Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tekste Te Kengeve, Posto tekstin e kenges qe te pelqen
arniti
  Postuar nė: 23.04.2007, 23:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006ELITA 5 & ADELINA ISMAJLI-ANI MOJ E MAJRA


Ani moj e majra
pėr stepėr-o,
Falma njonin saj
me gjithė vetull-o.

Sajnin s'un ta fali
se qorrohem-o,
Vetullėn sun ta fali
se shėmtohem-o.

Ani moj e majra
pėr stepėr-o,
Falmi buztė e tua
se po vuaj pėr to.

Buzėn s'un ta fali
jam e vogėl-o,
i frajgohem shaumė
nones se m'qorton-o.

Ani moj e majra
pėr s'tepėr-o,
Falma belin tond
se boll tė prajta-o.

S'ke me m'prajt or djalė
dhe shaum gjat-o,
Sa tė dal pranvera
bajna dasėm-o.
PM
Top
arniti
Postuar nė: 24.04.2007, 00:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006Dikur luaja me ndjenjen e saj (Redon Makashi)

Mbizotėronte nje qetesi
ne kete nate gjithēka pushonte
kisha shume nevoje per tė
Ne ato ēaste me mungonte

Ne keto rruget pa njeri
ku asgje nuk ekzistonte
m'u kujtua ajo vajze
zeri i saj kur me thonte
"Te dua shume, mos me lėr vetem
kam shume frike te rri pa ty
eshte bote e eger"

dhe pastaj me perqafonte
dhe pas vetes me pushtonte
e ndjeja doren e saj
gjithe trupin ma pershkonte
e nje bote tjeter na priste me pas

I kam ndermend lotet e saj
dashuronte si e ēmendur, si e marre
Nuk mundem ta imagjinoj
se ty t'kam humbur vertet
dikur une luaja me ndjenjen e saj
e sot e vuaj vete

Me duket se asnjehere
s'do dashuroj me kaq fort
e jane kujtimet qe me shkaterrojne
Nuk mund nuk mundem ta imagjinoj
se ty t'kam humbur vertet
dikur une luaja me ndjenjen e saj
tani e vuaj vete
PM
Top
arniti
Postuar nė: 24.04.2007, 00:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006Vitet e shkollės (Redon Makashi)

Dua qe sa here une te mendoj
vitet e shkolles une te kujtoj
dhe atehere do te them me sinqeritet
se jane vitet me te bukura ne jete

Do t'kalojnė vite,
por ne s'do tė harrojmė
vitet e shkolles
dhe pse te tjera do te shkojne
do te kemi prane te tjere miq edhe shoke
por shoket e shkolles ne s'do t'i harrojme

Per jeten e bukur shkollore
do te kemi gjithmone emocione
mos i harroni keto kujtime
qe mban jeta jone
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 24.04.2007, 02:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Elita 5
Simfonia e Detit


Mjegullojnė ngadalė kujtimet e mia,
Dal pranė detit dhe mė mbyt vetmia...
Me kitarė nė duar bėj dy tri fjalė,
Me kaltrinė e detit du pėr t'u ēmallė!

Qaj pranė detit,mbi atė breg
Deti e hap zemrėn edhe ai flet:
Shihe ti o mik,k'tė zemrėn time,
Edhe unė i kam po ato mjerime!

Jo s'u bė e imja,ajo s'u bė kurr,
Zemra her rrin her digjet furrė
asgjė ska mbetur mė nė jetėn time,
Veē dashurisė sė humbur dhe ato kujtime!


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
arniti
Postuar nė: 05.11.2007, 01:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006Ej e a ka dikush tekstin e kenges "CMENDEM" - Elita 5 ose te SYNDROMEVE "Ku je ti"
PM
Top
DreniCa
Postuar nė: 29.11.2007, 13:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007Shum TeKsteT e Mira
PMUsers Website
Top
DreniCa
Postuar nė: 29.11.2007, 13:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007Kush Tka Than Qe Je KinG Aii Tka RrejTe o Ahmak
Une TkoM Than Qe 5 GjiN Sujne Me Rrcu Ni DreniCak

RespekT
PMUsers Website
Top
DreniCa
Postuar nė: 29.11.2007, 14:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007Veē edhe niher - Mad Lion
Gjethet po bin sikur pikat ne sy,po e nemi edhe veten se smundem pa tyy,veq edhe niher falma pot premtoj,nuk jam i pa bes ksaj rradhe sgaboj.Mos t'lagen sytt se ti faj nuk ke, se n'lidhje me ty faj kam un dejj n'dhe..veē edhe niher ti nalu e ngom,po du me tu afru po ftyr ma nuk kom...un vetes sja faliii po t'lutem falma tii,kejjjt ka mu kon ma ndryshee ngoo mos piii,ta japi fjalen edhe pse tkom lodh,ēdo gabim qe e bona ma ska me ndodh..veq edhe 1 shanc per 1 fillim t'ri,lem tkapi per dore lem tmbaj ne gjii,veē edhe niher perbije ket gabimm faji eshte te unn' ksaj rradhe smet jetim'..
..Mos mendo qe po t'rrej se po tfoli drejt,veē edhe nje shanc qajo m'duhet krejt, ma mir i hupi krejt se met hup tyy pse nuk dola burr..mvjen veten me pshty..kurr vetes sja fali nese merr fun,m'qet neper rrug qe ste qojn kerkun...mu ka mledh ne fyyt gati skom shperthyy nese loti m'tradhton aii bjenn per ty..njeri ma i fort se guri ftohet e nxehet po sikur edhe guri edhe njeri thehet..mos um thuj esht vonė,t'lutem mos ma prej,mos ma kthe shpinen as mos um urrej..se kom per qellim me t'qit hii n'sy, veq mu kon bashk si dikur na dy...Je ende e nxehht e urrejtje ke plottt,po kurr ski mem paa...nese nuk ma fal sot...
PMUsers Website
Top
DreniCa
Postuar nė: 29.11.2007, 14:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007Sinan Vllasaliu- Mos ja falni

Para se Para se unč te vi
Largoni teshat e saj
Mos leni Fotografi
Mos ta kujtoj
At gru plot fajč

Para se un te shkoj ne gurbet
U betu se ka me me prit
Ka ardh koha me Kjamet
Kur shkon Nana
I len femijtč

Kur te del ajo prej Shpisč
Largoni te gjitha Gjanat
Mos leni asnje Kujtim
Kalljani krejt Fustanat
Dhe Hallallin kurč kerkon
Mos ja falni
Mos ja falni
Veq Femitč kur perqafonč
Mos ja ndalni
Mos ja ndalni

Kur te del ajo prej Shpisč
Largoni te gjitha Gjanat
Mos leni asnje Kujtim
Kalljani krejt Fustanat
Dhe Hallallin kurč kerkon
Mos ja falni
Mos ja falni
Veq Femitč kur perqafonč
Mos ja ndalni
Mos ja ndalni

Para se para se te kthehem unč
Lotč e mi unč do ti zbrasé
Do te vuaj dhe me shumč
Lotč ne Sy ma ska me pasč

Para se Para se te shoh femijtč
E mar Forcen e Dynjasč
Neper Natč do ti sjell Dritč
Nanč dhe Babč tash
Kanč me me pasč

Kur te del ajo prej Shpisč
Largoni te gjitha Gjanat
Mos leni asnje Kujtim
Kalljani krejt Fustanat
Dhe Hallallin kurč kerkon
Mos ja falni
Mos ja falni
Veq Femitč kur perqafonč
Mos ja ndalni
Mos ja ndalni

Kur te del ajo prej Shpisč
Largoni te gjitha Gjanat
Mos leni asnje Kujtim
Kalljani krejt Fustanat
Dhe Hallallin kurč kerkon
Mos ja falni
Mos ja falni
Veq Femitč kur perqafonč
Mos ja ndalni
Mos ja ndalni
PMUsers Website
Top
DreniCa
Postuar nė: 29.11.2007, 14:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007Dani / Duli – ndahet Zemra

Kshtu e qojmč nje dashuri
Njeri tjetri nuk besojm
Kjo esht vetem nje tradhti
Qe smu desht me i than dashni
Kjo esht vetem nje tradhti
Qe smu desht me i than dashni

Refraini:

Ndahet zemra ne dy pjes
Njera gjallč e tjetra vdesč
Ndalu pakč me u mendu
Veshtirč sot kujt me i besu

As i lumtur as Rahat
Ne Dashuri jamč i pa Fatč
As i lumtur as Rahat
Ne Dashuri jamč i pa Fatč

Kam gabu qe te kam dashtč fort
Jo jo nuk shkonč me zorč
Kam gabu qe te kam dashtč fort
Jo jo nuk shkonč me zorč

Refraini:

Ndahet zemra ne dy pjes
Njera gjallč e tjetra vdesč
Ndalu pakč me u mendu
Veshtirč sot kujt me i besu

Ndahet zemra ne dy pjes
Njera gjallč e tjetra vdesč
Ndalu pakč me u mendu
Veshtirč sot kujt me i besu

Ndahet zemra ne dy pjes
Njera gjallč e tjetra vdesč
Ndalu pakč me u mendu
Veshtirč sot kujt me i besu
PMUsers Website
Top
DreniCa
Postuar nė: 29.11.2007, 14:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007Ermali – Djali qe te do

Naten me len pa Gjumé
Per ty unč mendoj
Dita me shkon huqč
Sa her ty te kujtoj
Se te pashč un ty moj
Nga mendja sme hiqesh
Per ty me qanč zemra
Shpirti po me digjet
Pse ti nuk kalonč
Rruges si perpara
Qe ta shoh Fetyren
Dhe floket e Bardha
E te Buzeqesh njeher ne syt e tua
Syt e mi te thon
Une ty te dua
Se un tjeter nuk dot du
Ti je veq per mu
Dua te kem un ty pranč
Me te dashuru
Ne Sy do ta them
Te kam loqk
oh Shpirti jem
Hajde ti me mu
Kam nje Zemer me dhuru
Jeten do ta fal
Te ma thuash veq nje fjale
Mos i thuaj jo
Ti djalit qe te do

PMUsers Website
Top
DreniCa
Postuar nė: 29.11.2007, 14:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007
Meda - Ah moj Jeté

Midis Rruges
Me ke lanč
Asnje Fjalč
Nuk ma ke thane
A skam qen
ndojher per ty ?
Qe sot Shpinen ma ke kthy ?


Refrain:

Ah mojč Jetč
Ah mojč Jetč
Dikush qanč
Dhe dikush qesh
Diken Gjumi nu ke zen
E dikush i qet po flen

Nuk e di
Ku kam gabu
Qe pa ty jam
Tu jetu
Nuk e di qfar
Faji kam
Qe pran teje
Me nuk jam

Ah mojč Jetč
Ah mojč Jetč
Dikush qanč
Dhe dikush qesh
Diken Gjumi nu ke zen
E dikush i qet po flen
PMUsers Website
Top
DreniCa
Postuar nė: 29.11.2007, 14:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007Adelina – Lavdi Ushtari im

Ku e kam Nanč
Ushtarin timč
Qe me qafoj ne at Agim
Pushka tij preku Barkun tim
Barku rrit nje Jetim
Ku e kam Oj Nanč oh Ku
Gjenazen dua tja puthč
Plumbin ne Ballč
Me ja uru
Kengen toné
Me ja kendu

Refrain :

Merem zotč oh veq nje her
Tja prek Doren si ngaher
E me kthe prapč mu
Te Jetimi im
Ti tregoj per Baben trim

Oh moj Nanč
Sa i ngjan Djali
E ai nuk e sheh dot nga Varri
Gjaku ti u beft Flamur
Se Kosova se harronč kurč
Mallkoj veten
Qe sjam shku
Bashk me te unč me luftu
Shpirt ka dhan
E se kam pa
A thu Vorrin ku e ka

Merem Zotč oh veq nje her
Tja prek Doren si ngaher
E me kthe prapč mu
Te Jetimi im
Ti tregoj per Baben trim
PMUsers Website
Top
DreniCa
Postuar nė: 29.11.2007, 14:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 426
Antari Nr: 10712
Bashkangjitur: 05.11.2007Ilahi

Ne ket Naté
Plot me Henč
Perkujtoj Vellaun timč
I mbyll Sytč
Per gjithmonč
Udhetonte ne amshimé
I mbyll Sytč
Per gjithmonč
Udhetonte ne amshimé
Se kjo Boté
E percaktuar
Disa herč te marim frymé
Se frymmarja
Eshte renduar
Prej All-ahut kerko Ndihmč
Se frymharja
Eshte renduar
Prej All-ahut kerko Ndihmč

Refrain:

Ku esht Musa
Ku esht Isa
Ku esht hajhja
Ku esht nuh
Ku jan Gjyshet
Ku jan Prindet
Tek ata kemi me shku
Ku esht Musa
Ku esht Isa
Ku esht hahja
Ku esht nuh
Ku jan Gjyshet
Ku jan Prindet
Tek ata kemi me shku
Tek ata kemi me shku

Ne ketč Natč plot me Henč
Syri Lotin e vershonč
E pikelluar qanč nje Nenč
Biri Lokes ku te kamč?
E Pikelluar qanč nje Nenč
Biri Lokes ku te kamč?
Mos ke frikč Loke ti
Amanetin e kam lané
Qumshtin tend qe e kam piré
Te lutem Hallal ma ben
Qumshtin tend qe e kam piré
Te lutem Hallal ma ben
Refraini perseritet

Ne keté Natč plot me Hené
Yjet Qiellin kanč stolisč
Koha Jeta paskan then
Rrugé pa kthim ne jemi nisč
Koha Jeta paskan then
Rrugé pa kthim ne jemi nisč

Ngrite Fjalen
Dhe trego
Zoti nje esht pa Dyshim
Nenen Loke pergezo
Se Fitorja esht Mbarim
Nenen Loke pergezo
Se Fitorja esht Mbarim
PMUsers Website
Top
daki
Postuar nė: 29.11.2007, 14:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 356
Antari Nr: 9163
Bashkangjitur: 27.08.2007Unikkatil - Qendro
Kqyri nalt ret e shqiptart ne qiell
Perdit po lusin zot me na dhon pak diell
Shpirti n'paq n'Engjuj jeni shendrru
Je n'Parajs e mo nuk ka nevoj me mekatnu
Drit i past shpirti kurr sju harroj
Sa t'egzistoj
une juve ju kujtoj
Edhe pse sju kuptoj
qysh i lat nanat vet?
(maybe one day u will find out who hes talkin bout)
Thu o kon kismet
po mu rrena sun um shet
Un e di shum mire ju per qka keni shku
Engjulli i Vdekjes prom mka kallxu
E ne enderr u m'tha un ata si kom marr
Tha ishin lodh me jet ata vet u m'kan ardh
Tragjedi qysh rinia sot leht po mashtrohet
Prindt kan harru qysh fmija edukohet
Po mdhemb kryt lot pikojne prej dites qe e gjeta
Faktin qe shqiptari merr lakmi n'analfabeta
E qikjo ish jeta
si hendikep me t'meta
Injoranca na qerroi me at u zhduk edhe e verteta
Sdi qysh me sheru
ket smundje qe kemi n'tru
Edhe ngjyrat e flamurit kta po dojn tash me na ndrru
(Ibrahim Rugova do u hear this?? lol)
Mo per hater t'Skenderbeut ngjyrat s'bon mi prek
Sa deshmor e deshmore per kuq e zi kan vdek
Si martir te vertet po na kejt i kem harru
Edhe Zotin shpesh e ves, QA NA GJETI A JEM TRANU?
Pse ky fmi merr ecstacy?
pse kjo nana veshet zi?
Pse rinia ndepresion e bohet kishe nuk jau nin
Hajt ti se un mir e di
edhe un jom kon ne kpuca tua
Ti spo munesh me besu, EDHE KY O KON SIKUR UN A THUA?
Po me tvertet jom kon e di qysh e ndjeni veten
Jeta sju kupton e as ju se kuptoni jeten
Thu a jemi t'mallkum?
ondrrat tona u shkatrrun?
Ditet e bardha ku na shkun?
DY MI VJET ALA SU GZUM
Pse? un po du me dit
Pse? mo nuk muj me prit
Pse shqiptart jon rraskapit?
Pse mo nuk pi qelim syt?
Pse e njekem at turqi?
Pse i njekem ata shki?
Kishe per liri
po vet u bonem edhe ma t'zi
Po hajt mo me pse se nuk jom Sterjo Spase
Jom ka foli shum njerzt thojn MO SE TVRAS
E nime po menon qe ma nin ti qa thu??
Tha gjyshi me luftu
tha kurkujna mos mju tut
Se jom si Gjon (Tush) Paloka
kur flas dridhet toka
E mor babloka
sa leht po t'hupke koka
N'ket bot ku ski shok'
gjithqka ish e kot
Ku vllezerit e motrat kacafyten per ni vot
Huh mire ja qellove, e din per kon po flas
Mos harro as per ni qast
shum gabim e keni tash
Flas per Thaqin e Rugoven
PSE KTA SPO KUPTOHEN?
Pse spo mirren vesh vlla, PSE SPO PERQAFOHEN?

Chorus 2x:

E kam nje deshire
hey vlla tash ndegjo
edhe pse osht shtire
tlus QENDRO
E di qe tsulmojne
pa faj t'sakatojne
po prap ty po t'lutem QENDRO
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio