Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Trekėndėshi I Bermudeve Mister
darkman
  Postuar nė: 02.04.2007, 20:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 6364
Bashkangjitur: 16.03.2007Te gjith kemi ndegjuar per trekendeshin e bermudeve, misterin qe gjindet ne oqeanin Atlantik aty jan zhdukur shum anie dhe airoplana eshte nje fenomen i pa spjegueshem paranormal. Jan dhen shum teza qe thon se:

Ne tregendeshin e bermudeve rrin Shejtani kryesor Iblisi per ate shkak ndodhin keto fenomene disa thon

Se ne trekendeshin e bermudeve Amerika ben disa eksperimente qe kan dal jashte kontrolle dhe ndodhin keto fenomene te tjer thon se

Aty eshte nje vrim natyrore qe te qet ne nje tjeter kohe dhe tjeter dimenzion.
etj etj..

Si mendoni ju forumist te dashur kush nga keto te treja eshte me e besueshme per ju apo nuk pajtoheni me asnjeren nese nuk pajtoheni qka mendoni ju per ket fenomen a keni teorin tuaj.

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 107 )
Datotekat e bashkangjitura  300px_Bertriangle_1_.jpg


----------------------------------------
E DI SE NUK E DI
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 02.04.2007, 20:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006haha nuk e di ndoshta mund te ri shejtani por amerika nuk ka gisht ne ket pune........ ajo eshte vetem nje film dhe filmave nuk duhet tju besosh......
Kam degjuar se magjistari David Coopperfield kishte thene kinse do shkoj te trekendeshi dhe do dal gjall por nuk e di a ka shkuar apo?!
Nese davdi shkon dhe del gjall kjo do te thote se mund ne kete vend te ri shejtani se teoria fizike ket vend e quan si gravitet i madh i tokes......
PM
Top
darkman
Postuar nė: 02.04.2007, 21:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 6364
Bashkangjitur: 16.03.2007Ndeshkusi nese e merr vesh se a ka shku David Koopprfild dhe a ka dal gjall na informo Flm.

Neqoftese eshte gravitet i madh i tokes ateher ku shkojn gjith ato anije dhe airoplana ket teori une nuk e besoj
Teoria me e besueshme mbetet se aty rri shejtani po si mund te vertetohet ska asni fakt.


----------------------------------------
E DI SE NUK E DI
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 02.04.2007, 23:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Shkencetarisht kjo dukuri sqarohet se aktiviteti gravitacional i tokes ne ate vend eshte jashtezakonisht i madh si pasoje e trashesise se vogel te kores se Tokes ne ate vend,dhe se mu aty jane te perqendruar sasi te medha te metanit te ngrire i cili sic dihet eshte me i lehte se ajri kur eshte ne hapesire dhe shkakton zbrazetire ajri.dihet se aeroplanet i mban lart ajri i dendur dhe ererat.ne nje vend ku metani i ngrire del ne siperfaqe shndrrohet ne gaz dhe ne kete menyre deri sa te ngritet ne shtresat me te larta te atmosferes,duhet t'a gjen rrugen e vet neper ajer.automatikisht shtypja atmosferike bie ne ate vend drastikisht,dhe trupat nuk jane ne gjendje me te fluturojne(si shpezet ashtu edhe aeroplanat).
por edhe mundesia e vendqendrimit te Iblisit eshte dicka qe bazon ne dicka te vertete.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
studenti pr
Postuar nė: 06.04.2007, 23:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 3229
Bashkangjitur: 09.10.2006Me shum informacione rreth Trekendeshit te Bermudeve do te gjeni nga autori i shum librave per kete fenomen Charles Berlitz njeri prej tyre i perkthyer edhe ne shqip Pa Lene Gjurme


----------------------------------------
Llogaritni veten para se te llogaritni!!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio