Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Arifikmeti Mbush Drejtimin E Muzikes Me"darsmaxhi"
malli
Postuar nė: 30.03.2007, 23:25
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 6667
Bashkangjitur: 30.03.2007Te nderuar studentė

Edhe une jam nje student i deshperuar shume nga rastet e fundit qe jane duke ndodhur ne USHT.
Ardhjen e Rektorit te ri e prita me shume kenaqesi por edhe shprese se gjerat do te fillojne te permirsohen ne kete institucion.Mirepo ne momentin kur kuptova se nje nga Prorektoret do te jete Arifikmeti menjeher e kuptova se aty nuk do te kete perparim por vetem shkaterim.
Nje nga rastet me flagrante eshte edhe ajo se drejtimin e muzikes e udheheqin njerez te cilet te kaluaren e tyre e kane pasur dhe e kane neper darsma dhe kafene te ndryshme dhe njerez te cilen me perfundimin e fakultetit nuk e kane kaluar mesatare 7(Arifikmet Xhemaili.Zulqufli Ziba,Selami Kolona,Bajramali Idrizi dhe Bajram Cupi,tre nga keta "profesor" nuk dine te luajne ne asnje instrument)-per vertetesine e mesatareve mundet ne cdo kohe te ineresoheni ne Rektorat.
Pranimi i fundit i djalit te prorektorit Agonit si asistent eshte kapaku i gjithe gjerave te shemtuara qe eshte duke i bere ky njeri.(sa per informate Agoni 1 vjet e gjys ka qene ne Angli dhe 1 vjet ne Amrike,sigurisht si puntor krahu,kthehet ne Tetove me provime te dhanuna dhe me semestra te vertetuara,dhe diplomon ne kohe perpara shume studenteve qe me ndershmeri dhe djerse kane studiuar dhe qe nuk kane munguar ne asnje ligjerate)
Lus studentet e muzikes qe ta ngrejne zerin e mos te frigesohen sepse me mire se ata askush nuk i njeh profesoret e tyre dhe aftesite qe i kane ata.
Nuk do te kisha dashur qe kete shkrim timin ta kuptoni politikisht se arti ska por as duhet te kete lidhje me politiken.
Besoj shume se fundi i Arifikmetit do te jete katastrofalisht i keq....
Ky eshte vetem fillimi...
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 31.03.2007, 09:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Ne disa gjera ke te drejte por besoj se edhe nuk kemi luadro te kualifikuar sa duhet, ne rast se nuk jane keta duhet te jene Profesora Maqedon ose te merren nga jasht. nese gaboj atehere ata persona me diploma adekuate diuhet te paraqiten dhe te ankohen.,,,,,
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 31.03.2007, 10:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Po vetem se aq shume profesora ka ne Kosovae e Shqipni sa besoj se skemi mbet keta darsmaxhi tna edukojne.

PO me gjase keta nuk duan konkurence. Vetem hyni ene shikoni ne faqen e USHt-se te orari ka sa lende ligjerojne kllapa e Arifkmet Xhemailit.
PM
Top
malli
Postuar nė: 31.03.2007, 13:05
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 6667
Bashkangjitur: 30.03.2007Do ju kisha treguar se ka kuader profesional te muzikes.Vetem ne Tetove egzistojne kater magjistra te kesaj sfere te cilet ne asnje menyre nuk mund te depertojne ne USHT nga biri i bushtres Afifikmeti,por ne art nuk ka kompromis.Edhe profesoret e nderuar te Kosoves dhe Shqiperise ne cdo kohe jane te gatshem per te ndihmuar dhe ligjeruar ne kete institucion,por njerezit e Bogovines aq shume e kane demtuar ceshtjen tone per interesat e tyre sa qe nje dite krejt se bashku do te pergjigjen para popullit.
GATI JENI........
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 31.03.2007, 14:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Valla ky prorektori shum kapadahi kana ba ja paska rrit mendjen naj kush qe nuk po morrin masa, shum sende te pandergjejgshme paska ba ky.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Babadimri
Postuar nė: 03.04.2007, 14:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Ky eshte ma i forti i te gjitheve ai eshte si nje lloj polici si tregojne nuk pranon askend ne zyre vetem atyre qe ua ka friken duhet em marr pak masa se shkon kshu
PM
Top
medea
Postuar nė: 06.05.2007, 20:03
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 7069
Bashkangjitur: 24.04.2007Arifikmeti e mbushi dhe e cuditi muziken me dasmaxhi dhe budallenje
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio