Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Xhaferi Pensionohet, Imer Selmani Dhe Menduh Thaci
andej
Postuar nė: 23.04.2007, 04:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 80
Antari Nr: 5498
Bashkangjitur: 27.01.2007Xhaferi Pensionohet, Imer Selmani Dhe Menduh Thaci tandem i ri
Sipas te gjitha thashethanave..kryetari i PDSH largohet nga posti i kryetarit te Partise ( jo bash me deshiren e tije - e ka te kufizuar hapesiren e veprimit kete mandat) ne vend te tije vine Imer Selmani si kryetar dhe Thaci nenkryetar i ri-vjeter...

Imer Selmani gezon mbeshtetjen e SHBA-se poashtu ka nje rejting bukur te madh ne qeverine e tanishme ...

Keshtu mendohet se do behet ne kongres mirepo asgje ska 100% te sigurt.
PM
Top
Ballisti_gostivarit
Postuar nė: 23.04.2007, 15:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 280
Antari Nr: 6656
Bashkangjitur: 30.03.2007Imer Selmani ne anketen e fundit te Brima Gallupit ishte ne rangliste i treti me i votuar i politikaneve shqiptare ne Maqedoni, ka perspektive poltike...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ballisti_gostivarit nė 23.04.2007, 15:06
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 23.04.2007, 16:10
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007Imer Selmani eshte nje njeri i matur...me aq sa kam mundur ta kuptoj une...dhe ma merr mendja mund te udheheq me PDSH... po bile, ai ska nevoje te udheheq, eshte Menduhi aty smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
Naser23
Postuar nė: 23.04.2007, 18:14
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 10
Antari Nr: 5424
Bashkangjitur: 24.01.2007Imer Selmani do vije ne KRYE ne PDSH qe tjet asistues per bashkimin e koalicionit te ri PDSH & PPD mu vetem per at qellim
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Cusack
Postuar nė: 23.04.2007, 18:44
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Pse qenka i rendesishem pelqimi amerikan per presidentin e nje partie politike ne Maqedoni?!

Imer SELMANI eshte nje biznesmen i suksesshem para se gjithash, dhe si minister duket se po punon mire! Ka qene shume i mire edhe si kryetar komune, se paku ashtu kam degjuar!

Edhe Edi Rama u zgjodh kryebashkiak boteror me i mire, por megjithate po deshton ne synimet per te udhehequr ne demokraci nje parti politike sepse shpeshhere konsiderohet per diktator brendapartiak.

S'e di cfare freskie mund t'i sjelle PDSH-se ne krye z. Selmani, por thjeshte kam merakun mos perseritet praktika e PSSH-se.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
arniti
Postuar nė: 23.04.2007, 23:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006Imer Selmani eshte i mire por nuk mund te behet askush kryetar partie deri sa eshte thaci dhe kllapa e tij.....

Imer Selmani mendoj se eshte nje njeri i afte.
PM
Top
Studenti_321
Postuar nė: 23.04.2007, 23:42
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 6384
Bashkangjitur: 17.03.2007Pershendetje per te gjithe koleg - student.

Me pelqeu shume kjo teme dhe eshte shume terheqese mirepo ketu ka dy ēeshtje te verteta bile edhe brengosese:

e para: Ne si student nuk duhet qe te debatojme ne menyr politike sepse politiken duhet ta udheheqin ato qe ua kemi dhene votebesimin dhe eshte e panevojshme qe ne te bejme nje bised te tille, por ne kemi vetem nje detyre - ne mundemi vetem te analizojm sepse jemi brez i ardheshem i ketij populli dhe jetes nuk i dihet, pra shum prej nesh mund qe ta kemi fatin te meremi me politik( edhe pse shumkush mund te thot se une personalisht nuk do te merrem me kete gje - por po e perseris "jetes nuk i dihet").
Dua te them se shpesh po i ngaterojm keto terme. Pra, mund te analizojm e jo te gjykojm dhe te ndajm mendime se kush cka do te beje sepse shum prej nesh vetem japin nje mendim qe nuk bazohet askund.

e dyta: Sa per informacion per te gjithe kureshtaret qe duan te dine me shume rreth kesaj ēeshtje, aspak nuk eshte e vertet se z.Arber Xhaferi do te largohet nga posti i tij si Kryetar, por ai edhe me tej do te ngel ne front te PDSH-se. (burim i sakt)

Me respekt per te gjithe
PM
Top
Harun Shehu
Postuar nė: 23.04.2007, 23:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 2931
Bashkangjitur: 25.09.2006Nuk e di ndoshta do te tinglloj pak sa i ēuditshem por do te thoja se Bardhyl Mahmuti do te kthehet ne Pdsh.Nga nje analiz e imja dhe informata qe kam z.Bardhyli do te kthehet.Ndoshta eshte e pabesueshme nje gje e till pas fjaleve te thena, por kam nje bindje se ai do te jete ne skenen politike te Pdsh-se me ndryshime qe do te ndodhin mbrenda kesaj partie.Per Imer Selmanin cdo respekt njeri qe ariti te koordinoj partin e tij ne kohen me te veshtir te fillim qeverisjes.


----------------------------------------
Ti Evrop ma ke borxh jeten
Mos ma shkil Evrop te Drejten per ty linda Skenderbeun
I fala globit Nenen Terezen
E ke BORXH me ma njohe ATDHEUN
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 25.04.2007, 12:51
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (Studenti_321 @ 23.04.2007, 23:42)
e dyta: Sa per informacion per te gjithe kureshtaret qe duan te dine me shume rreth kesaj ēeshtje, aspak nuk eshte e vertet se z.Arber Xhaferi do te largohet nga posti i tij si Kryetar, por ai edhe me tej do te ngel ne front te PDSH-se. (burim i sakt)

Ne emisionin SHQIP ne TopChannel me titull "Rrefimi i Menduh THACIT", nenkryetari aktual Menduh THACI tha se ne kongresin e ardhshem perseri mund te kandidoje z. Xhaferi por asgje s'eshte e sigurte. Ne fakt ai iu pergjigj pyetjes se nje shikuesi nga Tetova qe pyeti se kush do ishte kryetari i ardhshem i PDSH-se (gjithmone sipas pyetjes origjinale) Menduh Thaci apo Bardhyl Mahmuti?!

Z. Thaci u pergjigj se nese Xhaferi do ishte nje nga kandidatet, nuk besonte te kishe nje kandidat te dyte, te bindur se mund te udhehiqte partine.

Per t'i dhene fund, Thaci tha: I MJERRI AI QE MENDON TA ZEVENDSOJE XHAFERIN!!!

Kercenim ndaj kunderkandidateve te mundshem apo konsiderate e thelle per z. Xhaferi??? Mund te merret si thike me dy tehe!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio