Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lėvizja Qytetare ZGJOHU! Shkup
merlindaa
Postuar nė: 14.03.2009, 12:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 152
Antari Nr: 7281
Bashkangjitur: 09.05.2007Forumist te Dashur !

Kam hapur kete teme thjesht per te kuptuar me teper reth kesaj levizje. Sa mund te krahasohet me Levizjen Mjaft te Shqiperise dhe me ate Vetvendosja te Kosoves.

A favorizojne ndojen parti ne Maqedoni kjo levije apo punon per te drejtat e qytetareve, nga gjerat qe kam degjuar duken shume pasiv dhe jo aq te interesuar per te ndihmuar popullin.

Faleminderit

Ky postim ėshtė ndryshuar nga merlindaa nė 14.03.2009, 15:52
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 14.03.2009, 12:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007MENDOJ POPULLI
PORR EDHE PARTIT KAN GISHTA ATY MBRENDA smil3dbd4e7853679.gif


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
ardiani25
Postuar nė: 14.03.2009, 12:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1562
Antari Nr: 18935
Bashkangjitur: 07.12.2008nuk besoi qe as per se afermi me i ardh levizsjes per vetvendosje,kjo levizje te ne ne maqedoni antaret i numerohen ne gishta
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 14.03.2009, 12:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007 Citim (merlindaa @ 14.03.2009, 14:35)
Forumist te Dashur !

Kam hapur kete teme thjesht per te kuptuar me teper reth kesaj levizje. Sa mund te krahasohet me Levizjen Mjaft te Shqiperise dhe me ate Vetvendosja te Kosoves.

A favorizojne ndojen parti ne Maqedoni kjo levije apo punon per te drejtat e qytetareve, nga gjerat qe kam degjuar duken shume pasiv dhe jo aq te interesuar per te ndihmuar popullin.

Falemiderit

eshte kryekeput e BDI-se...
kjo gje dihet...


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Politikan
Postuar nė: 14.03.2009, 12:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 278
Antari Nr: 19809
Bashkangjitur: 18.01.2009Zgjohu eshte pjelle dhe nje strukture partiake ( e partise shqiptare ne pushtet,bdi)
Dhe azgje te mire dhe pozitive nga ajo organizate nuk kemi pa,pos qe kur te ket naj mbledhje apo tubim bdi-ja ata jane prezent aty.
PM
Top
Uki_Vogel
Postuar nė: 14.03.2009, 13:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1094
Antari Nr: 18778
Bashkangjitur: 29.11.2008kjo teme eshte dashur qe te hapet qe moti se levizja ZGJOHU eshte levizje partiake.
ndoshta e keni verejt se kur ishte pdsh ne pushtet mbajshin protesta tribuna dhe leshojshim reagesa dhe kritika kunder pdsh_se.
Me rastin e brodecit, bene gerdi te madhe, tubimin ne tetove zgjohu e organizoi per ali ahmetin.

e ne te kunderten kur u bastiseshin shtepit e shqipetareve ne SHKUP, KUMANOVE
nuk reagonte, kur u vatoa ligji per natalitetin nuk reagoi kur u votua ligji per branitelat nuk reagoi dhe te gjithe ligjet dhe diskriminimet qe i beri BDI_ja.
ZGJOHU ESHTE THJESHTE DEGE E BDI_se dhe asgje tjeter.


----------------------------------------
Ka Shqipėria gjak, qė ti mbrroj kufitė e saj.
PM
Top
New_Democrats
Postuar nė: 14.03.2009, 13:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007
http://www.youtube.com/watch?v=vW12skP5XhA&feature=related


ZGJOHU...Dega e BDI-se ne Shkup.


----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top
Uki_Vogel
Postuar nė: 14.03.2009, 13:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1094
Antari Nr: 18778
Bashkangjitur: 29.11.2008 Citim (ardiani25 @ 14.03.2009, 14:38)
nuk besoi qe as per se afermi me i ardh levizsjes per vetvendosje,kjo levizje te ne ne maqedoni antaret i numerohen ne gishta

teju informoj pak ne lidhje me levizjen zgjohu dhe VETVENDOSJA.
ka pasur nje bashkpunim te mire mes ketyre dy organizatave, po ky bashkpunim eshte nderpre, kur ALBIN KURTI ishte misafir ne SHTUL ne debat.
levizja zgjohu asnjehere nuk e ka informuar ALBIN KURTIN per ndodhite ne maqedoni dhe asnjehere nuk e ka informu per ligjet diskriminuse qe u votuan para 5 muajve.
si u prish kjo miqesi mes zgjohu dhe vetvendosjes, ate dite te debatit kane qene te ftuar dhe pjestar te organizates zgjohu, por kane refuzuar ftesen per arsye se kane qene te zene me kampanjen e BDI_se, dhe ALBIN KURTI i thire per badhbisedim dhe per perkrahje ato i arsyetohez se jane te zene dhe dikush nga organizatoret e debatit e informon ALBININ se punojn per bdi_ne , dhe i thir ALBINI dhe i pyet dhe ato te zgjohu e pranojne se eshte e vertete dhe i prish kontaktet ALBINI.
TASH PER TASH VETVENDOSJE BASHPUNON ME ORGANIZATEN LOJA DHE KA NJE GRUP QE U NDIHMON PER GRUMBULLIMIN E INFORMATAVE DHE PROCESEVE MNE MAQEDONI .

KJO ESHTE MESE E VERTETE,


----------------------------------------
Ka Shqipėria gjak, qė ti mbrroj kufitė e saj.
PM
Top
merlindaa
Postuar nė: 14.03.2009, 13:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 152
Antari Nr: 7281
Bashkangjitur: 09.05.2007 Citim (Uki_Vogel @ 14.03.2009, 15:19)
teju informoj pak ne lidhje me levizjen zgjohu dhe VETVENDOSJA.
ka pasur nje bashkpunim te mire mes ketyre dy organizatave, po ky bashkpunim eshte nderpre, kur ALBIN KURTI ishte misafir ne SHTUL ne debat.
levizja zgjohu asnjehere nuk e ka informuar ALBIN KURTIN per ndodhite ne maqedoni dhe asnjehere nuk e ka informu per ligjet diskriminuse qe u votuan para 5 muajve.
si u prish kjo miqesi mes zgjohu dhe vetvendosjes, ate dite te debatit kane qene te ftuar dhe pjestar te organizates zgjohu, por kane refuzuar ftesen per arsye se kane qene te zene me kampanjen e BDI_se, dhe ALBIN KURTI i thire per badhbisedim dhe per perkrahje ato i arsyetohez se jane te zene dhe dikush nga organizatoret e debatit e informon ALBININ se punojn per bdi_ne , dhe i thir ALBINI dhe i pyet dhe ato te zgjohu e pranojne se eshte e vertete dhe i prish kontaktet ALBINI.
TASH PER TASH VETVENDOSJE BASHPUNON ME ORGANIZATEN LOJA DHE KA NJE GRUP QE U NDIHMON PER GRUMBULLIMIN E INFORMATAVE DHE PROCESEVE MNE MAQEDONI .

KJO ESHTE MESE E VERTETE,

Organizata Loja, a eshte organizate e shqipetareve te maqedonise?

Cfare turpi, nuk lan asgje pa politizuar keta politikanet tane. Turp dhe nga themelusit e Zgjohu, se duhet te kishin mbajtur qendrim jo politik. Turp dhe nga BDI qe manipulon qytetaret ne menyre indirekte.

PM
Top
ardiani25
Postuar nė: 14.03.2009, 13:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1562
Antari Nr: 18935
Bashkangjitur: 07.12.2008eh po i manipulon deri sa tju shkon,nje fjal popullore thot,cdo fillim ka nje mbarim edhe kta te bdi do ju vjen fundi sikur disa partive tjera qe ju erdhi
PM
Top
worm
Postuar nė: 14.03.2009, 14:59
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 13
Antari Nr: 18305
Bashkangjitur: 04.11.2008Gabim te madh jeni, nese mendoni se ZGJOHU! Osht Partiak, prej themelimit jam Antar i ksaj Levizje edhe apsak asniher skemi kre per ndenjo Parti edhe pse une saher kam qen Antar i PDSH..

Tonny, Aty qe e ke nxer linkin per Debat, une e di edhe e kom pa vet se kryetar i ZGJOHU! i ka dergu edhe z.Mendu Thacit, mir po aj nuk pranoj qe te vjen....

Vec deshta tju tregoj se keni mendim te keq kunder ksaj levizje qe ka bo bum te madh ne Shkup...

Mir po ajo osht vec mendimi juve, po per shum shpejt koh do te shifni se ne jemi vec per popullin e jo per Parti...

Kete e kemi deshmu edhe ne protestin ku e organzim kur i vran 3 te Shkupit, ather dojke Z.Ixet Mexhiti qe tna prish planin edhe te organizon aj mir po, Une edhe Artan Grubi i tham jo e organizum Protesen dulen me mija qytetar...


PM
Top
salahudin1
Postuar nė: 14.03.2009, 15:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 273
Antari Nr: 19395
Bashkangjitur: 09.01.2009o ske hajr pi ktyrve ne forum jan militant partije ketu ka nja 10 veta qe jan shpirte ngusht te pdsh.
rufi osmani ketyre te pdsh tash ua ka humb rejtingun ner zero.
pdsh eshte si gjenerali i ushtrise se vdekure.
keta flasin me gjuhen e urretjes te teoves jan lokalista.
rufi osmani tash eshte udheqes i duher i shqiptareve.
pdsh se meriton se ni parti e cila prej themelimit nuk munde te fitoj zhgjedhjet parlamentare po mer pjese ne qeveri si ndonje prostitutk ske me qak e arsyeton.
PMIntegrity Messenger IM
Top
Lanaa
Postuar nė: 14.03.2009, 15:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 198
Antari Nr: 19577
Bashkangjitur: 14.01.2009 Citim (salahudin1 @ 14.03.2009, 17:28)
o ske hajr pi ktyrve ne forum jan militant partije ketu ka nja 10 veta qe jan shpirte ngusht te pdsh.
rufi osmani ketyre te pdsh tash ua ka humb rejtingun ner zero.
pdsh eshte si gjenerali i ushtrise se vdekure.
keta flasin me gjuhen e urretjes te teoves jan lokalista.
rufi osmani tash eshte udheqes i duher i shqiptareve.
pdsh se meriton se ni parti e cila prej themelimit nuk munde te fitoj zhgjedhjet parlamentare po mer pjese ne qeveri si ndonje prostitutk ske me qak e arsyeton.

Nese don te shtosh dicka per levizjen Zgjohu athere shkruaj, perndryshe keto urrejtje kunder nje partije nuk ke pse ti shkruash ne kete teme. Antaret po flasin nga njohuria e tyre per kete teme, dhe ne po debatojme, urrjetjet dhe sharjet mbaj per vete.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 14.03.2009, 15:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Nuk ka asgje te perbashket Zgjohu me Vetevendosjen. Kjo vertetohet ne aktivitetin e te dyjave. Nje gje i bashkon keto dy organizata, qe te dyjat kane shqiptare kaq.

Sa per Zgjohu, un sot isha te debati ne sallen e komunes se Tetoves dhe besoj se kalova mire aty....po nuk pashe ndonje ngjyrim partiak. Ndoshta jam gabim, por kete se pashe. Kurse ju qe e etiketoni, eshte mire qe te ishit aty dhe tua thoshit ne fytyre ate qe mendoni per ta.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Shqipe1
Postuar nė: 14.03.2009, 15:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (merlindaa @ 14.03.2009, 14:35)
Forumist te Dashur !

Kam hapur kete teme thjesht per te kuptuar me teper reth kesaj levizje. Sa mund te krahasohet me Levizjen Mjaft te Shqiperise dhe me ate Vetvendosja te Kosoves.

A favorizojne ndojen parti ne Maqedoni kjo levije apo punon per te drejtat e qytetareve, nga gjerat qe kam degjuar duken shume pasiv dhe jo aq te interesuar per te ndihmuar popullin.

Falemiderit

Levizja "Zgjohu" eshte shume shume larg Levizjes Vetevendosja... poashtu eshte shume larg Levizjes Mjaft, arsyeja eshte se kur BDI-ja eshte ne qeveri ata nga "ZGJOHU" transferohen ne "GJUM" ndersa para fushatave zgjedhore dhe gjate fushatave zgjedhore ata mundohen te zgjohen nga pak... Keshtu dikur isha pjese e kesaj levizje, po e pash se si shkojne punet dhe u largova...


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio