Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Recete per akullore
Shqipe1
  Postuar nė: 20.02.2009, 23:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Recete per akullore

Produktet e nevojshme

- 4 banane
- 100 gr ara te bluara
- 12 topa akullore
- zhelatin ose zhele
- 200 ml. shllag ( whipped cream)

Pergatitja:

Ne njė tas pėr perzierje vendosim shllagun dhe e perziejme me mikser. Ne pjaten pėr servim te banana splitit vendosim 3 topa akullore. Bananen e pastrojme dhe e presim pėr gjysem (ne gjatesi)ose ne ne copa te vogla. Gjysmat e bananes i vendosim ne dy anet e akullores qe ėshtė vendosur ne mes te pjates pėr servim. Me hoplen e perzier mbushim njė "shpric" dhe e vendosim kremin mbi akulloren dhe bananet. Pastaj gjithė kesaj i hudhet zhele dhe arrat e bluara.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
TETOVARI_CH_BE
Postuar nė: 27.02.2009, 08:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 914
Antari Nr: 7303
Bashkangjitur: 10.05.2007oj Rokere po taj a ene akullore din te maron a dikttohesh perzotin se jadin rendin Kuzhines pale far torte din te bojsh, ama Qaj BananaSpliti ne foto lakmajen ma qon


----------------------------------------
Nuk Shishati Shaum e Shaum..

Ban Havaja FAKA FAK
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio