Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ..........
SEE-University Student
Postuar nė: 06.04.2007, 21:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 99
Antari Nr: 6683
Bashkangjitur: 31.03.2007......................
PM
Top
dj_style
Postuar nė: 06.04.2007, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 348
Antari Nr: 4715
Bashkangjitur: 17.12.2006Shumee Hallal i koft Bardhylit
Na nxjer informacione te rejaa

Me pelqeu kur tha se ne PDSH vezhguesit e terenit jane
Ernad Fejzullahu - Refet Elmazi - Ruzhdi Matoshi
te cilet ua nderojne vendin e punes shqiptareve dhe ato vendosin se kush ti hi e kush te del......


PM
Top
zeshkani
  Postuar nė: 06.04.2007, 23:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Sdi cfar te them ndosht ma mir kishte qen mos te hyre ne parti hiq o jo tash me qit bishta.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
AnacondA-007
Postuar nė: 06.04.2007, 23:35
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Nė pritje
Postime: 31
Antari Nr: 4714
Bashkangjitur: 17.12.2006Metevertet shum drejt ka fol, hallall i qoft.
Jo se jam kunder PDSH-se, po shum i realt ka qene ne interviste.
Bravo, keshtu duhet. E verteta del ne shesh kuro here.


----------------------------------------
Vajzen me te bukur e vret vet bukuria e saj!!
PMEmail Poster
Top
parashutisti
Postuar nė: 06.04.2007, 23:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Intersant ishte ajoq e tha per ridefinimin e marredhenieve shqiptaro-maqedone. KJo eshte per tu vleresu seriozisht
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 07.04.2007, 04:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007A e ka dikush ndonje incizim te ketij debati?se me te vertete me intereson se si zhvillohet politika per moment ne vend.ju flm


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 07.04.2007, 08:55
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006nuk e kam pa debatin por shpresoj qe te kete reprize megjithate Bardhyli ka dallime nga Menduhi dhe Bardhyli u shfrytezu si karrem per disa gjera qe i beri PDSH por ai beri gabim qe hyri aty megjithate tash doli duke pa qe aty ska gje....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
ilirian
Postuar nė: 07.04.2007, 15:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 6648
Bashkangjitur: 29.03.2007Kush e beson tani?!
Edhe pse , pas disa muajve, Bardhyli doli e foli te verteten, perseri kjo nuk eshte per tu pershendetur, pasi qe te presim se si do te veproje.
Po mirre, sikur te ishte ai Bardhyl, qe sot shitet si i "virgjer", a nuk e njihtet mentalitetin e "padronit" te PDSH-se para se te kycet ne ate force?
Po, sikur te kish qene, ai qe sot shitet si i "virgjer" ashtu, a nuk e dinte se kush ishte shkateruesi i Bashkimit kombetare (PPD-se se atehershme) dhe me ke te formon ate Bashkim?
Po, sikur te mos kishte ndjenjen e nje materialisti, a do te bashkohej me bemat e kombit?
Patjeter qe jo. Pasi ai u fut ne politike-gjegjesisht ne PDSH- nga dritarja, duke u peshur ne para qe vetem e vetem ta degradoje figuren e Aliut dhe doli nga dera sikur te jete ai autor i se vertetes...
Prandaj zoteri , ai u mundua qe te kryej missioni e tij te paguar, por sja arriti dot. Ali Ahmetin nuk mund ta degradoje as Bardhyli (si tregtar i diplomes se vet) e as Menduhi si bleres i diplomes se tij.
Keshtu duhet ndonjehere qe te kthejme syte edhe nga disa fjale te urta popullore, qe me te vertete u dedikohen momenteve dhe situatave te sotme.
Nje nder ta qe me bukur se cdo tjeter, ilustron dhe nxjer ne pah te gjithe levizjet, veprimet dhe retoriken parazgjedhore te Bardhylit, kunder shokut te tij te dikurshem ALI AHMETIT, eshte " GENJESHTRA I KA KEMBET E SHKURTERA"!
PM
Top
sekret-84
Postuar nė: 07.04.2007, 18:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007PERSHENDETJE TE NDERUAR STUDENT BARDHYL MAHMUTI I DI DO PUN QE ME HERET,PO NUKE DI A E KENI LEXUAR LETREN E BERDHYL MAHMUTIT DERGUAR ARBER XHAFEIT GJATE LUFTE SE 2001,AI ERDHI NE PDSH DUKE SJELLE FIGURAT ME TE RENDESISHME TE KOSOVES,MENDUH THACI ATIJ I DHA FJALEN SE DO TE BENIN NJE PARTI TE POPULLIT JO TE INDIVIDEVE SIC ESHTE SOT PDSH DHE BDI.
NDONJEHER SHIKOJ NE LAJME HAMASIN DHE FATAHUN ASHTU ME NGJAJNE EDHE PO KTA TE DYJA,IDEJA E MAHMUTIT PER THEMELIMIN E NJE BDSH ISHTE E SHKELQYESHME KU SHQIPTARET DO TE KISHIN 35-36 DEPUTET DHE DO TE KISHIN KRYEMINISTRIN SHQIPTARE GABIMET TONA JANE HISTORIKE PRANDAJ NGEL ENIGME SE CFAR DO TE BEN BARDHYLI ME TU TJE KAMLEXUAR PAK NE WEB FAQEN E TIJE www.bardhylmahmuti.com kishte dicka qe te shtyn ti besosh


SHNOSH
PM
Top
genc gashi
Postuar nė: 07.04.2007, 22:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 670
Antari Nr: 4909
Bashkangjitur: 27.12.2006

BARDHYL MAHMUTI: “JA E VĖRTETA PĖR PDSH-nė!”

Fotografi e jashtme

Partia Demokratike Shqiptare, nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me kuptimin “demokraci” dhe “shqiptare”, pėrveē emėrtimit tė saj “Demokratike Shqiptare”. Kjo ėshtė tragji-komedia irrituese pėr shqiptarėt!

As njė vit pas bashkangjitjes me shumė pompozitet dhe dramė nė rradhėt e Partisė Demokratike Shqiptare, z. Bardhyl Mahmuti, veprimtar i lėvizjes kombėtare, ėshtė distancuar publikisht nga kjo parti politike, duke e pranuar zhgėnjimin e tij nga premtimet e rrejshme dhe tė pėrkohshme tė zyrtarėve tė kėsaj partie ndaj elektoratit shqiptar. Nė njė intervistė pėr Televizionin AlsatM, Mahmuti ka folur haptas pėr gjendjen e degjeneruar dhe raportet autokratike dhe diktatoriale tė cilat mbizotėrojnė si rezultat i sundimit tė klanit tė Menduh Thaēit dhe argatėve tė tij: Refet Elmazi, Ernad Fejzullahu dhe Ruzhdi Matoshi. Duke spjeguar tė vėrtetėn pėr Partinė Demokratike Shqiptare, Bardhyl Mahmuti, mes tjerash deklaron:


Unė pranoj se Partia Demokratike Shqiptare ėshtė marionetė inferiore nė kabinetin e Nikolla Gruevskit! Kjo sidomos u dėshmua me mėnyrėn se si Nikolla Gruevski, pa asnjėfarė debati, e pėrzu nga kabineti Ministrin Ilirjan Beqiri, pėr gjoja, ndalimin e shfaqjes pėr anti-shqiptarin Tito. Ku mbeti PDSH nė kėtė betejė? Bardhyl Mahmuti haptas pranoi se nuk mund tė pajtohet me njė qėndrim vazal tė partisė qė i takonte, e cila me demagogji fliste se i mbron interesat e shqiptarėve nė Maqedoni;
Mahmuti e pranoi dhe demaskoi publikisht se PDSH ėshtė grup me mungesė legjitimiteti dhe ajo nuk ka forcė politike pėr tė realizuar asnjė nga premtimet qė i kishte bėrė nė fushatėn parazgjedhore para shqiptarėve. Shtizat u thyen kur u pranua gėnjeshtra e Menduh Thaēit se pėr 60 ditė do ta zgjidhte statusin e veteranėve tė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare, nėse do tė ishte nė qeveri. “U premtua publikisht se njė kategori tė veēantė tė njerėzve tė cilėt kanė dėshmuar guxim tė veēantė pėr t’i mbrojtur tė drejtat dhe liritė tona, pra invalidėt e luftės, do t’u gjendet zgjidhje dhe ēėshtja e tyre do tė zgjidhet brenda 60 ditėve. Nė vend se t’ua zgjidhim problemin, edhe ata invalidė qė i kishte sistemuar BDI-ja nėpėr vende tė punės, PDSH-ja i largoi!” Pavarėsisht guximit politik pėr tė demaskuar tradhėtinė e PDSH-sė ndaj elektoratit, kjo nuk e amniston z. Mahmuti nga pėrgjegjėsia e tij si bashkėpremtues ndaj kategorisė mė tė ndjeshme tė shoqėrisė, pjesėtarėve tė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare.


Ai pranoi hendikepin e PDSH-sė se nuk ka legjitimitet dhe nuk respektohet nga VMRO-DPMNE-ja pėr tė realizuar kėrkesat e shqiptarėve. Mbrojtja se “kemi vetėm 11 deputetė”, pra, mė pak se koalicioni BDI-PPD, vetėm vėrteton se hyrja nė qeverinė e Gruevskit ėshtė njė kafshatė e madhe qė ēdo ditė po i mbetet nė fyt PDSH-sė.

-Bardhyl Mahmuti haptas ka pranuar se Partia Demokratike Shqiptare nuk ka kapacitet pėr te realizuar obligimin kushtetutar pėr pėrfaqėsim tė drejtė, duke demaskuar nė kėtė mėnyrė se qėllimi i vetėm i PDSH-sė ėshtė revanshizmi politik ndaj kuadrove tė BDI-sė dhe PPD-sė. “Nė vend qė ta heqim diskriminimin gjatė punėsimit, ēka bėmė? Hiq njė anėtar tė PPD-sė ose tė BDI-sė dhe vėje nė vend tė tij njė tė PDSH-sė,” ka pranuar publikisht Mahmuti;


“Partia Demokratike Shqiptare ėshtė “privatizuar” nga Menduh Thaēi dhe grupi i afėrt me tė,” ka deklaruar Mahmuti. I pyetur nga gazetari kush ėshtė ky grup, ai ka thėnė: “Populli i di, por unė do t’ua them. Kėta janė Menduh Thaēi, pas tij ėshtė Ernad Fejzullahu, Refet Elmazi dhe Ruzhdi Matoshi. Kėta tė tre- Refeti, Ernadi dhe Ruzhdiu janė njerėz tė cilėt shkojnė nė terren nėpėr tė gjitha strukturat dhe i denoncojnė tė gjithė anėtarėt e ndershėm, intelektualėt e ndershėm tė PDSH-sė.

Ky rrėfim i hapur i z. Mahmuti pėr tė vėrtetėn pėr PDSH-nė, edhe njė herė vėrteton se Partia Demokratike Shqiptare nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me demokracinė dhe ēėshtjen shqiptare, pėrveē emėrtimit tė saj “demokratike shqiptare”. Kjo ėshtė tragji-komedia irrituese pėr shqiptarėt!


----------------------------------------
Shqip flas, shqip godas, shqip shkruaj, shqip shaj, kshtu qe edhe VETEM shqipe q*!!!
PMMSN
Top
dajki
Postuar nė: 08.04.2007, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Tashti ekziston nje dilem shum e madhe....?

Kur e fliste Bardhil Mahmuti te verteten...?
1. Ateher kur i rrinte ne krah te djatht Menduhit dhe e shante Alin
2.Apo tash kur e shan Menduhin..??????????

P.S:Ne fillim e shanin Alin dhe qeshnin..por,,,e di si thone "kush qeshet i fundit-qeshet me embel"

Mos keni dert se me kalimin e kohes do te zbulohen shume te verteta.Ateher do ta shifni kush eshte Pdsh-ja e vertete (partia e cila u krijua enkas per ta shkaterruar PPD-ne apo thene me mire UNITETIN SHQIPETAR.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
Ballisti_gostivarit
Postuar nė: 08.04.2007, 13:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 280
Antari Nr: 6656
Bashkangjitur: 30.03.2007dajki pajtohem me konstatimin tend.ok
PM
Top
atc
Postuar nė: 09.04.2007, 01:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 5453
Bashkangjitur: 25.01.2007i mir eshte Bardhyli
edhe pse jam simpatizues i bdi-se mendoj se bardhyli eshte mjaft njeri korekt
a per patriotizem mos flasim i pa krahasueshem eshte. po se di pse bdi nuk e fton ne parti mendoj se do ishte super dicka
ALIU DHE BARDHYLI dy shoket e ilegalitetit
PM
Top
TetovaLovER
Postuar nė: 09.04.2007, 08:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007 Citim (atc @ 09.04.2007, 01:04)
i mir eshte Bardhyli
edhe pse jam simpatizues i bdi-se mendoj se bardhyli eshte mjaft njeri korekt
a per patriotizem mos flasim i pa krahasueshem eshte. po se di pse bdi nuk e fton ne parti mendoj se do ishte super dicka
ALIU DHE BARDHYLI dy shoket e ilegalitetit

atc qe kure qenke simpatues i bdi-se?MENDON SE JANE HARUAR POSTIMET TUA NE KETE FAQE? www.studentet.info/modules/ipboard/index.php?showtopic=990
TI QE E QUAJTE SHIZOFREN AHMETIN
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 09.04.2007, 11:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Koleg te nderuar ka nje thenie popullore> O POPULLI IM O KAFSHET E MIJA< Ne te gjithe shpekulojme por e verteta jam i sigurt se qendron diku tjeter. Aq shume dredhina ndodhin ne skenen tone politike sa qe edhe analisti me i mire do ta kishte zor me analizuar situaten ne kete shtet.Me e keqja eshte se na populli jemi ate qe vuajme nga politikanet inkompetent dhe te pamoralshem. Une them se tek na nuk ka ZOT, zoti na ka lene ne meshiren e politikaneve te koruptuar.

Me respekt
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio