Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> .......... ne UEJL
shkup_kercovari
Postuar nė: 08.05.2006, 10:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Ne UEJL njoh disa kolege te mi ish student qe jane ligjerues e njekohesisht .....

Mundesia e pranimit te nje shkrimi te tille si shpifje, eshte teper e madhe!

Stafi


Ky postim ėshtė ndryshuar nga Stafi nė 29.09.2009, 19:12
PMUsers Website
Top
Quasimodo
Postuar nė: 09.05.2006, 21:00
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1028
Bashkangjitur: 15.04.2006S'eshte qellimi ta njohim problemin por ta zgjidhim, dhe per cudi mik, edhe une jam ne SEEU por aspak s ndjehem PDSH!!!
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 10.05.2006, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Edhe ne gjyq ku ndahet drejtesia dhe denohet cdo lloj vepre ka korupsion e mos flasim per ne UEJL apo ne USHT.
Nuk do te ndalohet asnjher ky lloj krimi. ne CIA njeriu i trete nje dit ne lajme thoshin se e kan larguar nga posti per arsye te korupsionit, kjo te le nje pershtypje se njeriu kur ne jete nuk ngopet me para andaj mos e vrisni menden se eshte nje zanat i vjeter por me rendesi eshte te ngushtojm kanalet dhe ti veshtirsojm duke u bashkuar me Unionin dhe me shoqatat tjera studentore.
PM
Top
Ben_i
Postuar nė: 11.05.2006, 09:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 1073
Bashkangjitur: 23.04.2006Me te vertet me vjen shume keq qe lexoja disa artikuj te cilat ishin akuza te pabaza, genjeshta te kulluara, apo me mire thene t'ju them sa sme keni thene.
Nese bejme nje analize ne UEJL do te shohim se eshte i vetmi institucion ku ruhen vlerat arsimore ne Ballkan, eshte i vetmi institucion ku nuk ka korrupsion per kete jane deshmitare te gjithe studentet ne UEJL. Une po e parashtroj pyetjen: kush kujt i ka dhene para per ta marre nje provim? Pergjigja eshte askush.
Kolege te nderuar duhet ti themi gjerat ashtu sic jane e jo te merremi me genjeshtra dhe etiketime te ndryshme per shkak te ngjyrimeve politike, nuk ka afaj askush se PDSH-ja e beri UEJL, nje universitet me vlera europiane, kurse BDI-ja ne vend qe ta legalizoje UT-ne beri themelim te nje universiteti te ri me vlera afrikan. Ky eshte realiteti. Ne duhet ti luftojme keto fenomene degjeneruese qe jane paraqitur na UT. Ky eshte problemi te nderuar.
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 11.05.2006, 11:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006 Citim (Ben_i @ 11.05.2006, 09:28)
Me te vertet me vjen shume keq qe lexoja disa artikuj te cilat ishin akuza te pabaza, genjeshta te kulluara, apo me mire thene t'ju them sa sme keni thene.
Nese bejme nje analize ne UEJL do te shohim se eshte i vetmi institucion ku ruhen vlerat arsimore ne Ballkan, eshte i vetmi institucion ku nuk ka korrupsion per kete jane deshmitare te gjithe studentet ne UEJL. Une po e parashtroj pyetjen: kush kujt i ka dhene para per ta marre nje provim? Pergjigja eshte askush.
Kolege te nderuar duhet ti themi gjerat ashtu sic jane e jo te merremi me genjeshtra dhe etiketime te ndryshme per shkak te ngjyrimeve politike, nuk ka afaj askush se PDSH-ja e beri UEJL, nje universitet me vlera europiane, kurse BDI-ja ne vend qe ta legalizoje UT-ne beri themelim te nje universiteti te ri me vlera afrikan. Ky eshte realiteti. Ne duhet ti luftojme keto fenomene degjeneruese qe jane paraqitur na UT. Ky eshte problemi te nderuar.

Une po e parashtroj pyetjen: kush kujt i ka dhene para per ta marre nje provim? Pergjigja eshte askush.

Kesaj i thuajne PYTJE RETRORIKE[QUOTE]

Nuk e kam ndermend tet tregoj tash me emer me mbiemer se nuk punoj ne sherbimin per spiunim te profesoreve apo ne ministri te puneve te mbrenshme
Une me plotekuptimin e fjales e them edhe nje her se ne UEJL -ka korrpucion panvarsisht se ciles parti i takon universiteti

Nuk beje propagand politike ketu vetem tregoj realitetin i cili nuk mund te fshihet
Nese i takon ti PDSH-se nuk kam kunder Lale
kam edhe shuem per te shtuar-mirepo .......????!!!!!
ikaa
PMUsers Website
Top
snowman
Postuar nė: 12.05.2006, 04:48
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 1068
Bashkangjitur: 22.04.2006Me vjen mire qe hapen tema te tilla per diskutim, por si duket kjo teme eshte hapur qe ne fillim me nje akuze e cila pervec se e ben me intriguese temen ne fjale, nuk e lokalizon problemin qe dmth as nuk ofron zgjidhje per problemin ne fjale.

Ne si studente duhet ta luftojme kete dukuri e cila gjate studimeve na vret profesionalisht dhe moralisht. Ne duhet qe te gjitha rastet ku shihet se ka korupsion te behen publike, ne menyre qe ato te mos inkurajohen dhe shpeshtohen te mbrojtur nga mungesa e vullnetit te vet studenteve per ti lajmeruar ato. Nese shkup_kercovaridin ndonje rast e ftoj ate qe ta lajmeron ne rektoratin e UEJL-it dhe nese mbrenda nje kohe relativisht te shkurte Rektorati nuk e mirret me problemin ne fjale, ta shkruaj nje leter ndonje mediumi, gazete apo Televisioni, gje qe do te bente nje buje te madhe ketu ne Maqedoni.
Si iniciator i kesaj teme e ftoj shkup_kercovarin qe ti shkon kesaj pune deri ne fund ose te kunderten te kerkoje falje publike per akuzat e pabazuar (deri me tash) karshi nje institucioni ku per te gjithe popujt sllavo-maqedonas ne rajon mbetet "halė ne sy", sepse pavaresisht problemeve UEJL-i mbetet projekti me i madh arsimor shqiptare qe nga hapja e shkolles se pare shqipe. Tash le te jete kolega jone i pari qe do ta merr iniciativen rreth korupsionit ne UEJL dhe i premtoj qe do ta kete perkrahjen e te gjitheve duke u nisur nga UNE.

Pershendetje
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 12.05.2006, 10:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Mos lejoni qe te beheni pre e manipulimeve nen ndikim te mendimeve te tjeter kujt,fjalen e kam pikerisht per ate qe mendojne se ne UEJL ka korupsion. Korupsioni ne UEJL eshte shume i fresket dhe mendoj qe ende nuk i ben dem asnje studenti.Mendoj se kjo eshte e tera. Andaj kujdes kur flisni per UEJL-ne.

Cdo te mire!


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 12.05.2006, 15:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006 Citim (snowman @ 12.05.2006, 04:48)

. Nese shkup_kercovaridin ndonje rast e ftoj ate qe ta lajmeron ne rektoratin e UEJL-it dhe nese mbrenda nje kohe relativisht te shkurte Rektorati nuk e mirret me problemin ne fjale, ta shkruaj nje leter ndonje mediumi, gazete apo Televisioni, gje qe do te bente nje buje te madhe ketu ne Maqedoni.


Pershndes pikespari kolegun e nderuar dhe per mendimin e dhene.
Iden e ke ne vend,mirepo te them te drejten revolten time do e shpreh nepermejt ketij forumi dhe nuk kam ndermend te beje''CERNOBIL" jo se qe akuzat jane te pabazuara mirepo ,epilogu io ketij rasti eshte i njohur qe me pare.
Une si apsolvent i ketij universiteti-kam kaluar nepermejt periopeci te shumta duke fullar nga rregulloret qe i ndrojne Stafi udheheqes???
Do kisha pare te arsyeshme qe kete artikull ta lexojne profesoret e ketij universiteti dhe le te mendohen pak......!!!!

Nese njihni ndonje kolege qe punon ne Gazeten e Universitetit le te bejne nje Anket-dhe jam i bindur se statistikat do i vertetojne theniet e mia
Mbeti vetem emri europian-mentalitet ballkanas panvarsiht a eshte shqiptar apo maqedon
me respekt te vecant
shkup_kercovari-(Shtremsiaa Shtul,ghahhaaa)

Pershndes pikespari kolegun e nderuar My Webpage[QUOTE][CODE] per mendimin e dhene.
Iden e ke ne vend,mirepo te them te drejten revolten time do e shpreh nepermejt ketij forumi dhe nuk kam ndermend te beje''CERNOBIL" jo se qe akuzat jane te pabazuara mirepo ,epilogu io ketij rasti eshte i njohur qe me pare.
Une si apsolvent i ketij universiteti-kam kaluar nepermejt periopeci te shumta duke fullar nga rregulloret qe i ndrojne Stafi udheheqes???
Do kisha pare te arsyeshme qe kete artikull ta lexojne profesoret e ketij universiteti dhe le te mendohen pak......!!!!

Nese njihni ndonje kolege qe punon ne Gazeten e Universitetit le te bejne nje Anket-dhe jam i bindur se statistikat do i vertetojne theniet e mia
Mbeti vetem emri europian-mentalitet ballkanas panvarsiht a eshte shqiptar apo maqedon
me respekt te vecant
shkup_kercovari-(Shtremsiaa Shtul,ghahhaaa)
PMUsers Website
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 18.05.2006, 08:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Op OP op OP
Kadale zotrinje te ndruar
Na filluan te ne vine edhe kercnimet ne E-mail se Demaskoi te Vertetn per ne UEJL
Kjo nuk eshte TABU teme zotrinje te ndruar
Po heren tjeter kur te me shkruani ne EMAIL-pls ndaleni Caps-lOCKUN,heheh
me respekt te vecant per te gjith studentat e Shtulit
shkup_kercovari
PMUsers Website
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 18.05.2006, 08:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006DO citoj Vetem Kete-ashtu si i ka hije

I NDERUARI ZOTRI NESE KE FAKTE TI SE PROFESORET E UEJL _IT JANE TE KORPTUAR NA TREGO TE PAKTEN SE KUSH JANE ATA
POR TI ZOTRI SHEH ENDRA DITEN ME DUKET DHE SI NUK TE VJEN TURP MORE BURI I THEUT QE MUNDOHESH TE NXISH EMRIN E KETIJ INSTITUCIONI PUBLIK
NESE JE TRIM EDHE NESE KE FAKTE NA TREGO TE PAKTEN SE KUSH JE TI QE TE NJOFTOHEMI OK PRES PERGJIGJE TE ME TREGOSH SE KUSH JE
PMUsers Website
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 18.05.2006, 20:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Ben_i dhe Shkup kercova

se di pse po shani njeri tjetrin me partite bre djem po puna asht se ne UEJL PDSH vetem se ka kontroll me teper ndersa edhe BDI po tenton me mar dicka nga kulaci dhe kjo asht shume e vertete kjo u vertetu edhe ne zgjedhjet studentore....kam qen i kam pa ato zgjedhje dhe kam verejte njerez te te dyja partive te sillen brenda bile kishte disa qe kishin arit te bejne Bexha te SIGURIMIT ndersa te njejtit nuk jane as student brenda saj.....kot ziheni


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Lediani
Postuar nė: 19.05.2006, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Hmmmm.....une nuk e di se cfar njerezish jeni ju mer jau....pse merreni me thashetheme,dhe ato i trensformoni....pse merreni me gjera te pa qena,dhe doni te ndikoni negativisht ne Universitetin tone UEJL. Une deri me sot qe kam 3 vite ne UEJL nuk e kam degjuar as kend qe te thote se profesori me mori leke ose do leke qe te me kaloj,ose dicka tjeter...keto qe po lexoj jane vetem shpifje,sepse profesori i ka te gjitha kushtet,te gjitha mjetet.....dhe ska pse te jete i korruptuar...dhe ska pse te kete korrupsion ne UEJL.
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 19.05.2006, 14:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Lediani
[COLOR=green]
Ti sigirisht koleg i nderuar je student i mire dhe i vyeshme qe nuk i di keto anomali
PMUsers Website
Top
Lediani
Postuar nė: 19.05.2006, 15:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Hahaaaa ishalla edhe ti je student i mire koleg, por me sa e di veten une te pakten jam njesoj si gjith studentet e tjere ne UEJL, qe bejne e dhe qef,por edhe nga pake mesojne hahaahhaa...nejse nejse..por me thene te drejten nuk kam degjuar as nje here qe te kete korrupsion ne UEJL
PM
Top
Knell
Postuar nė: 30.06.2007, 01:33
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 8137
Bashkangjitur: 30.06.2007Shkup kercovari me duket se ti ktu vetem "bla bla bla" lexo ne kete forum lexo ne ate ti patjeter te jesh aty, edhe te te tregoj te drejten je bo bajat.. Ke fillu me UEJL si me qene armik, ne vend te ndihmojsh ti non-stop dicka shkrun, non - stop te kujtohet dicka. :P
Merre shtruar o njeri!
Korrupsion ne UEJL haha.


----------------------------------------
LOD
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio