Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Letra E Ernad Fejzullahut, kujt t'i besojme?!
ilirian
Postuar nė: 09.04.2007, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 6648
Bashkangjitur: 29.03.2007"Cfare ka kusia me mire e din kapaku dhe luga brenda"?
-Nje fjale e urte popullore thote "u hutofsh dhe tregofsh"
Pse kaq shpejt keta u hutuan?
A thua Bardhyli eshte sic e paraqet Ernadi?
A duhet besuar akuzat e ndersjella?
Patjeter! Sepse me mirre se cdo kush, cfare ka kusia e din Kapaku (fjale e Arben Xhaferit) dhe luga brenda!
te dy ishin brenda nje force, dhe te dy e dine se cfare kishte ne ate force por, mos thente zoti te ngrihet kapaku (Menduhi) cfare do te dime edhe ne !
Keto diheshin, nuk habitemi por eshte interesant qe te degjojme edhe me shume...hahaha
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 09.04.2007, 22:10
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Bardhyl Mahmuti, si qyqja pa fole….

Kėto ditė nė njė tė ashtuquajtur “speciale” tė telivioznit ALASAT I cili telivizion ka qenė spnsorizues I kompanisė sė BDI_sė gjatė zgjedhjeve tė fundit parlamentare, patė njė paraqitje Bardhyl Mahmuti. Ta analizojmė pak kėtė parqaitje tė mjerė…
Qė nė fillim tė emisionit nė prezantimin qė ia bėnė gazetari “bukurosh” se Bardhyl Mahmuti ėshtė ‘antar I Kryesisė Qendrore tė PDSH-sė” apo “zyrtar I lartė I PDSH-sė e tėrė anėtarėsia e PDSH-sė, ipinioni I gjėrė e vecmas vet ai BArdhyl M e din se nuk ėshtė as anėtar I Kryesisė sė PDSH-sė e jo mė zyrtar I lartė I kėsaj partie. Ne mbasė mund tė kemi m irėkuptim se Bardhyli I vjen “lezet” me qenė nė kėtė hierarki tė lartė tė PDSH-sė, mirpo e vėrteta ėshtė krejt ndryshe. Bardhyl M nuk ėshtė as anėtar formal I kėsaj partie e lė mė zyrtar I lartė….apo anėtar I Kryesiosė Qendėrore…” Hipokrizia e tij ndaj opinionit tė gjėrė nuk pėrfundon kėtu. Paraqitja e tij vizuele nė ekraninin telivizv na pėrkujton parqitjet e ushtarėve britanik nė ekranet iraniane tė cilėt tė shtyrė nga regjimi diktatirial I Iranit I paraqitenin ata nė ambiente famijare iraniane duke u ‘penduar pėr veprimet e tyre…” bardhyl M po nė kėto ambiente nė dhomėn e tije tė ndejės (kuptohet shumė ma moderne se ato nė Iran, po pėr kėtė pak mė vonė…) fletė pėrcartė llomotit e ēirret duke tentuar tė lere pėrshtypjen e figurės tragjike e nė fakt na del shumė komik duke treguar karakterin e njė tė ligu I cili “pasi e ha bukėn e pėmbysė kupėn…” Pėrderisa ushtarėt britanik ishin tė detyruar nga diktatura qė tė paraqiten nė TV. Bardhyl M ishte I detyruar nga egozimi I tij, interesa tė sėmura pėrfitime materiale individuale apo tė rrethit tė tij tė ngusht etj. I veshur me pupla kombėtare si do tė thoshte vetė Bardhyli se “I hanė shumė palla” pėr kėtė popull ishte hipokrizia e radhės tė cilėn nuk mund ta kalojmė hesturazi. Kėsaj rradhe Bardhyl do tė ta vendosim llupėn e PDSH-sė, qė opinioni I gjerė pėr tė cilėn ty “ tė haė shumė palla: ta shoh njė Bardhyl real I cili ėshtė njė manipulant I llojit tė vetė njė matrapaz tipik, njė pėrfitues I zhdėrvjeltė I tė mirave materiale pa tė drejtė nėn puplat kombėtare dhe ēka jo tjetėr vec jo person qė I hanė “shumė palla: pėr tė drejtėn e shqiptarėve.


Ti sigurisht do tė thosh se nuk ėshtė hera e parė qė sillesh kėshtu, por po ta kujtojmė se kėtu nė PDSH nuk ėshtė "u sred zemje serbije igraju delije"... kokat politike tė "delijeve" PDSH-ja i ēon tekerlek... Ti ėshtė dashur opinionit tė gjerė t'i tregosh arsyet e vėrteta se pse u tėrhoqe nga anėtari joformal i PDSH-sė (jo si anėtar I Kryesisė Qendrore... zyrtar i lartė i PDSH-sė, se asnjėherė nuk ke qenė i tillė).

Po fillojmė me radhė. Opinioni i gjerė e meriton ta dijė tė vėrtetėn se pse ministri i Kulturės dha dorėhe qje, pėrndryshe djali i axhės tėnd. Ish-ministri i Kulturės pėr ndalim-in e shfaqjes kontroverse tė "Titos" i konsulton krerėt e VMRO- DMPN.E e jo partinė amė. Pas ndalimit tė shfaqjes po ky ish-min-istėr i konsulton prapė ata te
VMRO-DPMNE dhe e Sejon shfaqjen. Pra nuk kemi dorėheqje para aktit tė lejimit tė shfaqjes, por e lejon atė gjithnjė duke u konsultuar me krerėt e VMRO-DPNME e aspak me partinė qė e ka deleguarsi ministėr. Kupa mbushet kur po ky mmistėr kėrkon tash nga krerėt e PDSH-sė qė tė shkoje nė Manastir pėr ta parė shfaqjen e
"Titos..." (o Bardhyl gjakpirės hė?l).Sigurisht se PDSH-ja nuk mund ta gėlltite kėtė pa qoftė edhe djali i axhės sė Bardhylit, i cili si macja tentonte ta shpėtoje dhe kėrkojė dorėheqje tė menjėhershme. Kjo ėshtė e vėrteta e asaj dorėheqje.
Nė stilin e manipulantit pėrmend se gjoja eliminohen njerėz madje intelektual nga radhėt e partisė dhe ty tė vika "gjynah". Ende pa e ēelė gojėn ti, demantet e para erdhėn dhe ka tė tjera qė presin nė atė moment qė do t'i pėrmendėsh. Nuk kalojnė mė kėto pallavra dhe humbje kohe ėshtė kur "prashit nė ujė" me ato teoritė e konspiracionit apotė frikėsimit me "armiq tė brend-shėm apo tė jashtėm"...

Si makusha kur e futė kokėn nė zall e trupin jashtė, ti Bardhyl prononcimin e bėrė nga dhoma jote e jo nė studio, pse?. Hipokrizia e radhės tė mendojnė opinioni se je nė njė zyre e jo nė shtėpinė tėnde apo mbase ke dashtė tė na tregosh se sa shtėpi tė bukur e luksoze. Kė? Tregoji opinionit se nga "vuajtjet" tuaja pėr tė drejtėn e shqiptarėve apo se "tė hanė shumė palla" pėr pesė muaj ndėrtove shtėpi luksoze nė Tetovė, se ajo nė Prishtinė qė e ke ėshtė bė mė demode...

Nisur nga logjika e kundėrshtarėve dhe shpifėsve kundėr PDSH-se, pasi .qė tėrė kohėn ke pasur paragjykime tė kėtij lloji, kyējen e PDSH-sė nė qeveri nuk e ke pa si shans pėr tė rregulluar tė drejta e shqiptarėve dhe sanimin e dėmeve qė i bėri garnitura tjetėr, gjė qė ėshtė edhe synimi i PDSH-sė, por jo, ti doje pėrfitime materiale nė rrugė jo tė drejtė,doje instalirnin e tė afėrmve tė tu nė pozita edhe pse e dije se nuk e meritojnė. Tregtine e paligjshme me naftė, cigare, nė aviobiznes, tenderė tė ndryshėm me zall e me patate tė cilat ta turbullonin mendjen dhe dita-ditės ti bėheshe mė i padurueshėm duke kontaktuar me njerėz tė dyshimtė. Struktura e PDSH-sė informonte pėr kėto veprime jo tė hijshme tuaja dhe qė dėmtonin imazhin e partisė nga insistimi yt qė tė pėrfitoje materialisht me veprime joligjore. Disa herė ta kemi terhequr vėrejtjen se duhet hequr dorė nga kėto punė te pista por ti vazhdoje. Ti ishe njc viklirnc e logjikes shpifese e kundėrshtarėve jo veicm lė PDSH-se por cdhe mė gjerė, nuk mundeshe ta kuptoje se kjo gjc nuk kalon asnjėherc sepse nuk doje la kuptoje filozofinė politike te
PDSh-sė e cila nuk do tė lcjoje korrupsion, pėrfilime jo te ligjshme dhe se angazhohet pėr njė shlct ligjor dhe me hapa tė shpejta ta realizoje platformėn politike tė saj qė janė tė drejtat e haraharta tė shqiptarėve nė kėto hapėsira. E mbushe kupėn Bardhyl! Prandaj ke pasur tė drejtė qė u tėrhoqe se ishte e pamundur tė realizoje qėllimet tuaja tė mbrapshta nė kurriz tė njė strukture si qė ėshtė PDSH pėr tė cilėn udhėheqėsia e lartė e kėsaj partie kujdeset nė mėnyrė tė
veēantė. Tė klhehemi edhe njė here te shtėpia jote e re.

Vetė i dashur Bardhyl do tė ballafaqohesh me njerėzit apo biznesmen qė i ke reketuar dhe kėtu e dimė se do tė kesh pak telashe, po ēka tė bėjmė... Ka edhe shumė gjėra tjera po sa pėr fillim kaq tash duke tė dėshiruar shėndet, lamtumirė kudo qė tėjesh, nė Tetovė, Prishtinė, Zvicėr apo nė ndonjė qendėr luksoze pėrskijim...qyqja pa fole !

ERNAD FEJZULLAHU, anėtar I Kiyestėė Qendrore tė PDSH-sė


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
ar_dita
Postuar nė: 09.04.2007, 23:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007hehehehehe per te qesh kjo leter,deri dje Bardhyli ish shume i mire per kto zotri e sot nuk qenka i mire.

PS . Kjo leter permban shprehje te stilit te larte dhe prandaj jam me se i bindur se ket leter nuk e ka shkruajtur Ernadi sepse aj nuk ka as 2 vjet shkoll,mendoj nuke shte aq i afte te shprehet ne kete menyre,me siguri dikush tjeter e ka shkruajtur por nga pa bursia e tyre dhe friga e nxjerin argatin e tij se kinse aj po i drejtohe BArdhylit ne kete menyre
PM
Top
medi
Postuar nė: 10.04.2007, 09:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 270
Antari Nr: 6633
Bashkangjitur: 29.03.2007Zotėri, emri i tij u pėrmend nė disa mediume dhe ai bėri mirė qė u pėrgjigj ose duhet ta pranoje fajin - qė e bėri nė emėr tė treshit ose tė vetin nuk e di qė mundė ti presim edhe reagimet e dyshit tjetėr ndoshta.
Si zėdhėnės i PDSH nji periudhė mendoj se vet i ka dhėnė dekleratat nuk ja ka fabriku dikush tjetėr.
E sa pėr tė fol diēka - ėshtė e drejt e ēdo kujt.

Me respekt nga ...........
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 10.04.2007, 13:53
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Po habitem kur shoh qe njefar Ernad Fejzullahu po shkrun dicka per Bardhyl Mahmutin. Dikur dikush me pat thene qe ne nje kohe kur PDSH ishte ne pushtet ishte dasht me i dhane para shoqerise kulturoartistike Xheladin Zeqiri ne Tetove para per te perfaqsu Maqedonine me nje festival nderkombetar ne Turqi, kjo shoqeri kishte mar nje buxhet nga ministria e kultures dhe mereni me mend se cka ka ndodh....ashtu sic me asht treguar ato para jane ndar dhe nje pjese diku 10-15 % jane dhene shoqerise te bej udhetimin deri atje dhe pjesa tjeer eshte ndar nga 8 aktivist te PDSH dhe njeri prej tyre ka qene pikerisht Ernad Fejzullahu....

e keqja me e madhe eshte se Bardhyli u shfrytezu nga PDSH dhe ariti deri diku me kthy shume njerez kah vetja dhe ja se cka ndodh tani...nuk dua te them qe jam me te por Bardhyli eshte nje tip si te thuash gangsteri ne vehte qe ka qene ne demostrata ka rahur dhe e kane rahur ka punu per atdhe dhe nuk perjashtohet dhe ndonje manipulim por PDSH eshte nje maskarade gangsteresh me ne krye dihet Menduh dallaverja dhe ketu asht problemi qe Bardhyli nese duhet me be ndonje gangsterizem i perdor grushtate tij e Menduhi perdor ekipin e tij prej kriminelesh qe askush nuk guxon me i arestu as me i prek me dor bile....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
error
Postuar nė: 10.04.2007, 15:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 192
Antari Nr: 1032
Bashkangjitur: 16.04.2006Ju pershendese te gjitheve, ne vecanti arditen e cila me keto shkrime ditet e fundit eshte duke i mbushur rubrikat e kesaj veb-faqe, me pallavra dhe me fjale boshe. E nderuara artita, une personalisht juve nuk ju njohe dhe nuk dua qe te futem ne debat me ju pasi nuk di se kush jeni dhe me cka merreni. Mirepo me rendesi eshte qe ju duhet te jeni e kujdeseshme gjate fjaleve tuaja neper keto rubrika, pasi ju nuk e njihni mire historikun e PDSH-se, filozofine politike te PDSH-se dhe nuk mund qe ju te jepni komente per gjera te cilat nuk i njihni (poashtu edhe une nuk i komentoj dhe nuk do te kundervihem ty si person pasi nuk te njohe, por do ti komentoj fjalet e tua, pasi ju zonjushe apo zonje nuk keni fare te drejte ne ato citate tuaja).
Ju lutem shume ardita, interesoheni mire e mire se kush ka qene nxenesi me i dalluar ne historikun e Gjimnazit te Tetoves, interesoheni mire se kush ka qene ne balle te protestave studentore te vitit 1981 ne Kosove? Nga te gjiha keta do te dalin se z.Ernad Fejzullahu eshte njeri i meritave dhe sa per shkollimin e tij ju lutem shume interesoheni edhe per kete, do te gjeni pergjigje edheper kete. Ardita, interesoheni se cilit shqiptare pala maqedonase i frigohet, ne aspektin e kuadrit e kam fjalen, nuk e kam fjalen se cili shqiptare eshte me i forte e cili me i dobet fizikisht.
Nese doni Ardita, do te ballafaqohena edhe sy me sy, dhe do ta shohim se cili e flet te verteten. Por dije se para fakteve edhe Zoterat heshtin (proverbe e lashte greke). Prandaj ju lutem edhe nje here mos flitni gjera te cilat nuk ju kane hije, mos flitni per gjerat te cilat nuk i dini dhe nuk keni njohuri.


----------------------------------------
Po vjen era tradheti........ nga disa si smith, tony.....
PM
Top
error
Postuar nė: 10.04.2007, 15:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 192
Antari Nr: 1032
Bashkangjitur: 16.04.2006Na kishte qene njehere nje Lirim Shabani, i vetequajturi "Intelektual" dhe kishte filluar qe te flase per reketin qe ka bere PDSH-ja. Po ky Lirim Shabani shume shpejte paska haruar reketin e BDI-se. Ai shume shpejte kishte haruar "AIR VARDAR" - in, shitjen e tokes ne qender te Shkupit per 200.000 Euro nga Agron Buxhaku, keqperdorimin e fondit "Liria Kombetare".......Shume te mjere jemi ne shqiptaret shume shpejte harojme. "Memento" (mos haroni, por kujtoni pak te kaluaren). Ketij Lirim Shabanit shume i paska djege nje 10%, gjoja i marre nga ana e Ernad Fejzullahut (edhe pse ju garantoj se nuk ka pate shance qe te marre), e ky zoteri e harroi 250.000 Eurot e AIR Vardarit, e shume e shume aferave tjera.
Ky Lirim Shabani cdo nate kur bie te fleje i kujtohen keta te verteta te hidhua dhe cdo nate i lutet Zotit, "Te lutem Zot, bere enderr kete realitet te hidhur".
Athua ndonjehere ky Lirim Shabani do te zgjohet nga gjumi dhe ta vereje te verteten.


----------------------------------------
Po vjen era tradheti........ nga disa si smith, tony.....
PM
Top
fato1
Postuar nė: 10.04.2007, 16:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007 Citim (error @ 10.04.2007, 15:56)
Na kishte qene njehere nje Lirim Shabani, i vetequajturi "Intelektual" dhe kishte filluar qe te flase per reketin qe ka bere PDSH-ja. Po ky Lirim Shabani shume shpejte paska haruar reketin e BDI-se. Ai shume shpejte kishte haruar "AIR VARDAR" - in, shitjen e tokes ne qender te Shkupit per 200.000 Euro nga Agron Buxhaku, keqperdorimin e fondit "Liria Kombetare".......Shume te mjere jemi ne shqiptaret shume shpejte harojme. "Memento" (mos haroni, por kujtoni pak te kaluaren). Ketij Lirim Shabanit shume i paska djege nje 10%, gjoja i marre nga ana e Ernad Fejzullahut (edhe pse ju garantoj se nuk ka pate shance qe te marre), e ky zoteri e harroi 250.000 Eurot e AIR Vardarit, e shume e shume aferave tjera.
Ky Lirim Shabani cdo nate kur bie te fleje i kujtohen keta te verteta te hidhua dhe cdo nate i lutet Zotit, "Te lutem Zot, bere enderr kete realitet te hidhur".
Athua ndonjehere ky Lirim Shabani do te zgjohet nga gjumi dhe ta vereje te verteten.

Eshte tema per LirimShabani-n apo per Ernad Fejzullahin ??????????????????
PM
Top
error
Postuar nė: 10.04.2007, 16:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 192
Antari Nr: 1032
Bashkangjitur: 16.04.2006Fato-sh, shume mire ma ke terheqe verejtjen. Kekoj falje une per ate replike te bere nddaj Lirim Shabanit, mirepo nuk ma lente ndergjegja qe te mos i them ata fjale,ata fjale jane me se te verteta. Ky zotriu i kishte haruar aferat e korupcionit te zyrtareve te larte te BDI-se. Per kete ndjeva obligim moral qe lexuesve te kesaj veb-faqe edhe nje here te ua perkujtoj aferat koruptive te BDI-se, se ky zotriu i kishte harruar te gjitha. Ndoshta nuk i ka haruar po ashtu ia ka enda.
Ndersa sa per Ernad Fejzullahun, nuk kemi se cka te diskutojme. Nese dikuajt (BDI) i pengon Ernad Fejzullahu, ateher une dhe z. Ernad Fejzullahu nuk kemi asnje faje. Ju lutem edhe nje here z. Ernad Fejzullahu sikurse edhe Bardhyl Mahmuti, e ka shpreh mendimin e vet dhe ai mendim i tij (Ernad Fejzullahut) eshte me se i vertete.
Une jam duke punuar 1 vit e gjysme dhe akoma nuk mund qe te ndertoje shtepi, kurse zotriu (e dini se per ken e kam fjalen) per 5 muaj arriti qe te ndertoje shtepi edhe ate nje nder shtepite me te bukura ne Tetove. Valle si u arrite e tere kjo?
Ju mund qe te me thoni se ai ka punuar jashte. Do te pajtohem une me ju, mirepo ateere kur ai ka punuar me shume se 20 vjete jashte, atehere pse nuk e ndertoi shtepine para 2 vjeteve, por para 2-3 muajsh.
Ju falemenderit, dhe dine mire se Ernad Fejzullahu, nuk i ka bere dem askujt dhe nuk e ka ndermend qe ti beje dem dikujt.


----------------------------------------
Po vjen era tradheti........ nga disa si smith, tony.....
PM
Top
ar_dita
Postuar nė: 10.04.2007, 17:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6546
Bashkangjitur: 24.03.2007 Citim (error @ 10.04.2007, 15:30)
Ju pershendese te gjitheve, ne vecanti arditen e cila me keto shkrime ditet e fundit eshte duke i mbushur rubrikat e kesaj veb-faqe, me pallavra dhe me fjale boshe. E nderuara artita, une personalisht juve nuk ju njohe dhe nuk dua qe te futem ne debat me ju pasi nuk di se kush jeni dhe me cka merreni. Mirepo me rendesi eshte qe ju duhet te jeni e kujdeseshme gjate fjaleve tuaja neper keto rubrika, pasi ju nuk e njihni mire historikun e PDSH-se, filozofine politike te PDSH-se dhe nuk mund qe ju te jepni komente per gjera te cilat nuk i njihni (poashtu edhe une nuk i komentoj dhe nuk do te kundervihem ty si person pasi nuk te njohe, por do ti komentoj fjalet e tua, pasi ju zonjushe apo zonje nuk keni fare te drejte ne ato citate tuaja).
Ju lutem shume ardita, interesoheni mire e mire se kush ka qene nxenesi me i dalluar ne historikun e Gjimnazit te Tetoves, interesoheni mire se kush ka qene ne balle te protestave studentore te vitit 1981 ne Kosove? Nga te gjiha keta do te dalin se z.Ernad Fejzullahu eshte njeri i meritave dhe sa per shkollimin e tij ju lutem shume interesoheni edhe per kete, do te gjeni pergjigje edheper kete. Ardita, interesoheni se cilit shqiptare pala maqedonase i frigohet, ne aspektin e kuadrit e kam fjalen, nuk e kam fjalen se cili shqiptare eshte me i forte e cili me i dobet fizikisht.
Nese doni Ardita, do te ballafaqohena edhe sy me sy, dhe do ta shohim se cili e flet te verteten. Por dije se para fakteve edhe Zoterat heshtin (proverbe e lashte greke). Prandaj ju lutem edhe nje here mos flitni gjera te cilat nuk ju kane hije, mos flitni per gjerat te cilat nuk i dini dhe nuk keni njohuri.

zotri i nderuar ne rast se postimet e mia te duken boshe dhe pa vend nuk je i detyruar ti lexosh e me pak edhe ti komentosh ato.Jam shume shume i bindur se politiken dhe filozofine e PDSH e njoh shume shume me mire se ti sepse qe nga themelimi i PDSH kam qene antare e kesaj partie,dhe gjith ato qe i kam thene ne postime dhe ty te duken boshe jan ne gjendje qe edhe me fakte te ti argumentoj (edhe pse je askushi dhe nuk meriton ate),jam larguar nga ajo parti vetem per nje shkak,sepse filozofia e Arben Xhaferit u zevendesua me interesat personale te Menduh THacit dhe argatve te ti.Pasi jep aq replika te gjata na sqaro se ku e she at patriotizem tek PDSH,cilet jan punet qe i ka be kjo parti per avancimin e shqiptarve ne RM,na informo per kto pune se si duket vetem ti i she kto gjera qe populli nuk i shef.A sa per Ernadin hehehehehehe me te vertet mke bind se vetem po ja fut kot se sje aspak i informuar,e diiiim e diiiiiim se sa i zoti eshte ky zotri.
PM
Top
error
Postuar nė: 10.04.2007, 18:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 192
Antari Nr: 1032
Bashkangjitur: 16.04.2006Nuk e kisha nder mend qe te kunder replikoj ndaj ardites, por me shtyne disa fjali te saj qe ta beje kete.
1. Ardita paska qene anetare e PDSH-se.
2. Cka eshte duke bere PDSH-ja per avancimin e te drejtave te shiptareve
3. E din ajo se kush eshte Ernad Fejzullahu.
Do te filloj prej fillimi:
1. Ne qofte se Ardita paska qene anetare e PDSH-se, ajo e din fare mire se si shkojne punet ne PDSH. Cdo anetare i PDSH-se i gezon te gjitha te drejtat, privilegjet dhe obligimet qe i ka per PDSH-ne dhe nese nje anetare nuk eshte i kenaqur me politiken te cilen e udheheqe z. Arben Xhaferi dhe z. Menduh Thaci, atehere ai eshte i lire qe ta leshoje kete parti. Ne PDSH, respektohet sikurse Kryetari, Zevendeskryetari, poashtu edhe te gjithe anetaret e thjeshte. (Ardita per kete nuk paska njohuri).
2. PDSH, gjate qeverisjes 1998-2002, arriti qe te beje me shume pune per popullin shqiptare se sa BDI gjate viteve 2002-2006 (edhe ate pa lufte). PDSH, ka 7 muaj qe eshte ne Qeveri dhe ajo me sukses arrine qe te avancoje te drejtat e shqiptareve, duke filluar nga themelimi i Institutit Albanologjik "Pjeter Bogdani", themelimi i teatrit shqiptare ne Tetove, themelimi i bibliotekes Universitare, Rregullorja e Parlamentit (tani mundet qe edhe Komisionet ne Kuvend te RM-se te udhehiqen ne gjuhen shqipe), ndertimi i mbi 100 shkollave( shumica ne teritore kryesisht te banuara me shqiptare), mbishkrim ne gjuhen shqipe te te gjitha shenjave te komunikacionit etj . Pas disa muajsh do ta shihni edhe Fakultetin e Mjekesise ne USHT (fakultet i palegalizuar nga ana e BDI-se), rishqyrtimi i te gjitha proceseve gjyqesore te te gjithe shqiptareve (dihet se shume procese gjyqesore ishin te montuara nga ana e BDI-se, pasi ata njerez i pengonin asaj per te kryer veprime antiligjore dhe afera korruptive). Kurse shume shpejte te gjithe qe ju e ndjeni veten shqiptare do te krenoheni, kur lirshem mund te flitni ne gjuhen tone ametare, pra shume shpejte do te behet gjuha shqipe, gjuhe e dyte zyrtare ne RM (kurse zoterinjte e BDI-se nuk ia arriten ate qe ta bejne per 4 vjet).
Tash nuk mundem dhe nuk me kujtohen edhe shume te arritura te PDSH-se, por kujtohu pak, ndoshta ke memori te dobet (kerkoj falje, mirepo nese i ke lexuar edhe replikat tjera "MEMENTO").
3. Ju ardita, me te vertete nuk e njihenki z. Ernad Fejzullahun, ju thashe edhe ne replikat tjera, interesoheni pak me mire se kush eshte Ernad Fejzullahu, cili eshte kontributi i tij per avancimin e te drejtave te shqiptareve. Dhe kujtoheni mire se ai eshte nxenes politik i teorise politike te z. Arben Xhaferi.
Ju pershendes dhe per ne fund nje citat te ZV.Kryetarit te PDSH-se, z.Menduh Thaci: "Ne jemi ketu qe ta zgjidhim punen, puna zgjidhet me fjale te mira, por puna zgjidhet edhe me grusht tavolines".
Akoma nuk e ke pare grushtin e PDSH-se, ai grusht do te tregoje se te drejtat e shqiptareve do te realizohen deri ne fund.


----------------------------------------
Po vjen era tradheti........ nga disa si smith, tony.....
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 10.04.2007, 20:22
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006error

kam qene nje nga ata qe e kam permendur AIR VARDRIN....nese ketu nuk e kam permendur shum dije se ka vende ku e kam permendur shume...nese ti nuk ke arrit me lexu se cka kam shkru per AIR VARDARIN athere asht problem i yti jo i imi.....dhe ne fund nese do me fol per ckado qe ta mer mendja edhe per keto qe flasim ketu bojrum ta qes nje kafe dhe do e kuptosh sakt se cka mendoj edhe per AIR-Ahmetin edhe per Ernad PDSH-n me Menduh dallveren....

suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 10.04.2007, 20:32
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006error

tash po ta them krejt mendimin....

se pari ti nuk ke lexuar se cka kam thene une per AIR VARDARIN....un e di mjaft mir kete rast qe e kam lexuar ne gazete dhe degjuar ne tv e radio dhe e di mjaft mir qe ne kete rast i jane marr 250000 euro Bexhet Sallahut gjoja per deshmoret dhe ata para kane shkuar ne xhepat e disa njerezve te BDI gjoja si SHVL....

gabohesh shum nese nuk e dij se cka ka brenda ne PDSH dhe cka ka brenda ne BDI dhe te them ketu qe kam miq edhe andej edhe kendej bile kam edhe te afert edhe andej edhe kendej....

i nderuar

gabohesh shum nese mendon qe ketu shaj PDSH dhe mbroj BDI dhe te kunderten....deri tash ne asnje rast nuk kam mbajt anen ee ndonje partie.... ketu kam perkrahur haptaz Vetevendosjen dhe Organizaten e Veteranve te Luftes se UĒK-Kombetare dhe kam kritikuar aty ku kam mendu se kam te drejte dhe kam pranuar kritikat aty ku kam vlersu se me jane drejtuar ne menyre te drejte....

dhe per fund

ka shume gjera qe ketu nuk i shpalos por ngadal mvarsisht nga tema qe hapet dicka dicka e them....

shpresoj ne mirekuptim

suksese per te gjith


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
xiki
Postuar nė: 10.04.2007, 20:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1585
Antari Nr: 236
Bashkangjitur: 03.04.2005Mr.Bardhyl M sa e mori fjalen te folte ne skem aj drejt filloi me te shara Per BDI per Ali Ahmetin dhe me te shara i shkoi dhe ne fund me te shara doli nga partia politika e tij ishte e ngjajshem me politiken e zotir Vejselit ka te frij era ta kthej shpinen Mendoj se Bardhyli e ka fituar ate qe ka merituar sepse aj qysh ne fillim e ka dijt se cfar do ti ngjaj bardhyl mahmuti eshte kyc ne PDSH vetem se te zan vendit e Arben Xhaferit por kete smundet ta shofe as ne ender


----------------------------------------
www.autoshitje.com
PMEmail PosterUsers Website
Top
error
Postuar nė: 10.04.2007, 20:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 192
Antari Nr: 1032
Bashkangjitur: 16.04.2006I nderuari Lirim Shabani. Une ju kuptoj plotesisht juve, por keni nje mangesi, nuk dini mire qe ta fshehni simpatine tuaj ndaj BDI-se. Ju ne qofte se paskeni njohuri te mira per AIR Vardar-in, atehere me thuaj se athua ajo vlere qe permendet 250.000 euro eshte e vertete. Sipas mendimit tim dhe njohurive qe kam, e di shume mire se ajo shifer qe permendet neper mediume eshte shume e vogel dhe ndoshta 250.000 here me e vogel. Do ta leme AIR Vardarin dhe AIR Ahmetin.
I nderuar me tregoni se cfare dallavere paska bere z. Menduh Thaci?
Athua ju dallavere e quajni Institutitn Albanologjik, athua valle dallavere e quajni Teatrin Shqiptare ne Tetove, athua dallavere e quajni Biblioteken Universitare, athua valle dallavere e quajni Fakultetin e Mjekesise, i cili eshte ne procedure...
Ne qofte se keta i quajni dallavere, atehere kerkoj falje qe jam bashkangjitur ne kete forum.
Dhe per ne fund, sigurisht ju nuk keni se cka te shtoni, edhe per ju vlen fjala e lashte greke: "Para fakteve edhe Zoterat heshtin".


----------------------------------------
Po vjen era tradheti........ nga disa si smith, tony.....
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio