Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ē`eshte Per Ty Jeta ?, Ketu do te mund te shkruani per jeten
dj_style
  Postuar nė: 11.04.2007, 12:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 348
Antari Nr: 4715
Bashkangjitur: 17.12.2006Koheve te fundit forumi i studenteve, filloi te meret pak me shume me politik, per tu larguar pak nga politka e pash te arsyeshme qe te hapi nje teme te re krejt ndryshe nga tema te tjera ne te cilen do te mund te shkruani gjithcka per jeten tuaj.

Pergjigjet duhet ti jepni ne baze te cilesdo prej ketyre pyetjeve ?

1.Pse jetojme ?

2.Sa eshte e rendesishme jeta per ju ?

3. C`kemi mesuar nga jeta ?

4.Cfar duhet bere qe te kemi suksese me teper ne jete ?
PM
Top
dj_style
Postuar nė: 11.04.2007, 12:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 348
Antari Nr: 4715
Bashkangjitur: 17.12.2006P.sh pergjigje

3. C`kemi mesuar nga jeta ?

Nga jeta kam mesuar te njoh te keqen dhe te miren
te njoh vetveten ne radhe te pare kjo eshte kryesorja per mua
PM
Top
fato1
Postuar nė: 11.04.2007, 12:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.20071.PSE JETOJM??????

Sepse zoti na ka krijuar per te jetuar nje jete..

2.SA ESHTE E RENDESIHSME JETA PER JU?????

Besoj se per gjith jeta ka nje vler apo te them duhet te ket nje vlere se ka nga ato qe nuk ja din vleren jetes..per mua ka shum vlere

3.CKEMI MESUAR NGA JETA ????????

Gjithcka qe te ofron jeta duhet me e mesu ...

4.CFAR DUHET BERE QE TE KEMI SUKSES ME TEPER NE JETE???

Te kesh besim ne vetevete..
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 11.04.2007, 13:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.20061.Pse jetojme ?

Per ta pembushur obligim, qe ja kemi dhen krijuesit.

2.Sa eshte e rendesishme jeta per ju ?

Shum eshte e rendesishme.

3. C`kemi mesuar nga jeta ?

Sendet qe nuk i kemi ditur.

4.Cfar duhet bere qe te kemi suksese me teper ne jete ?


Duhet ta adhurojm krijuesin dhe ta falinderojm ate dhe te mos devijojm nga rruga per qka na ka mesuar i derguari jon.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
orfeu
Postuar nė: 11.04.2007, 15:52
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007dj style, urime per temen.

pavarsisht asaj se jemi musliman, un do mundohem te jap pergjigje jo ne aspektin fetar, por me shume kshu...hajt te them pak sa filozofik...megjithese nuk kam lidhje me filozofine.

pse jetojme
askush nuk me pyeti nese dua te jem i gjalle, andaj lermeni te jetoj.

Sa eshte e rendesishme jeta per ju ?
jeta ime eshte e rendesishme aq sa une jam i rendesishem per njerezit qe i dua dhe me duan.

C`kemi mesuar nga jeta ?
Te mesosh, duhet te provosh, te provosh duhet te guxosh. Nga jeta mesojme guximin per te vepruar.

Cfar duhet bere qe te kemi suksese me teper ne jete ?
Duhet qe cdo dite tonen ta jetojme. Momentin kur nuk vepron nuk jeton. Vepro ne dac te shohesh se sa vlen dhe sa sukses ke.

kejt ne fund po e them nje thenie te urte: Jeta eshte tym e njeriu eshte mize.

dj style, urime edhe njehere per temen

respekt


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 16.06.2007, 14:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007nje citat nga Kur'ani ...Ne ju krijuam qe te shohim se cili nga ju do te jete me vepermire...."

Jeta eshte nje drame qe ka Regjisorin e vet, dhe normal aktoret (njerezit) nuk mund te bejne "levizje" qe nuk aprovohen nga Regjisori, cdo "levizje" e gabuar nga aktoret, ndeshkohet nga regjisori, dhe normal, ose aktori i fiton besim ne sy te regjisorit, ose largohet nga drama, ashtu eshte edhe me njerezit (aktoret, ose do te jene te dashur nga Regjisori (dh do te shperblehen me Parajse), ose do te largohen (dmth, do te hudhen ne zjarr te Ferrit


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
Alina
Postuar nė: 27.09.2007, 20:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 954
Antari Nr: 9760
Bashkangjitur: 24.09.2007Njeri i vėrtetė eshtė ai, qė e ka njėlloj atė qe e mendon, me atė qė flet.Gjerat me te bukura ne jete nuk shikohen apo preken. Ato ndihen me zemer.Lumturia ka nevoje per deshperimin.Suksesi per deshtimin.Miresia per te keqenDashuria per urrejtjenFitorja ka nevoje per humbjenKenaqesia ka nevoje per dhimbjen.Duhet ti provosh dhe ti pranosh keto ekstreme ne jete. Sepse nese kontrasti humbet, atehere dhe vlera bie. Dhe kur humb vleren, atehere ke humbur gjithcka.Shpeshhere ne jete harrojme ato gjera qe duhet t'i rrenjosim ne kujtese dhe kujtojme ato gjera qe duhet te harrojme.Cfare eshte jeta? Shiko rreth e rrotull teje per nje moment. Jeta eshte ajo qe po te ndodh ne keto caste,Jeta pėrbėhet nga puna dhe fjala. Kush i ka nė rregull kėto dy anė tė jetės, mund tė thotė se jeton.Jeta ėshtė lufta e vazhdueshme e njeriut me lirinė e kufizuarJeta ėshtė njė profesion, andaj duhet tė mėsohet.Nė kėtė jetė asgjė nuk ėshtė e lehtė.Mė parė do jetuar e pastaj filozofuar.Jeta ėshtė e ngjashme me zjarrin: fillon me tymin e mbaron me hirin.


----------------------------------------
Educate a woman, and you educate the family. Educate a girl, and you educate the future
PM
Top
TYMI
Postuar nė: 27.09.2007, 21:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 115
Antari Nr: 9318
Bashkangjitur: 04.09.2007DJ_STYLE TE LUMT PER TEMEN E QELUAR.
MENDIMI IM ESHTE
JETOJM SEPSE JEMI TE URDHERUAR TE JETOJM NGA KRIJUSI JON DHE TE KONKUROJM ME VEPRA TE MIRA TEK AI.
JETA PER MUA NUK ESHTE SHUM E RENDESISHME ME E RENDESISHME ESHTE VDEKJA SE SI DO TE PARAQITEM PARA ALLAHUT ME VEPRA TE MIRA APO TE KQIJA.
NGA JETA KEMI MESUAR VUAJTJE DHE ATE QE NAJ KA MUNDSUAR KRIJUSI JON TE MESOJM.
DUHET FALENDERUAR ALLAHUN SEPSE AI NA MUNDSON CDO GJE PA URDHERUAR ALLAHU NE AS MUND TE MARIM FRYM.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio