Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Thirrje Publike:deshmi Kohe Per Librat E B.h.
Flori Bruqi
Postuar nė: 27.04.2007, 22:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 278
Antari Nr: 3300
Bashkangjitur: 12.10.2006NJOFTIM PUBLIK:

Fejton ekskluzive per superagjentin e Serbise Bahit Hamza!!!
Se shpejti fejtoni ekskluziv per superagjentin jugosllave Bahtir Hamza!!!

Lexoni shkrimin e plote :

Renegati Bahtir Hamza shkruan kunder shqiptareve dhe Levizjes "Vetevendosja"

http://jetonkelmendi.multiply.com/journal/item/10

I njajti shkrim eshte botuar edhe ne 15 web site interneti si fjala vjen: www.bruqi.com etj.

Nga java e ardhshme do te lexoni shkrime ekskluzive :

-Renegati B.Hamza mashtron shqiptaret me pasaporta jugosllave dhe amerikane?

-Si i mashtroi profesoret Universitare te PrishtinesVatovcin,Sejdiun,Vincen,Qosjen,
Kerveshin ,Kelmendin,Hivziun njeriu i pashkolle -Superspijuni Bahtir Hamza?

-Pse deshen tia prene veshet dhe gishtat Bahtir Hamzes ne hotel Iliria per 2000 euro?

-Kush e shpetoi pa ia pre veshet "poetit" Bahtir Hamza?

-Kush prej shkrimtareve shkroi poezi per Bahtir Hamzen?

-Sa lek i fituan per librat e shkruar Gani Gjafolli,Abdullah Konjushevci,Flori Bruqi,Ahmet Kelmendi,Agim Vinca ...?!!!

-Si iku ne Amerike pa ja kepute veshet ne hotel "Iliria" Bahtir Hamzes?

-Cilet shkrimtare i spijunonte ne UDB-en Jugosllave,superagjenti Bahtir Hamza?

Informatori sekret i UDB-es serbosllave z. Bahtir Hamza ,shpesh takohej me naqelnikun e MUP-it Serb te ndjerin Selim Brosha ?

-Cfare informatash jipte konzujve jugosllave informatori Hamzovic Bahtir ?

-Si u pranua ne Lidhjen e Shkrimtareve te Kosoves i cmenduri Bahtir Hamza?

-Si e vrau bashkeshorten e vete Bahtir Hamza?

-Pse i theri ne fyt dy shoke te vet Bahtir Hamza?

A eshte i rrezikshem Bahtir Hamza per rrethin shoqeror ne New York?

-Konvertimet e Bahtir Hamzes ne fete orthodokse,katolike dhe muslimane sipas nevojes?!!!

Per me shume lexoni nga java e ardhshme ne blogun www.bruqi.com dhe ne disa web site tjere...# posted by FLOART-PRESS @ 11:57 MD 0 commentsUDBASHET BAHTIR HAMZA DHE SOROSISTI KRENAR GASHI LLOMOTISIN NE INTERNET SI AGJENCIONI TANJUG I BEOGRADIT KUNDER SHQIPTAREVE
Njeriu i cili ka shkruar me se shumti keq ndaj liderve Ibrahim Rugova,Ramush Haradinaj,Hashim Thaqi ,Fatmir Limaj,Jakup Krasniqi,Gafurr Adili ,UCK-se,AKSH-se,FBKSH-se ,shkrimtareve si dhe deshmoreve te kombit Jusuf,Bardhosh Gervalla eshte kush tjeter perpos "poeti"deshtak Bahtir Hamza nga Drenica e Kosoves,te cilin po e lavderon njefare udbashi i shtetit Serb Krenar Gashi,i cili ka perdore disa nofka virtuale ne internet si fjala vjen "KAMELEONI","KASTRATI","BUKA DHE KRYPA",kurse ne forumin virtual ART-CAFE perdor nofken KAPETAN qeliku arrita18@hotmail.com ndersa ne forumin www.albemigrant .com perdor nofken virtuale "KASTRATI".
Eshte indikative dhe shume e cuditshme ne kohe te fundit qe TRADHTARET e kombit Krenar Gashi nga rrjeti Ballkanik i Spijunazhit (Serb) lexo"BIRN" po e rehabiliton nje te semure psikike(Bahtir Hamzen) qe eshte nje vrases ordiner,kriminel dhe diler droge.
Bahtir Hamza sic kam njoftuar publikisht nuk dine me shkrue,por te gjitha shkrimet per te(librat,fletushken e tij Pena shqiptare) ia kane shkruar shkrimtaret me ne ze te Kosoves si Rexhep Qosja,Gani Xhafolli,Flori Bruqi,Iljaz Prokshi Agim Vinca,Muhamet Kerrveshi ,Fadil Shyti ,Abdullah Konjushevci etj.,nje gje te tille publikisht e kane pranuar Iljaz Prokshi,Flori Bruqi,Gani Xhafolli,Abdullah Konjushevci e disa te tjere.
Prandaj krekosja dhe jargimet(lavderimet) per shkrimet e Bahtir Hamzes dhe jargimet e Krenar Gashit(kastrati alias KAPETAN qeliku ) jane brockulla te ketyre qejve te internetit qe nuk jane duke prare nga dhjetori i 2006-tes .Pra si Krenar Gashi ashtu edhe Bahtir Hamza jane njerez pa kurrizor qe po qajne per te kaluaren e tyre te hidhur qe ju ka shkuar UDB-a jugosllave...dhe tash kane mbetur pa ta ,por po mundohen qe ta sjellin udben me shkrimet e tyre ne internet cka deshmon edhe kjo leter e ketij fare kapedanit alias kastratoviqit te internetit.
Me respekt per moderatoret e forumit albemigrant dhe art-cafe si dhe per lexuesit e ndershem dhe te mirefillte shqiptare!!!


# posted by FLOART-PRESS @ 9:40 PD
Rastesisht duke hulumtuar ne internet per te cmendurin Bahtir Hamza ja se cfare gjeta :

From: Bahtir Hamza <Bahtir.Hamza <at> web.de>
Subject: Re: Flori Bruqi: Pena kerkon ndihme nga ju bashkeatdhetare...
Newsgroups: gmane.recreation.art-cafe
Date: 2005-08-20 18:51:01 GMT (1 year, 35 weeks, 4 days, 20 hours and 52 minutes ago)

--- Art-Cafe: Albanian Arts &amp; Entertainment List ---


I nderuai miku im Flori Bruqi,

O njeri i imrė, me te vertetė je njeri i mirė.

Lutem tė kesh besim dhe bindje se PENA SHQIPTARE nuk guxo te ketė cenzure tė mendimit te lirė, te shpirtit krijus. Ēdo shkrim qe ta dergosh nė adresen e PENSE SHQIPTARE, ti edhe ēdo kush tjetere ka me i dhanė dritė.Sepse unė kerkoj te vertene e lashtesive tona historike, kerkoj ndershmerisht zgjuarsin dhe njohjen e se vetetes pėr token e Arbėrt, mendjene e ndritur te Bardhit,Budit,Bogdanit,Konstadint,Samiut e Naimit,Fishtes e Migjenit,Koliqit,Camajt, e te gjithe atyre qe ishin te persekuatuar nga sistemi monist ENVERO - TITIST. Dhe nuk pajtohem me ata qe dikur Babė e quajshin TITON, e ZOT ENVERIN. e as me pushtetaret me dy bytha. e as me shkrimtaret qe i kan dy fytyra.OK.

Prandje ipi fuqi shpirtit tand,sepse e kekron shpiti i PENES SHQIPTARE,-shpirti po e kerkon, shpirti leta vuanė,OK, me kupton i nderuar miku im z.F.Bruqi,?te lutem te kesh guxim intelektual,- mos u frigo, a me kupton.MOS U FRIGO O NJERI I MIRE.

Kom konsideratė per te gjithė miqet tu,sepse jane edhe miqet e mijė.Por z.Tan Mizini, nuk e ka postue leteren time ne ART-CAFE, nuk e dia pse, eshte ēeshtje e tina.

Edhe pse ka bere cenzur eshte treguar korrekt qe nuk e ka postuarė ne ART-CAFE.

Nė emer te PENES SHQIPTARE, dhe ne emrin tim dhe te familjes sime, i shprehi ngushėllimet zotit Ilaz Prokshit,(Ilit)per vellan.Mi ben te fala te shumta.

Te gjithė shokėve dhe profesorve ju benė tė fala tė shumta.

Te lutem ma keryan porosin.

Sepse shkendija e popullit shqiptarė derdhen neper Botė, e ne shperthim te shpirtit ndriēon Pena.

Me respekt nga Une Bahtir Hamza,

----------------------
Keshtu dikur shkruante per mua zoti Bahtir Hamza.Por kur une reagova publikisht kunder tij ngase ky shante deshmoret Jusuf dhe Bardhosh Gervalla...si dhe reagova per librat e tij qe nuk i ka shkruar vete por te tjeret,"poeti"Bahtir Hamza filloje te me sulet kunder meje,pa fakte sepse librat edhe nje here publikisht ja kane shkruar te tjeret,qe me vone disa syresh i iksizoi kur e thane te verteten per te:
dr.sc.Riza Smaka,Rukije Vllasa,Fatmire Kaqkini,Nexhmije Ibishi,Reshat Sahitaj,Mexhid Musa,Avni Azemi,prof.dr.Hivzi Muharemi,Genc Nimani,Ramadan
Ibrahimi,prof.dr.sc.Shefki Sejdiu,Fadil Shyti,Ganimete Misini,Gezim Ajgeraj ,Flori Bruqi,Iljaz Prokshi,Abdullah Konjushevci,Gani Xhafolli,Rexhep Qosja,Agim Vinca,Adem Gashi ,prof.Vatovci ,Muhamet Kerveshi ,Isa Bacinca e qindra te tjere.
Une publikisht i ftoje keta intelektuale te thone te verteten per librat e njeriut i cili nuk dine me shkrue mire shqip.
Pra,nuk ka nevoje nofka kameleoni ta mbroje nje njeri i cili nuk din SHQIP!!!


PM
Top
wizz
Postuar nė: 27.04.2007, 23:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 141
Antari Nr: 6538
Bashkangjitur: 24.03.2007kto shkrimet si me lexu Kontabilitet Financiar te gjata..
i vetmi dallim se prej ktyne shkrimeve ske asni dobi me i lexu .
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio