Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lėvizja Qytetare ZGJOHU! Shkup
blodyalboz
Postuar nė: 14.03.2009, 15:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6284
Antari Nr: 18034
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (art_rokerja @ 14.03.2009, 17:47)
Levizja "Zgjohu" eshte shume shume larg Levizjes Vetevendosja... poashtu eshte shume larg Levizjes Mjaft, arsyeja eshte se kur BDI-ja eshte ne qeveri ata nga "ZGJOHU" transferohen ne "GJUM" ndersa para fushatave zgjedhore dhe gjate fushatave zgjedhore ata mundohen te zgjohen nga pak... Keshtu dikur isha pjese e kesaj levizje, po e pash se si shkojne punet dhe u largova...

bravo. te kam borxh nje kafe, se e ke shkruajtur ate qe mendoja ta them une.
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 14.03.2009, 16:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Levizja zgjohu eshte vazhdimesi e grupit te tifozeve ''shverceret'' ,ish kryetari i ketij grupi sot eshte kryetar i kasj levizje.eshte turp ta krahasosh ket levizje me ''vetvendosjen'',dallimi eshte si hena dhe dielli.kta jan partiak ndersa ata jan te pavarur,kta ngren zerin vetem kur interesi i tyre personal apo grupor ju rezikohet,e sa per popullin shqiptar ne maqedoni as qe kan dertin me te vogel
PM
Top
Shqipe1
Postuar nė: 14.03.2009, 16:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (blodyalboz @ 14.03.2009, 17:49)
bravo. te kam borxh nje kafe, se e ke shkruajtur ate qe mendoja ta them une.

smil3dbd4e398ff7b.gif me too smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
hamurabi
Postuar nė: 14.03.2009, 16:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008kjo levizja zgjohu,zgjohet pak kur esht bdi ne opozit,po kur vijn ata ne pushtet kto ja futin gjumit,se skan qka me ba, se bdi sgabon,miraton ligjin per gjuhen e shum e shum pun tjera qe jan ne dobi tshqiptarve te avganistanit
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 14.03.2009, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006NA VJEN KEQ
PO KETA ZOTRI VON PO ZGJOHEN
PSE NUK JAN ZGJUAR KUR U BASTISEN SHTEPIT NE HARAQIN E NE KUMANOVE?
KU ISHIN ATEHERE ?
A VEC KUR ESHTE BDI-ja NE OPOZITE ZGJOHEN KETA ?

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ylly007 nė 14.03.2009, 18:27
PM
Top
culi_ch
Postuar nė: 14.03.2009, 18:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 382
Antari Nr: 17811
Bashkangjitur: 09.10.2008Prej poshte deri nalt jane te kaltert krejt, kjo shihet shume qarte, prej aeroplani dallohen, edhe pse mundohen ta mohojne kete fakt. Nuk ja vlen te krahasohen me Vetevendosjen, dallim i madh ndermjet tyre.


----------------------------------------
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."
"Always keep your words soft and sweet, just in case you have to eat them."
PM
Top
fjoll@
Postuar nė: 14.03.2009, 18:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 157
Antari Nr: 18470
Bashkangjitur: 12.11.2008Po pse lodheni ti zgjoni ata kur shume mire dhe shume sakte e dijme te gjithe qe ZGJOHU eshte nendege e BDI-se
Kjo eshte shume e sakt, dhe e kan deshmuar veten ata zoterinjet e Zgjohu-t.

Missioni i tyre u pa qe ne fillim.
Jam e mendimit qe ketu tek ne te themelohet njer organizat e tille si Vetvendosja apo si Mjafti-i.

Por fatekeqesia shkon edhe me larg kur shohim se ne vendin tone rrinia studentore 80% e tyre jan piun, militant apo marioneta partiake te ndonjeres prej partive tona, dhe kushtimisht keta student nuk mund qe te themelojn ndonje organizat te tille si vetvendosja apo mjafti.

Po ju jap nje shembull : Shihni studentet dhe rrinin e fqinjeve tane grek se me cfar organizimesh dhe me cfar fluksi veprojn.
Ariten qe brenda 2jave te rrezojn qeverin dhe e shkatrojn shtetin e tyre per te vetemin shkak qe ti parandalojn dukurit negative.

Pse nuk zgjohemi ne, pse nuk vetedijesohemi ne ?
Jo se ne punojm me hater, dikush trembet ta e kritikoje BDI-ne sepse dajen e ka shef shtabi apo funksionar, tjeteri burrin e tezes e ka funskionar te larte, tjeteri frigesohet te kritikoje PDSH-ne sepse axha i tij ka qen ish funksionar i partis, apo etj etj.
Unionet studentore deri ne dhemb jan te politizuar.
Partia vendose se kush do te behet kryetar i studenteve dhe cfar strukture do te kete.
Andaj deri sa gjithe punet lidhen me partit ne do mbesim edhe shume gjat ketu ku jemi.
Prandaj ne vuajm dhe nuk mund te arrijm progres sepse kemi problem me veten dhe jo me shkaun.
Te zgjohemi te gjithe.
Le te thiret ne nje kongres te perbashket i te rrinjeve.
Perse te mos startojm me protesta.Kerkojm te drejtat tona.

PS >
Per fund i luse partit politike dhe ajken e politikaneve qe per hire te ceshtjes kombetare ti mbajn duart larg nga rrinia, dhe te mos manipulojn me te rrinjet.


----------------------------------------
...10 vet pyes..vet vendosi....
PM
Top
Skupi
Postuar nė: 14.03.2009, 18:47
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 48
Antari Nr: 19658
Bashkangjitur: 15.01.2009Une i konsideroj shqiptaret si njerez bujar, te sinqert, fisnik dhe te drejte.
Une si aktivist i ZGJOHU! tmerohem nga keto qe i lexoj dhe nga propaganda e udbasheve ne kete forum.

zgjohu per momentin funksionon vetem ne Shkup. zgjohu ne asnje moment nuk ka kritikuar as PDSH as BDI, por ka kritikuar pasko kuzmanin, vmro, politiken e qeverise, etj. Politika e zgjohu eshte qe ta thote ate qe e kane te veshtire partite politike shqiptare dhe te lufton servilizmin. aktivitetin e pare zgjohu e ka pas gjate qeverisjes bdi-lsdm, protesta per vrasjen mizore dhe te pashpirt te 3 djemve te ri shqiptare ne Caircane sic u permend me lart. zgjohu ka kthyer dinjitetin e te qenurit shqiptar ne shkup dhe po organizon aktivitete kombetare.

zgjohu sot kishte aktivitet ne Tetove dhe une isha aty....debati duheshte te zgjat 1 ore, por zgjati 3 ore sepse u zhvillua bashkebisedim, debat....bash ashtu si duhet te veprojne qytetaret. Duheshte te vini dhe te bindeni, por ju nuk keni guxim te perballeni, ju jeni frigacak, ju jeni ato ata qe beni propagande etiketuese (si udba ne kohe) dhe nje nisme te vetme qytetare e mbytni me thashetheme ne vend se te kyqeni dhe ta ndihmoni.

zgjohu dhe vetevendosja jane ne kontakt te perditshem dhe takimi i fundit eshte mbajtur kete jave ne Shkup. Ajo qe shkruajti dikush me larte per takimin ne shtul eshte genjeshter qe cke me te. Zgjohu, vetevendosja, mjaft dhe tjere jane themeluese te Rrjetit te Organizatave Shqiptare dhe takimi i fundit i perbashket ishte me 28 shkurt dhe 1 mars. keto organizata kane natyra te ndryshme te veprimit sepse rrethanat ne te cilat veprojne i kane krejtesisht te ndryshme.

Sa i perket anetaresise, edhepse funkcionon vetem ne Shkup, ka me shume anetar se cilado ojq shqiptare ne te gjitha trojet shqiptare. per ndryshe, sot per here te pare ndegjova drejtuesit e levizjes te paralajmerojne hapjen e degeve ne te gjitha qytetet, fillimisht ne tetove, pas zgjedhjeve lokale.

zgjohu nuk ka organizuar proteste per brodecin, bile as nje komunikate nuk ka dal nga zgjohu per kete ceshtje keshtu qe eshte genjeshter qe levizja ka organizuar dicka sepse nuk ka pasur asnje aktivitet ne tetove. Zgjohu ka perkrahur institution pjeter bogdani dhe vete Mirushe Hoxha publikisht i ka faleminderuar. zgjohu ka kontestuar 3 ligje te qeverisjes bdi-vmro para gjykates kushtetuese dhe 99% do ta fiton betejen per ta rrezuar ligjin per natalitet. zgjohu eshte e vetmja qe po lufton per identitetin kombetar, nenen tereze, skenderbeun, ndersa asnje prej jush nuk i bashkangjitet.

Ai linku me larte i Meriton Kastravec Nagavcit eshte pjese e proektit Dialog me ZGJOHU! ne te cilin kane marre pjese Fatmir Limaj, Bardhyl Mahmuti, Bajram Pollozhani, Jeton Shasivari, etj...sic tha nje parafoles, Menduh Thaci nuk ka ardhur edhepse ka dhene fjalen qe do te vjen.

zgjohu-n e kane perkrahur 5 parti politike nga 6 gjithsej, rufi osmani, intelektual dhe profesor univerzitar (shembulli me i mire ishte sot), komuniteti nderkombetar, ja se fundi ambasada e shba, organizatat si motra ne prishtine dhe tirane...

Studente, mos lejoni qe funderrina e kombit...militantet partiak ne kete forum...ta pezmatojne shoqerine tone, sfidoni!!!
Une jam i bindur qe zgjohu eshte e ardhmja sepse po ndertohet me hapa te ngadalt por te sigurt. Ndiqni aktivitet e tyre ne webfaqe dhe te gjitha keto do t'ju demantohen, por ju jeni vetem per te mbjell urrejtje dhe per te ngulfatur cdo nisme te mire, ju nuk bindeni me argumente
PM
Top
culi_ch
Postuar nė: 14.03.2009, 18:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 382
Antari Nr: 17811
Bashkangjitur: 09.10.2008 Citim (Skupi @ 14.03.2009, 20:47)
zgjohu ne asnje moment nuk ka kritikuar as PDSH as BDI, por ka kritikuar pasko kuzmanin, vmro, politiken e qeverise, etj. Politika e zgjohu eshte qe ta thote ate qe e kane te veshtire partite politike shqiptare dhe te lufton servilizmin.

Besoj se e ke gabim, pa marre parasysh se cila parti politike eshte, Zgjohu duhet patjeter ti kritikoj nese vendimet e tyre jan ne dem te popullit. A e shihni cfare buje behet nga vendvendosja ne Kosove kur vjen puna per ndonje vendimmarrje qe eshte ne dem te popullit kosovar, nuk duhet te heshtni,por duhet te ngritni zerin kunder padrejtesive nga cila do parti qofshin.


----------------------------------------
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."
"Always keep your words soft and sweet, just in case you have to eat them."
PM
Top
AlbanianN
Postuar nė: 14.03.2009, 19:08
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 21671
Bashkangjitur: 14.03.2009Qeh Kritikus Gjithkun Gjen Po Smunesh Me Gjet Njerz Qe Punojn Per Popullin e Vet

Nese Juve Po Ju Doket Qe ZGJOHU! po meret me parti tjera hecni te gjith ne ZGJOHU! edhe kshyrne se qysh jan punt edhe ti kundribo per at qe mos te jet partiake ZGJOHU! masi qaq po mendon qe me parti tjera po lidhet
PM
Top
Shqipe1
Postuar nė: 14.03.2009, 20:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (fjoll@ @ 14.03.2009, 20:43)
Po pse lodheni ti zgjoni ata kur shume mire dhe shume sakte e dijme te gjithe qe ZGJOHU eshte nendege e BDI-se
Kjo eshte shume e sakt, dhe e kan deshmuar veten ata zoterinjet e Zgjohu-t.

Missioni i tyre u pa qe ne fillim.
Jam e mendimit qe ketu tek ne te themelohet njer organizat e tille si Vetvendosja apo si Mjafti-i.

Por fatekeqesia shkon edhe me larg kur shohim se ne vendin tone rrinia studentore 80% e tyre jan piun, militant apo marioneta partiake te ndonjeres prej partive tona, dhe kushtimisht keta student nuk mund qe te themelojn ndonje organizat te tille si vetvendosja apo mjafti.

Po ju jap nje shembull : Shihni studentet dhe rrinin e fqinjeve tane grek se me cfar organizimesh dhe me cfar fluksi veprojn.
Ariten qe brenda 2jave te rrezojn qeverin dhe e shkatrojn shtetin e tyre per te vetemin shkak qe ti parandalojn dukurit negative.

Pse nuk zgjohemi ne, pse nuk vetedijesohemi ne ?
Jo se ne punojm me hater, dikush trembet ta e kritikoje BDI-ne sepse dajen e ka shef shtabi apo funksionar, tjeteri burrin e tezes e ka funskionar te larte, tjeteri frigesohet te kritikoje PDSH-ne sepse axha i tij ka qen ish funksionar i partis, apo etj etj.
Unionet studentore deri ne dhemb jan te politizuar.
Partia vendose se kush do te behet kryetar i studenteve dhe cfar strukture do te kete.
Andaj deri sa gjithe punet lidhen me partit ne do mbesim edhe shume gjat ketu ku jemi.
Prandaj ne vuajm dhe nuk mund te arrijm progres sepse kemi problem me veten dhe jo me shkaun.
Te zgjohemi te gjithe.
Le te thiret ne nje kongres te perbashket i te rrinjeve.
Perse te mos startojm me protesta.Kerkojm te drejtat tona.

PS >
Per fund i luse partit politike dhe ajken e politikaneve qe per hire te ceshtjes kombetare ti mbajn duart larg nga rrinia, dhe te mos manipulojn me te rrinjet.

Sis... ke fol si burrat smil3dbd4e398ff7b.gif ... smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Se shpejti edhe tek ne do te formohet nji Levizje gati e njejt si Vetevendosja... e cila do jete apartiake... atehere do shofim se sa rinia jone do e perkrahe kete Levizje, dhe sa ato de bohen pjese e kesaj Levizje...


P.S. hehehe e ke shpreh mllefin dhe realitetin me kete shkrim smil3dbd4e398ff7b.gif te henen te pres per kafe ... smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
Painkiller
Postuar nė: 14.03.2009, 20:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008edhe levizja MJAFT(Shqiperi) ka hy ne politik por ne politik ka hy per te vetmin qellim ta ndreq SHQIPERINE


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
blodyalboz
Postuar nė: 14.03.2009, 20:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6284
Antari Nr: 18034
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (art_rokerja @ 14.03.2009, 18:17)
smil3dbd4e398ff7b.gif me too smil3dbd4e4c2e742.gif

ME 3, smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
trego kur e don dhe si e don.

p.s do te kisha preferuar ne mbremjen festive te 22 marsit.
PM
Top
Juristi008
Postuar nė: 14.03.2009, 20:40
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 26
Antari Nr: 15532
Bashkangjitur: 15.05.2008 Citim (Skupi @ 14.03.2009, 20:47)
Une i konsideroj shqiptaret si njerez bujar, te sinqert, fisnik dhe te drejte.
Une si aktivist i ZGJOHU! tmerohem nga keto qe i lexoj dhe nga propaganda e udbasheve ne kete forum.

zgjohu per momentin funksionon vetem ne Shkup. zgjohu ne asnje moment nuk ka kritikuar as PDSH as BDI, por ka kritikuar pasko kuzmanin, vmro, politiken e qeverise, etj. Politika e zgjohu eshte qe ta thote ate qe e kane te veshtire partite politike shqiptare dhe te lufton servilizmin. aktivitetin e pare zgjohu e ka pas gjate qeverisjes bdi-lsdm, protesta per vrasjen mizore dhe te pashpirt te 3 djemve te ri shqiptare ne Caircane sic u permend me lart. zgjohu ka kthyer dinjitetin e te qenurit shqiptar ne shkup dhe po organizon aktivitete kombetare.

zgjohu sot kishte aktivitet ne Tetove dhe une isha aty....debati duheshte te zgjat 1 ore, por zgjati 3 ore sepse u zhvillua bashkebisedim, debat....bash ashtu si duhet te veprojne qytetaret. Duheshte te vini dhe te bindeni, por ju nuk keni guxim te perballeni, ju jeni frigacak, ju jeni ato ata qe beni propagande etiketuese (si udba ne kohe) dhe nje nisme te vetme qytetare e mbytni me thashetheme ne vend se te kyqeni dhe ta ndihmoni.

zgjohu dhe vetevendosja jane ne kontakt te perditshem dhe takimi i fundit eshte mbajtur kete jave ne Shkup. Ajo qe shkruajti dikush me larte per takimin ne shtul eshte genjeshter qe cke me te. Zgjohu, vetevendosja, mjaft dhe tjere jane themeluese te Rrjetit te Organizatave Shqiptare dhe takimi i fundit i perbashket ishte me 28 shkurt dhe 1 mars. keto organizata kane natyra te ndryshme te veprimit sepse rrethanat ne te cilat veprojne i kane krejtesisht te ndryshme.

Sa i perket anetaresise, edhepse funkcionon vetem ne Shkup, ka me shume anetar se cilado ojq shqiptare ne te gjitha trojet shqiptare. per ndryshe, sot per here te pare ndegjova drejtuesit e levizjes te paralajmerojne hapjen e degeve ne te gjitha qytetet, fillimisht ne tetove, pas zgjedhjeve lokale.

zgjohu nuk ka organizuar proteste per brodecin, bile as nje komunikate nuk ka dal nga zgjohu per kete ceshtje keshtu qe eshte genjeshter qe levizja ka organizuar dicka sepse nuk ka pasur asnje aktivitet ne tetove. Zgjohu ka perkrahur institution pjeter bogdani dhe vete Mirushe Hoxha publikisht i ka faleminderuar. zgjohu ka kontestuar 3 ligje te qeverisjes bdi-vmro para gjykates kushtetuese dhe 99% do ta fiton betejen per ta rrezuar ligjin per natalitet. zgjohu eshte e vetmja qe po lufton per identitetin kombetar, nenen tereze, skenderbeun, ndersa asnje prej jush nuk i bashkangjitet.

Ai linku me larte i Meriton Kastravec Nagavcit eshte pjese e proektit Dialog me ZGJOHU! ne te cilin kane marre pjese Fatmir Limaj, Bardhyl Mahmuti, Bajram Pollozhani, Jeton Shasivari, etj...sic tha nje parafoles, Menduh Thaci nuk ka ardhur edhepse ka dhene fjalen qe do te vjen.

zgjohu-n e kane perkrahur 5 parti politike nga 6 gjithsej, rufi osmani, intelektual dhe profesor univerzitar (shembulli me i mire ishte sot), komuniteti nderkombetar, ja se fundi ambasada e shba, organizatat si motra ne prishtine dhe tirane...

Studente, mos lejoni qe funderrina e kombit...militantet partiak ne kete forum...ta pezmatojne shoqerine tone, sfidoni!!!
Une jam i bindur qe zgjohu eshte e ardhmja sepse po ndertohet me hapa te ngadalt por te sigurt. Ndiqni aktivitet e tyre ne webfaqe dhe te gjitha keto do t'ju demantohen, por ju jeni vetem per te mbjell urrejtje dhe per te ngulfatur cdo nisme te mire, ju nuk bindeni me argumente

O SHKUPI O zgjohu O OOOOOOOOOOO Artan Grubi a shkojna ngradski mu rre me shkije!!! hajde mos na shit pordha se e dim mire kush je po udbash ma tmadhhhhhhh se ti ska o UDBASH ..a spe dim na kush ije...i futshe shiptart der dje ti rrahin shkijet ngradski e tash po na mbash patriot o udbash...o gjakovar i keq..a e din vicin e gjakovarve a ta kallxoj ...!a ki qef..UDBASH I PRISHT EDHE SKIJE KUR NIFAR LIDHJE ME VEDVENDOSJEN STA RRAS AS 2 % ALBIN KURTI...UDBASH I KEQ...hec baju se krejt shkupi e di kush je...Slogajugomagnati KUJTOJU CKA KI BA DERI DJE
PM
Top
Skupi
Postuar nė: 14.03.2009, 20:48
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 48
Antari Nr: 19658
Bashkangjitur: 15.01.2009 Citim (culi_ch @ 14.03.2009, 20:58)
Besoj se e ke gabim, pa marre parasysh se cila parti politike eshte, Zgjohu duhet patjeter ti kritikoj nese vendimet e tyre jan ne dem te popullit. A e shihni cfare buje behet nga vendvendosja ne Kosove kur vjen puna per ndonje vendimmarrje qe eshte ne dem te popullit kosovar, nuk duhet te heshtni,por duhet te ngritni zerin kunder padrejtesive nga cila do parti qofshin.

I dashur culi, e kuptoj shqetesimin tend, por vetevendosja ka rrethana tjera ne Kosove, ne kemi rrethana tjera ketu tek ne. me vetevendosjen zgjohu ka gjuhe te perbashket ne shume ceshtje dhe i kane nda pergjegjesite. Ne rrethana te ekzistimit te shoqerise civile, popullate te arsimuar, zera te artikuluar intelektual, etj, eshte e lehte te veprohet. Akoma me lehte eshte te veprohet ne tema aq popullore si pavaresia, flamuri, identiteti. Cilat nga keto i kemi ne ketu? Kemi shoqeri civile? Kemi intelektual te pavarur qe flasin ne opinion? kemi popullate te arsimuar?

Konsideroj qe ketu ka nevoje bashkimi forcash dhe ndihme per njeri tjetrin sepse akoma nuk jemi te arritur si komb me perfaqesim te dinjitetshem, edhe nga vete partite politike shqiptare...kritika e zgjohu eshte gjithnje strategjike dhe nese lexon midis rreshtash mund ta kuptosh, dikush e shfrytezon me mire, dikush me keq...deri sa arihet qellimi, gjithecka eshte ne rregull.

nuk i kuptoj forumistet qe jane te deklaruar si anetar te partive te flasin per shoqeri civile....sjane kompatibile keto 2 gjera.....
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio