Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Usht Me Nente Fakultete, Por Pa Kushte
tetovari-007
Postuar nė: 25.04.2007, 04:32
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 37
Antari Nr: 6435
Bashkangjitur: 19.03.2007Me daten 18.04.2007 u vendos qe ne te ardhmen te kete nenete fakultete ne USHT.
Duke pasur parasysh gjendjen momentale ne USHT, objektet ligjeruaese dhe ligjerusit mendoj se nuk duhet te shpejtohet dhe te expandohet puna e ketij univerziteti. Pasiqe pothuajse te gjitha ligjeratat mbahen ne nje objekt tejet te vogel, i cili nuk i permbush bile edhe as kushtet minimale per ligjerim, drejtuesit e ketij univerziteti vendosen te hapin edhe kater fakultete tjera. Ideja eshte me te vertet shume e mire, por qe te realizohet kjo ide, duhet qe te ndertohen objekte te reja. Ne mediume flite gjegjesisht shpekulohet se do ti dorezohet USHT-se kazerma e dikurshme e qytetit. Por deri tash, me sa e di une nuk eshte be asgje ( ku jan spijunat e PDSH-se).

Cka mendoni ju? a duhet qe te startojne edhe kater fakultete tjera, duke i pasur parasysh kushtet, mundesite finaciare dhe mungesa e ligjeruesve per keta fakultete???
me respekt
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 25.04.2007, 08:39
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006tetovari-007

nese nuk e din, qeveria e mehershme d.m.th BDI e filloi njefar ndertimi menjeher afer shkolles se re medicinale. tash qe ne qeveri asht PDSH te them te drejten nuk kam degju dicka te thone per ate objekt por ai duhet te ndertohet gjithsesi dhe te shfrytzohet per arsim. ndersa levizjet e studentve nje her te rektorati njeher te monpoli njeher te shkolla buqsore njeher andej e njeher endej jane vetem lojra politike ku lahen para dhe asgje tjeter.keshtu ndodhi kur na cuan ne monopol dhe na kthyen serish ketu ku ishim....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
genci_tet
Postuar nė: 28.04.2007, 23:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 213
Antari Nr: 5644
Bashkangjitur: 04.02.2007Nje fjal e urte popullore thot "Ferterka me zkar peshku ne det"apo mos bo hop pa livrit prej vendi. Me shume mund e sakrifica ju mshel nje plag e pasherueshme USHT me hapjen e fakultetit te Mjeksis tash Sadi Bexheti Kapoja i Universitetit fillon e kruan kete plag perseri .
Shume kisha dasht ta pys Sadi Bexhetin po ku i ka ato kushte per me hap Mjeksin kur aj vet eshte Anatomist dhe e din se c do drejtim duhet te ket me se paku nga 3 profesora te regullt nga Maqedonia dhe gjithashtu nuk ke klinik Universitare siq ka Prishtina dhe Tirana, do mendoja qe Kapoja do te thoshte po spitalin e Tetoves do ta bejm klinik po ku i ka kushtet aj spital per tu bere klinik Universitare ne skemi kushte qe studjojm ne Fakultete qe e gjitha mund te mesohet pa praktik e le te hapim 4 Fakultete nder ta edhe Mjeksia ha ha ha
Do ta kisha perfunduar mos Rafshim ne duart e Mjekve te arrdhshem te USHT.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio