Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sheqerpare
Shqipe1
  Postuar nė: 20.02.2009, 23:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Sheqerpare

Pėr 25 copė duhen:

Pėr brumin:

* Miell 3 gota uji, gjalpė 1 gote,
* vezė 1 kokėrr ose 2 tė verdha,
* sodė njė majė luge kafeje, pak vanilje,
* sheqer 1 gotė uji.
* Pėr shėrbetin duhen:
* 2 gota sheqer,
* njė gotė e gjysmė ujė.

* Rrihet gjalpi me sheqer, shtohen vezėt pjesė-pjesė duke i rrahur vazdimisht dhe nė fund hidhet mielli i perzier me sodė. Zihet brumi i cili pritet ne forma dhe shtrohen nė tavė tė lyer me yndyrė. Lihet tė piqet pėr 20-25 minuta, hiqet nga furra dhe kur tė vlohet i hidhet shėrbet i aromatizuar me vanilje. Duhet pasur kujdes qė shėrbeti tė mos i hidhet i nxehtė pasi sheqerparet qullosen...

Ju beft mire...


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
andy
Postuar nė: 20.02.2009, 23:44
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Si i thujn sheqerpares anglishte?


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
Milda
Postuar nė: 20.02.2009, 23:45
Quote Post


Respekto femrėn!
*****

Posti: Antarė
Postime: 3866
Antari Nr: 17468
Bashkangjitur: 21.09.2008auu art sa majr bone qe e postove kete recete


----------------------------------------
Njeriu ndryshon sipas orėve! Sa me shumė orė ti kaloje nė kėtė Botė aq mė shumė e ndryshon karakterin e tij!
PM
Top
StartBismi
Postuar nė: 20.02.2009, 23:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2537
Antari Nr: 17814
Bashkangjitur: 09.10.2008 Citim (andy @ 21.02.2009, 01:44)
Si i thujn sheqerpares anglishte?

SugarMoney

smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
symprehti
Postuar nė: 20.02.2009, 23:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 509
Antari Nr: 19330
Bashkangjitur: 05.01.2009art_rokere . a din ti pregatissh kto sheqerpare. a vetem n tastature t kompj.?
PMMSN
Top
Shqipe1
Postuar nė: 20.02.2009, 23:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (symprehti @ 21.02.2009, 01:47)
art_rokere . a din ti pregatissh kto sheqerpare. a vetem n tastature t kompj.?

Po be di jaja ki taj xhi mendojsh se une nuk di te boj sheqerpare aaa haj se kur de martohesh taj si tem thajrish ne darsem de bi 1 temsoj me shqerpare smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

P.S. architekt kallxo be se une di te boj shqerpare smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio