Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ndihmojme ne pergaditjen e Punimeve Seminarike
Punim
Postuar nė: 02.03.2009, 17:31
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 21370
Bashkangjitur: 02.03.2009Aktualisht disponojme me 30 Punime Seminarike nga te cilat 29 ekonomi-biznes dhe 1 informatik. Nese keni nevoje per Punim Seminarik na shkruani ne punimseminarik@hotmail.com
Pershendetje


----------------------------------------
punimseminarik@hotmail.com

Zgjidhje per nje note me te mire

Na shkruani !!!!!!
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 02.03.2009, 17:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (Punim @ 02.03.2009, 17:31)
Aktualisht disponojme me 30 Punime Seminarike nga te cilat 29 ekonomi-biznes dhe 1 informatik. Nese keni nevoje per Punim Seminarik na shkruani ne punimseminarik@hotmail.com
Pershendetje

A ofroni punime seminarike per shitje apo cka???


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
ar2yy
Postuar nė: 02.03.2009, 17:35
Quote Post


CHELSEA`S FAN
*****

Posti: Antarė
Postime: 4166
Antari Nr: 13665
Bashkangjitur: 15.02.2008-Hahahahahahaha
A prodhon Tanke?
PM
Top
fato1
Postuar nė: 02.03.2009, 17:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Te ishte thene "ofrojm NDIHME" per punime seminarike do te ishte me e drejte!

smil3dbd4e29bbcc7.gif smil3dbd4dcd7b9f4.gif smil3dbd4dcd7b9f4.gif
PM
Top
Hanah
Postuar nė: 02.03.2009, 17:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 345
Antari Nr: 19281
Bashkangjitur: 02.01.2009Hheheh, eh bre fato edhe ju sa interesant. Po ku mund te gjesh sot edhe mire edhe pa interes?! :)))


----------------------------------------
Mistakes are the portals of discovery!
PM
Top
Alblord
Postuar nė: 02.03.2009, 17:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3741
Antari Nr: 15225
Bashkangjitur: 28.04.2008Kjo eshte reklamim i plagiarizmit.
Ose marrja e notave me para. Kjo eshte korupsion. Staffi duhet ta mbylle kete teme, sepse perndryshe lejon qe te reklamohet korrupsioni.
Edhe GOOGLE nuk lejone qe kompanite, qe bejne shitjen e punimeve seminarike dhe esseve, te reklamohen ne faqet e saja.


----------------------------------------
Nothing happens, until I make it happen!
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 02.03.2009, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (Alblord @ 02.03.2009, 17:39)
Kjo eshte reklamim i plagiarizmit.
Ose marrja e notave me para. Kjo eshte korupsion. Staffi duhet ta mbylle kete teme, sepse perndryshe lejon qe te reklamohet korrupsioni.
Edhe GOOGLE nuk lejone qe kompanite, qe bejne shitjen e punimeve seminarike dhe esseve, te reklamohen ne faqet e saja.

Per ate pyeta edhe une a ofrohen punime seminarike per shitje, por nuk mora pergjigje. Nese pergjigja eshte pozitive, atehere kjo teme duhet te mbyllet dhe ndaj anetarit qe ka hapur temen duhet te merren masa adekuate sepse ka shkelur rregulloren e forumit. E shfrytezon forumin per reklamim pa i paguar kompensim stafit qe kujdeset per kete forum.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
Alblord
Postuar nė: 02.03.2009, 17:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3741
Antari Nr: 15225
Bashkangjitur: 28.04.2008 Citim (Pellumb @ 02.03.2009, 19:43)
Per ate pyeta edhe une a ofrohen punime seminarike per shitje, por nuk mora pergjigje. Nese pergjigja eshte pozitive, atehere kjo teme duhet te mbyllet dhe ndaj anetarit qe ka hapur temen duhet te merren masa adekuate sepse ka shkelur rregulloren e forumit. E shfrytezon forumin per reklamim pa i paguar kompensim stafit qe kujdeset per kete forum.

Po edhe nese do te paguante, kjo do te ishte ilegale qe te reklamohet dikush qe PRODHON OSE SHET KORRUPSION.


----------------------------------------
Nothing happens, until I make it happen!
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 02.03.2009, 17:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (Alblord @ 02.03.2009, 17:49)
Po edhe nese do te paguante, kjo do te ishte ilegale qe te reklamohet dikush qe PRODHON OSE SHET KORRUPSION.

Plotesisht jam dkord me ju, por ajo nuk eshte ne kompetenca te studentet.info, ajo eshte detyre e asistenteve qe te kontrollojne punimet seminarike.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
fato1
Postuar nė: 02.03.2009, 17:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007 Citim (Hanah @ 02.03.2009, 19:38)
Hheheh, eh bre fato edhe ju sa interesant. Po ku mund te gjesh sot edhe mire edhe pa interes?! :)))

ahahaa ski faj
po ma mer mendja qe ky qe e ka be reklamen ketu e ka be me qellim qe i ka punimet e gatshme, dhe tash po i shet... por une nuk e pata qellimin se pse i shet, po pse i jep te gatshme.. edhe emendova keshtu te jet REKLAMA : Ofrojm ndihme per punime seminarike, me cmime smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 02.03.2009, 17:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008Ama pse s'ka qene i sinqerte te thote >>Shes punime seminarike>>.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
amiri
Postuar nė: 02.03.2009, 18:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3818
Antari Nr: 13736
Bashkangjitur: 18.02.2008kjo puna e shitjes se punimeve seminarike ekziston qdokund ne cilendo fotokopje qe te shkojsh ne pr gjen lajmrime se shesin punime seminarike


----------------------------------------
Mendo globalisht, vepro lokalisht.

Give me a place to stand, and i will move the earth.
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 02.03.2009, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (amiri @ 02.03.2009, 18:23)
kjo puna e shitjes se punimeve seminarike ekziston qdokund ne cilendo fotokopje qe te shkojsh ne pr gjen lajmrime se shesin punime seminarike

Shiten sepse profesoret nuk i publikojne punimet ne webfaqet e universiteteve. qe aty te kete qasje cdo profesor tjeter dhe te sheh a eshte publikuar ai punim i caktuar nga ndonje student tjeter apo jo. Per mendimin tim zgjidhje do te ishte kjo. qe cdo punim te publikohet (me emrin e studentit qe e ka punuar) dhe te mos mundet askush tjeter ta "shfrytezoje" ate punim.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
amiri
Postuar nė: 02.03.2009, 18:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3818
Antari Nr: 13736
Bashkangjitur: 18.02.2008 Citim (Pellumb @ 02.03.2009, 20:27)
Shiten sepse profesoret nuk i publikojne punimet ne webfaqet e universiteteve. qe aty te kete qasje cdo profesor tjeter dhe te sheh a eshte publikuar ai punim i caktuar nga ndonje student tjeter apo jo. Per mendimin tim zgjidhje do te ishte kjo. qe cdo punim te publikohet (me emrin e studentit qe e ka punuar) dhe te mos mundet askush tjeter ta "shfrytezoje" ate punim.

po a e din pllumbi qe keto punime seminarike as qe i lexojn fare profesoret , vetem te marrin emrin ta shenojn ne ndonji list te tyre dhe pastaj ndodh qe me von te thot se i ka humbur lista se nuk e ka, po flas nga pervoja personale, ndersa syllabuset e tyre thuhet se 10% e notes ndikohet nga punimi seminarik ndersa kur te vjen perfundimi as nuk i marrin parasysh , se per ti publikuar ne ndonji faqe zyrtare ajo as qe vjen ne konsiderim , ka raste edhe me ekstreme ku me te njejtin seminar paraqiten 4 ose 5 student ndersa vetem faqen e par e ndryshojn aty ku jepen te dhenat personale


----------------------------------------
Mendo globalisht, vepro lokalisht.

Give me a place to stand, and i will move the earth.
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 02.03.2009, 18:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (amiri @ 02.03.2009, 18:34)
po a e din pllumbi qe keto punime seminarike as qe i lexojn fare profesoret , vetem te marrin emrin ta shenojn ne ndonji list te tyre dhe pastaj ndodh qe me von te thot se i ka humbur lista se nuk e ka, po flas nga pervoja personale, ndersa syllabuset e tyre thuhet se 10% e notes ndikohet nga punimi seminarik ndersa kur te vjen perfundimi as nuk i marrin parasysh , se per ti publikuar ne ndonji faqe zyrtare ajo as qe vjen ne konsiderim , ka raste edhe me ekstreme ku me te njejtin seminar paraqiten 4 ose 5 student ndersa vetem faqen e par e ndryshojn aty ku jepen te dhenat personale

Te kupoj plotesisht. Mua me duhet 1 muaj, qe te pergatis nje punim 20 faqe, ndersa profesorit i duhen 5-6 minuta ta kontrolloje. 20 faqe nuk kontrollohen per 5 minuta edhe ate duke qendruar ne kembe. Shume formal e marrin profesoret punen e punimeve seminarike, ndersa ato paraqesin pune serioze.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio