Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sheshi I Tetovės, Tani Me Emrin "iliria"
big_brother
  Postuar nė: 25.04.2007, 11:27
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 31
Antari Nr: 6502
Bashkangjitur: 22.03.2007
Ne seancen e fundit te Keshillit Komunal, u arrit qe emrat e dikurshem qe mbanin sheshi, rruget dhe shume institucione tjera ne Tetove, te largohen dhe ne vend te tyre te vendosen emra shqip qe simbolizojne te kaluaren tone te lavdishme. Tash me nuk do te kemi emra armiqve tane sllave te cilet na kane shfarosur gjate historise. Sheshi i Tetoves prej 24 Prill 2007 nuk do te thirret "Marshall Tito" por do te quhet "ILIRIA" . Pergezojme punen e djeshme te Keshillit te komunes se Tetoves dhe urojme qe gjera te tilla te vazhdojne te realizohen edhe me tej.


URIME
PM
Top
Doruntina
Postuar nė: 25.04.2007, 11:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 5272
Bashkangjitur: 16.01.2007Hap i mire i keshillit komunal.Dalngadale fillon te dalin ne pah edhe e kaluara tone e vyer.Me kete hap ne respektojme heronjte tane dhe ngrejme lart vetedijen kombetare.Dibra,Tetova dhe qytete te tjera filluan tashme zevendesimin e emrave te rrugeve dhe shesheve me emrat e heronjve shqiptare shpresojme kjo te vazhdoje ne zinxhir ne gjthe qytetet shqiptare.SUKSESE!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio