Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Usht Dhe Te Punsuarit Sipas Ligjeve?
ar_dita
Postuar nė: 30.03.2007, 17:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007USHT momentalisht eshte shendruar ne Universitet te cilin e udheheqein njerez te PDSH.Cka eshte me e keqja zotri SADI BEXHETI i cili eshte i njohur si njeri i koruptuar per ti punsu njerzit duhet ose te ket librez te PDSH ose te jep MITO ket e them nga ajo qe jam shum e sigurt nese i vjne nevoja po ishalla sdot me duhet ndonje pune asnjehere prej ktyre njerzve po nese i vjen puna jam ne gjendje ta shpallos me fakte e dokumente.Sadi Bexheti po permend ligj cfare ligje jana ato qe hyni ne univerzitet me dhune,qe punson njerez te partise ose sic thash me larte.Qe i le pune selakut dhe njeriut me te pa ditur Arifikmet Xhemailit ai pervec ti ngrene duret ne kor sdi asgje me shume apo Etem komunisti se mban libra te ndermarjeve mendon se e din kontabilitetin per ta ligjeru mosni bre se per te ligjeru duhettttttt shumeeee per te qene profesor duhet shume.Kontabiliteti si ligjerohet ejani ndigjone pak Rufi Osmanin e jo pallavrat e eETemit kam moter qe studijon ne UT dhe e di shume mire se une vet jam ne UEJL dhe e di edhe ato sjan me te mire po e mora si shembull kto te dy se edhe te ne ka plot e perplot ETEMA.Mirpo te pakten rektorin e kemi pak me ne rruge nuk thot asniherse ne jemi me ligjin se e di qe jetojm ne pushtet ku ligj eshte ajo part qe eshte ne pushtet e jo ligji i Universiteteve edhe per at ri heshtur.E jo ky Zotri Ligji Ligji e askund nuk eshte me ligjin mos bre Sadi,liroje kariken ose regulloje personalitetin tend njehre e pastaj vazhdo me pune.

Zotri Sadi Bexheti gjithmone ne fjalorin e tij e permend fjalen ligj.Se ata jane te vetmit qe do ti permbahen ligjeve ne USHT nuk do te pranojn profesor dhe asistent qe nuk i plotesojn kushtet simbas ligjit.A haron ky zotri se si erdhi ne USHT a ishte hyrja e tij si rektor i ketoj fakulteti e ligjshme,po ky zotri a u zgjedh si rekotor ne menyre te regullte dhe sipas ligjit pasi per te qene rektor duhet te kesh titullin profesor i regullt kurse ky zotri Rektori pa ligj e mori titullin profesor i rregullt ne fakultetin i cili nuk eshte i akreditum (Nuk eshte i pranum nga shteti).A ligj paraqet per zotri rektorin Qenan Idrizi,Zulfi Kahrimani,Idrizi Kovaci te cilet me titullin Mr jane profesor pasi ne e dime me MR mund te jesh vetem asisten kurse kta zotri mbasi i kane nga 50 vjet nuk mund te jene asisten dhe i kane mare si profesor.PSE???? ME lidhje partikae apo shoqrore?Ju lutem me tregoni cfare ligjeve ju permbahet zotri Rektori kur ai UNIN E VET E KA KRIJU PA LIGJ
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 30.03.2007, 20:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007?????
PM
Top
Pretorian
Postuar nė: 30.03.2007, 20:49
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007ar_dita

e paske haru me e shkru edhe Salajdin Saliun ketu se edhe ai eshte asistent i Rexhep Qoses por nuk eshte as magjister
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 30.03.2007, 20:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007pretorian fute edhe emrin e djalin e arifikmet xhemailit se ai eshte ende pa dilomu e eshte bo proefsor-kapadai
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 01.04.2007, 10:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007Keni te drejte ka edhe shume e shume te tjere qe jane te punsuar vetem se jane PDSH ose jane shok te Sadi Bexhetit e ka edhe shume te tjere qe e meritojne te jene aty por vetem pse nuk jane kyqr ende ne asnje parti politike nuk u japin vendim.Lereni bre se tash e kan pru nje maqedone ne EKonomik te mban ushtrime ne kontabilitet dhe menjehere i kan dhene vendim ska as magjistratur as note mesatare.Ne vend qe ti pastrojn Maqedont krejt ata sjellin ende.
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 03.04.2007, 14:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007po ju lutem tregoni cka eshte tu be Sadi Bexheti a e pat bre cfare asistentve u ka dhene vendim KATAKLIZMA NE USHT
PM
Top
Loka
Postuar nė: 03.04.2007, 19:17
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 23
Antari Nr: 3602
Bashkangjitur: 26.10.2006Se si eshte be Sadi Sexheti Rektor Ju Student te nderuar vet duhet ta dini.Kur zotri Sadi Bexheti hyri ne ket Univerzitet me Dhun asnje Student nuk e ngriti Zerin e ti po krejt heshten.
E tash Sadi Bexheti ben cte don vet ne USHT. Duroni Tash se vet e keni kerkuar Sadi Bexhetin.
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 04.04.2007, 13:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007A e kuptut se Arifikmet Xhemailin e kan cu minister i kultures sa qesharake ne cfare shtei jetojme me cfare ministra per 6 muj beri kaos ne USHT e pranoj krejt Bogovinjen e tash paramendoni minister i KULTURES heheheheheh
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 04.04.2007, 16:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007??????
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 05.04.2007, 10:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007???????
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio