Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Eurovision Song Contest 2007!, Kėngėt qė do mundet ti dėgjojm kėtė vit.
Amir
Postuar nė: 02.04.2007, 18:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 402
Antari Nr: 7
Bashkangjitur: 28.11.2004Fotografi e jashtme

Sikur qė e dini, redaksia studentet.info, gjat ēdo viti e ndjek kėtė manifestim muzikor. Na kemi siguruar tė gjitha kėngėt qė do shfaqen gjat kėtij viti. Ju keni mundėsi qė ti shkarkoni ato, e ti dėgjoni, e pastaj mundet tė diskutoni nė lidhje me kėngė qė ju favorizoni.

Qė tė mund ti shkarkoni kėngėt klikoni ne linkun me posht.
--->> Download EuroVision 2007 <<---


Kėnget konkuruese

ALBANIA
Frederik NDOCI - Hear My Plea

ANDORRA
ANONYMOUS - Salvem El Món

ARMENIA
Hayko - Anytime You Need

AUSTRIA
Erik PAPILAYA - Get A Life, Get Alive

BELARUS
Koldun - Work Your Magic

BELGIUM
The KMG's - LovePower

BOSNIA & HERZEGOVINA
Maria ŠESTIĆ - Rijeka Bez Imena

BULGARIA
Elitsa TODOROVA & Stoyan YANKOULOV - Water

CROATIA
DRAGONFLY feat. Dado TOPIĆ - Vjerujem U Ljubav

CYPRUS
Evridiki - Comme Ci, Comme Ēa

CZECH REPUBLIC
KĮBAT - Mįla Dįma

DENMARK
DQ - Drama Queen

ESTONIA
Gerli PADAR - Partners In Crime

FINLAND
Hanna PAKARINEN - Leave Me Alone

FRANCE
LES FATALS PICARDS - L'amour Ą La Franēaise

FYR MACEDONIA
Karolina - Mojot Svet

GEORGIA
Sopho - Visionary Dream

GERMANY
Roger CICERO - Frauen Regier'n Die Welt

GREECE
Sarbel - Yassou Maria

HUNGARY
Magdi RŚZSA - Unsubstantial Blues

ICELAND
Eirķkur HAUKSSON - Valentine Lost

IRELAND
DERVISH - They Can't Stop The Spring

ISRAEL
TEAPACKS - Push The Button

LATVIA
BONAPARTI.LV - Questa Notte

LITHUANIA
4FUN - Love Or Leave

MALTA
Olivia LEWIS - Vertigo

MOLDOVA
Natalia BARBU - Fight

MONTENEGRO
Stevan FADDY - Ajde Kroči

NETHERLANDS
Edsilia ROMBLEY - On Top Of The World

NORWAY
Guri SCHANKE - Ven A Bailar Conmigo

POLAND
THE JET SET - Time To Party

PORTUGAL
Sabrina - Danēa Comigo (Vem Ser Feliz)

ROMANIA
TODOMONDO - Liubi, Liubi, I Love You

RUSSIA
SEREBRO - Song #1

SERBIA
Marija ŠERIFOVIĆ - Molitva

SLOVENIA
Alenka GOTAR - Cvet Z Juga

SPAIN
D'NASH - I Love You Mi Vida

SWEDEN
THE ARK - The Worrying Kind

SWITZERLAND
DJ Bobo - Vampires Are Alive

TURKEY
Kenan DOĞULU - Shake It Up Shekerim

UKRAINE
Verka SERDUCHKA - Dancing Lasha Tumbai

UNITED KINGDOM
SCOOCH - Flying The Flag (For You)


----------------------------------------
[SIZE=6][font=Courier][color=red][b]* Better late, than never. *[/b][/SIZE][/color][/font]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Illyriani
Postuar nė: 04.04.2007, 23:51
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 6720
Bashkangjitur: 02.04.2007Pėrshėndetje, Amir.

Falemnderit redaksisė dhe ty qė keni mundėsuar ngarkimin e kėngėve.

E dėgjova kėngėn tonė. Melodia mė pėlqeu,pak jo edhe aq ritmike pėr njė kėngė eurovisioni, vetėm shpresoj se vokalet do tė jenė po aq tė mira si nė playback dhe nė performancė live. Shpresoj se ky Frederik Ndoce do na tregojė diēka tė mirė kėsaj rradhe pėr Shqipėrinė.

Pėrkundrazi, kėto The Crazy Mess Groovers i kam dėgjuar atė ditė, nė koncertin Stars of Europe. Janė shumė tė dobėt live.

Personalisht,kėnga qė mė pėlqeu mė shumė, ėshtė "Leave me alone" nga Hanna, kėnga e finlandezėve. Ėshtė diēka mė origjinale dhe e re pėr skenėn e eurovizionit, duke mos harruar LORDI vitin e kaluar, natyrisht. Njėashtu kjo muzikė ėshtė tipike skandinave... sepse top lista rock/metal atje dominon ēfardo lloji tjetėr tė muzikės.

PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 06.04.2007, 15:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Edhe pse konkurenca ishte e fort shpresoj se edhe shqipria do te dominoje ne EuroVision 2007 se paku ne 12 te jet.

PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Besnik.S
Postuar nė: 06.04.2007, 17:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 54
Antari Nr: 6742
Bashkangjitur: 03.04.2007 Citim (zeshkani @ 06.04.2007, 15:47)
Edhe pse konkurenca ishte e fort shpresoj se edhe shqipria do te dominoje ne EuroVision 2007 se paku ne 12 te jet.

Po more qysh jo!!!!hahaha
Mos te jemi shume optimista,, deri tani e vetmja Anjeza Shahini qe na e ka zbardhur fytyren...
PM
Top
webm
Postuar nė: 12.05.2007, 23:23
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Mbaroi edhe edicioni i 52-tė, fituese ishte Serbia.

Per te gjithe ato qe deshirojn ti ndjekin incizimet e nates finale/semi finale, video klipet ti shiqojn, kenget ti degjojn, shkarkojn ose ti shiqojn disa incizime speciale nga ky event atehere vizitoni Qendren Mediale: http://www.studentet.info/modules/news/art...hp?storyid=1361

P.S: Tema mbyllet....


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)

"我很聪明,多数时候,我不明白的一个词是什么我说" - A. Selmani
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio