Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A Do Te Kete Zgjedhje Te Unioneve Ne Usht?, Kush do te fitoj e kush do te humb......
 
Ēka mendoni cili union do te fitoj ne Usht nese ka zgjedhje?
USSH [ 12 ]  [52.17%]
USUSHT [ 3 ]  [13.04%]
USSHM [ 8 ]  [34.78%]
Gjitėsejt vota: 23
Mysafirėt nuk kanė tė drejtė votimi 
dadatrime
Postuar nė 15.04.2007, 19:41
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 48
Antari Nr: 6943
Bashkangjitur: 15.04.2007Un mendoj se do te fitoj ai UNION qe i meriton votat e studenteve ai qe eshte mundu per te miren e studenteve dhe qe nuk e ka shfrytezu emrin "STUDENT" per qellime personale.......


----------------------------------------
Don't worry :( Be happy:)
PM
Top
Shqipe1
Postuar nė 15.04.2007, 20:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Une mendoj se USSH ja do te fitoj ne zgjedhje sepse ata jane qe e meritojne fitoren, nuk shiten para studenteve si do, qe mendojne se se me emisjone neper radio, me gazeta e me buste do te marin vota

thnx per sondazhin eshte teme e qelluar


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
kosoWari
Postuar nė 15.04.2007, 21:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 127
Antari Nr: 6922
Bashkangjitur: 14.04.2007Ok se pari ju pershendes ty dadatrime qe dole me te ver8 trime qe e hape kete tem kaq te qelluar sidomos per neve studenteve ,ku dihet se na studentet kemi me se shumti nevoj per unionet ,sa i perket se a do te ket zgjedhje ne USHT a jo une nuk di gje per kete,por veq diqka kam parasyesh se ky unioni i ashtuquajturi (UNIONI I STUDENTEVE SHQIPTAR NE MAQEDONI)apo USSHM,me te vertet ka ba buj te madhe duke marr parasyesh faktin qe me sa di une ky union eshte qe 1 vjet dhe se ne baze te planprogramit qe kan parapar ata deri tash mund te thm se i kan realizu te gjitha ato ,dhe kan marre nje perkrahje shum te madhe nga studentet.Kurse ato unionet qe kan qeni ma heret nuk dulen me bo kurgjo per neve por vetem per vete dhe vetem per te bere emer.E tash ne studentet kemi mbetur nen meshiren e ktyre ''unioneve'' por besoj se ishalla zgjedhet nje union qe me te vertet punon per studentet e jo per perfitime te vetat apo vetem per te bere emer ne emer te studenteve.

Ju pershendes KosoWari
PM
Top
Shqipe1
Postuar nė 15.04.2007, 21:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007USSHM ka qeni nje pjese e vogel e USSH por USSHM punon me projektet e USSH-se, a sa i perket se neve kush do te na perkrah, askush sot ka ardhe puna secili per vete por si do qe te jete USSH-ja beri uljen e semestrit per studentet qe vine nga Kosova dhe Shqiperia dhe kjo eshte per tu pershendetur

P.S.
USSHM-ja realizoi bustin e deshmorit Abdylselam Eminit i cili ra deshmor ne 94 nga shkite e USSHM-ja edhe shkit i ka antarsu ne unon qe eshte turp i madh


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
dea_01
Postuar nė 16.04.2007, 07:29
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 6946
Bashkangjitur: 15.04.2007Pershendetje nese do te kete zgjedhje te Unioneve mendoj se ne zgjedhje do te fiotoj USSH-ja, se te vetmit jan qe nuk bejne dallavere

kaloni mire dhe VOTONI
PM
Top
Harun Shehu
Postuar nė 16.04.2007, 07:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 2931
Bashkangjitur: 25.09.2006Me vjen mire sinqerisht mire qe keni perkrahur USSH-en.Eshte e vertet se s'kan bere dallavere.Ata ariten qe te ulin cmimin e studenteve qe vijne nga Shqipnija dhe Kosova.E dikush nepermjet gazetes studentore ariti te perfitoj per xhep te vet.


----------------------------------------
Ti Evrop ma ke borxh jeten
Mos ma shkil Evrop te Drejten per ty linda Skenderbeun
I fala globit Nenen Terezen
E ke BORXH me ma njohe ATDHEUN
PM
Top
kosoWari
Postuar nė 16.04.2007, 10:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 127
Antari Nr: 6922
Bashkangjitur: 14.04.2007Shiko ti arta_rockerja une per vete as qe i kisha than USSHM-sė me dal ne zgjedhje bile, sepse ajo organizat ka pune me te mira se sa me hy ne gare per zgjedhjet, se po beri ajo te futet ne zgjedhje jam i bindur qe do ti fitoj 100%.
E ti art_rockerja ti mate vetin mire qka po fol se aj neri qe flet keq kunder dikujt atij me siguri i ka djeg vet ma heret e tana kshyr me i sheru plaget e veta
PM
Top
tringa_25
Postuar nė 16.04.2007, 11:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 6444
Bashkangjitur: 20.03.2007MENYRA ME E MIRE E MBROJTJES KUR NUK KE ME QFARE MBROHESH ESHTE SULMI... kjo vlen per qunat dhe gocate e ussh-se qe tan kohen kritikojn e veten nuk e shohin...oj goce qe si duket me tere qenjet tane e mbron ussh-ne po te kishte kualitete kjo organizate nuk dote mbante si kryetar gadaf uzeirin me tru peshku..ju zonjushe qe e kritikoni usshm-ne per antarsi a e ke pyetur ndonjehere z.gadaf uzeirin a eshte shqiptar? nese jo ateher pyete dhe dote surprizohesh per te keq...E sa per zgjedhjet ne usht a e di ti se a dote del USSHM ne zgjedhje a?mos u ben e gjithdijshme kolege se digjesh...me keto replika tuaja askend nuk e demton vetem at te cilit ja mban krahun,jo per tjeter por anje organizate studentore nuk dote donte te kishte ne gjirin e saj nje antare me njohuri kaq te pakta te realitetit te sotem e qka eshte me e deshmuara per kualitet ne kete rast eshte padyshim eshte USSHM-JA
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė 16.04.2007, 12:10
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006dadatrime, dea_01, art rokerja

fillimisht hiqni maskat....edhe nese doni me bisedu per USSH dhe USSHM bojrum se veq te vertetes per kete asgje tjeter skam me ju tregu....kush ju meson me dal me shkru kshtu juve....nga e dini ju qe do behen zgjedhjet ?? me sa di un eshte permendur se do kete zgjedhje por konkretisht asgje nuk po shoh ne USHT (ndonse jam studnet ne UEJL, kam brengen time per USHT sepes dikush ka dhane jete per kete universitet).....

eshte turp per ju qe te nje bust te nje heroi ta shendroni ne vote studentore, eshte turp qe nje reviste qe del me aq mund, reviste e cila u perkrah nga rektori dhe tash u tradhtu sepse ky far zotni rektori me 40 hajdukat e tij mendoi qe revista do del per rektor e per dallaveret e tija....permendni cmimet...pytni ata qe ju mesojn me dal ktu e me shkru se do ju tregojn qe per ulje cmimesh kerkesa ne USHT jane adresuar nga USSH, USSHM, USUSHT dhe tani cka me ba hajt me gju nje fjal e me sha keta te USSHM se kta po i shfrytzokan studentat.....

un si nje nga ata qe kam qene pjese fillimisht e USSH dhe qe me pas ju tham Mjaft me dredhi e me perzierje politike dhe qe vazhduam me USSHM dhe qe tanime qe angazhim kam vetem qe te shkruaj tek revista, kam dhene mendimin tim dhe do e jap edhe publikisht qe USSHM te mos del ne zgjedhje sepse ato jane zgjedhje te kota dhe me keto zgjedhje automatikisht behesh dore e zgjatur e Sadi Bexhetit dhe hyn nen ombrellen e tij.....

cka mendoni ju se me zgjedhe studentore u zgjodhen problemet, mendoni se me heshtjen qe studentet po e vazhdojne do e permirsoni gjendjen e universitetit.....kuptohet se jo.....fillimisht te gjith studentet duhet te depolitizohen kur behet fjale per ceshtje vitale te kombit, fillimisht duhet te demokratizohet mendja e atyre qe udheheqin me universitet, te demokratizohet mendja e shtetit, kryeministrit, ministrave dhe me pas edhe e studentve dhe ather te arihet perparimi i duhur....vetem nje fakt nga politika po jua jap qe Bashkuesi i Gjermanise me 1989, kancelari Helmut Kohl, pas aktit madhor qe beri per kombin e tij, beri dhe nje keqpedorim te 2 milion markave apo eurove sdi sakt por kete gje kombi i tij nuk ja fali edhepse ai e bashkoi Gjermanine....ksaj i thone demokraci dhe drejtesi qe nese dikush ban dicka te mire kjo nuk do te thot se duhet me ja leju te beje dhe keqperdorime.....udheheeqesia e universitetit vertet solli disa profesor te mire por kjo nuk do te thot se atyre duhet me ju leju qe te punsojn djemt, te fejuarat e djemve, grate e tyre, nipat mbesat shoket shoqet, akrabate e gjithcka tjeter......

Mjerisht kemi pak student qe e meritojn te ju thuhet student prandaj dhe jemi ketu ku jemi sot....----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Shqipe1
Postuar nė 16.04.2007, 14:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007tringa_25

Zonjushe e nderuar ju mesiguri keni pas diqka private me Gadafin qe e dinkenit mire se a eshte shqiptare a jo, Gadafi eshte shqiptare po ne USSHM ka antare te antaresuar maqedon qe eshte TURP I MADH.
Po te tregoj se antaret e USSHM-se e kan shfrytezuar emrin e deshmorit per perfitime personale gjithashtu ata mundohen me revista me organizime te Akademive Solemne edhe me shum gjera tjera te tregohen se jan dikush pse ata nuk interesohen qe te bejne nje projekt edhe tju ndihmojne studenteve qe kane nevoje per financa po mundohen te bejne revista e sende tjera


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
Shqipe1
Postuar nė 16.04.2007, 14:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Lirim Shabani

Ju keni te drejt ne ate se qfare keni shkruar ne repliken tuaj, po cka mendoni Ju se a eshte turp qe nje bust i punuar nga nje amator i artit te vendohet para FAKULTETIT TE ARTEVE ku ne ate Akademi studentet marin zanatin e Piktures, Grafikes, Skulptures, Dizajnit (arti nuk mesohet ne libra por arti eshte zanat), dhe kush vjene per vizite ne ate Fakultet te gjithe thojne Katastrof nje punim i deshtuar te qendroj para ksaj Akademie qe brenda ne te ka emra te njohur te artisteve qe perpos Maqedonis ata njihen edhe ne vendet europjane atyre dhe studenteve te tyre iu eshte ulur autoriteti shum qe neser ata nuk mund ne asnje projekt te punojn.
E kete pune kushe e ka be ata te unioneve se kan punu ne kry ne vete nuk kane dashte te kuptohen nga te tjeret se jan hajduk po ja e verteta ka dal ne pah.----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
dadatrime
Postuar nė 16.04.2007, 14:52
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 48
Antari Nr: 6943
Bashkangjitur: 15.04.2007Sa per informate per ata qe duan ta dine se nga e di une se a do te kete zgjedhje te unioneve a jo kjo pune do shifet pas zgjedhjeve.

A per ata qe mendojne se USSHM-ja mund te fitoje 100% jane te zhgenjyer do te fitoj vetem ai Union i cili e ka pelqimin me te madh nga ana e Rektorit dhe Senatit


----------------------------------------
Don't worry :( Be happy:)
PM
Top
dadatrime
Postuar nė 16.04.2007, 15:35
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 48
Antari Nr: 6943
Bashkangjitur: 15.04.2007Ju lutem VOTONI dhe REPLIKONI

Faleminderit per mirkuptimin


----------------------------------------
Don't worry :( Be happy:)
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė 16.04.2007, 15:35
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006art_rokerja

E dini ju se per ate projet studentet qe e kane fillu, kane dal si lupsa kane kekru para neper bizneset shqiptare te Tetoves dhe Gostivarit, e dini sa her jena sha per ate projekt kur kemi kerku para se nuk kishim me cka ta bejme dhe ne ate koh as universiteti nuk donte me na ndihmu edhepse kemi kerku nga ish-rektori i athershem, e dini qe keta student te USHT qe fale atij qe u vra sot studjojn ketu dhe keta student perfshi edhe ty me siguri kur keni ndegju se do behet busti nuk ju ka shku ne mendje me than-hej hajde bre me ju ndihmu hajde ne studentet te japim se paku nga nje 10 denar e ta bejme bustin e te mos dalin studente te kerkojne te holla andej e kendej- e tjera e tjera....
ja pra cfar studente kemi, qe nuk jane ne gjendje nje gjest human ta bejne...

nese ti mendon se keq eshte be pse nuk erdhe qe ne fillim me na dhane verejtje dhe te gjeje nje skulptor ma te mire dhe ta bente ate dhe te mos e bente nje "amator" sic thoni ju ?????

leht asht me sha, e me ja fut kot hajt vetem ta them nje fjal por po kuptoj se nuk paske patur asnjeher rast te mersh me dicka te tille....

nuk e di si mer guxim te thuash gjera te tilla vertet habitem....

kaq kisha


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Shqipe1
Postuar nė 16.04.2007, 15:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (LirimShabani @ 16.04.2007, 15:35)
art_rokerja

E dini ju se per ate projet studentet qe e kane fillu, kane dal si lupsa kane kekru para neper bizneset shqiptare te Tetoves dhe Gostivarit, e dini sa her jena sha per ate projekt kur kemi kerku para se nuk kishim me cka ta bejme dhe ne ate koh as universiteti nuk donte me na ndihmu edhepse kemi kerku nga ish-rektori i athershem, e dini qe keta student te USHT qe fale atij qe u vra sot studjojn ketu dhe keta student perfshi edhe ty me siguri kur keni ndegju se do behet busti nuk ju ka shku ne mendje me than-hej hajde bre me ju ndihmu hajde ne studentet te japim se paku nga nje 10 denar e ta bejme bustin e te mos dalin studente te kerkojne te holla andej e kendej- e tjera e tjera....
ja pra cfar studente kemi, qe nuk jane ne gjendje nje gjest human ta bejne...

nese ti mendon se keq eshte be pse nuk erdhe qe ne fillim me na dhane verejtje dhe te gjeje nje skulptor ma te mire dhe ta bente ate dhe te mos e bente nje "amator" sic thoni ju ?????

leht asht me sha, e me ja fut kot hajt vetem ta them nje fjal por po kuptoj se nuk paske patur asnjeher rast te mersh me dicka te tille....

nuk e di si mer guxim te thuash gjera te tilla vertet habitem....

kaq kisha

Kolege i nderuar me sa e di un studentet e artit figurativ i kane ofru ndim Zotri Jetmirit, po ai u be bukshkels edhe u detyru qe te behet lyps po edhe dicka a e dini Ju zotri se ne fakultetin e arteve ka student qe me te vertete jane shum talenta e puntor po nuk kan mjete financiare qe te vazhdojne te punojne ne fakultet e ata detyrohen qe ta lane fakultetin pse psh USSHM- nuk organizon nje akcion humanitare per kta student.
Fakulteti i ARTIT FIGURATIV eshte fakultet i cili kryhet me veshtiresi sepse perveq lendeve teorike aty ka lende praktike ne te cilet lende cdo student duhet me se pakti 350E te harxhoj per materialet qe duhet ti siguroj per 1 semester sepse studentet e ketij fakulteti nuk kane asnje ndim nga fakulteti te gjitha materialet i blejne nga xhepi i tyre.


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio