Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dekanėt Para Studentėve-rraport, US - UEJL
Ulqinaku
Postuar nė: 31.03.2007, 00:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Edhe pse vazhdimisht kritikohet Unioni i Studenteve UEJL, me ne fund mund te verejm nje hap pozitiv qe ajo ja nisi jetes se saj pas ndryshimeve...E kam fjalen per Debatet e hapura Publike mes Studenteve dhe Deakantin se bashku me stafin akademik te profesoreve dhe assistentve.
Java qe shkoi pati 2Debate ne fakultetin e Administrimit Publik dhe Fakultetin Juridik
Mund te themi se ky unioni ishte i vetmi i cili theu akullin dhe nxori perpara studenteve Dekanin e cdo fakulteti...Veper shume emir dhe qe eshte per tu pershendetur...Vazhdimisht ne UEJL flitet per transparenc pra US me kete veprim i vu vulen asaj transparence...
Si mendoni dhe si e vlersoni ju kete veprim te US - UEJL?


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
juristja_21
Postuar nė: 22.04.2007, 23:18
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 6305
Bashkangjitur: 13.03.2007Kjo pune nga Unioni i studenteve eshte me te vertete per tu pershendetur. Debatet jane shume te nxehta. Un jam pjesmarrese e ktyre debateve dhe me te vertete ka pasur nevoje per kete gje sidomos per disa "profesor" dhe "dekana e prodekana" qe shesin mend dhe fryhen kinse bejne ndonje gje e shikuar mire ata nuk bejne asgje per ne por vetem per vete. Ata jane "mirmengjesi interesi". Kurse ne dabate nuk dine nje pergjigje ta japin si duhet dhe gjejne arsye te paqena, imagjinojne shkaqe ne rregullore e sistem te bolonjes gje qe nuk e din edhe ata vet se cfar flasin. Prodekani i fakultetit juridik nuk mundeshka te jep pergjegje per punen e tij se nuk paska qen i informuar per debatin??? hahahaha eshte per tu qeshur me te madhe. Por cfar ka per tu pregatitur ai? Pse i ka ditur ai pyetjet qe do tia benim? Ua tashti na doli edhe parashikues ky. Fundja cfar duheshka te pregatit ky, genjeshtrat qe do ti flase ne vend te pergjigjeve te studenteve e te skuqet para para tyre duke mos ditur te japin nje pergjegje te vetme si duhet sikur edhe disa profesor e assistenta tjer qe lidhje nuk kane per ate qe e bjene dhe jam shume e sigurte se 80 % e te gjithe atyre as nuk e dine e nuk e kuptojne se cfar permban rregullorja e universitetit e aq me pak se cfar eshte sistemi i bolonjes. Mirepo problemi qendron aty se ne Uelj kush zgjohet me heret e ven ne fuqi nje rregull apo me mir te themi me para e ven ne fuqi e me pastaj e ben ate anen teknike te shkrimit te saj. Dhe pastaj dalin para studenteve me koken lart e ne fund te debatit her skuqen e her zverdhen se tamam e ndjejne veten sikur ne tavolinen te akuzuave sepse thell dikund ne zemer e dine se i bren ndjenja e keqperdorimit te pozites se tyre ne kete menyre? Edhe ate me e keqja se humbin mundin e prinderve te ngrate qe mundohem me mish e me shpirt ti shkollojne femijet e tyre. E te ngratet nuk e din se vet ata qe jan ne pushtet te universitetit nuk jan as vet te shkolluar e te edukuar e i shesin mend tjerve.
Pershendetje te gjitheve. Kjo nuk eshte kritike por vetem realiteti yne i hidhur!!!


----------------------------------------
Wherever you are I will be here waiting for you...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio