ftohen politikan per te fituar poena politike...une mund te ju them vetem diqka atyre qe futen dhe po e praktikojn politiken ne universitet:PERENDOI KOHA JUAJ PERENDOI KOHA E FJALEVE BOSHE JANE VETEDIJESUAR POPULLI TANI DUAN PROJEKTE KONKRETE DHE JO VETEM RRAHJE GJOKSI PER PUNE NE FAVORIN TONE E NE FUND FITOJM ME DHJETRA DYQANE NEPER QYTETET TONA QE NATYRISHTE JANE PRONA PERSONALE TE TYRE..........
PM
Top
Gazetari
Postuar nė: 30.03.2007, 16:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Me mire thoni: Marketing politik i PDSH-se! Se asgje nuk eshte me shume ky far debati piste.
PM
Top
lawyer_222
Postuar nė: 30.03.2007, 17:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 399
Antari Nr: 6524
Bashkangjitur: 23.03.2007mos ja fut kot mor gazetarė


----------------------------------------


"Koha ėshtė e maskarenjve, por Atdheu i Shqiptarėve "
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 30.03.2007, 18:45
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006ilirian

e ke qellaur temen shume. personalisht jam mundu me qene pjese e ketij debati por deri me tash nuk kam arit qe te gjej lidhje dhe te korruptoj dike qe dhe une te jeme pjese e ketij debati. ne fillim dikush me tha qe Milaim Latifi i cakton studentet dhe un gjeta ne numer telefoni te tij por nuk ju paraqita. me pastaj me thane qe studentet qe do marin pjese ne debat caktohen nga dekanet, profesoret e ku dreqin me dit ndoshta dhe ndonje rrugac ketu luan rrol.

problemi tjeter eshte se ketu ne fillim u tha qe do kene hapesire studentet dhe shohin qe brenda ne salle ka mbi 30 profesor. nuk e kuptoj cka kerkojn profesoret aty. pse duhet qe dekanet te caktojn profesoret. mendoj se ka unione studentore qe duhet te caktojne ekipe studentesh qe te marin pjese ne ligjerata. problemi tjeter eshte tek temat. nese nuk jam gabim tema nuk caktohet publikisht dhe nuk tregohet pjesmarsi i debatit deri ne minutat e fundit. nese kjo eshte keshtu ather cfar debati qenka ky...debat alla-stalinēe apo alla-qeveritare.

deri sa punet do shkojne keshtu athere kot qe behet ky debat. kush mundet te garantoj qe ato studenta qe caktohen per pjesmares aty nuk jane te kurdisur...??!!!

suksese te gjithve----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 30.03.2007, 19:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007PO vetem studenti mbreme bukur i tha gazetares mosma ndal mikorofon se kam dicka te them.
Dhe nese esht kshu si thoni duhet me gjete forma me hy se e rendsishme eshte me e thene.KOt e kane sepsekurre studentet nuk mundem ti mundin sepse studentet jane e ardhmja...
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 30.03.2007, 19:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Gazetari ia ke qelluar si me snajperke smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Pretorian
Postuar nė: 30.03.2007, 20:46
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007parashutist

keta studenta nuk munden te jene e ardhmja e popullit tone (natyrisht e vendos dhe veten time ketu

debati eshte nje mashtrim asgje me shum
PM
Top
sekret-84
Postuar nė: 30.03.2007, 21:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007te dashur student kete debat e oganizon sig Bardhuyl Mahmuti sepse eshte daja i Sadi bossit dhe e dyta ky projekt nuk eshte i UT-se e as i MTV-se po krejt qeter kush e eka pregadit dhe ky debat paguhet sa zben ndersa se kush do hy ne salle i caktojne servilat e Sadiut,kryetari ushtrues detyre Kushtrim Ameti dhe Gadaf Uzeiri.debat i promovimit te vlerave te pa vlera te PDSH-se tung roft bdebati po duhet te dijme se ne e pagujme edhe kete debat per te mire u degjofshim..............
PM
Top
ilirian
Postuar nė: 18.04.2007, 21:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 6648
Bashkangjitur: 29.03.2007Te nderuar, ky debat ka marrur edhe nje epitet tjeter "dredhja studentore"
Zoterinj, kjo qe po kryen MTV2 bashke me organet udheheqese te USHt-se, pervec se eshte nje debat qeveritar, por ka arritur edhe nje qellim tjeter, qe as pushteti serb i Beogradit nu e karyer mbi studentet Kosovar, "dredhjen" (kush nuk e kupton,SKopitjen apo Impotencen) e studenteve shqiptare...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio