Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Work & Travel In Usa 2007
SEE-University Student
  Postuar nė: 03.04.2007, 23:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 99
Antari Nr: 6683
Bashkangjitur: 31.03.2007WORK & TRAVEL in USA 2007 nje program i vecant per studentet!
Do kisha pas deshir te shkemnim mendime ne lidhje me kete oferte per studentet nga agjencione turistike.
Sa jane te interesuar studentet per kete oferte?
Si dhe do te ishin te mirseardhura mendimet dhe eksperiecat nga studentet qe kan pas rast te kene qen pjese e ketij programi gjat viteve te kaluara!

Kalofshi sa me mire
PM
Top
raskolnjik
Postuar nė: 24.12.2007, 23:06
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 11044
Bashkangjitur: 13.11.2007keto jane vetem rena
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 24.12.2007, 23:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007 Citim (raskolnjik @ 24.12.2007, 23:06)
keto jane vetem rena

sa mbas je ti..!

mos ke punu ne arkiv dikund ti?

ec me kohen moti i kemi *** keto tema...----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Alboenglish
Postuar nė: 24.12.2007, 23:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 356
Antari Nr: 8484
Bashkangjitur: 17.07.2007KETA NUK JAN GENJESHTRA POR JANE TE VERTETA
UN VITIN E KALUAR 2006 PRA APLIKOVA NE KETE PROGRAM EDHE E FITOVA VIZEN
ISHA NE ARLINGTON HEIGHTS NE SHTETIN ILLINOIS EDHE QENDROVA GATI 4 MUAJ
APLIKOVA TEK AGJENCIONI NE SHKUP KOUZON PO TASH NDEGJOVE SE JAN NDARE NE ZIP E AURORA E KU TA DI NE CFAR...
ATO QE KAN MUNDESI APLIKONI ....
ESHTE NJE MUNDESI E MADHE TE VIZITOHET AMERIKA
EDHE $$$$$$$ PLOT...HEHEHE
RESPEKTE


----------------------------------------
YoU CaN'T HaVe a uNiVeRsE WiThOuT ThE MiNd eNtErInG InTo iT
PMUsers WebsiteYahoo
Top
babilon
Postuar nė: 27.12.2007, 00:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 7670
Bashkangjitur: 07.06.2007eshte nje mundesi shume e mire per studentet per te udhetuar dhe per te punuar....
PM
Top
toni-usa
Postuar nė: 01.01.2008, 16:19
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 12437
Bashkangjitur: 01.01.2008 Citim (SEE-University Student @ 03.04.2007, 23:24)
WORK & TRAVEL in USA 2007 nje program i vecant per studentet!
Do kisha pas deshir te shkemnim mendime ne lidhje me kete oferte per studentet nga agjencione turistike.
Sa jane te interesuar studentet per kete oferte?
Si dhe do te ishin te mirseardhura mendimet dhe eksperiecat nga studentet qe kan pas rast te kene qen pjese e ketij programi gjat viteve te kaluara!

Kalofshi sa me mire

Pershendetje stundet te UEJL


Une jam tani ne Amerik kam ardh me agjensioni e ZIP TRAVEL .
Zip travel jan shume te shtrnjet dhe premtimet qe i japin jan genjehstra .Nuk ka asnje siguri per stundet , duhet te gjienden vet , edhe oferta e punve , i dallojn me baze nacilonalitetit, per shqipe dihet. Une i sugjeroj stundet te cilet kan deshir ta ken eksperienc ne amerik mos te ulltojn pemes ZIP TRAVEL.Falemderit per mirkuptimDatotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 54 )
Datotekat e bashkangjitura  mar.jpg
PM
Top
dajki
Postuar nė: 01.01.2008, 18:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006kujt duhet ti drejtohemi qe te aplikojme ???

cka duhet me past,,,cka duhet me ba??

a ka mundesi pak ma shum informacine rreth kesaj pune.?


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
Incorporation
Postuar nė: 01.01.2008, 19:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 122
Antari Nr: 7278
Bashkangjitur: 09.05.2007toni-usa

Ndoshat cdo gje qe thot ti mund te jete e vertet, por ti je ai qe nenshkrun cdo kontrat dhe ne te jane te parashtrume te gjitha gjerat. Por problemi qendron se askush nuk i lexon keto sqarime, sepse esht i mbushur me emocione dhe nga deshira e madhe per ne USA.
Nuk edi se cfar kontrate ke pas tij, si dhe nuk i di edhe shkaqet e mbetjes tende ne USA, edi se ekziston nje mundesi e vetme qe te jepe qendrim legal te menjhershem ne USA.
Askush nuk pyet se sa esht pagesa e ores minimale ne usa, por vetem nenshkrun kontraten, pra pergjegjesia bie edhe mbi ato qe aplikojn.
Eshte e lgjikshme se me 7$ (minimum per hour) ne USA nuk mundesh te bejsh te holla ne mase te madhe.
Nuk i ka fajet vetem zip travel, por faji bije dhe mbi aplikuesin!

Kalofsh mire!
PM
Top
Incorporation
Postuar nė: 01.01.2008, 19:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 122
Antari Nr: 7278
Bashkangjitur: 09.05.2007dajki

Nese jeton ose je student ne Tetove, zyra ndodhet ne afesi te UEJL dhe USHT, per me shum informacion www.ziptravel.com.mk
Nese jeton ne Shkup, zyre ke edhe atje.
Te kisha sygjeru te kontaktojsh me Lirim-in, eshte puntor i zipit dhe do tju ndihmoj shume!
Nese te nevojiten me teper sqarime tregom!
Kalfosh mire!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Incorporation nė 01.01.2008, 19:44
PM
Top
dajki
Postuar nė: 01.01.2008, 22:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Incorporation...

faleminder shuuum.
Jam student ne Tetov dhe besoj se nuk do ta kem veshtir me e gjet zyren.
rrespekt per ty.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
djovani
Postuar nė: 21.01.2008, 02:01
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 12986
Bashkangjitur: 21.01.2008Pershendetje student

Se di per pervojat e tjerve veq une kesh sivjet veres nepermjet ZIP Travelit valla shum super kum kalu dhe krejt ka qen korekt ashtu si na kan premtu super kena kalu. Vec mir e pat shoku me emrin Incorporation, problemi esht se krejt si analfabeta asgje nuk lexojn po vec nenshkruajn ndersa po habitem ky toni-usa qe po ankohet se keq esht tu kalu pse spo vjen ne shpi qka po ban ende ne USA? Duhesh me ja dit per nder agjensionet qe ta ka mundsu me shku e tash i pa knaqt eee shqiptar jena na valla sbami tjer jo :)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio