Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ..........
SEE-University Student
Postuar nė: 04.04.2007, 23:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 99
Antari Nr: 6683
Bashkangjitur: 31.03.2007......................
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 05.04.2007, 00:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007te mjeret PPD,dikur partia me e madhe politike dhe nismetaret e politikes shqiptare ne MK,sot gati cdo dite ndrrojn koalicion.Dikur i kisha idol,e sot jane shkrire fare ne humneren e kohes...
grup i unitetit mes te tre partive shqiptare ndoshta do ishte zgjidhje e mire,se paku atehere ndoshta nuk do kishim nderrim te puntoreve pas marjes se mandatit te nje partie ne qeveri...
por eshte e ditur se shqiptari asnjehere nuk din te ndaje per te gjithe.o vec per vete o per asnje.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Valmir Imeri
Postuar nė: 05.04.2007, 01:43
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 6342
Bashkangjitur: 15.03.2007Pershendetje gjithve

Tem e qelluar, per ata qe din ta vlersojn Grupin e Unitetit, dmth-njen e kesaj dhe perparsit. Mir shum qe PDSH-ja e pranoi ket ofert nga PPD-ja, sepse ne e dim gjith se PPD-ja ishte parti e par shqiptare ne maqedoni, por ndokush per interesa personale dikush pse nuk ka mundur te sundoj aty, tash ne PPD ka mbetur nje numer i vogel i simpatizanteve "PAK POR SHUM".
Ndersa a do te bashkohet apo jo me PDSH, un personalisht nuk besoj dhe se them qe nuk esht e mundur per shum arsye. E me PDI ka pasur mosmarrveshje prej ne start e deri sa u ftohen edhe me shum, arsyet jan te shumta.

Kshtu qe un do te kisha propozuar me mir te bisedojm a duhet ta perkrahin partit poliki Grupin e Unitetit? E jo ti politizojm gjerat pse a do te bashkohet , apo do te thot ndeprerje e koalicionit, per at nuk mund te kemi njohuri ne, at e vendos krejtesisht dikush tjeter.

Gjitha te mirat
PM
Top
Bagerri
Postuar nė: 05.04.2007, 08:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 71
Antari Nr: 5574
Bashkangjitur: 01.02.2007PDSH-ja e ka pranuar oferten e PPD-es per krijimin e Grupit te Unitetit.
Kjo nuk eshte per tu habitur. Thjesht eshte nje vendim taktik i PDSH-se. Tash kur anketa e IRI-t tregoi nje perkrahje te njejte ndermjet BDI-se dhe PDSH-se (8% me 8%), PDSH-ja kete do ta shfrytezoj dhe do te kerkoje qe udheheqes i ketij grupi te jete nga radhet e veta.
Pse ne fillim PDSH-ja nuk e pranoi kete ide dhe tha se PPD-ja nuk ka aq kapital politik qe te jape propozime te kesaj natyre.....kurse tash mbas 1 jave e pranon....
Thjesht une mendoj se ka prapavijen e lartepermendur vendimi i PDSH-se.
PM
Top
Ballisti_gostivarit
Postuar nė: 05.04.2007, 18:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 280
Antari Nr: 6656
Bashkangjitur: 30.03.2007Per te qene aktuale ne terren PPD-je ne te shumten e rasteve propozon nje ide. Kete me se miri e kam degjuar nga Ismet Ramadani. Ai keshtu me tha: ne momente te caktuara per te qene aktual PPD-ja hedh ndonje ide, atehere kur ka ndodh kjo bisede PPD-ja sa po kishte hedhur idene e formimit te ALMAKOS, do te thote Shqiperi, Kosove dhe Maqedoni, nje trup i perbashket ekonomik. Per ate propozimin e PPD-se e shoh si nje ide fikse e cila mund te perseptohet ne kete menyre. PDSH-ja pranon, BDI-ja jo, ne shkojme me PDSH-ne per te krijuar unitetin kombetar, nuk qendrojme me parti qe s'do unitet, krejt ne fund qellimi dihet, PPD-ja ne qeveri me ministrine e famshme te pushtetit lokal. Keshte e shoh une kete mesele. Ok
PM
Top
ilirian
Postuar nė: 07.04.2007, 16:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 6648
Bashkangjitur: 29.03.2007Edhe nje tentim i PPD-se per t'iu larguar BDI_se

Sot ,pas pese viteve, nga iniciativa e pare per te formuar Unitetin Shqiptar (Keshillin Kordinues) te inicuar nga lidershipi i luftes, shkateruesit e asaj iniciative po propozojne ate.
Te gjithe jemi per ate, po duhet ditur se kush e formon.
duhet ditur se a ka legjimitet z. Vejseli , si partia me e vogel parlamentare te krijon ate apo, ai luan e rolin e nje opinionisti qe jep opinione te bukura, qe vete me parre i ka refuzuar?
Prandaj zoterinj, nuk mendoj se kjo eshte e realte. z. Vejseli eshte mesuar qe te bredh partite dhe kjo eshte edhe nje tendence nga ai (qe per fat te keq deputetet tjere nuk e degjojne) per te shijuar poziten e qeveritarit qer per 9 vite nuk e ka shijuar...
Edhe Vejseli do te bindet, por skemi cfare t'i bejme qe eshte mesuam te jetoje me biznes...
PM
Top
sekret-84
Postuar nė: 07.04.2007, 18:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007PO JAP EDHE KETU NJE KOMENT EDHE PSE NUK I KAM LEXUAR ATO ME LARTE.

QELLIMI I PDSH ESHTE QE TE KYQ VEJSELIN NE QEVERI DHE PAS NJE KOHE TE SHKUTRER TA LARGON DUKE DEMTUAR NE CDO AKT PPD DHE BDI-ne,MIRPO NDONJEHER EDHE KA TE DREJTE TE VEPRON ASHTU ESHTE AFTESI E TIJE TI MENAXHON PUNET SI DUHET PER TE QENE NE KALE GJITHMON DUHET TI JAPIM DOREN PER PUN TE TILLA KA TRU PO PER TJETER ESHTE ANTISHQIPTARI ME I MADH ME GJITH MUSA XHAFERIN DHE AGRON BUXHAKUN
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio