Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Menduh Thaēi Dhe Bardhyl Mamuti, "Tito" shkaktar i largimit te ministrit
Bagerri
Postuar nė: 02.04.2007, 08:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 71
Antari Nr: 5574
Bashkangjitur: 01.02.2007Derisa ne kohen e komunizmit, nese u thuheshte nje fjale e keqe per Titon pasonte largimi nga puna apo forma tjera te denimit.
Tash ne vitin 2007, perseri eshte "Tito" shkaktar i largimit nga posti ministror i Ilirian Beqirit-minister i kultures.
d.m.th vendimi i ministrit te kultures qe mos te shfaqet premiera e drames "Tito", ishte shkas qe Nikolla Gruevski dhe Menduh Thaēi te kerkojne doreheqjen e ministrit Beqiri.
Ju lutem mendimin tuaj...
1)...deri kur shqiptaret do te denohen per gjera qe jane te lidhur me Titon.....
2)...apo mos ndoshta kjo eshte vetem larje hesapesh ndermjet Menduh Tahēit dhe Bardhyl Mahmutit se kush do te kete dominim ne PDSH....mos te harojme se ky i fundit ka paraqitur edhe doreheqjen e tij.
3)...si mendoni tash pas doreheqjes se Bardhyl Mahmutit a do te largohet edhe Sadi Bexheti nga posti i rektorit te USHT-se duke e ditur se ai erdhi ne kete post si rezultat i afersise me Bardhyl Mahmutin..pra eshte pjese e klanit te tij...
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 02.04.2007, 09:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Pa marr parasysh qe na pelqen apo jo komunizmi si dhe Titoja apo Enver Hoxha etj, kane qene pjese e historise se popujve te Ballkanit. Ministri Beqiri nuk eshte dashtur te censuroje nje pjese teatrale te dhene mbi Titon sepse nuk duhet, e ka pergjegjesine. Duhet te kuptojme se nje post te jep te drejta por ke edhe pergjegjesi, kjo flet edhe per naivitetin e politikaneve tane dhe per mos pervojen e tyre?? Ose ndoshta eshte nje zhvendosje nderpartiake mbrenda PDSH-se koha do ta tregoj te verteten.
PM
Top
arniti
Postuar nė: 02.04.2007, 10:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006te jemi te drjet dhe korekt Ilirian Beqiri nuk eshte per minister shume post te madh i kane dhene. Bardhyl MAhmut ska perse te jep doreheqje aty duhet te jete kush eshte me i afte joo nipi, daja , djali apo dhendri.

Per nje ardhmeri te shendoshe duhet nje zgjedhje reale......
PM
Top
eros_77
Postuar nė: 02.04.2007, 12:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 554
Antari Nr: 3906
Bashkangjitur: 09.11.2006Ej mos mendoni se dorheqja e Bardhylit eshte pikerishte per postin e Ilirianit po ketu ka nji politike tjeter se Bardhyli ka ardh per me udhheq partin demokratike shqiptare edhe ka pase premtim nga Menduhi se aj ka me u be kryetare i partise po kur ja ka dhene premtimin ka qene opozite edhe nuk ja ka mar mendja se ka me hi ne pushtet ndodhi ajo qe ndodhi dhe ne intervisten e fundite ne emisionin "Shqip" te tv TOP-CHANNEL Menduhi potencoj se Arbri eshte shnoshe e mire dhe nuk ka kush qe mund ti dale kunder kandidate potencoje NUK KA KUSHE... dhe prej ate dite nisin grindjet mes atyre
... informata shum te sakta....
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 02.04.2007, 17:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Menduhi ka potencuar... vallahi nuk di si mund te lejoje nje njeri "aq i madh" si Xhaferi te kontrolohet nga nje gollubash...
Bageri problemi qendron se disa shqiptare aq e kane dashur Titon sa qe edhe tash e kete dite po vuajne rende per vdekjen e tij.disa mundohen me mjete te njejta te mbajne pushtetin partiak e shteteror ne duar.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
darkman
Postuar nė: 02.04.2007, 19:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 6364
Bashkangjitur: 16.03.2007Pajtohem me Uskana2006 se nuk eshte desht ta ndaloj shfaqjen tash jemi demokraci edhe partin e kan demokrate. Por ketu nuk eshte vetem qeshtja e TITOS ka patur edhe disa mosmarrveshje me ket minister dhe Gruevskin ne kalan e shkupit. dorheqjen e Ilirian Beqirit e ka kerkur Gruevski ndersa Thaqi i pa fuqishem ndaj Gruevskit eshte detyruar edhe ai te kerkoj dorheqjen e Ilirianit

Por duhet te presim edhe pak te zbardhet kjo qeshtje


----------------------------------------
E DI SE NUK E DI
PM
Top
darkman
Postuar nė: 02.04.2007, 20:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 6364
Bashkangjitur: 16.03.2007Dhe mos harroj ta cekim se PDSH ka pasur probleme prej diten qe hyni ne qeveri dhe do te ket gjithmon probleme se ka vepruar kunder vullnetit te popullit pasi qe populli votoj BDI a ne pushtet shkoj PDSH "shkelja e badinterit"


----------------------------------------
E DI SE NUK E DI
PM
Top
sami_
Postuar nė: 02.04.2007, 20:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 57
Antari Nr: 6030
Bashkangjitur: 23.02.2007Eh TITO burr imir kaqen qeni.
mosu merzitni per ndryshime ju te dashur student ju amundeni vetem te mesoni se sja ndien askujt per ju ata hyn dalin shkojn vin ju vetem mesoni.Saiperket menduh thacit eshte nje kastravec vjeshte asgje tjeter eshte banal dhe per interesin personal ai edhe vret.lus zotin e madherishem qe te zgjon popullin dhe tejen syqel ndaj tegjith atyreve qeju japin voten se ikan skuqur dhe ikan bere munsi vicat e serbise te trashur artificial.shpresoj uskana smerzitet edhe shum per titon sot,e per milloshin neser se njejt jan smil3dbd4e398ff7b.gif Me respekt!
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 02.04.2007, 20:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006hahaha ej aj urime i pershendes te gjith te pdsh-s......
Kam degjuar se edhe arben xhaferi do me thene dorheqje por nuk e toleron thaci.....
Nuk e di por me sa kuptoj eshte nje ofendim i madh per pdsh-ne...
Ndodhe nje antar i oartise te jap dorheqje por kjo ndodhe vetem kur partia ne fjal eshte ne opozite por kjo qe i ndodh pdsh nuk kam degjuar.....kaloni mire
PM
Top
Ballisti_gostivarit
Postuar nė: 03.04.2007, 13:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 280
Antari Nr: 6656
Bashkangjitur: 30.03.2007Pershendetje. Habitem qe dikush flete per periudhen e Komunizmit dhe ne anen tjeter bie ndesh me konceptin e komunizmit. Po eshte e vertete qe ne kohen e sistemit komunist ka qene e pamundur te kundrshtohet figura e udheqesit te shtetit, por ne demokraici nje gje e tille eshte e paqendrueshme, sepse sistemi i ri garanton shprehjen e mendimit te lire per cdo qytetar. Nese mbeshtetemi ne kete teori te demokacise lejon te kuptohet se cenzura te tilla per mos lejimin e shfaqjes se ndonje drame jane te palogjikshme, qofte edhe nese drama ka te bej per nje figure komuniste. Ne demokraci cdo kushe ka te drejte te shpreh mendimin e tij qofte edhe neper mjete gjuhes artistike. Nuk futem ne ceshtjen e ish ministrit te kultures, mbase duhet pastaj te them se ceshtja nuk qendron te minsitri por tek bashkepunetoret e tij maqedonas ne ministrine e Kultures, mund te them se ne kete rast ministrit Beqiri ka qene para aktit te kryer, vec sa ka hedh nenshkrimin mbi ate leter qe ne fund doli fatale per vete ate.
Si do qe te jete ndaj mendimin se Ilirjan Beqiri nuk eshte dashur te nenshtrohet para presionit per te nenshkruar aktin e ndalimit te shfaqjes se drames, do ishte mire qa ai atehere te alarmonte situaten duke ofruar dhe derheqje e jo pas gjithe kesaj pune qe u shendrua ne nje skandal te vertete. U be cka u be, fajtoret nese ende publikisht nuk dihet se shpejti mendoj se do te dihen. Fundja nuk ka asgje tragjike qe nje minister jep deroheqje, ne vendet demokratike ministri i transportit dhe lidhjeve jep doreheqje pse treni apo tranvai eshte vonuar 30 sekonda. Kam bindjen se vendi i tij do te plotesohet me nje kuader te denje. Ne fund theksoj se nese partia qe e ka propozuar e sheh te arsyeshme largimin e tij pas skandalit qe ndodhi per ne tjerij nga jasht nuk paraqet ndonje ceshtje te madhe qe duhet te behet teme diskutimi.
PM
Top
Ballisti_gostivarit
Postuar nė: 03.04.2007, 13:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 280
Antari Nr: 6656
Bashkangjitur: 30.03.2007Darkman mos u merr me ceshtje te mbyllura skajshmerisht konzervative. Matematika jote bie prej liste me rezultatet ne Saraj dhe se fundi me sondazhin e IRI-t, ku PDSH arrine 8 % as sa BDI-ja.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 03.04.2007, 13:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (SEE-University Student @ 03.04.2007, 13:30)


Uskana2006 edhe Darkman jeni shume gabim, kur komentoni ne ate menyre!O student i dashur, mos u prek por me duket se ti harron se ku jetojme neve. Ministri Beqiri eshte Minister si i Shqipetareve ashtu edhe i Maqedoneve, dhe i te tjereve qe jetojne ne Maqedoni ndersa partia qe e ka propozuar ne post eshte ne koalicion te ngushte edhe me partite Maqedone, duhet te dijme se ēka bejme,,,,,,[B]
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 03.04.2007, 15:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007Kur Bardhyl Mahmuti u inkuadrua ne PDSH z. Taēi deklaroj : citoj- BARDHYL MAHMUTI I BASHKANGJITET PDSH PER MBROJTJEN E VLERAVE KOMBETARE. qe sipas tij ne ate kohe nuk mbroheshin nga ana e BDI-se.Sot kur kemi nje situate krejtsisht te ndryshme kur PDSH eshte ne Pozite,mendoj se z.Taēi duhet te shpjegoj se pse tash BARDHYL MAHMUTI largohet nga PDSH-ja? mendoj se doreheqja e nje ministri nuk ka te bej me interesat kombetare apo ndoshta edhe ka.
Mos te rehemi se Doreheqja e Ilirian Beqirit ka qen shkaku kryesor qe Bardhyl Mahmuti braktis PDSH.
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 03.04.2007, 15:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007 Citim (Ballisti_gostivarit @ 03.04.2007, 13:07)
Darkman mos u merr me ceshtje te mbyllura skajshmerisht konzervative. Matematika jote bie prej liste me rezultatet ne Saraj dhe se fundi me sondazhin e IRI-t, ku PDSH arrine 8 % as sa BDI-ja.

Sa i perket Anketes qe mbreme u dha ne Televizionin i cili plotesisht kontrollohet nga PDSH MTV2,mendoj se eshte nje ankete e paguar nga Bossi i PArtise Private te tij PDSh z Menduh me qellim te dezorientimit te popoullates se cfar ne realitet ndodh koheve te fundit me gjendjen e shqiptarve ne FYROM dhe me se shumti brenda partise private te tij PDSH.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 03.04.2007, 15:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (SEE-University Student @ 03.04.2007, 14:10)
Uskana2006 une e di shume mire se jetojm ne Maqedoni, ku mbi 30 e popullsis jane shqiptar. Dhe duhet te respektohen edhe ndenjat e atyre!
PDSH-ja nese deshrion ti mbroj interesat e shqipetareve le ti mbroj, nese jo mos rrij sa per sy e faqe ne qeveri.
A e din ti se sa shqiptar jane vrar ne Masakren e Tivarit?
I mban mend protestat studentore te 1981?
A e di ti se sa student jan dergjur burgjeve te Jugosllavis se Titos!
A e din ti se sa e sa shqiptar jane ndjekur edhe persekutuar na regjimi komunist i Titos.


MOS E HARRONI TE KALUAREN SE DO TJU VRAS E ARDHMJA!


Te kuptoj plotesisht, ashtu eshte por nuk ka Shqipetar qe te jete ne pushtet ne Maqedoni e qe mundet te sjell vendime te njeanshme. Mos harro se perveē Shqipetareve te gjithe te tjeret ne Maqedoni nuk kane arsye te mos e duan Titon, praktika e tregon te veten, ,,,,

Pershendetje [B]
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio