Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fakultet I Shkencave Politike?
SEE-University Student
  Postuar nė: 06.04.2007, 19:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 99
Antari Nr: 6683
Bashkangjitur: 31.03.2007E hapa kete qellim, pasi temat politke jane shume te perhapura ne kete forum, dhe studentet jane mjaft aktive ne keto tema?
Por ne te vertet sa studentet ne kete forum studjojn Shkencat Politike,
pasi USHT dhe UEJL-ja nuk i kane keto fakultet,.
A kane nevoj studentet shqiptar per fakultet te Shkencave Politike?
Pasi dihet se politikanet shqiptar te tashem shume pak i kan kryer Shkencat Politike.
A duhet te investohet per politikanet e ardhshem prej tash apo do vazhdojm ne politik te kemi njerz te papergatitur si te tashmit?
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 06.04.2007, 21:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006I vetmi qe e ka kryer fakultetin e shkencave politike nga politikanet tane aktual eshte Bardhyl MAHMUDI, ka studjuar ne Lozane te Zvicres. Ndoshta eshte dhe shkaku qe smund te vij ne shprehje pervoja e tij ketu ne vend. Has ne gozhda nga politikanet e " eger " dhe qe jane bere politikan me vetem nje broshure.

Ne kuader te shkencave humane ose juridike mund te hapet nje dege te shkencave politike por direkt ne MASTER ne cikel me te larte.

Pershendetje
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 06.04.2007, 23:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Shum bile ka nevoj.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
SEE-University Student
Postuar nė: 06.04.2007, 23:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 99
Antari Nr: 6683
Bashkangjitur: 31.03.2007Kam lexuar ne gazeten Koha se edhe Menduh Thaci e ke kryer fakultetin e Shkencave Politike, nuk e di sa eshte e vertet, nese ka mundesi dikush ta vertetoj ose mohoj kete, nese ka informacione?!
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 07.04.2007, 04:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007See University student,deri tash qe njoh dike qe studion shkencat politike=Une vet.tjere s'me kane rene ne sy ne forum.
Sa i perket drejtimit "shkencat politike" sistemi fakultativ ne Universitetin e Bernes eshte si vijon: Shkencat politike qe nga viti i kaluar ofrohen si te plota dmth bachelor-Master ne kuader te Fakultetit te shkencave sociale dhe ekonomike.
politikuajt tane me sa verej une ceshtjen 3 her e shkretojn e asnjehere se mendojn.qe dmth duhet kuadro te reja ne kete drejtim,qe dmth me te vertete jane politikane te mesuar,e jo si te tillet qe veprojne tek ne: hyn politikan me diplomen qe blen pasi e shet nje are apo nje vend per ndertim...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 07.04.2007, 08:54
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006SEE-univeristy

e paske lexuar gabim. Menduh dallaverja ka studju stomatologji dhe e ka lane ne gjys dhe poqese ke qene i regullt ne kete forum do te binte ne sy edhe ty shkrimi i Besnik Krasniqit ku thot qe ne vitin 2006 Enver Hasani rektor i UP i ka dhene diplomen e stomatologjise Menduhit...

NE UEJL ka Administrate Publike qe deri diku kalidhje me politike dhe master studimeper Diplomaci...


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
SEE-University Student
Postuar nė: 07.04.2007, 18:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 99
Antari Nr: 6683
Bashkangjitur: 31.03.2007LirimShabani
Nuk e di, e kam lexuar ne gazeten Koha, sdi sa eshte i sakt!


Po ama administrata publike nuk eshte bash drejtim i shkencavr politike!
Nuk di sa jam i sakt por jam informu se UEJL-ja ka na plan per me hap Fakultet te Shkencave Politike!
Nese ka dikush me shume info, le ta vertetoj!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio