Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ppd+pdsh--po Ku Bdi,ajo Eshte Fitues?, Diskriminohen votat e shqiptarve!!!
xami
Postuar nė: 13.04.2007, 19:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 3468
Bashkangjitur: 20.10.2006



Tash me sa duket per se dyti here diskriminohen dhe majorizohen shqiptaret ne maqedoni ngase"po lujn llafet PPd-ja ne qeveri" e cila ne koalicion me bdi-ne fitoi tre deputete ne parlament.Po cka me bo i gjori ABDYLADI VEJSELI ku du deputete e tjere neziri dhe bexheti jane te bindur dhe te vetedijshem se po majorizohen shqiptaret dhe ata thone"NUK E LESHOJME KOALICIONIN"..
Po ca me bo vejseli eshte alfa dhe omega ne ppd ai e ka paguajtur rrymen e objektit te ppd-se gjeta pese vitetve dhe ai vetet per cdo veprim te partise smil3dbd4dbc14f3f.gif
Ok me se duket menduhi dhe vejseli jane tu na bo sic thote populli"Hashem Nashem" e ali ahmeti po shiqon.Po ca me bo i gjori ska kompentenca te reagoj dhe te pastroj kte ceshtje.U KISHA LUT ME DHEN DONJE KOMENT PER ATE SE SI DO TE DUKET QEVERIA E GRUEVSKIT ME PPD NE QEVERI,E SI DO TE DUKET BDI-JA NE OPOZITE E VETMUAR PA PERKRAHJEN E PPD-SE E CILA TASHME SHIHET SE VECMA ESHTE BERE SUBJEKT I CILI KA ROL TE MIRE NE MAQEDONI.....
ME RESPEKT NGA XAMI..... smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
XHIMON TETOVA
Postuar nė: 13.04.2007, 20:57
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 6910
Bashkangjitur: 13.04.2007



Do te vij nje koh kur historia do te shkruaj per DILERET E ceshtjes shiptare...
PM
Top
FBI-Albania
Postuar nė: 13.04.2007, 23:47
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 6784
Bashkangjitur: 06.04.2007



Cfare majorizimi be zotri e ke ngju Ermira Malecken duke permend ket fjale se ty zotni nuk ke lidhje cka dmth fjala margjinalizim.
SE margjinalizohet BDI-ja nuk do me thene se margjinalizohen shqiptaret.Zotri te BDIse mos beheni bajat me kto fjal qe nuk zen vend as ne tok as ne qiell.
Nezirovici dhe Beexhetovici jane vertet shum te vetedijshem per veprimet e tyre nga shkaku se BABA i tyreBRANKOJA u ka thene mos e leshojne DUIn.
Kater vite kishte kompetenca per te reaguar pse nuk reagoi?Nuk reagoi se haroi,i vinte mire karigfja e pushtetit.>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
PM
Top
ilirian
Postuar nė: 16.04.2007, 22:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 6648
Bashkangjitur: 29.03.2007



Shpirti i nje Biznesmeni
Kur analizojme situatat politike ne vite, sidomos vitet e fundit, shoqeria shqiptare ne Maqedoni eshte perballur per fat te keq me amoralitete dhe dredhina, sic eshte edhe rasti i fundit-hikja PPD-se dhe bossit te tyre, Abdyladise, nga koalicioni me BDI-ne.
Kur ndodhi, ajo qe ndodhi, tju tregojme te verteten se habia nuk egzistonte, pasi ne anetaresia e BDI-se, edhe pse e kishim ne koalicion, akoma nuk ishim adaptuar me miqesine servile qe po shprehte ndaj nesh Abduladija, duke qene edhe te vetedijshem per reaksionet dhe retoriken e tij ne zgjedhjet lokale.
Kur ndodhemi ketu eshte mire qe te gjithe ta dijme se kush ishte Abduladija dhe se cfare perfaqeson ai?!
A nuk e shihni se shpirti biznesmen dhe pashpirtesia e personave te devalvuar pas zgjedhjet doli ne pah? doli ne pah te te dy partite apo rivalet parazgjedhor brenda shqiptar. Pse Abduladija te njejtin veprim ne te njejten kohe e beri si Bardhyli? A mos kjo tregon se dy me te ashperit ne periudhen parazgjedhore- tubimet parazgjedhore- tregonin demagogji?
Atehere duhet te analizojme!
Bardhyli ishte ai qe para zgjedhjeve tregonte "boshtin" ku shqiptaret duheshte te bashkohen. Tregonte "kiblen" e shqiptareve tani...
Po e njejta ishte me, tani "selerin", Abduladi. A ishte ai me i ashper dhe me radikal edhe se vete Ali Ahmeti, liderin legjitim te shqiptareve ne Maqedoni?
Atehere, nuk dua me qe te flas per "letrat e djegura" te politikes. Nuk dua te flasi per personat qe shiten veten per 250000 Euro.
nuk dua te vazhdoj me shume, por vetem qe dua opinionit t'ia rikujtoj edhe nje here se me ke bashkepunon tani demagugu, burri pa burreri dhe fatkeqesia e politikes ne Maqedoni, ABDULadi Vejseli, duke e citua fjalen qe ai me shume e perdorte ne tubimet parazgjedhore:
"Nga kush u formua PPD-ja?
-nga populli.
Nga kush u formua BDI-ja?
- prej luftes.
Nga se u formua PDSH-ja?
-nga UDB-ja." Thonte mes tjerash ABDULHADIJA (Verzioni femeror sic e therasin ne Tetove).
PM
Top
arniti
Postuar nė: 16.04.2007, 23:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006



Eshte kot te flasim per Abdylhadi Vjeselin atij nuk i intereson se ne humbim kohen per te, apo se dikush flet per te ai shiqon ta zhvilloje biznesin e tij me shume, per ate eshte me kryesore interesi personal.
PM
Top
ilirian
Postuar nė: 16.04.2007, 23:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 6648
Bashkangjitur: 29.03.2007



Shpirti i nje Biznesmeni
Kur analizojme situatat politike ne vite, sidomos vitet e fundit, shoqeria shqiptare ne Maqedoni eshte perballur per fat te keq me amoralitete dhe dredhina, sic eshte edhe rasti i fundit-hikja PPD-se dhe bossit te tyre, Abdyladise, nga koalicioni me BDI-ne.
Kur ndodhi, ajo qe ndodhi, tju tregojme te verteten se habia nuk egzistonte, pasi ne anetaresia e BDI-se, edhe pse e kishim ne koalicion, akoma nuk ishim adaptuar me miqesine servile qe po shprehte ndaj nesh Abduladija, duke qene edhe te vetedijshem per reaksionet dhe retoriken e tij ne zgjedhjet lokale.
Kur ndodhemi ketu eshte mire qe te gjithe ta dijme se kush ishte Abduladija dhe se cfare perfaqeson ai?!
A nuk e shihni se shpirti biznesmen dhe pashpirtesia e personave te devalvuar pas zgjedhjet doli ne pah? doli ne pah te te dy partite apo rivalet parazgjedhor brenda shqiptar. Pse Abduladija te njejtin veprim ne te njejten kohe e beri si Bardhyli? A mos kjo tregon se dy me te ashperit ne periudhen parazgjedhore- tubimet parazgjedhore- tregonin demagogji?
Atehere duhet te analizojme!
Bardhyli ishte ai qe para zgjedhjeve tregonte "boshtin" ku shqiptaret duheshte te bashkohen. Tregonte "kiblen" e shqiptareve tani...
Po e njejta ishte me, tani "selerin", Abduladi. A ishte ai me i ashper dhe me radikal edhe se vete Ali Ahmeti, liderin legjitim te shqiptareve ne Maqedoni?
Atehere, nuk dua me qe te flas per "letrat e djegura" te politikes. Nuk dua te flasi per personat qe shiten veten per 250000 Euro.
nuk dua te vazhdoj me shume, por vetem qe dua opinionit t'ia rikujtoj edhe nje here se me ke bashkepunon tani demagugu, burri pa burreri dhe fatkeqesia e politikes ne Maqedoni, ABDULadi Vejseli, duke e citua fjalen qe ai me shume e perdorte ne tubimet parazgjedhore:
"Nga kush u formua PPD-ja?
-nga populli.
Nga kush u formua BDI-ja?
- prej luftes.
Nga se u formua PDSH-ja?
-nga UDB-ja." Thonte mes tjerash ABDULHADIJA (Verzioni femeror sic e therasin ne Tetove).
PM
Top
genci_tet
Postuar nė: 23.04.2007, 00:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 213
Antari Nr: 5644
Bashkangjitur: 04.02.2007



E more Xami c do respekt per Ju, por diq te te them per PPD inshalla nuk behesh te kapin kush te jep me shume se nuk te duhet mandej as respekti ne Maqedoni.Tash nuk e di sa e ke kuptu qka desha te them por mos e merr personale.
PM
Top
dj_style
Postuar nė: 23.04.2007, 01:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 348
Antari Nr: 4715
Bashkangjitur: 17.12.2006



Cfar i duhet BDI - qe te jete ne qeveri si mendoni ju se vetem Alia Fazlia, RAfizi, Osdreni e disa lidere te tjere do te pasunohen, ngadale tani e kan radhen keta te tjeret te gjithe jane pjese e ketij shteti nuk mund te marr vetem nje te gjithee.
Populli e din o Ali o Demeralia o Abdya te njejte jane askush nuk mendon per popullin e shkret qe eshte i lodhur me premtime te "Politkaneve" tane, e dini se cfare bejne keta politikane shqiptare ne MAqedoni
Keta paguajne TV - Gazeta revista te cilat shkrimet e tyre i bejne si per publicitet kuptohet ashtu i paguajne.
Numri i punesimeve eshte shume i madh ndersa punsimet sbehen faree kjo me brengos shume se dalin neper shume gazeta u hapen vende pune konkurs ndersa spranohet askush ose jane te zenta vendet e punes.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio