Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sulejman Rushiti Konkurset I Prezenton Ne Shqip
r.mislimi
Postuar nė: 09.04.2007, 23:51
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Ministri i Arsimit Sulejman Rushiti te them i pari deri me sot ne faqen zyrtare te Ministrise se Arsimit http://www.mon.gov.mk/ konkurset, lajmerimet i prezneton edhe ne gjuhen shqipe kjo pra eshte nje nisme e tije e mbare per shqiptaret dhe vecanrisht per studentet dhe nxenesit.

Te pergezoj per kete Urime!!!!


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
saraj
Postuar nė: 10.04.2007, 09:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Eshte per tu pershendetur dhe uruar.Sukse edhe te tjereve.
PMIntegrity Messenger IM
Top
Ballisti_gostivarit
Postuar nė: 10.04.2007, 13:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 280
Antari Nr: 6656
Bashkangjitur: 30.03.2007Eshte nje nisme e mbare e kuadrove te PDSH-se ne qeveri, cdo gje qe arrihet eshte nje plus i madh per ne shqiptaret. Urime
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 10.04.2007, 13:59
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006SI mendoni te nderuar kolege qe me nje prezantim te tille dhe me do tabela shqip-sllavisht u regullune punet, mendoni se me kaq perfundoj gjithcka dhe i kemi te drejtat....perse beheni shkurtpames....cfar te drejta jane keto bre njerez te drejta te bazuara ne perqindje.....

ne vendet e unionit evropjan dhe ne SHBA ka vete nje lloj te drejtash d.m.th Te drejta universale te njerezve...ketu ne kemi tre lloj te drejtash te drejtat kombetare, te drejtat minoritare dhe te drejtat universale... me dy te parat behet shkelja e te tretes dhe kjo do te thote mosrespektim dhe shkelje e te drejtave themelore te njerut....

paramendoni sikur italanve ne zvicer tu jepen te drejta me perqindje athere t jeni te bindur qe ata menjeher do te kishi nkerkuar shkeputjd eh te futeshin ne itali dhe e njejta do te ndodhte dhe me francezet dhe gjermanet ne zvicer.....

eshte budallaki te quhet dicka serioze vetem pse nje program e paskane ber shqip phaaaaa e drejt e madhe besa....

a nuk e shihni qe shkollat shqipe ngadal po humbin nxenes dhe po ikin ne gurbet e shkollat e pales tjete cdo dit modernizohen dhe e drejte quhet kjo per juve....

mjeret ne me shkurt me thene....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 10.04.2007, 15:11
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007LirimShabani,

askund nuk lexova ne postimet e forumistave se ndokush tha: ketu mbarojne detyrat e shqiptareve ne Maqedoni, andaj mos u nxef aq shume.

Nese flasim per te drejtat ne Zvicer, ndoshta ti keto pune i din shum me mire se une, por nje po ta them: Zvicrra eshte shtet policor. Dhe sa ka te drejta atje, te gjithe e dijme...e dijme se atje ka 3 gjuhe zyrtare, e dijme se eshte i ndare ne kantone dhe se ka shtet ne shtet.
por ne nuk jemi ne Zvicer, ne jemi ne Maqedoni.
Me trego LirimShabani, ne pjesen ku flitet frengjisht (ne zvicer de), cfar te drejta kane italianet???
Kshtu qe edhe kjo qe ka bere Ministri eshte pune e mire. Ka bere dicka qe deri sot asnjeri nuk e ka bere, andaj eshte per t'u pershendetur.
Ajo qe shkollat shqipe po humbin nxenes, eshte nga vet ne dhe jo nga shteti... e dijme ne se shqiptaret jane gurbetcar, dhe gjithsejcili i merr femijte e tij atje ku jeton dhe punon...dhe eshte kejt e qarte qe numri do zvogelohet.
Sa u perket kushteve, Ministrin e kemi shqiptar...shpresojm se ky do beje ca ndryshime ne kete drejtim.
Punet e medha kerkojne edhe kohe andaj dhe permiresimi i kushteve ne shkollat shqiptare nuk mund te kryhet brenda nates...

Respekt
p.s. nuk te citova per te kundershtuar, por nje keshille: asnjehere mos jep citim me vrull e me zjarr LirimShabani.
Mendoj se ti je nje student i studimeve postdiplmike, dhe te duhet te jesh shembull per te gjithe te tjeret...
respekt per ty


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
fato1
Postuar nė: 10.04.2007, 15:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Po o orfeu nuk e ka edhe bash keq Lirimi a!!!! po cfar paska bere "ministri "jone i nderuar i arsimit ...nje gje shum te vogel me e quajt qe nuk besoj se do vazhdoje ne te ardhmen ...un nuk them qe nuk ka bere mire por...
po nejse nuk eshte pa hiq apo?????
pershendetje
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 10.04.2007, 15:49
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007cuditerisht fato-sh,
si takohemi une dhe ti shpesh ketu, dhe cdohere, kundershtojme njeri tjetrin... inshalla Zoti e ben hajr
Ku kam thene une se Lirimi e ka keq? Po edhe nuk them se (qe ju e quani) apo Ministri i Arsimit, e ka keq. Thash me siper: Punet e medha kerkojne kohe.
Dhashte Zoti te punojne e jo ta lene me kaq.
edhe kjo qe beri nuk eshte pa hiq...ashtu eshte.
pershendetje fato-sh


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
studenti pr
Postuar nė: 10.04.2007, 15:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 72
Antari Nr: 3229
Bashkangjitur: 09.10.2006Do ishte nje nisme e mire nese vertet ministri i arsimit do ti nxjerrte konkurset ne gjuhen shqipe, por ne faqen e ministrise se arsmit jan te nxjerura ne gjuhen shqipe vetem lajmrimet dhe fotot e tij personale ku ka ber ai vet fushat.


----------------------------------------
Llogaritni veten para se te llogaritni!!
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.04.2007, 15:57
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Tani nuk e dij se cka mund te thuhet mirpo eshte nje nisme e mire pavaresisht asaj se cka ka nxjer ne faqen zyrtare te ministrise ka aritur te nxjer dicka qe nuk ka nxjer askush deri me sot nadaj duhet te pershendetet kjo nisme e mire besoj se ska asgje te keqe ndoshta dal ngadal do te behet edhe ne gjuhen shqipe e gjith webfaqaja te gjitha konkurset lajmerimet dhe gjithcka cka i perket ministrise se Arsimit.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
fato1
Postuar nė: 10.04.2007, 16:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007ORFEU

Nuk eshte patjeter ne te jemi dakort me njeri-tjetrin apo!!ju keni mendimet e juaja un te miat!!!!nuk ka pse te dale keq kjo !!!!!!
Nuk e quaj ashtu e ka pat emrin me pare besoj se e dini ..e tash deri sa te adaptohem ta thiri minister kajher e thiri keshtu ..kuptoni?
Un thash ashtu se Lirimi nuk e ka keq se ashtu mendoj !!!ok as ti mos thuaj se haxhuzja e ka keq upsss harova prap ministri ...
edhe un them qe nuk ehste pa hiq bre

edhe un i bashkangjitem lutjes tuaj "Dhashte Zoti te punojne e jo ta lene me kaq"
besoj me kuptoni
pershendetje
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 10.04.2007, 16:06
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007fato-sh,
pavarsisht qe ne kemi mendime te ndryshme, ne duhet te kuptohemi, dhe pak pune ka ajo nese pajtohemi une dhe ti ne mendime, ok?
Edhe ti thua, edhe une them: Inshalla nuk e len me kaq.
Edhe ti, edhe une them: Ministri i Arsimit (+ ti derisa te mesohesh e perzien me haxhuze)
edhe ti, edhe une them nuk eshte pa hiq bre...
besoj se u kuptuam.
pershendetje edhe per ty.
pac nje dite te rehatshme.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 10.04.2007, 20:44
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006orfeu

te falendroj per repliken....

nuk e di pse mendoni se kam shkru me eufori.....me teper me duket eufori postimi i lajmit per rastin dhe reagimet pozitive se sa kjo qe kam thene une...kam te aferm ne zvicer dhe studjojn atje dhe mi kane sqaruar shum mir se si jane punet.....sa per dijeni atje sa di unj eshte nje popull retoroman me perqindje 0.6 % dhe shteti ndal para per te ruajt kulturen e tyre...me thuaj a ndodh kjo tek ne ? nese mendon se shteti ka nda pare per nje kongres te manastirit ku shtepia eshte gati ne te rrenuar (nese i ke pa sekuencat filmike ne MTV2) athere dije qe gabim e ke.

po per punesimin si mendon orfeu....e din qe deri tash jane bere nje varg privatizimesh fabrikash ku kane ngel njerez pa pune....dhe pas ketyre shteti ka bere cka ka bere pales se tij i ka ofru ekzistenc por a i ka ofru pales shqiptare ????!!! sigurisht qe jo....shteti poqese do siguroj pune per te gjith njesoj ather sdo te kete nevoj qe te largohen vetem shqiptaret nga ketu por do largohen dhela tjeter (ka edhe tek ata qe largohen pro krahasimi asht i lart)....

orfeu kam qene te zyrat e OVL dhe e mban mend kur ata e bene marshin....te lutem shko atje dhe pyet se si ata mendojn te zgjidhet ceshtja e deshmorve tane dhe do kuptosh fillimisht hipokrizine e partive tona e pastaj edhe qendrimin e shtetit....vetem ketu bazohu fillimisht pastaj dil tek tjerat.....

mbetesh i pershendetur


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
darkman
Postuar nė: 10.04.2007, 22:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 6364
Bashkangjitur: 16.03.2007Ke bollnica te takova shum ne ty u dashurova tej dhamin e bllombiratshe mu synin ma capatshe... keto jan poezit humoristike te
Sulejman Rushitit. A e keni pa humorin kur e kthen karriken mbrapsht
te ulen 4 politikan e mos zihen Sot eshte vet politikan qfar mund te presim prej tij. edhe sot kur del nepre mediumet mu me qeshet se me
duket se humor ben


----------------------------------------
E DI SE NUK E DI
PM
Top
pitoni
Postuar nė: 07.05.2007, 12:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 7080
Bashkangjitur: 25.04.2007cdo kush i ka te drejtat e veta,dje humorist,sot politikan e neser ndoshta edhe kosmonaut.Per te ariturat e nje politikani duhet mirpritur,e kur te bej nje gabim duhet me e ndalu qe te mos gaboj per se dyti.


----------------------------------------
[COLOR=blue]
Jeta jetohet ashtu si e jeton vete njeriu
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio