Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dikur Armiq, Tani Miq..., BDI i afrohet partisė sė Lubēo Georgievs
Ballisti_gostivarit
Postuar nė: 27.04.2007, 13:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 280
Antari Nr: 6656
Bashkangjitur: 30.03.2007Haliti nė VMRO-Popullore me "amin" tė Ahmetit

Edhe pse VMRO-Popullore, BDI-nė dhe Ali Ahmeti, e konsiderojnė si trashėgimtare tė "strukturave terroriste", Haliti thotė se kjo nuk ka qenė pengesė pėr pjesėmarrje pasi ka qenė i ftuar zyrtarisht. Nė kongresin e kėsaj partie ėshtė miratuar njė rezolutė me tė cilėn u jepet mbėshtetje e fortė Lube Boshkovski dhe Johan Tarēullovski

Shkup, 26 prill -Nėnkryetari i Bashkimit Demokratik pėr Integrim(BDI), njėherėsh koordinator i grupit parlamentar, Rafiz Haliti gjatė vikendit ka marrė pjesė nė Kongresin e VMRO-Popullore, qė pėr udhėheqės joformal ka Lubēo Gergievskin. Edhe pse VMRO-Popullore, BDI-nė dhe kryetarin e saj Ali Ahmeti, e konsiderojnė si trashėgimtare tė "strukturave terroriste", Haliti thotė se kjo nuk ka qenė pengesė pėr pjesėmarrje pasi ka qenė i ftuar zyrtarisht. Nė arsyetimin e VMRO-Popullores pėr mos ftimin e Ahmetit, thuhet se ai nuk ka qenė i ftuar pasi konsiderohen si person, i cili nė vitin 2001 u mundua tė okupojė pjesė tė territorit tė Maqedonisė. Pėrkundėr kėtij vlerėsimi tė VMRO-Popullores pėr Ahmetin, Haliti thotė se pėr prezencėn e tij nė kėtė kongres leje kanė dhėnė organet partiake.
"Nė kongresin e VMRO-Popullores kam marrė pjesė si nėnkryetar i partisė dhe koordinator i grupit parlamentar. Unė kam pėrfaqėsuar BDI-nė, ndėrkohė qė kjo ka qenė edhe vendimi i kryesisė", thotė Haliti.
Nėnkryetari i BDI-sė i hedh poshtė tė gjitha spekulimet se gjatė pjesėmarrjes sė tij nė Kongres ka pasur reagime nga ana e delegatėve pėr prezencėn e tij.
"Nuk ėshtė e vėrtetė se ka pasur reagime, pasi nuk janė pėrmendur emrat e mysafirėve tė cilėt kanė pėrfaqėsuar partitė politike", shprehet Haliti.
Nė kongresin e parė tė kėsaj partie ėshtė miratuar edhe njė rezolutė me tė cilėn u jepet mbėshtetje e fortė dy tė akuzuarve pėr krime lufte, Lube Boshkovski dhe Johan Tarēullovski. Ndėrkohė, VMRO-Popullore nuk e ka komentuar pjesėmarrjen e nėnkryetarit tė BDI-sė, Rafiz Haliti nė kongresin e kėsaj partie, ndėrsa nuk dėshirojnė tė komentojnė se mos kjo parti ka zbutur qėndrimin e saj rreth Ali Ahmetit dhe BDI-sė.
Ndryshe, nė kėtė Kongres, kryetar i VMRO-Popullores u zgjodh Gjorgji Trendafillov i cili llogaritet si mbėshtetės i politikės sė Lupēo Georgievski, dhe njėri qė ka kundėrshtuar ashpėr politikėn e qeverisė sė kryeministrit aktual Nikolla Gruevski.
Kreu i ri i Popullores, Trendafillov, ka paralajmėruar se do ta shqyrtojė mbėshtetjen e qeverisė, tė cilėn qė nga formimi e ka pasur shumica parlamentare.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ballisti_gostivarit nė 27.04.2007, 13:53

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 81 )
Datotekat e bashkangjitura  a1.jpg
PM
Top
dajki
Postuar nė: 27.04.2007, 18:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Ballisti...me gjith rrespektin ndaj teje por nese nga BDI-ja paska qen "nje" Rafiz Haliti mos harro se po ne at kongres ishte gati e gjith struktura e PDSH-se......
Ata i quanin terrorista te gjith ushtaret e UCK-se e jo vetem antaret e tashem te BDI-se,,,ka shum ushtar qe jan edhe antare te PDSH-se....ateher ku e mori guximin Thaci juaj me "shoke" te jet prezent ne at kongres..A mos vall do te thot kjo se edhe Thaci eshte i te njejtit mendim me VMRO??????????????????????????????????????????????????


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 27.04.2007, 19:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Ish-Komandnatat ne zyrat e vrasesve!!!???Kjo me habit si mund ish- komandnat i UCK-es te shkoi ne zyren ku mu nga ajo zyr jan dhan urdhera per vrasjen e ROKIT,TELIT,TIGRIT,SHPENDIT e shum e shum trimave(Deshmorve)te tjer ku dhe nje numer te mir civil sic ndodhi rasti ne Luboten malsin e Tetoves ne f.Poroj ktu mos te haroim edhe familjen ZYMBERI mos ti haroim bab e bir ne Tetove etj etj....Une skisha shtu asgja me teper vec ksiha dash te dij me urdher te kujt asht shku ish-komandant MSUSI ne selit e VMRO-Popullores?


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Geotari
Postuar nė: 27.04.2007, 22:23
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 31
Antari Nr: 7066
Bashkangjitur: 24.04.2007E more terrorist keshtu e ka politika, dokush do te thoshte politika eshte dicka elastike
PM
Top
Geotari
Postuar nė: 28.04.2007, 12:17
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 31
Antari Nr: 7066
Bashkangjitur: 24.04.2007Ne kohen neper te cilen jetojme gjithcka eshte e mundshme
PM
Top
pitoni
  Postuar nė: 10.05.2007, 10:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 7080
Bashkangjitur: 25.04.2007Te gjith kan mendime te ndryshme reth pjesmarjes se R. HALITI ne kongresin e partis maqedone VMRO-popullore,por nje gje eshte e qarte,nese nje her je i ulur ne nje karike te bute e pas nje kohe ta marin ate rehati ben cmos qe te besh kthimin ne te. kete dukuri e kemi hasur ne raste te shumta. besoj se keto jan hapat e para qe te tregohet mos stabiliteti i nje strukture partiake.> Eh sa shpejt i haroj plaget e pa sheruara,vetem e vetem te jem atje ku isha pak me pare< thot nje fjal e urte popullore. Ky eshte vetem mendimi im personal.
Perpara komandanta se akoma i keni rruget hapur.
Tregoni fytyrat e embela,dhe kerkoni haptazi falje popullit per veprimet e pa matura qe jeni duke bere.


----------------------------------------
[COLOR=blue]
Jeta jetohet ashtu si e jeton vete njeriu
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio