Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Informatė - Pėr Afatin E Prillit.
Amir
  Postuar nė: 30.03.2007, 19:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 402
Antari Nr: 7
Bashkangjitur: 28.11.2004Lidhur me kėrkesėn e Unionit tė Studentėve, pėr tė sqaruar politikėn e afateve tė provimeve pėr gjeneratat e studentėve qė studiojnė sipas sistemit katėrvjeēar dhe absolventėve, pėrkitazi me Rregulloren e Universitetit (tė shpallur edhe nė Web faqen e Universitetit Rregullore), Kėshilli i Universitetit jep kėtė sqarim:
  • Studentėt e vitit tė tretė dhe katėrt, qė kanė regjistruar semestrin e gjashtė, apo tė tetė, do tė kenė mundėsinė e hyrjes nė provimet e kėtij semestri, nė afatin e Qershorit 2007 dhe nė afatin e Shtatorit 2007. Kėtyre studentėve, pėr provimet nga semestri qė kaloi (i pestė apo i shtatė), ju mundėsohet afati shtesė, qė do tė organizohet nė muajin prill tė vitit 2007 edhe atė prej datės 21 deri 29 prill. Ndėrsa, nė vitin e ardhshėm akademik (2007/2008), do tė ofrohet afati i njgjashėm, vetėm pėr vitin IV (pėrkatesisht semestrin e 7). Nėnkuptohet, qė nė afatin e shtatorit, kėta studentė nuk do tė mund t’i nėnshtrohen provimeve tė semestrave V dhe VII. Njėkohėsisht, ju informojmė se gjatė javės sė provimeve nuk do tė zhvillohet mėsimdhėnie.
  • Pėr studentėt, tė cilėt kanė pėrfunduar ligjeratat nė UEJL, vitin e kaluar akademik, por nuk kanė aritur tė diplomojnė dhe ju mungojnė dy ose mė pak lėndė pėr diplomim, do t’ju mundėsohet qė kėtė ta bėjnė nė kėtė afat shtesė - tė Prillit 2007 t’u nėnshtrohen provimeve tė mbetura. Pėr ta fituar kėtė tė drejtė, kėta studentė duhet tė drejtohen te kėshilltarėt pėr ēėshtje studentore, qė tė verifikohet kushti prej dy apo mė pak provimeve, deri nė diplomim, nėse nuk u ėshte shpallur emri nė listė nė fakulltetet pėrkatėse, atėherė t’u jepet leja pėr t’u organizuar provimi.
smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
[SIZE=6][font=Courier][color=red][b]* Better late, than never. *[/b][/SIZE][/color][/font]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio