Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fileto mishi me kerpudha
Shqipe1
  Postuar nė: 20.02.2009, 23:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Fileto mishi me kerpudha

Perberja:
6 luge vaj ulliri
500gr fileto mishi
kripe e piper i bluar, i fresket
300 gr kerpudha pylli te perziera
2 thelpinj hudher e grire holle
2 luge majdanoz e grire holle
125 ml. vere e bardhe


Pregatitja:

Nxehni 2 luge vaj ne nje tigan te gjere ne zjarr te forte. Skuqni mishin derisa te krijoje kore ne siperfaqe. Hidhni kripe e piper. Ziheni per 10 min., duke bere qe mishi te mberet i kuq ne qender. Hiqeni nga zjarri dhe lereni menjane. Nxehni vajin e mbetur ne tigan, fergoni kerpudhat e pastruara mire dhe te prera ne copa, hudhren dhe majdanozin per 8-10 min. ose derisa kerpudhat te zbuten. Hidhni veren dhe ziheni derisa ajo te avulloje. Hidhni kripe e piper sipas deshires. Mishin dhe salcen e kerpudhave sherbejeni se bashku.
Ju befte mire!


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
symprehti
Postuar nė: 20.02.2009, 23:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 509
Antari Nr: 19330
Bashkangjitur: 05.01.2009hmmm o jargat jan te m shku..


smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PMMSN
Top
vlera
Postuar nė: 20.02.2009, 23:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 66
Antari Nr: 19643
Bashkangjitur: 15.01.2009po nese e pregadisim pa vere te bardh?
PM
Top
coool
Postuar nė: 20.02.2009, 23:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 743
Antari Nr: 14578
Bashkangjitur: 25.03.2008 Citim (vlera @ 21.02.2009, 01:41)
po nese e pregadisim pa vere te bardh?

smil3dbd4d4e4c4f2.gif atehere beje me vere te kuqe smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
eshte koha per ndryshim
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio