Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Abuzimi Skandaloz- Vėllai I Ahmetit Me Katėr Vila
fancy_boy
Postuar nė: 02.04.2007, 21:20
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Nė emėr tė staneve, keqpėrdohen 120 mijė euro nė kohėn e qeverisjes sė BDI-sė

Vėllai i kryetarit tė BDI-sė, Bahri Ameti ėshtė njėri nga pronarėt e katėr vilave luksoze, tė cilat nė raportin e Ndėrmarrjes sė kullosave tė shqyrtuar nga Qeveria, hidhen dyshime se janė ndėrtuar me anė tė keqpėrdorimit tė 120 mijė eurove.

Nė emėr tė stanėve, ministria e bujqėsisė dhe drejtoria e kullotave nė kohėn e BDI-sė i ka siguruar vėllait tė Ali Ahmetit komoditetin me katėr vila luksoze.Sipas tė gjitha gjasave abuzimet me paratė e taksapaguasve nuk paskan tė mbaruar nga partia shqiptare e cila qeverisi katėr vitet e kaluara. Pas skandalit tė madh me njė kompani ajrore, tashme BDI-ja duhet tė shtrėngojė rrypat edhe pėr njė tjetėr fenomen abuziv. Vėllai i kryetarit tė BDI-sė ka mundur tė sigurojė pa asnjė vėshtėrsi shuma tė mėdha parash qė gjoja nė emėr tė “modernizimit tė shtėpive” tė bagetive. Sipas kėsaj teorie tė ēuditshme, nė kohėn e BDI-sė mund tė fitoje para si dhe sa tė duash mjafton tė jesh kushėri, farefis pse jo edhe vėlla i kryetarit tė partisė.

Abuzimi skandaloz

Pėr secilin nga stanet janė destinuar mbi 30 mijė euro, shuma kėto tė cilat nė mungesė tė parave nga ndėrmarrja e kullosave, janė siguruar nėpėrmjet Ministrisė sė Bujqėsisė qė asokohe drejtohej nga deputeti aktual i BDI-sė Sadulla Duraku.

Pėr “Nikiforica”, ashtu siē quhet vila luksoze e vėllait tė Ahmetit rrėzė malit Bistra, ish drejtori i mėparshėm i ndėrmarrjes pėr kullosa, Lulzim Sulejmani ka ndarė edhe nga 30 mijė euro pėr vilat nė Malin Sharr, mbi fshatin Vėrben, Osllomej dhe njė tjetėr nė Dibėr. Tė gjithė kėto tė evidentuara me emra projektesh “Zendel Begu”, Megdanica” dhe “Ēellovica”.

Projekti pėr ndėrtimin e katėr staneve, drejtoria e mėparshme e ndėrmarrjes i ka ndėrmarrė nė kushte kur pėr 30 muaj nuk janė siguruar paga pėr tė punėsuarit.

Nė raportin e udhėheqėsisė aktuale tė ndėrmarrjes sė kullotave, pėrveē ndarjes sė parave pėr katėr vilat, dyshohet edhe pėr keqpėrdorime gjatė pagesės sė karburanteve.

“Udhėheqėsia e kaluar duke mos mbajtur llogari dhe kujdes pėr statusin social tė punėtorėve, pa bazė ka miratuar Vendimin pėr ndėrtimin e katėr vikend shtėpizave, pėr tė cilat ka paguar rreth 120 mijė euro”, thuhet nė raportin pėr punėn e ndėrmarrjes.

Ndėrkaq, Qeveria ka shqyrtuar keqpėrdorimet nė ndėrmarrjen e kullosave dhe ka kėrkuar tė ndėrmerren masa ligjore, ndėrsa me lėndėt tė merren organet e hetuesisė.

“Parregullsitė e deritanishme nė NP pėr ekonomizim me kullosat t`i dėrgohen Prokurorisė publike, ministrisė sė drejtėsisė dhe Ministrisė sė punėve tė brendshme”, thuhet nė vendimin qeveritar”.

Pikėrisht keqmenaxhimi gjatė katėr viteve tė kaluara ka detyruar drejtuesit e ndėrmarrjes tė ndėrmarrin hapa drejt gjysmėprivatizimit tė ndėrmarrjes, ndėrkohė qė gjysmėn tjetėr ta udhėheqė Qeveria.----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
menti
Postuar nė: 02.04.2007, 21:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 6543
Bashkangjitur: 24.03.2007 Citim (fancy_boy @ 02.04.2007, 21:20)
Nė emėr tė staneve, keqpėrdohen 120 mijė euro nė kohėn e qeverisjes sė BDI-sė

Vėllai i kryetarit tė BDI-sė, Bahri Ameti ėshtė njėri nga pronarėt e katėr vilave luksoze, tė cilat nė raportin e Ndėrmarrjes sė kullosave tė shqyrtuar nga Qeveria, hidhen dyshime se janė ndėrtuar me anė tė keqpėrdorimit tė 120 mijė eurove.

Nė emėr tė stanėve, ministria e bujqėsisė dhe drejtoria e kullotave nė kohėn e BDI-sė i ka siguruar vėllait tė Ali Ahmetit komoditetin me katėr vila luksoze.Sipas tė gjitha gjasave abuzimet me paratė e taksapaguasve nuk paskan tė mbaruar nga partia shqiptare e cila qeverisi katėr vitet e kaluara. Pas skandalit tė madh me njė kompani ajrore, tashme BDI-ja duhet tė shtrėngojė rrypat edhe pėr njė tjetėr fenomen abuziv. Vėllai i kryetarit tė BDI-sė ka mundur tė sigurojė pa asnjė vėshtėrsi shuma tė mėdha parash qė gjoja nė emėr tė “modernizimit tė shtėpive” tė bagetive. Sipas kėsaj teorie tė ēuditshme, nė kohėn e BDI-sė mund tė fitoje para si dhe sa tė duash mjafton tė jesh kushėri, farefis pse jo edhe vėlla i kryetarit tė partisė.

Abuzimi skandaloz

Pėr secilin nga stanet janė destinuar mbi 30 mijė euro, shuma kėto tė cilat nė mungesė tė parave nga ndėrmarrja e kullosave, janė siguruar nėpėrmjet Ministrisė sė Bujqėsisė qė asokohe drejtohej nga deputeti aktual i BDI-sė Sadulla Duraku.

Pėr “Nikiforica”, ashtu siē quhet vila luksoze e vėllait tė Ahmetit rrėzė malit Bistra, ish drejtori i mėparshėm i ndėrmarrjes pėr kullosa, Lulzim Sulejmani ka ndarė edhe nga 30 mijė euro pėr vilat nė Malin Sharr, mbi fshatin Vėrben, Osllomej dhe njė tjetėr nė Dibėr. Tė gjithė kėto tė evidentuara me emra projektesh “Zendel Begu”, Megdanica” dhe “Ēellovica”.

Projekti pėr ndėrtimin e katėr staneve, drejtoria e mėparshme e ndėrmarrjes i ka ndėrmarrė nė kushte kur pėr 30 muaj nuk janė siguruar paga pėr tė punėsuarit.

Nė raportin e udhėheqėsisė aktuale tė ndėrmarrjes sė kullotave, pėrveē ndarjes sė parave pėr katėr vilat, dyshohet edhe pėr keqpėrdorime gjatė pagesės sė karburanteve.

“Udhėheqėsia e kaluar duke mos mbajtur llogari dhe kujdes pėr statusin social tė punėtorėve, pa bazė ka miratuar Vendimin pėr ndėrtimin e katėr vikend shtėpizave, pėr tė cilat ka paguar rreth 120 mijė euro”, thuhet nė raportin pėr punėn e ndėrmarrjes.

Ndėrkaq, Qeveria ka shqyrtuar keqpėrdorimet nė ndėrmarrjen e kullosave dhe ka kėrkuar tė ndėrmerren masa ligjore, ndėrsa me lėndėt tė merren organet e hetuesisė.

“Parregullsitė e deritanishme nė NP pėr ekonomizim me kullosat t`i dėrgohen Prokurorisė publike, ministrisė sė drejtėsisė dhe Ministrisė sė punėve tė brendshme”, thuhet nė vendimin qeveritar”.

Pikėrisht keqmenaxhimi gjatė katėr viteve tė kaluara ka detyruar drejtuesit e ndėrmarrjes tė ndėrmarrin hapa drejt gjysmėprivatizimit tė ndėrmarrjes, ndėrkohė qė gjysmėn tjetėr ta udhėheqė Qeveria.

Ske nevoj te bejsh COPY PAST faqen e PDSH se dim te hym e te lexojm edhe atje, po nese je far studenti mesohu qe nje artikull ta shkruajsh vet e jo me te vjedhme lart e posht, apo mos valle je edhe ti i PDSH e ta kan lan ne gjak vjedhjen PDSH.

Ajt me te mira tash edhe behu i drejt mos vjidh as ne artikuj e as ne provime, a jo harova ne provime nuk vjedh sepse krejt PDHS esht bo dekana e profesora tani e ska nevoj per antaret qe jan studenta te hyn as ne provim sepse provimi kalues i tyre esht LIBREZA E PDSH.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio