Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ēka Po Ndodh Nė Pdsh ?
LirimShabani
Postuar nė: 01.04.2007, 19:46
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Te nderuar

Kuptova qe Bardhyl Mahmuti eshte larguar nga PDSH. Disa thone qe e kane perzene e te tjeret qe eshte largu vet si rezultat i dredhinave qe behen ne PDSH.

Do doja te jepnit nje mendim per keto trazira brenda PDSH-se.


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
TetovaLovER
Postuar nė: 01.04.2007, 19:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007Ne shtepine pa te Zot, ndodhin gjera te tilla!Bardhyl Mahmuti eshte larguar nga PDSH pasi qe kusheriri i tij Iirian Beqiri eshte detyruar nga Bulka qe neser te shpalle drehqejen nga posti i ministrit e tu kthehet Bikmeve!
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 01.04.2007, 21:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Bardhyl Mahmuti ka vepruar gjithemone ne hije dhe ka nderruar mjaft parti dhe rryma politike. Shtrohet pyetja pse? Ose eshte shume i afte dhe nuk mund te vij ne shprehje aftesia e tije ose nuk mundet te imponoj pikepamjet dhe karakterin e tije si politikan?
PM
Top
ilirian
Postuar nė: 02.04.2007, 21:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 6648
Bashkangjitur: 29.03.2007"Tregtari"dhe "banda"!?

Me vjen shume mire qe edhe ne praktike po zbatohet dhe emitohet thenja e urte popullore-"Genjeshtra i ka kembet e shkurtera".
Te nderuar vellezer studente, duke mos dashur qe ne futem edhe me thelle ne zikzaket politike te personave ne fjale, dua vetem qe te shtoj nje opinion timin te shkurter.
sot. gjegjesisht edhe me pare, ne skenen politike paraqiten personat , qe fatkeqesisht, ne sistemin e vlerave personale te tyre me pak se cdo gje tjeter egziston fenomeni apo vetia e shume folur dhe shume reklamuar (per te perfitu perkrahjen e popullit)-ETIKA.
Jeta e perditshme na ka treguar se asnjehere dy persona me instikte te nje personi tregtar (eshte fjala per Bardhyl Mahmutin, qe u mundua te beje tregti me fatkeqesine e kombit te vet, duke mos njohur as shoket e ideologjise dhe veprimtarise), dhe me instikt te nje personi kriminel, qe tani njihen...
A keni qene ndonjehere te vetedijshe se mund te egzistoje nje marreveshje mes ketyre personave edhe atehere kur te mos jete ne pyetje interesi i tyre personal?
A mund te besonit ne nje person qe ,"magjistraturen" e tij politike e shet per interesat e tij private, duke mos njohur rregulla etike te lojes politike dhe duke bashkepunuar qojte edhe me tradhetare, kriminel etj...?
A besonit ju ne nje person qe "bashkimin shqiptar"(monetar), deshi te krijoje me personat qe tradicionalisht kane ndare kombin me derigjimet e oponenteve te perhershem te shqiptareve-duke mos lene pa permendur incizimin e Pavle Trajanov?
A besonit ju se mund te ishte vertet patriot nje person qe tradhtoi shokun e vet-Ali Ahmetin, qe cfare do te thoni atij vetem tradhtare kurre- dhe u bashkangjit me personat qe para kater viteve i rrendite ne personat me keqberes te kombit?
A besoni...?
Nese keto nuk i keni ditu ndoshta, mund te jete e mundur qe te mos kishit pritur kete dite, por nese i keni ditur pattjeter se kjo ishte e pritshme dhe e bahabitshme...
Ju faliminderit dhe Lirim te uroj gjithe te mirat, suksese dhe p[erparim ne rrugen e nisur...
PM
Top
Ballisti_gostivarit
Postuar nė: 03.04.2007, 12:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 280
Antari Nr: 6656
Bashkangjitur: 30.03.2007Ne PDSh nuk po ndodhe asgje tragjike, largohet nje person qe para ca muajve u inkuadrua ne kete parti politike, asgje e jashtzakonshme per nje parti dhe nje shtete demokratik. Nuk eshte here e pare qe ndodh nje dukuri e tille, nese kujtojme periudhen e kaluar jemi deshmitare se pjesa me e madhe e garnitures se BDI-se u largua nga kjo parti, sa per ilustrim ua permendi Xheladin Shtakun, Kastriot Haxhirexhen, Shazim Mehmetin, Granit Osmanin e shume figura tjera qe ishin strukture e kesaj partie. Raste te tilla ka patur edhe ne PPD, FRD, PDK e shume e shume parti te tjera, fundja kjo paraqet nje kulture demokratike, ka perenduar periudha e komunizmit ku nese anetari largohej nga partia e pesonte keq.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ballisti_gostivarit nė 03.04.2007, 12:50
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 03.04.2007, 12:59
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Eshte pak interesante fakti qe me ardhjen e Bardhylit, PDSH-se ju bashkuan edhe shume te tjere mirepo pak absudre ishte fakti tjeter qe ai nuk pranoi asnje post ne PDSH dhe tek tani ne fund ai largohet nga PDSH. Edhe ne PDK (Thaēi i veriut) flitet qe Bardhyli ka luajt nje rol te madh ne partine e tij mirepo cka ndodhi me tutje nuk e di. Ndoshta do kete dhe shkeputje tjera nga PDSH si shkak i Bardhylit mirepo mbetet te shohim se cka do ndodh ne te vertete.
Bardhyl Mahmuti sa di un ka qene antar i keshillit themelues te Partise Demokratike Kombetare por pse u fut ne PDSH mbetet paksa enigme per mua pesonalisht.

kaq kisha


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
arniti
Postuar nė: 06.04.2007, 11:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006Eshte gje normale dikush te largohet e dikush te futet ne PDSH kjo demokratike, por me habit fakti se Bardhyl Mahmut ne fushate parazgjedhore ishte shume aktiv dhe bente cmos qe te fitoj PDSH duke i share te gjith te tjeret qe sjane PDSH.
Nese eshte shkaku i doreheqjes se Ilirianit nga ministri i kultures ateher sedi perse Bardhyl Mahmuti te largohet nga PDSH- te themi te verteten nuk eshte per minister Iliriani, nuk duhet te kembengulim te vene at qe se meriton vetem per hater.
PM
Top
Gazetari
Postuar nė: 06.04.2007, 13:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Asgje nuk ndodh ne PDSH, por ndodhi ajo qe pritej, qe mercenari B. Mahmuti, te ik si qen, pasi qe ato e shfrytezuan per marketing politik dhe tash ja fusin. :D
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 06.04.2007, 13:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Kur nje person inkuadrohet ne nje parti pa marr parasish se qfar popullariteti ka eshte shum knaqesi e madhe per ate parti por edhe e kunderta nese ndodh largimi i personave nga partia duhet me i ra vetit mas se pse ai person largohet nga partia.

Mua ma merr mendje se ka pasur pa rregullsi ne PDSH edhe eshte larguar Bardhyli
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio